admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, favol είπε:

Αχχχχχχ..... δεν είναι καλά τα άστρα σήμερα.... δεν μιλησα για εσένα!!! Καποιος είπα γιατί είπες ότι καποιες κοπέλες μπορει να στεναχωρηθουν!!

εμένα έκανες tag, δικό μου σχόλιο έκανες παράθεση. και επίσης στο σχόλιο μου έγραφα ότι εγωωωω στεναχωρεθηκα. δεν ξέρω αν είναι καλά τα άστρα να ρωτήσουμε την άρση. αυτό που ξέρω είναι ότι η καθεμία εδώ έχει το θέμα της τον πόνο της και εσύ εκφράζεις τέτοια. είναι σαν να μπω εγ. να πω πω Πωπωπω ωωωωω στερφα είμαι θα ταυτιστείςςςς;;;;; 

• Μου αρέσει 2

Just now, MELINASP είπε:

συγγνώμη που επεμβαίνω! η υπογονιμότητα δεν είναι ασθενεια κορίτσια μου. άλλοι άνθρωποι γεννιούνται με την καρδιά στην απέναντι μεριά αυτό είναι αρρώστια;; εγώ μικρή έβαλα σιδερακια αυτό είναι αρρώστια;; επίσης έχω μυωπία αυτό είναι αρρώστια;  Η υπογονιμότητα είναι μια μεγααααααλη κατηγορία με άπειρους λόγους και αιτίες.  αντε και να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και να δεχτώ αυτό που λες @favol και @playbunny  ότι είναι αρρώστια και να δεχτώ ότι ο άντρας μου που έχει κακή μορφολογία σπέρματος είναι άρρωστος. έστω ότι ισχύει. με την ίδια λογική αφού είμαστε όλοι σε ένα τσουβάλι θα έπρεπε και ένα ζευγάρι με οοοοολες τις εξετάσεις καθαρές να είναι και αυτοί άρρωστοι;;;; οι καλούμενος "ανεξήγητα υπογονιμοι" είναι και αυτοί άρρωστοι;;;;;;;;;;; τι έχουν;;;;;;; αφού όλες οι εξετάσεις είναι καλές;;;;;;

Θα συμφωνήσω μ όλα όσα είπες....

Και μιλώντας προσωπικά θα πω ότι μπήκα στην εξωσωματική ναι με καθαρές εξετάσεις, έχοντας πίσω μου 3 συλλήψεις φυσιολογικά που δεν προχώρησαν και μια από εξωσωματική επίσης!!!! 

Όχι λοιπόν δεν νιώθω άρρωστη ακόμη και θέμα να είχα εγώ ή ο άντρας μου, απλά παιρνουμε την ιατρική βοήθεια της επιστήμης που έχει φτάσει ως εδώ...

@favol  κακώς  νιώθεις έτσι, δεν ξέρω πώς απέκτησες το πρώτο σου παιδί, αν όμως είναι από εξωσωματική δεν θα πρέπει να σκέφτεσαι έτσι!! Ακόμη και τώρα που πας για το αδερφάκι, η επιστήμη σε βοηθάει γι'αυτό, οχι όμως επειδή είσαι άρρωστη! Η επιστήμη εξελίσσεται...

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Just now, MELINASP said:

εγω δεν σε προσέβαλα για να μου λες ότι έχω πρόβλημα. να είσαι καλά πάντως σε ευχαριστώ δείχνεις το επίπεδο σου. επειδή εξέφρασα μια άποψη αντίθετη. ου λες ότι έχω πρόβλημα; γιατί δεν μου απαντάς; οι ανεξήγητα υπογονιμοι είναι κ αυτοί άρρωστοι;;; και @playbunny εσένα από ότι κατάλαβα το θέμα είναι στον συζηγο; δηλαδή εσύ λες ο άντρας μου είναι άρρωστος;; είναι καλά εκείνος με αυτό;;; 

Αφου είναι τι να κάνω Δαναη μου? Αντι για 60.000.000 που είναι ο υγιης μεσος ορος έχει 4 εκ. Με βαρια κιολας ολιγοασθενοσπερμια. Μας το τονιζουν το ΒΑΡΙΑ. Τοσο βαρια που δεν με δεχτηκε ουτε ενας γιατρός να παω με σπερματεγχυση ενω παρακαλαγα γιατι τρεμω τις ενέσεις. Τι να πω αλλιως? Τρα λα λα κι ολα καλα ενω δεν είναι? Μακαρι να ηταν αλλιώς...

• Μου αρέσει 1

H8z0p3.png

Just now, favol είπε:

Κανείς δεν είπε ότι είσαι άρρωστη - το όλο θέμα ξεκίνησε γιατί είπε μια κοπέλα ότι δεν νοιώθει άρρωστη πάνω στη συζήτηση και εγώ απάντησα ότι νοιώθω και ότι θεωρώ τη περίπτωση μας (με τον άντρα μου) ασθένεια. Αν κάποιος δεν μπορει να σεβαστεί αυτή την τοποθέτηση κάποιο πρόβλημα έχει ο ίδιος, το φορουμ είναι για να εκφραζόμαστε

Για τις κατηγορίες που λες έχεις δίκιο.. αλλά εγώ (και μίλησα για μένα) δεν ανήκω εκεί..

Αυτό το "ΜΑΣ"  όμως το πες εδω μεσα ...Χωρίς να κάνεις παρένθεση για σενα κ για τον άντρα σ...Τώρα το θύμηκηλες να το κάνεις???? Αφού μας προσβάλλες πρώτα???? 

κοπελιά μήπως η αρρώστια σ είναι αλλού εσένα κ όχι στο σύστημα σ???? @favol

Just now, tweetiee είπε:

Και μιλώντας προσωπικά θα πω ότι μπήκα στην εξωσωματική ναι με καθαρές εξετάσεις, έχοντας πίσω μου 3 συλλήψεις φυσιολογικά που δεν προχώρησαν και μια από εξωσωματική επίσης!!!! 

Όχι λοιπόν δεν νιώθω άρρωστη ακόμη και θέμα να είχα εγώ ή ο άντρας μου, απλά παιρνουμε την ιατρική βοήθεια της επιστήμης που έχει φτάσει ως εδώ...

@favol  κακώς  νιώθεις έτσι, δεν ξέρω πώς απέκτησες το πρώτο σου παιδί, αν όμως είναι από εξωσωματική δεν θα πρέπει να σκέφτεσαι έτσι!! Ακόμη και τώρα που πας για το αδερφάκι, η επιστήμη σε βοηθάει γι'αυτό, οχι όμως επειδή είσαι άρρωστη! Η επιστήμη εξελίσσεται...

Κορίτσι που είσαι?Εκανές μεταφορά?

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Δηλαδή όταν έχουμε ένα συναχάκι μπορούμε να λέμε ότι αρρωστήσαμε αλλά όταν ένα ολόκληρο αναπαραγωγικό σύστημα δεν μπορεί να λειτουργήσει και να κάνει τη δουλειά του και θέλει φάρμακα και θεραπειες και ένα σκασμό λεφτά και πέντε διαφορετικές ΙΑΤΡΙΚΕΣ ειδικότητες για να βρουν τι φταίει είναι απλά Δευτέρα γιατί έχετε ταμπού με τις λέξεις. Οκ. 

• Μου αρέσει 5

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, tweetiee είπε:

Ευχαριστώ για την κατανόηση τουιτι μ....

Μήπως είσαι άρρωστη κ συ κ δεν το ξέρω????

χαψαψαχαχ

• Μου αρέσει 1

Just now, marillia είπε:

Κορίτσι που είσαι?Εκανές μεταφορά?

Ναι κορίτσι μου, είμαι στην αναμονή τώρα!!Σ ευχαριστώ πολύ.... διάβασα κ τα δικά σου και βλέπω όλα πάνε όμορφα κ έτσι να συνεχίσεις...

Just now, playbunny είπε:

Αφου είναι τι να κάνω Δαναη μου? Αντι για 60.000.000 που είναι ο υγιης μεσος ορος έχει 4 εκ. Με βαρια κιολας ολιγοασθενοσπερμια. Μας το τονιζουν το ΒΑΡΙΑ. Τοσο βαρια που δεν με δεχτηκε ουτε ενας γιατρός να παω με σπερματεγχυση ενω παρακαλαγα γιατι τρεμω τις ενέσεις. Τι να πω αλλιως? Τρα λα λα κι ολα καλα ενω δεν είναι? Μακαρι να ηταν αλλιώς...

με ξεπερνάει ότι λες ο άντρας μου είναι άρρωστος!!! 

Just now, tweetiee είπε:

που είσαι μωρή αρρώστια;;;;;;; χαχαχαχαχαχα

• Χαχα 4

Just now, favol είπε:

Κανείς δεν είπε ότι είσαι άρρωστη - το όλο θέμα ξεκίνησε γιατί είπε μια κοπέλα ότι δεν νοιώθει άρρωστη πάνω στη συζήτηση και εγώ απάντησα ότι νοιώθω και ότι θεωρώ τη περίπτωση μας (με τον άντρα μου) ασθένεια. Αν κάποιος δεν μπορει να σεβαστεί αυτή την τοποθέτηση κάποιο πρόβλημα έχει ο ίδιος, το φορουμ είναι για να εκφραζόμαστε

εγω ειμαι αυτη η κοπελα! :P

οπως ξαναειπα εγω πιστευω οτι καθε γυναικα και καθε ζευγαρι εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει και να νιωθει οπως θελει. εγω ειπα απλως την προσεγγιση μου. δεν νιωθω αρρωστη και θεωρω το πως θα διαχειριστεις την ζωη σου και τα δυσκολα ή ομορφα που ερχονται, ειναι θεμα επιλογης. κι εγω εχω επιλεξει να ειμαι χαρουμενη κι ευτυχισμενη με τον αντρα μου με ή χωρις παιδι. δεν με οριζει ουτε με ολοκληρωνει ως γυναικα κι ως ανθρωπο το ποσο γονιμη ειμαι. ουτε εξαρταται η γνωμη μου για τον αντρα μου απο το ποσο καλο σπερμα εχει. και τελος η φυση της σχεσης μας και η ευτυχια της δεν οριζεται απο την αποκτηση του παιδιου. αλλα λεω ξανα, αυτη ειναι η δικη μου γνωμη. καθεμια μας μπορει να το βλεπει οοοοπως αυτη θελει. ειρηνη υμιν!

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Just now, MELINASP είπε:

με ξεπερνάει ότι λες ο άντρας μου είναι άρρωστος!!! 

που είσαι μωρή αρρώστια;;;;;;; χαχαχαχαχαχα

εεεε κ γω γω άρρωστη ειμαι καλε ελάτε να κάνουμε παρέα...αχαχαχχα

• Χαχα 2

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Αυτό το "ΜΑΣ"  όμως το πες εδω μεσα ...Χωρίς να κάνεις παρένθεση για σενα κ για τον άντρα σ...Τώρα το θύμηκηλες να το κάνεις???? Αφού μας προσβάλλες πρώτα???? 

κοπελιά μήπως η αρρώστια σ είναι αλλού εσένα κ όχι στο σύστημα σ???? @favol

Την παρένθεση την έβαλα για τη Μελίνα που μπορεί να μην είχε διαβάσει το αρχικό κείμενο, το οποίο  ήταν ευνόητο. Και δεν ξέρω τώρα τι θέλεις να γίνει αφού σου είπα τι εννοούσα εγώ και εσύ το πήρες αλλιως. Πραγματικά ο τρόπος με τον οποίο μιλάς δεν σε τιμά..

Just now, tweetiee είπε:

Ναι κορίτσι μου, είμαι στην αναμονή τώρα!!Σ ευχαριστώ πολύ.... διάβασα κ τα δικά σου και βλέπω όλα πάνε όμορφα κ έτσι να συνεχίσεις...

Αχχχ μακάρι!!!Είδα σήμερα στην κρέμα που βγαίνει λίγα μαύρα μεσα αλλά λέει ο ντοκ μη φοβάσαι!!Αντε ρε κορίτσι σου εύχομαι να μας πεις τα θετικά!!!

• Μου αρέσει 1

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Δηλαδή όταν έχουμε ένα συναχάκι μπορούμε να λέμε ότι αρρωστήσαμε αλλά όταν ένα ολόκληρο αναπαραγωγικό σύστημα δεν μπορεί να λειτουργήσει και να κάνει τη δουλειά του και θέλει φάρμακα και θεραπειες και ένα σκασμό λεφτά και πέντε διαφορετικές ΙΑΤΡΙΚΕΣ ειδικότητες για να βρουν τι φταίει είναι απλά Δευτέρα γιατί έχετε ταμπού με τις λέξεις. Οκ. 

δηλαδή εγώ με την μυωπία είμαι άρρωστη;;;; 

Just now, Artemis20 είπε:

εγω ειμαι αυτη η κοπελα! :P

οπως ξαναειπα εγω πιστευω οτι καθε γυναικα και καθε ζευγαρι εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει και να νιωθει οπως θελει. εγω ειπα απλως την προσεγγιση μου. δεν νιωθω αρρωστη και θεωρω το πως θα διαχειριστεις την ζωη σου και τα δυσκολα ή ομορφα που ερχονται, ειναι θεμα επιλογης. κι εγω εχω επιλεξει να ειμαι χαρουμενη κι ευτυχισμενη με τον αντρα μου με ή χωρις παιδι. δεν με οριζει ουτε με ολοκληρωνει ως γυναικα κι ως ανθρωπο το ποσο γονιμη ειμαι. ουτε εξαρταται η γνωμη μου για τον αντρα μου απο το ποσο καλο σπερμα εχει. και τελος η φυση της σχεσης μας και η ευτυχια της δεν οριζεται απο την αποκτηση του παιδιου. αλλα λεω ξανα, αυτη ειναι η δικη μου γνωμη. καθεμια μας μπορει να το βλεπει οοοοπως αυτη θελει. ειρηνη υμιν!

Α ρε Άρτεμις.. Πανικό προκάλεσε η κουβέντα μας.. :) 

• Χαχα 2

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις