admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Αστό αγάπη στα τάρταρα ειχα 106 ρε 106 μονο χαχαχχα

Ωωω οκ ηταν πολυ χαμηλα... Αλλα κ εμενα 207 ηταν πριν 2 μηνες τουλάχιστον... Πρεπει να το κοιταξω παλι. Τι προκαλει η ελλειψη της στην εγκυμοσύνη; Ξερεις; 

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

Καλά μιλάμε για μεγάλο ξεκατίνιασμα.... Τόσο χρόνια παρακολουθώ το φόρουμ και δε μου χει ξανατυχει να διαβάζω τόσο ειρωνικα σχόλια απλά γιατί κάποιος είπε την γνώμη τ! 

Και ο ένας με  HPV  σε αρχικά στάδια δηλ. Απλος φορέας δεν νοσεί και κανεις δε του συμπεριφετεται λες και είναι άρρωστος.... Μπορεί να είναι και ο γείτονας σ και να μη το ξέρεις.....  Και ναι δεν νιώθει άρρωστος και είναι ρατσιστικό αυτό που γίνεται εδώ μέσα.... Ουφ θέλω τόσα πολλά να γράψω και δεν έχω το χρόνο και μετά από τόσα χρόνια σκέφτομαι να διαγράψω το φόρουμ και πρότεινω να μετανομαστει σε καφέ της ειρωνείας και τις δυσκολίας στην αποδοχή... 

• Μου αρέσει 1

JRlOp2.png

Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Ωωω οκ ηταν πολυ χαμηλα... Αλλα κ εμενα 207 ηταν πριν 2 μηνες τουλάχιστον... Πρεπει να το κοιταξω παλι. Τι προκαλει η ελλειψη της στην εγκυμοσύνη; Ξερεις; 

Αν δεν σου έχει πει ο γιατρος δεν είναι απαραίτητη δεν ξέρω αγάπη εμενα ο γιατρός και η αιματολογος δεν έδειξαν να αγχωνονται για αυτή εξάλλου γοα αυτό παίρνω συμπλήρωμα για να ανέβει άλλα δεβ ξςρω τι προκαλει ρ τα το. Γιατρό όμως Οχι το ίντερνετ και αγχώθεις

xfHlp3.png

Just now, favol είπε:

Εμενα δεν μου αρέσει να εθελοτυφλω και να κάνω τη στρουθοκάμηλο.. Αυτό ονόμασε το μυγα. Φυσικά και αναφεροσουν και σε εμενα και ας μην έγραψες όνομα.

Οχου ελεος ετσι....άσε ρε κοπελιά σε παρακλω πολυ...Δεν σου μίλησα από χτες....με προσβάλες σε προσβαλα τελος....τι θες τώρα???? μιλαω για αλλη τοτε αν αυτο σε ευχαριστεί. Για αλλα η όχι για σενα οκ τώρα???

Just now, αστα είπε:

Καλά μιλάμε για μεγάλο ξεκατίνιασμα.... Τόσο χρόνια παρακολουθώ το φόρουμ και δε μου χει ξανατυχει να διαβάζω τόσο ειρωνικα σχόλια απλά γιατί κάποιος είπε την γνώμη τ! 

Και ο ένας με  HPV  σε αρχικά στάδια δηλ. Απλος φορέας δεν νοσεί και κανεις δε του συμπεριφετεται λες και είναι άρρωστος.... Μπορεί να είναι και ο γείτονας σ και να μη το ξέρεις.....  Και ναι δεν νιώθει άρρωστος και είναι ρατσιστικό αυτό που γίνεται εδώ μέσα.... Ουφ θέλω τόσα πολλά να γράψω και δεν έχω το χρόνο και μετά από τόσα χρόνια σκέφτομαι να διαγράψω το φόρουμ και πρότεινω να μετανομαστει σε καφέ της ειρωνείας και τις δυσκολίας στην αποδοχή... 

Συμφωνώ  απόλυτα με το πρώτο σκέλος!!!

Εγώ να ευχηθώ καλή συνέχεια στα κορίτσια που περιμε΄νουν χοριακές,στα κορίτσια που κάνουν διέργεση,μεταφορά,φυσικό κύκλο!!Σε όλες που προσπαθούν για παιδάκι!!Δν θα ξανασυμμετάσχω δημόσια!!Σίγουρα με κάποιες θα κρατήσω επαφή!!Εύχομαι γτ αυτά που γράφουμε  τόσα χρ΄'ονια διαβα΄ζουν δημόσια κοπέλες χωρίς να έχουν κάνει εγγραφή να βοήθησα έστω λίγο!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Το να πάσχεις από κάτι να νοσείς να είσαι άρρωστος και όλα αυτά με η χωρίς συνέπειες για τη ζωή σου η συμπτώματα δεν είναι λόγος ούτε για να ντρέπεσαι ούτε για να ζητάς οίκτο ούτε για να σε λυπούνται. Και έχω την εντύπωση ότι για αυτό εξοργίζεστε με τις λέξεις. Γιατί εσείς θεωρείτε όλα τα παραπάνω. Όταν σας πει κάποιος ότι είναι άρρωστος ντρέπεστε για αυτόν και τον λυπάστε με την έννοια της καημενίασης; (Ξέρω δεν είναι λέξη) Χάνετε κάτι από την υπερηφάνεια σας; Χάνετε κάτι από τον εαυτό σας; Εγώ δεν ντρέπομαι να πω ότι έχω μία ασθένεια. Να πω ότι είμαι άρρωστη στο γυναικολογικό κομμάτι.  Ότι είχα πολλές ασθένειες στο αναπαραγωγικό μου. Εσύ Νάντια γράφεις για χλαμύδια. Είχα και εγώ μου έκανε συμφησεις που έφεραν ενδομητριωση. Τα χλαμύδια είναι νόσος.  Νοσουσα και νοσουσες. Έβαλε το λιθαράκι της στην υπογονιμότητα. Κάποια άλλη έγραψε για θρομβοφιλια και ότι εχασε μωρό. Δεν πάσχει; Δεν παίρνει θεραπεία; Άλλη βγάζει κύστες. Δεν έχει πρόβλημα το ορμονολογικό της; Άλλη έχει πολυκυστικες δεν έχει πρόβλημα με την τόση τεστοστερόνη; Δεν παίρνει φάρμακα; Άλλη έχει θέμα με το ενδομήτριο δεν λειτουργεί δεν δέχεται τα έμβρυα. Δεν είναι άρρωστο ενδομήτριο και παίρνει ένα σκασμό αντιβιωσεις;  πώς γίνεται να διαβάζω ότι είμαστε τρελες και παράλογες και χαχα με ψυχολογικά και στο ίδιο κείμενο μπράβο παλικάρι  παλεύεις γερά  κτλ. Με τι παλεύουμε τελικά;  Τι είναι αυτό; κάτι αόρατο; Αέρας κοπανιστός; Δεν είναι μια δυσλειτουργία του οργανισμού; Δεν είναι μία πάθηση; δεν πάσχουμε;

Και φυσικά υπάρχει και το ενδεχόμενο να κανεις παιδί και να χρειαστεί να ξανακανεις τα ίδια για να κάνεις ξανά. Και αν δεν μπορέσεις λέγεται δευτεροπαθής υπογονιμότητα είναι υπαρκτή. Τι τόσο ντροπή θεωρείτε να πει κάποιος ότι είναι άρρωστος και το παλεύει για να έχει την ίαση; Τι είναι για εσάς ο άρρωστος; Ένας κατακαημενος στο κρεβάτι του που πρέπει να κρύβεται από ντροπή και να έχει ψυχολογικά; (Μέχρι αυτό μας είπατε ότι έχουμε πρόβλημα στο μυαλό) 

Α και στον γιατρό μπορείς να πας αν έχεις και φαρυγγίτιδα και μπορεί και να μην πας. Μπορεί να γιατρευτείς και εντελώς μόνος σου μπορεί να σου αφήσει και χρόνιο κουσουρι. Αυτό ως σχόλιο στο ότι κάποιες έμειναν και μονες τους άρα γιατρεύτηκαν. Ναι φυσικά γιατί είχαν κάτι που ψιλοεμπόδιζε και στις τόσες προσπάθειες πέτυχαν. 

Εσείς θεωρείτε προσβολή την λέξη αρρώστια. Μη σας την πει ο σύζυγος η μη του την πείτε. Εγώ χαίρομαι που αντιμετωπίζεται έτσι και γίνονται τοσα άλματα καθημερινά στο θέμα της υπογονιμότητας από γιατρούς. Πάτε μια βόλτα σε άλλες χώρες να σας πουν οι ασφαλιστικές α δεν έχεις τίποτα για παιδί θα πληρώσεις δεν είναι θέμα υγείας σκάσε τριάντα χιλιάρικα για μια προσπάθεια. 

Δεν είπα ότι είναι ντροπη σε καμία δημοσίευση μου!!!ναι είχα χλαμυδια κ το ξεπέρασα με μια αντιβίωση κ δεν ξέραμε ότι τα είχαμε κιόλας είχα κ ενδομητριωση κ αυτό το ξεπέρασα με δυο χειρουργεία κ θεραπείες.ειχα κ μια αποβολή στον δεύτερο μήνα!!!ολα αυτά με κάνουν άρρωστη στην υπογονιμότητα η σε κάτι άλλο που τυχαίνει να επηρεάζουν την υπογονιμότητα γτ τα δυο περιστατικά που μου τύχανε στο ένα θα έχανα κ την ζωή μου!!!οποτε ναι δεν θεωρω ότι η υπογονιμότητα είναι αρρώστια οτιδηποτε άλλο όμως που μπορεί να πάσχει μια κοπέλα από κάτι άλλο που τυχαίνει να επηρεάζει την υπογονιμότητα είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.αυτο δεν μπορειτε να καταλάβετε κάποιες κοπέλες με όσο ωραίο τρόπο κ εάν προσπάθησα να το πω γραπτώς τουλάχιστον!επισης δεν είπα ότι όσες γυναίκες έμειναν τελικά μόνες τους γιατρευτηκαν...να ξέρουμε τι διαβάζουμε!κ πιστεψε με όχι δεν φοβαμαι εάν θα μου πει ο σύζυγος μου την λέξη αρρώστια γτ προφανώς υπάρχει ένα επίπεδο κ ένας σεβασμός!επισης εγώ έχω σκάσει ένα αρκετό μεγάλο ποσό με λαδώματα μεγάλου βαθμού στο σύστημα υγείας που έχουμε γτ θεωρούμαι ανεξήγητη υπογονιμότητα!!!γιαυτο διάβαζε προσεκτικότερα κ γράφε ακόμα προσεκτικότερα!!!

• Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Έχει κολλήσει η βελόνα πραγματικά!!!

Έχουμε πιο σημαντικά να κάνουμε και να περιμένουμε!

Προφανώς όπως συμβαίνει γενικώς στην ζωή διαφωνούμε, μην προσπαθείτε να περάσετε τις δικές σας απόψεις σ αυτούς που διαφωνούν...ή  το αντίθετο!

Ας σταματήσει εδώ αυτό...

Και ειλικρινά @favol που είσαι σε φάση αναμονής και αγωνία για το τι έγινε πως βρίσκεις όρεξη να μην αφήνεις να πέσει τίποτα κάτω και να αφήσεις να σταματήσει όλο το παραλήρημα;; το ίδιο και για το @λουκουμαδακι δηλ οκ διαφωνούμε γιατί πρέπει να συνεχιστεί αφού δεν κολλανε  οι απόψεις μας;;

Πολλές σελίδες για το τίποτα....

• Μου αρέσει 1

Just now, tweetiee είπε:

Προφανώς όπως συμβαίνει γενικώς στην ζωή διαφωνούμε, μην προσπαθείτε να περάσετε τις δικές σας απόψεις σ αυτούς που διαφωνούν...ή  το αντίθετο!

Και ειλικρινά @favol που είσαι σε φάση αναμονής και αγωνία για το τι έγινε πως βρίσκεις όρεξη να μην αφήνεις να πέσει τίποτα κάτω και να αφήσεις να σταματήσει όλο το παραλήρημα;; το ίδιο και για το @λουκουμαδακι δηλ οκ διαφωνούμε γιατί πρέπει να συνεχιστεί αφού δεν κολλανε  οι απόψεις μας;;

κ πολλές στεναχώριες επίσης....

Just now, Giotitsa είπε:

Αν δεν σου έχει πει ο γιατρος δεν είναι απαραίτητη δεν ξέρω αγάπη εμενα ο γιατρός και η αιματολογος δεν έδειξαν να αγχωνονται για αυτή εξάλλου γοα αυτό παίρνω συμπλήρωμα για να ανέβει άλλα δεβ ξςρω τι προκαλει ρ τα το. Γιατρό όμως Οχι το ίντερνετ και αγχώθεις

Ναι, εχεις δικιο... Δεν θα γκουγκλαρω... Θα ρωτησω το γιατρο μου την αλλη εβδομάδα που εχουμε ραντεβού... 

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

Κοριτσια μου γλυκα..μπαινω σας διαβαζω..απο χτες μεχρι σημερα γεμισατε 15σελιδες!!

Θελω να σας πω ηρεμια..ειμαστε σε αυτη την  ομαδα για αλληλοσυμπαρασταση κ κατανοηση..μην ξεχναμε το βασικο νοημα αυτου του φορουμ..μην κοιτατε το δεντρο σλλα το δασος..ολες μας εδω εχουμε ενα κοινο στοχο,να καταφερουμε να κρατησουμε ενα μωρακι αγκαλια παρολες τις δυσκολιες(διαφορετικες σε κσθεμια) που αντιμετωπιζουμε.

Προσωπικα δεν με νοιαζει ειτε καποιος το πει ασθενεια ειτε οχι..οτι θελει ο καθενας πιστευει κ οτι θελει κ οπως θελει αισθενεται..το αποτελεσμα μας ενδιαφερει...αυτο εχει ΣΗΜΑΣΙΑ

Λοιπον..να σας πω τα δικα μου..μολις αδιαθετισα-τι χαρα!!θα μιλησω σε λιγο με το γιατρο μου κ ελπιζω αυριο ναναι καλες οι ορμονολογικες κ τοτε βουρ για ενεσεις..ενα πραγμα με προβληματιζει..το πρωι στενοχωρηθηκα πολυ κ στρεσαριστηκα γτ τελευταια στιγμη νοικιαστηκε ενα σπιτι που θελαμε.το μεσημερακι χαλαρωσα φυσικα γτ πρωτα απο ολα θελω να γινω μανα κ  ας μενω σε 50τμ..μπορει να επηρεαστουν οι εξετασεις απτο βλακωδες πρωινο μου στρες?

• Μου αρέσει 1

M4W2p3.png

Διαφημίσεις

Just now, nadiaki165 είπε:

Δεν είπα ότι είναι ντροπη σε καμία δημοσίευση μου!!!ναι είχα χλαμυδια κ το ξεπέρασα με μια αντιβίωση κ δεν ξέραμε ότι τα είχαμε κιόλας είχα κ ενδομητριωση κ αυτό το ξεπέρασα με δυο χειρουργεία κ θεραπείες.ειχα κ μια αποβολή στον δεύτερο μήνα!!!ολα αυτά με κάνουν άρρωστη στην υπογονιμότητα η σε κάτι άλλο που τυχαίνει να επηρεάζουν την υπογονιμότητα γτ τα δυο περιστατικά που μου τύχανε στο ένα θα έχανα κ την ζωή μου!!!οποτε ναι δεν θεωρω ότι η υπογονιμότητα είναι αρρώστια οτιδηποτε άλλο όμως που μπορεί να πάσχει μια κοπέλα από κάτι άλλο που τυχαίνει να επηρεάζει την υπογονιμότητα είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.αυτο δεν μπορειτε να καταλάβετε κάποιες κοπέλες με όσο ωραίο τρόπο κ εάν προσπάθησα να το πω γραπτώς τουλάχιστον!επισης δεν είπα ότι όσες γυναίκες έμειναν τελικά μόνες τους γιατρευτηκαν...να ξέρουμε τι διαβάζουμε!κ πιστεψε με όχι δεν φοβαμαι εάν θα μου πει ο σύζυγος μου την λέξη αρρώστια γτ προφανώς υπάρχει ένα επίπεδο κ ένας σεβασμός!επισης εγώ έχω σκάσει ένα αρκετό μεγάλο ποσό με λαδώματα μεγάλου βαθμού στο σύστημα υγείας που έχουμε γτ θεωρούμαι ανεξήγητη υπογονιμότητα!!!γιαυτο διάβαζε προσεκτικότερα κ γράφε ακόμα προσεκτικότερα!!!

Μια χαρά διαβάζω.. Έγραψα ότι εσύ Νάντια είπες ότι είναι ντροπή; Για τα χλαμύδια μίλησα και για το ότι έγραψες ότι είναι προσβολή ανάμεσα σε συζύγους να πει ο ενας τον άλλο άρρωστο. Είναι προσβολή η αρρώστια; Είδες πουθενά να αντιμετωπίζουμε την λέξη αρρώστια σαν κάτι προσβλητικό; Ίσα ίσα προσπαθούμε από χθες να απενεχοποιήσουμε την λέξη να ακούγεται σε όλο τον κόσμο ότι είναι φυσιολογικό το να εχεις πρόβλημα στην τεκνοποιηση ότι είναι σαν όλες τις άλλες ασθένειες όλες για ολους τους ανθρώπους είναι τόσο κοινό σαν την καρδιοπάθεια σαν τον διαβήτη είναι υπαρκτό πρόβλημα αναγνωρισμένο από παγκόσμιους φορείς και μέχρι ξύλο θα μας δώσουν και τι ντροπή να μη ξαναπούμε τη λέξη.  Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Έχουμε εντελώς άλλη οπτική. 

• Μου αρέσει 2

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, Kathrin17 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα..μπαινω σας διαβαζω..απο χτες μεχρι σημερα γεμισατε 15σελιδες!!

Θελω να σας πω ηρεμια..ειμαστε σε αυτη την  ομαδα για αλληλοσυμπαρασταση κ κατανοηση..μην ξεχναμε το βασικο νοημα αυτου του φορουμ..μην κοιτατε το δεντρο σλλα το δασος..ολες μας εδω εχουμε ενα κοινο στοχο,να καταφερουμε να κρατησουμε ενα μωρακι αγκαλια παρολες τις δυσκολιες(διαφορετικες σε κσθεμια) που αντιμετωπιζουμε.

Προσωπικα δεν με νοιαζει ειτε καποιος το πει ασθενεια ειτε οχι..οτι θελει ο καθενας πιστευει κ οτι θελει κ οπως θελει αισθενεται..το αποτελεσμα μας ενδιαφερει...αυτο εχει ΣΗΜΑΣΙΑ

Λοιπον..να σας πω τα δικα μου..μολις αδιαθετισα-τι χαρα!!θα μιλησω σε λιγο με το γιατρο μου κ ελπιζω αυριο ναναι καλες οι ορμονολογικες κ τοτε βουρ για ενεσεις..ενα πραγμα με προβληματιζει..το πρωι στενοχωρηθηκα πολυ κ στρεσαριστηκα γτ τελευταια στιγμη νοικιαστηκε ενα σπιτι που θελαμε.το μεσημερακι χαλαρωσα φυσικα γτ πρωτα απο ολα θελω να γινω μανα κ  ας μενω σε 50τμ..μπορει να επηρεαστουν οι εξετασεις απτο βλακωδες πρωινο μου στρες?

Καλώς την....Όχι αγάπη μ δεν θα επηρεαστεί τίποτα....συγκεντρώσου σε εσένα κ τις ενεσουλες σ κ όλα θα πάνε υπέροχα....με το καλό Κατερίνα μ...Φιλάκια πολλά καλή αρχή με πολλά παιδάκια σ ευχομαι 

Πραγματικά είπες όσα ήθελα να γράψω...

Μην ανησυχείς για τίποτα.δεν θα επηρέαστει καμία εξέταση..Καλή αρχή!!όλα να πάνε τέλεια!!!

Αντε βρε κοριτσακι μου... Τελεια, επιτελους... Καλη αρχη ευχομαι κ ο, τι θες ρωτας εννοείται... Δεν εχει επηρεαστει τιποτα... Να μη σε αγχωνει κ αυτο... Επικεντρωσου στις ενεσουλες σου κ στο στοχο σου κ ολα θα πανε καλα... Καλη παραγωγη κ πολλη κ καλη επιτυχια... Σε φιλω... 

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

Just now, tweetiee είπε:

Διαβάζοντας τα σημερινά έχεις να πεις ότι το συνεχίζουμε εγώ και η @Λουκουμάκι; Οκ.. Πολύ αντικειμενική άποψη.. Δλδ μας βρίζουν, μας λένε για τα μυαλά μας και για τις ζωές μας και πρέπει να σωπάσουμε και να δεχτούμε το bulling? Ε όχι λυπάμαι.. Όσο θα το συνεχίζουν να μας υποτιμούν θα απαντώ. Άλλωστε έχουμε την αντικειμενική επιστημονική γνώμη με το μέρος μας. Μη τρελαθουμε

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις