admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Μια χαρά διαβάζω.. Έγραψα ότι εσύ Νάντια είπες ότι είναι ντροπή; Για τα χλαμύδια μίλησα και για το ότι έγραψες ότι είναι προσβολή ανάμεσα σε συζύγους να πει ο ενας τον άλλο άρρωστο. Είναι προσβολή η αρρώστια; Είδες πουθενά να αντιμετωπίζουμε την λέξη αρρώστια σαν κάτι προσβλητικό; Ίσα ίσα προσπαθούμε από χθες να απενεχοποιήσουμε την λέξη να ακούγεται σε όλο τον κόσμο ότι είναι φυσιολογικό το να εχεις πρόβλημα στην τεκνοποιηση ότι είναι σαν όλες τις άλλες ασθένειες όλες για ολους τους ανθρώπους είναι τόσο κοινό σαν την καρδιοπάθεια σαν τον διαβήτη είναι υπαρκτό πρόβλημα αναγνωρισμένο από παγκόσμιους φορείς και μέχρι ξύλο θα μας δώσουν και τι ντροπή να μη ξαναπούμε τη λέξη.  Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Έχουμε εντελώς άλλη οπτική. 

Δεν είναι κακό να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις κ οπτικές όπως δεν είναι κακό να έχει κ η κάθε μια την δικιά της γνώμη κ άποψη!ναι για μένα είναι προσβολή!μπορω νομίζω να το πιστεύω αυτό!!

xuBjp3.png

Just now, nadiaki165 είπε:

Δεν είναι κακό να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις κ οπτικές όπως δεν είναι κακό να έχει κ η κάθε μια την δικιά της γνώμη κ άποψη!ναι για μένα είναι προσβολή!μπορω νομίζω να το πιστεύω αυτό!!

προσβολή κ για μενα ήταν κ για πολλά άλλες εδω μεσα...παρά πολλές...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, favol είπε:

Διαβάζοντας τα σημερινά έχεις να πεις ότι το συνεχίζουμε εγώ και η @Λουκουμάκι; Οκ.. Πολύ αντικειμενική άποψη.. Δλδ μας βρίζουν, μας λένε για τα μυαλά μας και για τις ζωές μας και πρέπει να σωπάσουμε και να δεχτούμε το bulling? Ε όχι λυπάμαι.. Όσο θα το συνεχίζουν να μας υποτιμούν θα απαντώ. Άλλωστε έχουμε την αντικειμενική επιστημονική γνώμη με το μέρος μας. Μη τρελαθουμε

Κάτσε και γράψε ότι θες, δεν σε έβρισε καμία απλά νομίζω μόνη σου θιγεσαι...λυπάμαι που είμαστε στην ίδια φάση και σε νοιάζει να απαντήσεις επειδή έχεις την επιστημονική  γνώμη με το μέρος σου;; είσαι γιατρός;; να ξέρω να μιλήσω αναλόγως τότε με το τόσο κόλλημα πια!θες να νιώθεις άρρωστη εσύ και κάποιες άλλες οκ άσε εμάς τις υπόλοιπες να μην νιώθουμε που είναι δηλ το πρόβλημα!

Και άκου κ αυτό, όπως πολλές θα σταματήσουν να γράφουν για όλα αυτά που έχουν ειπωθεί...σταματάω κ εγώ και είσαι η αιτία!! 

Καλή συνέχεια σ όλα τα κορίτσια...επαφή υπάρχει και με μηνύματα!!

• Μου αρέσει 4

Βρε κορίτσια συγγνώμη αλλα σας διαβάζω και δεν γράφω κ δεν σχολιάζω ολα αυτα που λετε κ ουτε θα ήθελα,, αλλα αν δεν σας πειράζει εδω λεμε εμπειρίες άποψης κ μοιραζομαστε ολες της σκέψης κ τα προβλήματα μας..ειναι καλο να σταματήσει ολο αυτο κ αν έχετε να λύσετε αυτο το θεμα στείλτε προσωπικό μήνυμα η μια στην αλλη.. δεν ςιναι ωραιο να διαβαζουμε ολα αυτα δεν μας βοηθάνε καπου. Κ σίγουρα ουτε κ εσας, αυτα ειχα να πω φιλιααα

• Μου αρέσει 5

Just now, tweetiee είπε:

Κάτσε και γράψε ότι θες, δεν σε έβρισε καμία απλά νομίζω μόνη σου θιγεσαι...λυπάμαι που είμαστε στην ίδια φάση και σε νοιάζει να απαντήσεις επειδή έχεις την επιστημονική  γνώμη με το μέρος σου;; είσαι γιατρός;; να ξέρω να μιλήσω αναλόγως τότε με το τόσο κόλλημα πια!θες να νιώθεις άρρωστη εσύ και κάποιες άλλες οκ άσε εμάς τις υπόλοιπες να μην νιώθουμε που είναι δηλ το πρόβλημα!

Και άκου κ αυτό, όπως πολλές θα σταματήσουν να γράφουν για όλα αυτά που έχουν ειπωθεί...σταματάω κ εγώ και είσαι η αιτία!! 

Καλή συνέχεια σ όλα τα κορίτσια...επαφή υπάρχει και με μηνύματα!!

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα είτε γράφεις είτε δε γράφεις είτε νοιώθεις είτε δε νοιώθεις άρρωστη.. Είχες προβλέψει ούτως ή άλλως τι θα γίνει και είχες σταματήσει να γράφεις λόγω εμού μια εβδομάδα πριν όπως μας είπες χτες.

Το πρόβλημα το έχουν αυτοί που γράφουν "ντροπή" για το πώς νιώθω εγώ. Εγώ δεν εκρινα κανέναν. Αλλά την αλήθεια και το δίκαιο δε θα το σκεπάσουν οι τραμπουκισμοι

Just now, Koukou17 είπε:

Βρε κορίτσια συγγνώμη αλλα σας διαβάζω και δεν γράφω κ δεν σχολιάζω ολα αυτα που λετε κ ουτε θα ήθελα,, αλλα αν δεν σας πειράζει εδω λεμε εμπειρίες άποψης κ μοιραζομαστε ολες της σκέψης κ τα προβλήματα μας..ειναι καλο να σταματήσει ολο αυτο κ αν έχετε να λύσετε αυτο το θεμα στείλτε προσωπικό μήνυμα η μια στην αλλη.. δεν ςιναι ωραιο να διαβαζουμε ολα αυτα δεν μας βοηθάνε καπου. Κ σίγουρα ουτε κ εσας, αυτα ειχα να πω φιλιααα

Κούκου έχεις δίκιο και προσωπικά σου ζητώ συγγνώμη. Είχε λήξει χθες το θέμα αλλά το ξανάρχισε δυστυχώς σήμερα.. Ελπίζω να ηρεμήσουμε όλοι και να μείνουμε χαρούμενοι με τις απόψεις μας.

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, favol είπε:

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα είτε γράφεις είτε δε γράφεις είτε νοιώθεις είτε δε νοιώθεις άρρωστη.. Είχες προβλέψει ούτως ή άλλως τι θα γίνει και είχες σταματήσει να γράφεις λόγω εμού μια εβδομάδα πριν όπως μας είπες χτες.

Το πρόβλημα το έχουν αυτοί που γράφουν "ντροπή" για το πώς νιώθω εγώ. Εγώ δεν εκρινα κανέναν. Αλλά την αλήθεια και το δίκαιο δε θα το σκεπάσουν οι τραμπουκισμοι

Κάτσε και μιλά μόνη σου τότε μαζί με τις φίλες σου που έχετε ίδια άποψη...

Αν αυτό θέλεις να καταφέρεις είσαι σε καλό δρόμο....μπράβο!

Just now, winspert είπε:

Αντε βρε κοριτσακι μου... Τελεια, επιτελους... Καλη αρχη ευχομαι κ ο, τι θες ρωτας εννοείται... Δεν εχει επηρεαστει τιποτα... Να μη σε αγχωνει κ αυτο... Επικεντρωσου στις ενεσουλες σου κ στο στοχο σου κ ολα θα πανε καλα... Καλη παραγωγη κ πολλη κ καλη επιτυχια.

Εσυ αγαπη μου ετοιμασου για εντατικα μαθηματα σε πμ..μου το ειχες ταξει!!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλώς την....Όχι αγάπη μ δεν θα επηρεαστεί τίποτα....συγκεντρώσου σε εσένα κ τις ενεσουλες σ κ όλα θα πάνε υπέροχα....με το καλό Κατερίνα μ...Φιλάκια πολλά καλή αρχή με πολλά παιδάκια σ ευχομαι 

Εσυ φρυνη μου τι κανεις?σε τι φαση ειστε??προχωραει το θεμα για νεα ωαριακια?

Just now, Nansy29 είπε:

Πραγματικά είπες όσα ήθελα να γράψω...

Μην ανησυχείς για τίποτα.δεν θα επηρέαστει καμία εξέταση..Καλή αρχή!!όλα να πάνε τέλεια!!!

Ευχσριστω πολυ...ευχομσι τα καλυτερα αποτελεσματσ στον προεμφυτευτικο..μηπως εχουμε κανενα νεο κ εχω χασει επεισοδια?

M4W2p3.png

Η ασθένεια δεν είναι ευθύνη κορίτσια. Δεν πάει με το φταίς για να προσβάλεστε. Ξεκίνησε η κουβέντα με το να λέμε ότι θεωρείται η υπογονιμότητα ασθένεια και είναι το λογικό γιατί κάτι πάει στραβά και έχει τόσες σωματικες ψυχικες και κοινωνικες προεκτάσεις και φτάσαμε να μιλάμε για ντροπή και προσβολή. Εγραψε μία ότι αισθάνεται άρρωστη και πηγατε να τη βγάλετε τρελή ενώ σε 1700 σελίδες εχετε βγαλει όλα σας τα παράπονα τον πόνο και τη θλιψη μαζί με τη χαρά σας. Ρώτησε καμία μας τι εννοεί; Πώς το βιώνει και έφτασε να λέει νιώθω άρρωστη; Οι μισές το πήγαμε απλά γενικά ότι είναι φυσιολογικό να νιωθεις έτσι γιατί κάτι νοσεί στον οργανισμό σου και δεν σου επιτρέπει να κάνεις παιδιά με τον εύκολο τρόπο και οι άλλες μισες όχι εγώ φεύγω όχι ντροπή όχι θα μπω από την οθόνη να σε δείρω (το απίστευτο έλεος!!!!) και το μυαλό σου να πας να κοιτάξεις. Και όχι που θα με πεις εμένα άρρωστη μεγάλη προσβολή και ντροπή και αισχος και ας έχει η κάθε μία από δεκαπέντε προβλήματα να λύσει για να κάνει παιδί. Αλλά όχι. Μη τολμήσει κανείς να πει τη λέξη άρρωστη γιατί είναι μιάσματα οι ασθενείς. Δεν δεν. Καθίστε εσείς φεύγω εγώ. 

• Μου αρέσει 5

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, Kathrin17 είπε:

Χαχαχαχα, εννοείται... Με μεγαλη μου χαρα... Ο, τι θες εδω ειμαι.... 

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

Βρε κορίτσια καταλαβαίνετε όλες ότι όλο αυτό δεν έχει κανένα νόημα έτσι;;από χθες η μια τη λέει στην άλλη, γίνεται η μια παρεξήγηση μετά την άλλη, αλλά γραφει η μια αλλα καταλαβαίνει η άλλη..ειλικρινα είναι παρά πολύ άσχημο αυτό που γίνεται ασχετα με την προσωπικη άποψη της κάθε μιας.η κάθε κοπελα μπορεί να αισθάνεται όπως θέλει..Δεν μπορούμε να επιβάλλουμε την άποψη μας στον άλλον και δεν θα λύσουμε εμείς το θέμα..ας μην κολλάμε στις λέξεις μην χάνουμε την ουσία..Και η ουσία είναι ότι όλες μας θέλουμε να κάνουμε παιδάκια, είναι ότι έχουμε πιεστεί πολύ και έχουμε περάσει πολλα οτι αγωνιζομαστε για τον ιδιο σκοπο.εδώ είμαστε για να στηρίζουμε η μια την άλλη..

Ευχσριστω πολυ...ευχομσι τα καλυτερα αποτελεσματσ στον προεμφυτευτικο..μηπως εχουμε κανενα νεο κ εχω χασει επεισοδια?

Να σαι καλά.. Όχι δεν έχουμε νεα ακόμα σε 1 μηνα περίπου..είμαστε και ειδική περίπτωση βλέπεις...

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Καλά ειμαι Κατερίνα μ γλυκό...Νέα ωάρια γιοκ ...βρήκα δοτρια αγαπη μ κ Ετοιμάζομαι για μεταφορά σε 18 μερες...αχαχαχα ανά φαντάρος μετράω...

Just now, Koukou17 είπε:

Έχεις δίκιο κ σου ζήτω συγνωμη!απλα ενοιωσα την ανάγκη να πω την δικη μου άποψη έι του θέματος.τελικα όμως ο ελεύθερος λόγος στο γραπτό δεν είναι τόσο ελεύθερος.κ πάλι συγνωμη...

• Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Η ασθένεια δεν είναι ευθύνη κορίτσια. Δεν πάει με το φταίς για να προσβάλεστε. Ξεκίνησε η κουβέντα με το να λέμε ότι θεωρείται η υπογονιμότητα ασθένεια και είναι το λογικό γιατί κάτι πάει στραβά και έχει τόσες σωματικες ψυχικες και κοινωνικες προεκτάσεις και φτάσαμε να μιλάμε για ντροπή και προσβολή. Εγραψε μία ότι αισθάνεται άρρωστη και πηγατε να τη βγάλετε τρελή ενώ σε 1700 σελίδες εχετε βγαλει όλα σας τα παράπονα τον πόνο και τη θλιψη μαζί με τη χαρά σας. Ρώτησε καμία μας τι εννοεί; Πώς το βιώνει και έφτασε να λέει νιώθω άρρωστη; Οι μισές το πήγαμε απλά γενικά ότι είναι φυσιολογικό να νιωθεις έτσι γιατί κάτι νοσεί στον οργανισμό σου και δεν σου επιτρέπει να κάνεις παιδιά με τον εύκολο τρόπο και οι άλλες μισες όχι εγώ φεύγω όχι ντροπή όχι θα μπω από την οθόνη να σε δείρω (το απίστευτο έλεος!!!!) και το μυαλό σου να πας να κοιτάξεις. Και όχι που θα με πεις εμένα άρρωστη μεγάλη προσβολή και ντροπή και αισχος και ας έχει η κάθε μία από δεκαπέντε προβλήματα να λύσει για να κάνει παιδί. Αλλά όχι. Μη τολμήσει κανείς να πει τη λέξη άρρωστη γιατί είναι μιάσματα οι ασθενείς. Δεν δεν. Καθίστε εσείς φεύγω εγώ. 

Τα είπες όλα. Σε Ευχαριστώ..

Just now, Nansy29 είπε:

Να σαι καλά.. Όχι δεν έχουμε νεα ακόμα σε 1 μηνα περίπου..είμαστε και ειδική περίπτωση βλέπεις...

τι το ειδικο εχετε? πες και σε εμας που δεν θυμομαστε/ξερουμε... 

(σσ: να αλλαξουμε και λιγο θεμα και κλιμα)

χούντα @nadiaki165 κ πάλι χούντα...αχαχαχχαχα κοίτα  να περνάς καλά εσύ κ θα το ξαναπώ ασε να κανουν οτι θελουν .ας αρρωστήσουν ας νοσήσουν ας ασθενησουν ....ας μην αρρωστήσουν ας μην νοσήσουν ας μην ασθενησουν....κτλ. ας πουν ότι θέλουν κ να κάνουν ότι θέλουν....αξιες  της μοίρας τ....

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις