admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, daisyz είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!Εχθές έκανα τον τρίτο υπέρηχο 10 μέρα διέγερσης και από τα 9 που είδα την Δευτέρα πέσαμε στα 7-8 με ε2 1480.Μου είπε να ξαναπάω για υπέρηχο αύριο 12η μέρα και να ξανακάνω ε2 και προγεστερόνη.

Το μεγαλύτερο ήταν 17,2 και το δεύτερο 14,9 μετά όλα από 12 και πάνω.

Μου είπε ότι είναι αισιόδοξος και ότι μας ενδιαφέρει να πάρουμε ποιοτικά ωάρια και όχι πολλά.

Έχω ψιλοαπογοητευτεί.Μήπως τελικά η menopur δεν απέδωσε;

Καλημέρα!!Εμενα με έβαλε σε μακρύ πρωτόκολλο με menopur κ πραγματικά νομίζω ότι δεν ταιριάζει σε μένα,στον προηγούμενο υπέρηχο είχα μόνο 5...Αύριο έχουμε πάλι κ βλέπουμε...Κ εγώ την ίδια απογοήτευση νιώθω αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα!Προσπαθουμε να είμαστε αισιόδοξες κ προσευχόμαστε να μας μείνει κάποιο εμβρυακι...

πρίν από 8 λεπτά , daisyz είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!Εχθές έκανα τον τρίτο υπέρηχο 10 μέρα διέγερσης και από τα 9 που είδα την Δευτέρα πέσαμε στα 7-8 με ε2 1480.Μου είπε να ξαναπάω για υπέρηχο αύριο 12η μέρα και να ξανακάνω ε2 και προγεστερόνη.

Το μεγαλύτερο ήταν 17,2 και το δεύτερο 14,9 μετά όλα από 12 και πάνω.

Μου είπε ότι είναι αισιόδοξος και ότι μας ενδιαφέρει να πάρουμε ποιοτικά ωάρια και όχι πολλά.

Έχω ψιλοαπογοητευτεί.Μήπως τελικά η menopur δεν απέδωσε;

τι ηλικια εχεις;;

Διαφημίσεις

Just now, lemonpie είπε:

τι ηλικια εχεις;;

31

Just now, [email protected] είπε:

Και γιατί απογοητεύσαι; Αυτά που μεγαλώνουν ομοιόμορφα θα τα πάρεις. Έχασες ένα που πρωτομεγαλωσε αλλά θα κέρδισες αλλά που θα μεγαλώνουν μαζί με τα 

Γιατί από τα 7-8 τα δύο είναι 9 και 7 χιλιοστά άρα τα μεγάλα ώαρια θα πρέπει να είναι 6-7.

Βέβαια μου είπε επί χάρτου φαίνονται ομοιόμορφα και "ωραία" ωάρια.Αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα!!Εμενα με έβαλε σε μακρύ πρωτόκολλο με menopur κ πραγματικά νομίζω ότι δεν ταιριάζει σε μένα,στον προηγούμενο υπέρηχο είχα μόνο 5...Αύριο έχουμε πάλι κ βλέπουμε...Κ εγώ την ίδια απογοήτευση νιώθω αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα!Προσπαθουμε να είμαστε αισιόδοξες κ προσευχόμαστε να μας μείνει κάποιο εμβρυακι...

Και εγώ αύριο έχω υπέρηχο οπότε θα έχω νεότερα.Και με πολύ λιγότερα ωάρια έχουν επιτευχθεί εγκυμοσύνες και έχουν γεννηθεί υγιέστατα μωράκια!

Υπομονή, αισιοδοξία και ελπίζουμε στο καλύτερο δυνατό!

Just now, Charoulad είπε:

Γειά σου! Εγώ έκανα εξωσωματική στο εμβρυογένεσις.Προχθές έκανα την εμβρυμεταφορά.Αποτέλεσματα φυσικά δεν ξέρω ακόμη γιατί πρέπει να περάσουν 10 μέρες όμως η γενική εμπειρία που είχα ήταν πολύ θετική ανεξάρτητα το αποτέλεσμα το οποίο και πάλι δεν μπορώ να ξέρω.Έκανα υπέρηχο με τον κ.Παπανικόπουλο , μου φάνηκε πρόσχαρος και ευγενικός.Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω μιας και η γμωριμία μας ήταν μόλις 5 λεπτά.Πιστεύω να σε βοήθησα έστω και πολύ πολύ λίγο.

Γεια @Sofoulis Εγώ έκανα την πρώτη μου ένεση χθες και η αλήθεια είναι ότι πόνεσα. Στην αρχή νόμιζα ότι την έκανα λάθος όμως σήμερα την έκανα ξανά και όντως πονάει λίγο. Κάπου διάβασα οτι καλό θα ήταν μόλις βγάζουμε την βελονίτσα να πιέζουμε ελαφρώς το σημείο της τρυπίτσας με το βαμβάκι ή το αντισηπτικό (ότι χρησιμοποιεί κανείς) και ύστερα ελαφρύ μασάζ στην περιοχή ίσα ίσα να πάει το υλικό παντού.Εγώ έτσι έκανα σήμερα και δεν πονάει καθόλου όσο χθες.Πονάει αλλα πολύ λιγότερο. Απο χθες όμως που απλα έκανα την ένεση το σημείο με ενοχλεί ακόμη αρκετά.

Θα το δοκιμάσω σήμερα!!! Γιατί η χοριακη θα γίνει σε 10 μέρες βλαστοκυστες δεν εβαλες!??? Το εμβρυογεννεσης είναι καταπληκτικό κέντρο!!!! Έκανα εγώ θα εκεί όλες τις προσπάθειες με τα δικά μου ωάρια! Όλοι εκεί μέσα ήταν εξαιρετικοί πολύ φιλικοί και πάντα ένιωθα ότι με κοιτούσαν στα μάτια κι όχι στην τσέπη!!! Είμαι πολύ σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις!!!!!!!!!!!!!!! Και θα δούμε σε λίγες μέρες μια τεράστια χοριακη!!!!!!

Τώρα με τα δανικα βέβαια θα πάμε στο μητέρα, γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου!

bCX6p3.png

Just now, Sofoulis said:

Θα το δοκιμάσω σήμερα!!! Γιατί η χοριακη θα γίνει σε 10 μέρες βλαστοκυστες δεν εβαλες!??? Το εμβρυογεννεσης είναι καταπληκτικό κέντρο!!!! Έκανα εγώ θα εκεί όλες τις προσπάθειες με τα δικά μου ωάρια! Όλοι εκεί μέσα ήταν εξαιρετικοί πολύ φιλικοί και πάντα ένιωθα ότι με κοιτούσαν στα μάτια κι όχι στην τσέπη!!! Είμαι πολύ σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις!!!!!!!!!!!!!!! Και θα δούμε σε λίγες μέρες μια τεράστια χοριακη!!!!!!

Τώρα με τα δανικα βέβαια θα πάμε στο μητέρα, γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου!

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Πρέπει να είμαστε αισιόδοξες πάντα! Σε ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου για τα όμορφα λόγια σου και ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες! Και γιατί να μην τα καταφέρουμε άλλωστε; Δοκίμασέ το , σε εμένα έπιασε και με το παραπάνω.Να μου στείλεις μήνυμα να μου πεις αν όντως επιασε και σε εσένα!! Μου έγραψαν να κάνω την β-χοριακή σε 10 ημέρες γιατί πάει με βάση την γονιμοποίηση απο ότι κατάλαβα.Συνεπώς πριν απο μια εβδομάδα γονιμοποιήθηκαν λογικά τα έμβρυα άρα μένει άλλη μια εβδομάδα.Δηλαδή σύνολο 14-15 ημέρες μετά απο την ωοληψία-ωορηξία και 3 ημέρες περίπου μετα την "καθυστέρηση". Και εμένα μου φάνηκε σύντομο διάστημα , τωρα ποιος ξέρει; Ναι μου έβαλαν βλαστοκύστες 5 ημερών.Πάντως έμεινα και εγώ πολύ ευχαριστημένη απο όλη την αντιμετώπισή τους. Θα χαρώ παρα πολύ να μάθω νέα σου! Είτε δανικά είτε δίκά μας  τα ωάρια , στο τέλος τα παιδάκια αυτο που χρειάζονται , είτε προέρχονται απο μέσα μας είτε τα γνωρίζουμε στη πορεία είναι απεριόριστη αγάπη και φροντίδα.Εγώ είμαι σίγουρη πως όλες οσες θέλουμε να γίνουμε μανούλες θα βρούμε τον τρόπο και στο τέλος θα είναι όλα καλα!Και σου εύχομαι να πάνε όλα τελεια στη προσπάθεια σου!Έτσι πρέπει να είμαστε , σαν εσένα αισιόδοξες.Η αληθεια είναι πως μου αναπτέρωσες το ηθικό με ένα μονο μήνυμα και ευχαριστώ!Λοιπόν δοκίμασε την προλουτεξ και στειλε μου μηνυμα! Και εγω που νομιζα μονο εμενα ποναει. :razz:

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Charoulad είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Πρέπει να είμαστε αισιόδοξες πάντα! Σε ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου για τα όμορφα λόγια σου και ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες! Και γιατί να μην τα καταφέρουμε άλλωστε; Δοκίμασέ το , σε εμένα έπιασε και με το παραπάνω.Να μου στείλεις μήνυμα να μου πεις αν όντως επιασε και σε εσένα!! Μου έγραψαν να κάνω την β-χοριακή σε 10 ημέρες γιατί πάει με βάση την γονιμοποίηση απο ότι κατάλαβα.Συνεπώς πριν απο μια εβδομάδα γονιμοποιήθηκαν λογικά τα έμβρυα άρα μένει άλλη μια εβδομάδα.Δηλαδή σύνολο 14-15 ημέρες μετά απο την ωοληψία-ωορηξία και 3 ημέρες περίπου μετα την "καθυστέρηση". Και εμένα μου φάνηκε σύντομο διάστημα , τωρα ποιος ξέρει; Ναι μου έβαλαν βλαστοκύστες 5 ημερών.Πάντως έμεινα και εγώ πολύ ευχαριστημένη απο όλη την αντιμετώπισή τους. Θα χαρώ παρα πολύ να μάθω νέα σου! Είτε δανικά είτε δίκά μας  τα ωάρια , στο τέλος τα παιδάκια αυτο που χρειάζονται , είτε προέρχονται απο μέσα μας είτε τα γνωρίζουμε στη πορεία είναι απεριόριστη αγάπη και φροντίδα.Εγώ είμαι σίγουρη πως όλες οσες θέλουμε να γίνουμε μανούλες θα βρούμε τον τρόπο και στο τέλος θα είναι όλα καλα!Και σου εύχομαι να πάνε όλα τελεια στη προσπάθεια σου!Έτσι πρέπει να είμαστε , σαν εσένα αισιόδοξες.Η αληθεια είναι πως μου αναπτέρωσες το ηθικό με ένα μονο μήνυμα και ευχαριστώ!Λοιπόν δοκίμασε την προλουτεξ και στειλε μου μηνυμα! Και εγω που νομιζα μονο εμενα ποναει. :razz:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές σου!!! Εκανα την προλουτεξ όπως ακριβώς μου είπες και δεν πόνεσα καθόλου!!! Έτσι θα την κάνω από δω κι εμπρός!!! Περιμένω νέα σου !!!!!!!

bCX6p3.png

Just now, Sofoulis said:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές σου!!! Εκανα την προλουτεξ όπως ακριβώς μου είπες και δεν πόνεσα καθόλου!!! Έτσι θα την κάνω από δω κι εμπρός!!! Περιμένω νέα σου !!!!!!!

Και εγώ θα περιμένω και θα διαβάζω νέα σου! Χάρηκα που δεν σε πόνεσε και έπιασε και σε εσένα!!! Καλη επιτυχία και όλα να πάνε καλά για όλες μας!:grin:

• Μου αρέσει 1

12 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Εγω κανω φυσικους απο Δεκεμβρη...εχασα 3 μηνες που ειτε δεν ειχα καλο κυκλο κ τον αφησα να περασει ειτε δεν προλαβα την ωορηξια...

Βρισκω σε καθε ωοληψια ωαρια...καποια δεν γονιμοποιουνται γιατι ειναι ανωριμα..η  fsh ομως εφτασε σε εναν κυκλο μεχρι κ 26...ενας ηταν μονο 12 στο ανωτερο φυσιολογικο δηλαδη...εχω παρα πολλα σκαμπανεβασματα ψυχολογικα...

Τον Δεκεμβρη σχεδιαζω να κανω εμβρυομεταφορα...χαιρομαι αλλα κ ανησυχω μην παρω την κρυαδα...οι στατιστικες δεν ειναι με το μερος μου...

Χαιρομαι παρα πολυ για σενα!!! Με το καλο να υποδεχτεις το θαυματακι σου!!!!

Καλησπέρα!περιπου ποσο σου κοστίζει η κάθε ωοληψια και κατάψυξη; Επίσης σε ποιο κέντρο είσαι;

Just now, mirtouli12 είπε:

Καλησπέρα!περιπου ποσο σου κοστίζει η κάθε ωοληψια και κατάψυξη; Επίσης σε ποιο κέντρο είσαι;

Δινω 300 για καθε ωοληψια +30 ο καρδιολογος+ 80 η μεθη..δεν χρεωνουν καταψυξη..στο Γενεσις στην Αθηνα ειμαι...

• Μου αρέσει 1

κορίτσια καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλες μας. Ήθελα την γνώμη σας: στην επόμενη περίοδο θα κανω πρώτα ο θεός εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα. εχω 2 βλαστοκυστες 4ΒΒ και 1 2BC και ηλικία 33 ετών.  ο εξωσωματικος και ο ενδοκρινολογος μου παν να βαλω και τα τρια αλλα τρόμαξα λίγο στο ακουσμα. τι λετε; ευχαριστω πολύ!

On 26/8/2019 at 10:36 ΜΜ, Luckystars είπε:

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα.Χθες λοιπόν με ξέχασαν οι εμβρυολόγοι κ επειδή δεν άντεξα πήρα σήμερα τον εξωσωματικό μου να τον ρωτησω τι έγιναν τα εμβρυάκια μου.Αν δλδ προχώρησαν ή πιάσαμε πάτο.Μου είπε ότι τελικά ειναι 3 κ όχι 2, καθώς απο τα ανώριμα ωοθυλάκια ενα "ζωντάνεψε" κ εγινε εμβρυάκι κ εφτασαν τριτης μέρας κ τα καταψύξανε. Μου ειπε οτι είναι αρκετά καλά 6-7 κυττάρων.Με τους εμβρυολόγους ακόμα δεν μίλησα για να μάθω περισσότερα για την ποιότητα νομίζω όμως οτι ιδανικά πρέπει να είναι 8 κυττάρων, πέραν των άλλων ποιοτικών χαρακτηριστικών.

@teta2Επειδή γλυκιά μου έχουμε την ίδια ηλικία κ πήρα πολύ θαρρος απο την ιστορία σου, θυμάμαι ποσες διαιρέσεις είχαν τα δικά σου??Συγνώμη που ρωτάω αλλά με έχει φάει λίγο η αγωνία.

• Μου αρέσει 7

Κοριτσια θελω λιγο θαρρος σε 1 μηνα θα κανω την εμβρυομεταφορα μου μετα απο 2 αποτυχιες που ειχα καναμε διεγερση τον ιουνιο μακρυ προτοκολο κ εχουμε 5 άριστες βλαστοκυστες κ 3 μετριες!εχω ελπίδες?τωρα θα κανω αντισυλληπτικα κ αβερκαπ για καταστολη κ καλυτερη μητρα!!!

• Μου αρέσει 4

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Papy είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.Χθες λοιπόν με ξέχασαν οι εμβρυολόγοι κ επειδή δεν άντεξα πήρα σήμερα τον εξωσωματικό μου να τον ρωτησω τι έγιναν τα εμβρυάκια μου.Αν δλδ προχώρησαν ή πιάσαμε πάτο.Μου είπε ότι τελικά ειναι 3 κ όχι 2, καθώς απο τα ανώριμα ωοθυλάκια ενα "ζωντάνεψε" κ εγινε εμβρυάκι κ εφτασαν τριτης μέρας κ τα καταψύξανε. Μου ειπε οτι είναι αρκετά καλά 6-7 κυττάρων.Με τους εμβρυολόγους ακόμα δεν μίλησα για να μάθω περισσότερα για την ποιότητα νομίζω όμως οτι ιδανικά πρέπει να είναι 8 κυττάρων, πέραν των άλλων ποιοτικών χαρακτηριστικών.

@teta2Επειδή γλυκιά μου έχουμε την ίδια ηλικία κ πήρα πολύ θαρρος απο την ιστορία σου, θυμάμαι ποσες διαιρέσεις είχαν τα δικά σου??Συγνώμη που ρωτάω αλλά με έχει φάει λίγο η αγωνία.

Καλησπέρα! εγώ έβαλα 4. Το ένα ήταν πολύ μέτριο 6-7 κυττάρων,  τα 2 ηταν μέτρια 8 κυττάρων και το 4ο (που μάλλον αυτό επιασε)ήταν καλύτερης ποιότητας 9-10 κυττάρων. Σου εύχομαι καλή επιτυχία! !

• Ευχαριστώ 1

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοριτσια θελω λιγο θαρρος σε 1 μηνα θα κανω την εμβρυομεταφορα μου μετα απο 2 αποτυχιες που ειχα καναμε διεγερση τον ιουνιο μακρυ προτοκολο κ εχουμε 5 άριστες βλαστοκυστες κ 3 μετριες!εχω ελπίδες?τωρα θα κανω αντισυλληπτικα κ αβερκαπ για καταστολη κ καλυτερη μητρα!!!

5 άριστες βλαστοκυστες? Ουαου σουπερ!!!!!

• Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις