admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλησπέρα!Πως πήγε ο υπέρηχος;;;

Καλημέρα!Πήγε καλά 8 μεγάλα και 1 μικρότερο που μου είπε θα μεγαλώσει μέχρι αύριο.

Αύριο πάω για ωοληψία.Δεν το πιστεύω πραγματικά πως πέρασε ο καιρός...

Εσύ πως είσαι;

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, ssisi2019 είπε:

Καλημέρα κ από μένα.

Χαρούλα θα συμφωνήσω με τη Μαιρη κ μένα για συμπτώματα εμφυτευσης μου φαίνονται. 

Σελινα εγώ έκανα 9 ωάρια με τη διέγερση εκ την οποίων τα 5 ανώριμα. Από τα 4 γονιμοποιηθηκαν τα 3 και προχώρησαν τα 2 που είναι κατάψυξη. 

Ρώτησα για τις εξετάσεις γιατί εγώ δεν τις έκανα όλες τωρα,αλλωστε το κέντρο δε μου της ζητησε ολες τωρα και επειδή είχα κάνει κάποιες παλαιότερα με δική μου πρωτοβουλία. Οπότε μου γεννήθηκε η απορία τι εξετάσεις ζητάνε τα κέντρα.

Σε ο.τι αφορά τον κατακερματισμο κ σε μας έδωσαν ειδικές βιταμίνες. Οξειδωτικό δεν νκαναμε,κανείς δε μας το πε.για ποσον καιρο σας είπαν να τις πάρετε τις βιταμίνες;

Καλή αρχή κ καλή επιτυχία στην προσπάθεια!

Μας είπε ότι για τον κατακερματισμο δεν χρειάζεται να περάσουν οι συνήθεις 3 μήνες για βελτίωση σπέρματος και εντός ενός μήνα θα έχουμε αποτέλεσμα. Έτσι όπως έτυχαν σε εμάς οι ημερομηνίες, θα έχουν περάσει σχεδόν 3 μήνες πάντως!

Αχ κορίτσια έχω πολύ άγχος γιατί θέλω εντελώς εγωιστικά να ασχοληθώ μόνο με τις διαδικασίες αυτές και πρέπει να οργανώσω τη μεταβαση στην Αθήνα από το νησί για την εξωσωματική, έχουμε να κανουμε μετακόμιση αμέσως μόλις γυρίσουμε που δεν ξέρω πως θα ειμαι, η δουλειά δυσκολεύεται με τις άδειες λόγω φόρτου και έχω στενοχωρηθεί γιατί πρέπει η μαμά μου να κάνει παρακέντηση θυρεοειδούς και να τη συνόδεψω Καβάλα και να κλείσω τα ραντεβού, να κανονίσω εισητηρια κι άλλες άδειες από τη δουλεια και όλα αυτά να μην πέσουν μέσα στη διέγερση... Και αγχώνομαι και για τα δικά της αποτέλεσματα...

Συγνώμη για την γκρίνια αλλά νιώθω μια πίεση αυτές τις μέρες...

Just now, Mary H said:

Καλημερα , μου μοιαζουν για συμπτώματα εγκυμοσύνης, λιγο μετα την εμφυτευση οταν η βλαστοκυστη εισχωρει στο ενδομητριο κ σπανε καποια αγγεια. Ομως καλυτερα ξερουν οι ειδικοί:)

@Mary H @ssisi2019 Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Μακάρι να είναι έτσι όπως τα υποψιάζεστε! Θέλω να ρωτήσω , παρόλο όμως που είναι 4-5 ημέρες μετά την εμβρυμετ. απο βλαστοκύστη γίνεται ακόμη εμφύτευση; Πήρα τηλέφωνο μου προόσθεσαν 1 χάπι προγεστερόνης και μου έκοψαν το salospir μέχρι ώσπου δεν δω αίμα.Χίλια συγνώμη που σας απαντάω με ερώτηση.Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις απαντήσεις που ήδη μου δώσατε! Εύχομαι ότι επιθυμείτε και να είμαστε τυχερές

• Μου αρέσει 2

Just now, Σελίνα είπε:

Μας είπε ότι για τον κατακερματισμο δεν χρειάζεται να περάσουν οι συνήθεις 3 μήνες για βελτίωση σπέρματος και εντός ενός μήνα θα έχουμε αποτέλεσμα. Έτσι όπως έτυχαν σε εμάς οι ημερομηνίες, θα έχουν περάσει σχεδόν 3 μήνες πάντως!

Αχ κορίτσια έχω πολύ άγχος γιατί θέλω εντελώς εγωιστικά να ασχοληθώ μόνο με τις διαδικασίες αυτές και πρέπει να οργανώσω τη μεταβαση στην Αθήνα από το νησί για την εξωσωματική, έχουμε να κανουμε μετακόμιση αμέσως μόλις γυρίσουμε που δεν ξέρω πως θα ειμαι, η δουλειά δυσκολεύεται με τις άδειες λόγω φόρτου και έχω στενοχωρηθεί γιατί πρέπει η μαμά μου να κάνει παρακέντηση θυρεοειδούς και να τη συνόδεψω Καβάλα και να κλείσω τα ραντεβού, να κανονίσω εισητηρια κι άλλες άδειες από τη δουλεια και όλα αυτά να μην πέσουν μέσα στη διέγερση... Και αγχώνομαι και για τα δικά της αποτέλεσματα...

Συγνώμη για την γκρίνια αλλά νιώθω μια πίεση αυτές τις μέρες...

λογικο ειναι να νιωθεις πιεση..αλλα ολα θα γινουν..καλη επιτυχια στην μαμα σου.

Just now, Charoulad είπε:

@Mary H @ssisi2019 Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Μακάρι να είναι έτσι όπως τα υποψιάζεστε! Θέλω να ρωτήσω , παρόλο όμως που είναι 4-5 ημέρες μετά την εμβρυμετ. απο βλαστοκύστη γίνεται ακόμη εμφύτευση; Πήρα τηλέφωνο μου προόσθεσαν 1 χάπι προγεστερόνης και μου έκοψαν το salospir μέχρι ώσπου δεν δω αίμα.Χίλια συγνώμη που σας απαντάω με ερώτηση.Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις απαντήσεις που ήδη μου δώσατε! Εύχομαι ότι επιθυμείτε και να είμαστε τυχερές

δε γνωριζω κατι αλλο..δεν εχω κανει ποτε ε/τ.Αλλα νομιζω και ευχομαι  οτι ολα πανε καλα!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, daisyz είπε:

Καλημέρα!Πήγε καλά 8 μεγάλα και 1 μικρότερο που μου είπε θα μεγαλώσει μέχρι αύριο.

Αύριο πάω για ωοληψία.Δεν το πιστεύω πραγματικά πως πέρασε ο καιρός...

Εσύ πως είσαι;

Καλημέρα!Κ μένα δόξα το θεό πήγε καλά ο υπέρηχος!Ειχα 11 μεγάλα κ ένα μικρότερο (10 χιλ) που Ευχομαι να έχει μεγαλώσει κ αυτό έως την τριτη που θα πάω για ωοληψια...Μακάρι να μας μείνουν καλά κ υγιεί εμβυακια!!! Η αλήθεια είναι πως κ εγώ δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες.Βεβαια εμένα τα φάρμακα με ταλαιπωρούν λίγο με εμετούς αλλά εντάξει δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά!Μονο υπομονή κ να προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά!

Θα κανείς σε αυτόν το κύκλο εμβρυομεταφορα αν όλα πάνε καλά;

• Μου αρέσει 1

Just now, Charoulad είπε:

Καλημερα!!νομιζω οτι δε χρειαζεται να ανησυχεις..εχεις ηδη ενα θετικο σημαδι..σχετικα με τις 4-5μερες που λες,θα σου πωτην δικη μου περιπτωση..δευτερα 15/7 εμβρυομεταφορα κ σαββατο 20/7 εμφανιστηκαν καφε υγρα που κρατησαν 5μερες!!κ ειχα επισης πονακια περιοδου!! Νονιζα οτι ο οργανισμος θελει να αδιαθετησει αλλα τα φαρμακα δν τον αφηναν!! Τλκ ηταν ολα απο την εμφυτευση!! Διανυω την 12η βδομαδα της κυησης μου

Σου ευχομαι το ιδιο να ισχυει κ με σενα τωρα κ να μας πεις σε λιγες μερες την τιμη της χοριακης σου!!

M4W2p3.png

Just now, Kathrin17 said:

Καλημερα!!νομιζω οτι δε χρειαζεται να ανησυχεις..εχεις ηδη ενα θετικο σημαδι..σχετικα με τις 4-5μερες που λες,θα σου πωτην δικη μου περιπτωση..δευτερα 15/7 εμβρυομεταφορα κ σαββατο 20/7 εμφανιστηκαν καφε υγρα που κρατησαν 5μερες!!κ ειχα επισης πονακια περιοδου!! Νονιζα οτι ο οργανισμος θελει να αδιαθετησει αλλα τα φαρμακα δν τον αφηναν!! Τλκ ηταν ολα απο την εμφυτευση!! Διανυω την 12η βδομαδα της κυησης μου

Σου ευχομαι το ιδιο να ισχυει κ με σενα τωρα κ να μας πεις σε λιγες μερες την τιμη της χοριακης σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν ξέρεις πόσο θάρρος μου δίνεις με αυτά που μου γράφεις.Μακάρι να ισχύσει το ίδιο και για εμένα! 

Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σου!

• Μου αρέσει 1

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, αύριο είναι η μεγάλη μέρα και έχω λίγο αγωνια!!! Κάντε μια ευχή και για μένα παρακαλώ!!!!

Ακούω προγνωστικά!!!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!με το καλο να παρεις τα σπορακια σου κ να μεινουν στην κοιλιτσα σου αλλους 9 μηνες!! Ολα καλα θα πανε, να σκεφτεσαι αισιοδοξα..εφτασε η μεγαλη μερα..

Τι ωρα εχεις ραντεβου??να μας στειλεις τα νεα σου εεεε...

Οσο για το ταξιδι μετα  που ειχες ρωτησει, δεν υπαρχει προβλημα..εγω πατρα-αθηνα-πατρα την μερα της εμβρυομεταφορας κ μια χαρα πιαστηκαν τα μικρουλια..εκατσα μοση ωρα ξαπλωμενη στο κεντρο αν κ ο γιατρος μου σχολιασε οτι δεν παιζει ρολο αυτο..ασε που αριστερα τα αφησε ο γιατρος κ το ενα εμφυτευτηκε δεξια..οπου θελουν πανε!!χαχα

Φιλια πολλα!! Αντε να αυξηθουν οι φουσκοκοιλιτσες εδω μεσα!!!

• Μου αρέσει 1

M4W2p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!με το καλο να παρεις τα σπορακια σου κ να μεινουν στην κοιλιτσα σου αλλους 9 μηνες!! Ολα καλα θα πανε, να σκεφτεσαι αισιοδοξα..εφτασε η μεγαλη μερα..

Τι ωρα εχεις ραντεβου??να μας στειλεις τα νεα σου εεεε...

Οσο για το ταξιδι μετα  που ειχες ρωτησει, δεν υπαρχει προβλημα..εγω πατρα-αθηνα-πατρα την μερα της εμβρυομεταφορας κ μια χαρα πιαστηκαν τα μικρουλια..εκατσα μοση ωρα ξαπλωμενη στο κεντρο αν κ ο γιατρος μου σχολιασε οτι δεν παιζει ρολο αυτο..ασε που αριστερα τα αφησε ο γιατρος κ το ενα εμφυτευτηκε δεξια..οπου θελουν πανε!!χαχα

Φιλια πολλα!! Αντε να αυξηθουν οι φουσκοκοιλιτσες εδω μεσα!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!!!!!! Έχω ραντεβού 9:00 και δεν σου κρύβω ότι αγωνιώ!! Μακάρι να πάνε όλα κατ ευχην!!!

• Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

4 ώρες πρίν, Charoulad είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Ήθελα αν κάποια ξέρει ή έχει κάποια ανάλογη εμπειρία να μου δώσει τα φώτα της.Φυσικά θα τηλεφωνήσω στον γιατρό όμως είναι νωρίς το πρωί και θα πάρω αργότερα.Λοιπόν , 

Σήμερα είμαι 4η ημέρα εμβρυομεταφοράς ή 5η αν πάρουμε και την ίδια ημέρα(έβαλα βλαστοκύστες 5 ημερών) Απο χθές το βράδυ είδα ροζ κηλίδες.Σήμερα το πρωί καφέ κηλίδες.Δεν είδα βλέννες μόνο σταγόνες στο σκούπισμα.Πονάω λίγο σαν να μου έρχεται περίοδος.Όμως δεν έχω πόνο στο στήθος ούτε και πρήξιμο.Παίρνω κάθε μερα 3 utrogestan 200mg ,μια Prolutex 25mg , 1salospir , 1 felicine 

Σε 5 ημέρες είναι να κάνω την β-χοριακή και σε 2-3 η  περίοδος μου (αν έρθει , ευχομάι να μην).

Η εμφύτευση μου είπε ο γιατρός θα γινόταν πριν 3 ημέρες δηλαδή περίπου την επόμενη της εμβρυομεταφοράς.

Έχει τύχει σε καμία; Μήπως έκανα πολύ αργά στον κύκλο μου την εμβρυομεταφορά; Και αν οντως ήταν ετσι , δεν θα με σταματαγαν για επόμενο κυκλο; Υπάρχει περίπτωση έτσι να ξεκινάει μια εγκυμοσυνη απο εξωσωματικη; Υπάρχει περίπτωση να είναι περίοδος τόσο σύντομα απο την εμβρυομεταφορά; Δεν απελπίζομαι, απλώς θα ήθελα αν έχετε παρόμοιες εμπειρίες να μοιραστείτε μαζί μου. 

Θα περιμένω απαντήσεις σας! Καλημέρα και καλή Κυριακή :x8)

Καλημέρα!! Καλή αρχή και εύχομαι να πάνε ολα καλα!!! 

Δεν είχα γιατρό απο το κέντρο γιατί μένω στην επαρχία.Αλλά μια φορά μου έκανε ο Παπανικόπουλος υπέρηχο και πριν την εμβρθομεταφορά με ενημέρωσε ο Παχυδάκης.Οπότε είχα και με τους δύο μια πολυ πολυ μικρη γνωριμία.

Εσύ ποιον γιατρό εχεις; 

Να μην ανησυχείς!!! Κι εγώ μετά την μεταφορά βλαστοκυστης περίμενα να δω τέτοια υγρά που σχετίζονται με εμφύτευση. Δεν είδα. Τα είδα μετά τη χοριακη και μάλιστα με μικρή αιμορραγία! Χε...κα πάνω μου απο το φοβο και τελικα ακόμα δεν έχουν αποφανθεί  τι ήταν! Και είχα σχεδόν για μήνα. Θα κάνεις ο,τι σου πει ο γιατρός σου και μην ανησυχεις. Άντε και με τριψήφια χοριακη!!

• Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

1 hour ago, Charoulad είπε:

H εμφυτευση έχει γινει , τις πρωτες 2 μερες. Τώρα μπορει να γινεται η διείσδυση στο ενδομητριο. Ευχομαι να ειναι έτσι!

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, αύριο είναι η μεγάλη μέρα και έχω λίγο αγωνια!!! Κάντε μια ευχή και για μένα παρακαλώ!!!!

Ακούω προγνωστικά!!!

Με το καλο να τα δεχτεις!!!:wub: Εννοειται διδυμα, χαχαχα!

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H είπε:

H εμφυτευση έχει γινει , τις πρωτες 2 μερες. Τώρα μπορει να γινεται η διείσδυση στο ενδομητριο. Ευχομαι να ειναι έτσι!

Με το καλο να τα δεχτεις!!!:wub:

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!

• Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις