admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

1 hour ago, seashell είπε:

Σε ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου..... κάπου νιώθω ότι του χρωστάω αυτήν τη χαρά που δεν μπόρεσα να του δώσω όσο ήταν εδώ.....μακάρι όλα να πάνε καλά αύριο!

Πόσο σε νιώθω..... Όλα θα πάνε καλά ψυχή μου

• Μου αρέσει 1

@anoulious πλέον σε μένα έγιναν πολλές αστοχίες και τις είδα τώρα που ξέρω πολλά.Ο πρώτος γιατρός με πήγαινε σε σπερματεγχύσεις με κλομιφαίνη που το ενδομήτριο μου επηρεαζόταν και δεν έφτανε ποτέ πάνω από 5,5-6.Μετά στις εξωσωματικές έκανα πολλά ωάρια και είχα Ε2 από 8000 -11000 απαγορευτική για μεταφορά στον ίδιο κύκλο τώρα τα έμβρυα τα βάζουν καταψυξη και αφήνουν τον οργανισμό να επανέλθει τότε ήταν τάση να τα μεταφέρουν φρέσκα άσε που μπορεί να είχα και υψηλή προγεστερόνη που τότε δεν την μετρούσαν πριν την ωοληψία για να δουν αν είναι υποδεκτικό ή όχι το ενδομήτριο.Τείνω να πιστεύω ότι απλά δεν θέλει το σύμπαν να μου δώσει παιδί.

@Καντιθα κάνω μία τελευταία διέγερση με μακρύ και μετά δανεικά.Δεν πιστεύω ότι θα πετύχει αλλά οφείλω στον εαυτό μου και στον άντρα μου μια τελευταία προσπάθεια μιας και χαλάσαμε μιά περιουσία για την θεραπεία ενδομητρίου.Εχω ακόμα πολλές καταβολές και υψηλή ΑΜΗ και πρόσφατα έκανε και κατακερματισμό που είναι μια χαρά οπότε μιας και κανείς δεν μας το αποκλείει από την στιγμή που δημιουργούμε και έμβρυα που φτάνουν σε βλαστοκύστες θα το παλέψουμε αλλά η ηλικία μου είναι απαγορευτική σε λίγο κλείνω τα 45 και δεν τρέφω αυταπάτες περισσότερο το κάνω για να μην πω  ΑΝ  στο μέλλον.

@Sugar86 Ναι.

Διαφημίσεις

2 hours ago, melisaki74 said:

θα το παλέψουμε αλλά η ηλικία μου είναι απαγορευτική σε λίγο κλείνω τα 45 και δεν τρέφω αυταπάτες περισσότερο το κάνω για να μην πω  ΑΝ  στο μέλλον.

Δεν είναι απαγορευτικη η ηλικία σου μελισσακι. Η Μενεγάκη πχ την μικρή της κόρη στα 45 την εκανε. Αλλες γυναίκες 50+ με δανεικά ωαρια κυοφορησαν κι εκαναν παιδακια μια χαρα. :)

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H8z0p3.png

14 hours ago, Katia88 said:

Τρίτη πρωί κορίτσι μου τρελή αγωνία.. 

Αντε να περάσουν οι μέρες αυτές και να έρθουν καλύτερες τόσο άγχος ας βγει σε κάτι καλό Παναγία μου.. 

Μακάρι εγώ νόμιζα ότι θα βάλουμε βλαστοκυστη αλλά επειδή δν έχουμε πολλά είπε να μην το ρισκάρουμε μακάρι να πάνε καλά.. Θα πονέσω κορίτσια στην εμβρυομεταφορα 

Δεν πονάς καθολου. Σου έχουν τον κολποδιαστολεα οπως στο ΠΑΠ τεστ και απλα νιώθεις ισα ίσα ότι κατι μπαινει εκει. Είναι θέμα δευτερολέπτων. 

13 hours ago, pakaki said:

πωπω ρε γαμωτο τι γινεται πια με το σπερμα ρε παιδια;;

ρε κοριτσια κατα τη διαρκεια της αναμονης για χοριακης εχετε ολες τοσο ρευστα υγρα; μουσκεμα τα εσωρουχα .περναει κ το σερβιετακι. δεν υπαρχει.

Και πριν και μετά τη χοριακη ακομα και τωρα στις 14 εβδομάδες που δεν περνω κανενα φάρμακο 

13 hours ago, Sofia22 said:

Κορίτσια καλημέρα.. να σας κάνω μια ερώτηση. Βλέπω ότι πολλές κοπέλες μετά την ωοληψία προχωρούν σε εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο. Εμένα ο γιατρός μου είπε πως θα περιμένουμε ένα με δυο μήνες για να προχωρήσουμε στη μεταφορά. Για ποιο λόγο λέτε;

Ως συνηθως έμβρυα τα οποία έχουν καταφέρει τη διαδικασία ψύξης και αποψυξης μετα έχουν να πουν ότι ειναι πιο δυνατά και πιάνουν πιο εύκολα 

uVwPp3.png

Καλημέρααααα 

Σήμερα χοριακούλα το κορίτσι μας??!!!

Ετοιμάζομαι για δουλίτσα θα βγω απο το σπίτι κ θα περπατήσω ο αντρας φοβάται χαχα κ φυσικά με φοβίζει αλλα το ξεπερνάω του εξηγησα οτι θα πηγαινω σιγά σιγα οτι δεν εχουν βάρος αυτός τίποτα εκεί συναγωνιστριες κοιμηθειτε κ φατε κ για μένα κ δειτε κ καμια κωμωδία εγω χθες ετσι εκανα 

• Χαχα 2

Διαφημίσεις

Guest
4 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Πόσο σε νιώθω..... Όλα θα πάνε καλά ψυχή μου

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μακάρι μέχρι το απόγευμα θα ξέρουμε σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Just now, seashell είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μακάρι μέχρι το απόγευμα θα ξέρουμε σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Περιμένουμε με αγωνίαααα

Guest

@pakaki @DIMITRAS σας ευχαριστώ πολύ.... σε μια ώρα πάω για αίμα και μου είπαν ότι σε 3-4ωρες το πολύ θα έχω απάντηση. Ανοιχτό το email μου λοιπόν κι ο Θεός βοηθός.... αντε να εξυπηρετήσω κόσμο με τέτοιο άγχος ουφφφφ! 

Just now, seashell είπε:

@pakaki @DIMITRAS σας ευχαριστώ πολύ.... σε μια ώρα πάω για αίμα και μου είπαν ότι σε 3-4ωρες το πολύ θα έχω απάντηση. Ανοιχτό το email μου λοιπόν κι ο Θεός βοηθός.... αντε να εξυπηρετήσω κόσμο με τέτοιο άγχος ουφφφφ! 

δε μπορουν κ αυτοι σε δεκα λεπτα να το βγαζανε; μονο για τις εξωσωματικες. για την ψυχικη μας οδυνη βρε αδερφε.

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Διαφημίσεις

Guest
Just now, pakaki είπε:

δε μπορουν κ αυτοι σε δεκα λεπτα να το βγαζανε; μονο για τις εξωσωματικες. για την ψυχικη μας οδυνη βρε αδερφε.

Έτσι ακριβώς όπως το λες. Τηλ. σε 2-3 κέντρα να ρωτήσω σε πόση ώρα θα έχω αποτελέσματα και αν μπορούν να μου τα στείλουν με email και μόνο αυτό που ετοιμάζομαι να πάω μου είπε 3-4 ώρες και ότι τα στέλνουν.... τα υπόλοιπα μόνο αυτοπροσώπως και αποτελέσματα το απόγευμα 18.00-19.00. 

Just now, DIMITRAS είπε:

Αααχχχ που τετοια τυχη να ειχαμε συντομα τα αποτελέσματα πιιιφφ ολα να ειναι υπεροχα κορίτσι μου

Να είσαι καλά σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :x

Just now, seashell είπε:

Καλή επιτυχία κούκλα μ..ολα  θα πάνε καλά έχε πίστη.....θα γίνεις μια υπέροχη μαμά 

Guest
Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλή επιτυχία κούκλα μ..ολα  θα πάνε καλά έχε πίστη.....θα γίνεις μια υπέροχη μαμά 

:xΚαι μόνο που το διαβάζω με πιάνει κάτι.... σε ευχαριστώ πολύ πολύ! :x

Just now, seashell είπε:

:xΚαι μόνο που το διαβάζω με πιάνει κάτι.... σε ευχαριστώ πολύ πολύ! :x

Καλή επιτυχία!!!να έχεις μια μεγάλη χοριακη!!

Καλημέρα σε όλες!!

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις