admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, ssisi2019 είπε:

ο Αγιος Δημητρης να μας φερει μεγαλα νουμερα κοριτσια!!

Του το εχω ζητησει ωραιοτατα θα ειναι 

• Μου αρέσει 3

Just now, Katia88 είπε:

Κορίτσια τελείωσα όλα καλά βάλαμε τρίτης μέρας και 8 διαίρεσεων.. Κορίτσια τι εμπειρία είναι αυτή δεν το πιστεύω που το ζω.. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο 2 Νοεμβρίου με το καλό θα ξερουμε:x

Αγάπη μου Σε λίγες μέρες σου εύχομαι να έχεις τα πιο όμορφα νέα

Just now, vals είπε:

χθες ειχα μια τρομερη ζαλαδα..το μεσημερι δεν μπορουσα να φαω τιποτα...απο χθες καθε μιση ωρα ειμαι στην τουαλετα, με τη κυστη συνεχεια γεματη...χωρις να πω οτι πινω τοοοσο πολυ νερο..να το παρω για καλο αυτο??

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα...κανενα συμπτωμα...κανενας πονος....καμια ζαλαδα...προσπαθω να προσεχω και με τον μικρο...ολο αγκαλια ζηταει και ολο του λεω οτι με ποναει η μεση μου για να αποφυγω να τον σηκωσω..

και ναααααα τα απλυτα μεσα στα καλαθια....πως να τα σηκωσω να τα παω στον επανω οροφο...και πως να τα κατεβασω μετα να τα απλωσω???

ειχα μια μικρη αποκολλησησ στην 1η μου εγκυμοσυνη (1 μερα πριν παω να ακουσω καρδουλα) και απο τοτε φοβαμαι τοσο πολυ...

ειναι και η δουλεια μου λιγο περιεργη...και φυλαγομαι....προσπαθω τουλαχιστον...

Κάνε λίγο υπομονή Χαρά μου θα περάσουν οι μέρες.. 

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Τζίφος κι από μένα κορίτσια. Κάτω από 0,1 η χοριακή. Ο γιατρός μου λέει να συνεχίσω τα φάρμακα και να ξανακάνω χοριακή τη Παρασκευή. :unsure:

Στενοχωριέμαι πολύ για το σύζηγο. Ήθελε τόσο πολύ ένα δεύτερο παιδάκι. 

λυπαμαι πολυ κοριτσάκι μου αλλά πιστεύω ότι αν επιμείνεις θα τα καταφέρεις αυτό να σκέφτεσαι ..

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Τζίφος κι από μένα κορίτσια. Κάτω από 0,1 η χοριακή. Ο γιατρός μου λέει να συνεχίσω τα φάρμακα και να ξανακάνω χοριακή τη Παρασκευή. :unsure:

Λυπάμαι πολύ... 

Οι άντρες μας αν και το παίζουν δυνατοι μεσα τους πρέπει να ζορίζονται παρα πολυ.

Τι σκέφτεσαι;

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

13 ώρες πρίν, Joka είπε:

Εχουμε παει και σε ουρολογο.Ολα οκ.Οι εμβρυολογοι τις 2 φορες που πηραν να με ενημερωσουν για τη μη γονιμοποιηση μου ειπαν το γνωστο κακης ποιοτητας ωαρια.Ομως εμενα η fsh μου ειναι καλη...

Γενικα παντα ολα καλα μας τα λενε κι οταν ερχεται η ωρα της γονιμοποιησης το ιδιο αποτελεσμα.

Και δεν ξερω τι άλλο να ψαξω...

Τι να πω και γω κορίτσι μου πάντως εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα φάρμακα  λίγες μονάδες αλλά θα έπαιρνα  και τι να πω αν αντέχεις να δοκιμάσεις το μακρύ γιατι όχι αν συμφωνήσει και ο γιατρός σου .Πόσους φυσικούς έχεις κάνει;

πρίν από 6 λεπτά , Katia88 είπε:

Κορίτσια τελείωσα όλα καλά βάλαμε τρίτης μέρας και 8 διαίρεσεων.. Κορίτσια τι εμπειρία είναι αυτή δεν το πιστεύω που το ζω.. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο 2 Νοεμβρίου με το καλό θα ξερουμε:x

Καλοστέριωτα γλυκειά μου.

Λυπάμαι κορίτσι φυσικό να στενοχωριέσαι και συ και ο σύζυγος.Μακάρι η Παρασκευή να σ'εκπλήξει.

• Μου αρέσει 1

@melisaki74 σ ευχαριστω για τις απαντησεις.Παντα λιγες μοναδες εκανα λογω πολυκυστικων.Πριν 1 χρονο με 150 μοναδες επαθα υπερδιεγερση και δεν εκανα ουτε εμβρυομεταφορα.Τα ωαρια καηκαν απο τα φαρμακα ειπε ο γιατρος.

Τον Ιουνη που περασε σε αλλο,μεγαλο κεντρο,με 125 μοναδες κ στη συνεχεια 150 εβγαλα 7 ωαρια,γονιμοποιηθηκαν 2 και προχωρησε μονο 1 το οποιο εγινε βλαστοκυστη.Απο τοτε εκανα 1 τροπ. με φεμαρα κι ενα φυσικο προσπάθωντας να μαζεψω αλλη μια βλαστοκυστη αλλα κ τις 2 φορες δε γονιμοποιηθηκε το ωαριο με μικρογονιμοποιηση.

Και τωρα προβληματιζομαι πως να συνεχισω.Αξιζει να βαλω τη 1 βλαστοκυστη μονη της?

Αν δοκιμασω μακρυ πρεπει να αλλαξω παλι γιατι δεν κανουν εδω που ειμαι τωρα μακρυ.

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσάκι μου... Ειμαστε κ οι δυο πολυ καλα. Η γεννα δεν πήγε  οπως θα ήθελα γιατί ο μπεμπαρος μου δεν ελεγε να εμπεδωθει, οπότε πηγαμε με καισαρική. Βλέπεις ηταν κ 3700!!!!χαχαχαχα.... Ειμαστε καλα τωρα... Μεγαλωνουμε... 

Αγαπη μου, γι αυτο εγραψα θεωρητικά. Συνηθως βαζουν βλαστοκυστες 5ημερων,την 5η μερα. Εμενα 5η μερα το παράθυρο εχει κλεισει. Οποτε έπρεπε να τα βάλουμε μια μερα νωριτερα. Το οτι οι δικες μου βλαστοκυστες ειχαν προχωρήσει κ ειχαν γίνει 6 ημερων δε λεει κατι. Κ παλι βλαστοκυστες ηταν απλα πιο ετοιμες για εμφύτευση... Κ το θεωρητικά το γραφω γιατί η μεταφορά εγινε σε εντελως φυσικο κυκλο, χωρις σικλακουρ, οποτε μετραγε αλλιως ο γιατρος. 

Ακριβως οπως τα λες.... Με καλυψες απόλυτα... Τα φιλια μου!!!!! 

Πάλι δεν εχω like...

Ελπιζω να την ξέχασες γρήγορα την ταλαιπωρία,

σβουριχτα φιλακια στο μπεμπακι!

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.png5JEup3.png

Καλησπέρα στις απανταχού δυνατές αγωνιστριες του forum. Σε 2-3 εβδομάδες θα ξεκινήσω νέο κύκλο διέγερσης μετά από μια αποτυχημένη εμβρυομεταφορα. Θα αλλάξω γιατρό. Είμαι στην Emb...ab Της Θέσ/νικης και συνάντησα προχθές την Δημ......άκη. Έχει ακούσει καμιά σας για αυτήν;Σας παρακαλώ να με ενημερώσετε αν γνωρίζει κάποια κάτι γιατί πηγαίνω στα τυφλά. 

Just now, Joka είπε:

@melisaki74 σ ευχαριστω για τις απαντησεις.Παντα λιγες μοναδες εκανα λογω πολυκυστικων.Πριν 1 χρονο με 150 μοναδες επαθα υπερδιεγερση και δεν εκανα ουτε εμβρυομεταφορα.Τα ωαρια καηκαν απο τα φαρμακα ειπε ο γιατρος.

Τον Ιουνη που περασε σε αλλο,μεγαλο κεντρο,με 125 μοναδες κ στη συνεχεια 150 εβγαλα 7 ωαρια,γονιμοποιηθηκαν 2 και προχωρησε μονο 1 το οποιο εγινε βλαστοκυστη.Απο τοτε εκανα 1 τροπ. με φεμαρα κι ενα φυσικο προσπάθωντας να μαζεψω αλλη μια βλαστοκυστη αλλα κ τις 2 φορες δε γονιμοποιηθηκε το ωαριο με μικρογονιμοποιηση.

Και τωρα προβληματιζομαι πως να συνεχισω.Αξιζει να βαλω τη 1 βλαστοκυστη μονη της?

Οπότε πας με 75 ή 100 αν το αποφασίσεις.

Κλομίφαινη  έχεις δοκιμάσει ή δεν επιτρέπεται στις πολυκυστικές

Εννοείται ότι αξίζει το συζητάς .Ενα θέλεις μην το ξεχνάς.

• Ευχαριστώ 1

Κοπελες που πετυχαν με αβερκαπ πριν την εμβρυομεταφορα?κανω εδω κ 22 μερες κ θα συνεχισω ακομα 15 μερες κ αρχιζω ετοιμασια ενδομητριου!!!γιουπι να προχωρω να γινει το θαυμα!!!

• Μου αρέσει 2

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Διαφημίσεις

Εγω στο μακρυ εκανα 2 μερες 300 γκοναλ κ μετα 175, 150, 120 παιζαμε με αυτες τις μοναδες μεχρι 12 μερες κ καναμε κ τις αβερκαπ μαζι ! Στο τελος μου δωσε κ ντοστινεξ για την αποφυγη υπερδιεγερσης και αντιπηκτικες!!!

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Annita tsoupani είπε:

Εγω στο μακρυ εκανα 2 μερες 300 γκοναλ κ μετα 175, 150, 120 παιζαμε με αυτες τις μοναδες μεχρι 12 μερες κ καναμε κ τις αβερκαπ μαζι ! Στο τελος μου δωσε κ ντοστινεξ για την αποφυγη υπερδιεγερσης και αντιπηκτικες!!!

A σε ξεκινησε με πολλες και στις μειωσε τοσο ε????

@melisaki74στο μακρυ γινεται μεγαλη καταστολη καιρο πριν αρα οι ωοθηκες δεν ανταποκρινονται οπως στων ανταγωνιστων που δε γινεται καμια καταστολη.

Καμια σχεση δλδ να κανεις τις ιδιες μοναδες με καταστολη και χωρις... 

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

@melisaki74στο μακρυ γινεται μεγαλη καταστολη καιρο πριν αρα οι ωοθηκες δεν ανταποκρινονται οπως στων ανταγωνιστων που δε γινεται καμια καταστολη.

Το ξέρω ότι γίνεται καταστολή αλλά είχα την εντύπωση ότι λιγότερες ορμόνες λιγότερος κίνδυνος υπερδιέγερσης.Το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδέα από το θέμα των πολυκυστικών  έχω υψηλή AMH και χαμηλή FSH αλλά όχι πολυκυστικές και από υπερδιέγερση κινδύνευσα σχεδόν όλες τις φορές αλλά δεν έπαθα,καταλαβαίνεις ότι τελικά δεν μπορώ να σε συμβουλέψω κάτι ,πρέπει να σε βοηθήσουν κορίτσια που έχουν πολυκυστικές και να σου πουν πως δούλεψαν τα πρωτόκολλα σ'αυτές.Θέσε την ερώτηση και αν δεν βρείς εδώ απαντήσεις άνοιξε καινούργιο θέμα.

Just now, Joka είπε:

Εγω εχω πολυκυστικες κ το καναμε ετσι!

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Annita tsoupani είπε:

Εγω εχω πολυκυστικες κ το καναμε ετσι!

Το ξερω Αννιτα μου και σ ευχαριστω για τις απαντησεις.

Εχω ανοιξει και θεμα παλιοτερα για τις πολυκυστικες και το πιο αποτελεσματικο πρωτοκολλο αλλα δεν ετυχε ανταποκρισης.

@melisaki74 σ ευχαριστω και παλι.

• Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις