admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Τζινα εισαι σιγουρη οτι ειναι 10 μερες η αδεια εξωσωματικης? Γιατι εγω ξερω οτι ειναι 7. Ποσες σου εγραψαν στο κεντρο, γαιτι εμενα μου εγραφαν μονο 3.

πριν 1.5 χρονο 3 μου εγραψαν γιατι το δημοσιο δεν δικαιολογουσε παραπανω..τωρα  10 μου εγραψαν γιατι αλλαξε ο νομος (περιπου 2 μηνες εχει) και πλεον ειναι  7 εργασιμες  αλλα μαζι με τα σκ βγαινουν 10

• Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

πρίν από 34 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

δηλ το 2.9 που είχες εσύ κ το 3.3 που είχα εγώ εμποδίζει κ καλα την εμφύτευση θέλετε να πείτε...κ μιλάω για την εμφύτευση δεν μιλάω για εγκυμοσύνη που ούτως ή αλλιως ανεβαίνει.

Eχω ξαδερφη που εμεινε εγκυος στα 40 με φυσικη συλληψη με tsh 3 και κατι. Μετα επιαρνε χαπι κ ολα καλα. Κοριτσια ολα σχετικα ειναι...

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Τζινα εισαι σιγουρη οτι ειναι 10 μερες η αδεια εξωσωματικης? Γιατι εγω ξερω οτι ειναι 7. Ποσες σου εγραψαν στο κεντρο, γαιτι εμενα μου εγραφαν μονο 3.

Σ εμενα μου ειχανε πει κατω απο 2,50

Η αδεια εξωσωματικης , υποβοηθουμενης αναπαραγωγης για την ακριβεια,ειναι πλεον 7 ημερες.Ημουν η πρωτη !!!!που την πηρα στο Γεννεσις και απορησα.Δεν την ηξεραν, δεν μου την εδιναν στην Γραμματεια και εφτασα μεχρι το Νομικο τους τμημα!7ημερολογιακες!Θελει βεβαιωση που θα τη σφραγιζει ο θεραπων ιατρος και ο διευθυντης της μοναδας..

• Μου αρέσει 4

Just now, anoulious είπε:

Η αδεια εξωσωματικης , υποβοηθουμενης αναπαραγωγης για την ακριβεια,ειναι πλεον 7 ημερες.Ημουν η πρωτη !!!!που την πηρα στο Γεννεσις και απορησα.Δεν την ηξεραν, δεν μου την εδιναν στην Γραμματεια και εφτασα μεχρι το Νομικο τους τμημα!7ημερολογιακες!Θελει βεβαιωση που θα τη σφραγιζει ο θεραπων ιατρος και ο διευθυντης της μοναδας..

Ευχαριστω κοριτσια! Χθες εμαθα οτι ψηφιστηκε μια μερα αδεια για ετησιο γυναικολογικο προληπτικο ελεγχο:)

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H είπε:

Eχω ξαδερφη που εμεινε εγκυος στα 40 με φυσικη συλληψη με tsh 3 και κατι. Μετα επιαρνε χαπι κ ολα καλα. Κοριτσια ολα σχετικα ειναι...

Αυτό ακριβώς Μαίρη μ εννοώ κ εγώ....άλλο όμως να έχεις χασιμοτο η   υποθεριιδισμο...εκεί ναι αλλάζει το θέμα...Όταν όμως δεν έχεις κάτι πιος ο λόγος???? βέβαια αυτη είναι η γνώμη μ κ λεω τι έκανα εγώ κ τι μ είπαν οι γιατροί μ...η κάθε μία μας ακολουθεί τον δικό της..

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Αυτό ακριβώς Μαίρη μ εννοώ κ εγώ....άλλο όμως να έχεις χασιμοτο η   υποθεριιδισμο...εκεί ναι αλλάζει το θέμα...Όταν όμως δεν έχεις κάτι πιος ο λόγος???? βέβαια αυτη είναι η γνώμη μ κ λεω τι έκανα εγώ κ τι μ είπαν οι γιατροί μ...η κάθε μία μας ακολουθεί τον δικό της..

Ετσι ακουμε το γιατρο μας. Εχω καταληξει οτι αλλου βρισκεται το κλειδι της επιτυχια ςστην εξωσωματικη.

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H είπε:

Ευχαριστω κοριτσια! Χθες εμαθα οτι ψηφιστηκε μια μερα αδεια για ετησιο γυναικολογικο προληπτικο ελεγχο:)

Σωπα ρε!Θα το ψαξω.Ευχαριστω πολυ.

πρίν από 22 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Αγάπη δεν εί.αι έγκυος τωρα ....είχα μείνει τον Γενάρη....μιλάω για πέρσυ....το μωρό μ το έχασα όμως για άλλους λόγους κ όχι λογο θυροειδη...

εννοείτε ότι εσύ θα ακολουθήσεις τον γιατρό σ όπως έκανα κ εγώ...απλώς εγώ μίλησα γενικά γιατί τίποτα πλέον δεν είναι κανόνας στην εξωσωματικη 

σ ευχομαι τα καλητερα κοπέλα μ

Κριμααα... δεν πειράζει σου εύχομαι το καλύτερο πάντως και εγώ ,εγω πιστεύω πως εκτός στον γιατρό και τον έμβρυολογο πρέπει να έχουμε κι λίγο τύχη μέσα σε όλο αυτό το θέμα εξωσωματική

Just now, Mary H είπε:

Σ εμενα μου ειχανε πει κατω απο 2,50

Μαίρη εγώ από το σχολείο έκατσα 14 μέρες μέχρι την χοριακή.

Στο άρθρο 19 του Ν. 3305/2005 εντάσσεται η καθιέρωση μιας νέας άδειας μετ΄αποδοχών για τις εργαζόμενες που υποβάλλονται σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Ειδικότερα ορίζεται το εξής: «Στις υπαλλήλους στις οποίες εφαρμόζονται μέθοδοι ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής του ν. 3305/2005 χορηγείται άδεια επτά εργάσιμων ημερών με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση του θεράποντος ιατρού και του διευθυντή μονάδας ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.

• Μου αρέσει 3

m0W3p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Taggeris είπε:

Και παλαιοτερα μπορουσες να παρεις πανω απο 7 ημερες αναρρωτικη.Προσεχε αναρρωτικη.Οπως πχ οταν ποναει η μεση σου.Και στο δημοσιο οταν ξεπερνας τις 8 περνας επιτροπη.Τωρα αυτη ειναι ειδικη επιπλεον αδεια..Οπως η κανονικη..Δεν περνας επιτροπη οπως οι αναρρωτικες..

• Μου αρέσει 3

Just now, Mary H είπε:

συμφωνω απολυτα οτι πολλα πραγματα ειναι θεμα τυχης.κ εγω εχω πολλα παραδειγματα με φυσιολογικες εγκυμοσυνες κ 35 κ 40 κ 40+ απο γυναικες με διαφορα δεδομενα που δεν φανταζεσαι οτι θα μπορουσαν. κ ξερω κ γυναικες που κανουν εξωσωματικες κ εχουν ελεγξει κ ρυθμισει τα παντα κ εγκυες δεν μενουν κ αλλες που ουτε θρομβοφιλια εχουν κοιταξει, ουτε καρυοτυπο, ουτε νκ, ουτε δεν ξερω κ γω τι κ τα καταφερνουν με την πρωτη ετ. το θεμα ειναι πως οταν εχεις μπει στη διαδικασια της υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, καλως η κακως, αρχιζεις εναν κυκεωνα εξετασεων, τιμων, δεικτων, φαρμακων κ ελπιζεις να καλυφθεις απο καθε δυνατη πλευρα. οποτε δυστυχως καθεσαι κ μετρας ακομα κ τη μιση μοναδα tsh ελπιζοντας να κανεις οτι ειναι ανθρωπινως δυνατο για να εχεις τις καλυτερες δυνατες κ ευνοικες συνθηκες συλληψης κ εγκυμοσυνης.

• Μου αρέσει 7

Just now, SONINI είπε:

Στο άρθρο 19 του Ν. 3305 εντάσσεται η καθιέρωση μιας νέας άδειας μετ΄αποδοχών για τις εργαζόμενες που υποβάλλονται σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Ειδικότερα ορίζεται το εξής: «Στις υπαλλήλους στις οποίες εφαρμόζονται μέθοδοι ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής του ν. 3305/2005 χορηγείται άδεια επτά εργάσιμων ημερών με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση του θεράποντος ιατρού και του διευθυντή μονάδας ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.

Τωρα βλεπω οτι εμενα μου τις υπολογισαν 7 ημερολογιακες.Θα παω αυριο να μου το διορθωσουν..Ευχαριστω

• Μου αρέσει 2

Τωρα βλεπω οτι εμενα μου τις υπολογισαν 7 ημερολογιακες.Θα παω αυριο να μου το διορθωσουν..Ευχαριστω

Ο νόμος ψηφίστηκε τον Ιούλιο 

m0W3p3.png

Just now, Taggeris είπε:

Ειχες βαλει 3ης μερας γι αυτο

Just now, SONINI είπε:

Ο νόμος ψηφίστηκε τον Ιούλιο 

Τον Απριλιο ψηφιστηκε , τοτε τον ειχα διαβασει

Σωπα ρε!Θα το ψαξω.Ευχαριστω πολυ.

Ισχυει απο το νεο ετος. Μας βολευει ειτε για απλο ελεγχο ειτε για καποια εξεταση για εξωσωματικη

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις