admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Christina 82 είπε:

Και εμείς έτσι είπαμε να αφήσουμε δύο κύκλους και μετα τις γιορτές να πάμε.  

Ελπίζω να φτάνει δύο κύκλους, γιαυτό σε ρωτάω... Εγώ έχω καεί στην προηγούμενη διέγερση με τα φρέσκα και τώρα είχαμε προαποφασισει ότι θα τα πάμε για καταψηξη και να ηρεμήσω πρώτα.. 

Μου είπε ο γιατρός πως σε δυο μήνες επανέρχεται ο οργανισμός από τις ορμόνες. Εμένα μου το ξεκαθάρισε από την αρχή πως η εμβρυομεταφορα θα γίνει αργότερα 

3 ώρες πρίν, Christina 82 είπε:

Και εμείς έτσι είπαμε να αφήσουμε δύο κύκλους και μετα τις γιορτές να πάμε.  

Ελπίζω να φτάνει δύο κύκλους, γιαυτό σε ρωτάω... Εγώ έχω καεί στην προηγούμενη διέγερση με τα φρέσκα και τώρα είχαμε προαποφασισει ότι θα τα πάμε για καταψηξη και να ηρεμήσω πρώτα.. 

Σε 2 κύκλους θα είστε μπόμπα κορίτσια έτοιμες να υποδεχτείτε τα εμβρυάκια σας

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου βλέπω μπαίνεται σε σειρα οι περισσοτερες αντε τα Χριστουγεννα να σας φερουν ωραια νεακια..εγω περιμένω να αδιαθετήσω κ δεν λενε να κατεβουν εχω γινει τουμπανο ουφ..ΕΣΤΩ πηρα κ ενα ευχαριστο νεο τα ξαδερφια του αντρα απο Αγγλια τα καταφεραν μολις εκαναν αυχενικη εχουν επιπλοκες ομως εχει αιματωμα στη μητρα που εχει μικρυνει κοψανε σαλοσπιρ κ κλεξαν κ σταματησε για λιγο κ τωρα εχει παλι αιματακι εκει οι γιατροι δεν τις βαζουν κατω ξαπλα κ θελει να παρει 2η γνωμη απο Ελλάδα η τρελλη θελει να ερθει να παει στο γιατρο εδω ουφφφ κ της λεω εαν σ κανει επιπλοκη το αεροπλανο τι κανουμε??Μου λεει θα δω πως θα ειμαι μεχρι το αλλο Σκ κ βλεπουμε εγω της ειπα να κατσει στα αβγα της αλλα απτην αλλη την καταλαβαινω δεν βρισκει κ Ελληνα γυναικολογο εκει να ηρεμησει λιγο..Σας τους ανεφερα γιατι αυτα τα παιδια λογω ηλικιας εκαναν εξωσωματικη 1η διεγερση 3 αβγα γονιμοποιηθηκαν 2 εφτασαν 3η μερα κ πηραν κουλουρι στη 2η εκανε φυσικο τροποποιημένο εκανε 2 γονιμοποιηθηκαν κ τα 2 τα βαλανε κ τσουπ πανε καλα ως τωρα περα απο το αιματωμα που θα μικρυνει το πηρα αποφαση 

• Μου αρέσει 8

8 ώρες πρίν, Nevergiveup είπε:

Παιρνω glucophase 3 χρονια.Ειμαι 28 εβδομαδων σε διδυμακια εγκυος και τοσο ο γυναικολογος οσο και ο ενδοκρινολογος μου μου ειπαν να μην διανοηθω να το κοψω!Γιατι δεν ενδυκνειται?

7 ώρες πρίν, Sofia22 είπε:

Εμένα μου είπανε δυο γιατροί πως συνεχίζεται κανονικά και στην εγκυμοσύνη το glucophase και μάλιστα μου τόνισαν πως ακόμη και όταν μείνω έγκυος να μη το διακόψω ούτε για πλάκα! 

οι ενδοκρινολογοι που ειχα τα τελευταια 7 χρονια που εχω ζαχαρο μου ειχαν πει οτι το συγκεκριμενο φαρμακο δεν ενδυκνειται στη εγκυμοσυνη για αυτο και πριν 1.5 χρονο που εμεινα εγκυος πρωτη φορα που μου το εκοψε και μου εδωσε ινσουλινη.! δεν ξερω τι να πω...εσεις εχετε ζαχαρο?

6 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Το γλουκοφαζ είναι συμβατό με την εγκυμοσύνη το παίρνω κι εγώ..Είμαι στην 12η εβδομάδα και μου είπαν τωρα να το κόψουμε..οι δικοί μου γιατροί μου είπαν δεν το δίνουν μετά το πρώτο τρίμηνο..

mfzgp3.png4QgMp3.png

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου βλέπω μπαίνεται σε σειρα οι περισσοτερες αντε τα Χριστουγεννα να σας φερουν ωραια νεακια..εγω περιμένω να αδιαθετήσω κ δεν λενε να κατεβουν εχω γινει τουμπανο ουφ..ΕΣΤΩ πηρα κ ενα ευχαριστο νεο τα ξαδερφια του αντρα απο Αγγλια τα καταφεραν μολις εκαναν αυχενικη εχουν επιπλοκες ομως εχει αιματωμα στη μητρα που εχει μικρυνει κοψανε σαλοσπιρ κ κλεξαν κ σταματησε για λιγο κ τωρα εχει παλι αιματακι εκει οι γιατροι δεν τις βαζουν κατω ξαπλα κ θελει να παρει 2η γνωμη απο Ελλάδα η τρελλη θελει να ερθει να παει στο γιατρο εδω ουφφφ κ της λεω εαν σ κανει επιπλοκη το αεροπλανο τι κανουμε??Μου λεει θα δω πως θα ειμαι μεχρι το αλλο Σκ κ βλεπουμε εγω της ειπα να κατσει στα αβγα της αλλα απτην αλλη την καταλαβαινω δεν βρισκει κ Ελληνα γυναικολογο εκει να ηρεμησει λιγο..Σας τους ανεφερα γιατι αυτα τα παιδια λογω ηλικιας εκαναν εξωσωματικη 1η διεγερση 3 αβγα γονιμοποιηθηκαν 2 εφτασαν 3η μερα κ πηραν κουλουρι στη 2η εκανε φυσικο τροποποιημένο εκανε 2 γονιμοποιηθηκαν κ τα 2 τα βαλανε κ τσουπ πανε καλα ως τωρα περα απο το αιματωμα που θα μικρυνει το πηρα αποφαση 

Να καθίσει στα αυγά της...μέχρι τη 14 βδομάδα είχα κ εγώ μεγάλο αιμάτωμα....κι εμένα δεν με έβαλαν ξάπλα απλά έκανα Λεντοτζεστ κ ουτρο...στη 14 περίπου το μωρό καταλαμβάνει η τη μήτρα κ πλέον αποχαιρετά το αιματωμα...εννοείται να μην κουνηθει από εκει

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , tzina_liana είπε:

οι ενδοκρινολογοι που ειχα τα τελευταια 7 χρονια που εχω ζαχαρο μου ειχαν πει οτι το συγκεκριμενο φαρμακο δεν ενδυκνειται στη εγκυμοσυνη για αυτο και πριν 1.5 χρονο που εμεινα εγκυος πρωτη φορα που μου το εκοψε και μου εδωσε ινσουλινη.! δεν ξερω τι να πω...εσεις εχετε ζαχαρο?

Εγώ έχω προδιάθεση που γίνεται διαβητης στην εγκυμοσύνη..νομίζω καποιοι γιατροί είναι λιγο πιο αυστηροί στο τι φάρμακα θα δώσουν στις εγκυμοσύνες..ισως για αυτο στο εκοψε..Αλλά το γλουκοφαζ είναι γνωστό πλέον ότι το δίνουν..απλα εμενα ήταν κάθετοι όχι μετά την 12η εβδομάδα αλλά βλέπω σε άλλες κοπελες το δίνουν..

• Μου αρέσει 1

κοριτσια οσες παιρνετε σικλακιουρ..μπορω να παρω 2 μαζι 4mg ή καλυτερα ανα 12ωρο;;; ρωτησα για μαζι και ειπε οκ..αλλα λεω μηπως..

Just now, lemonpie είπε:

κοριτσια οσες παιρνετε σικλακιουρ..μπορω να παρω 2 μαζι 4mg ή καλυτερα ανα 12ωρο;;; ρωτησα για μαζι και ειπε οκ..αλλα λεω μηπως..

Αναλογως πως ειπε ο γιατρος. Εγω παιρνω 2 μαζι 3φορες την μερα!!!!!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Annita tsoupani είπε:

Εγω 3 την μερα!!!

Aννιτα ποτε κανεις εμβρυομεταφορα?

Κοριτσια καλησπερα. Εβαλα σημερα κολπικη κρεμα βασκλορ κ οταν σηκωθηκα ειδα στο εσωρουχο οτι  οτι μου φευγει προιον. Το ιδιο κι αλλες φορες παλια. ειναι οκ? Το ιδιο συμβαινει κ με τα ουτρο?

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Συμφωνώ με το νησάκι. Μπορεί να μην την βάζουν ξάπλα, αλλά το ταξίδι και η πίεση στο αεροπλάνο δεν ενδείκνυται όταν υπάρχει αιματάκι στην εγκυμοσύνη. Και το αιματάκι να εξαφανιστεί να κάτσει εκεί που είναι, μην πάει στράφι όλη της η προσπάθεια, κοντεύει να περάσει το πρώτο τρίμηνο. Αν αισθάνεται ανασφάλεια μπορείς να ρωτήσεις εσύ το γιατρό σου αντι για αυτήν, να σου σκανάρει και τους υπερήχους της να τους δείξεις και του πληρώνεις την επίσκεψη. 

tvXOp2.png

Just now, Strawberry* είπε:

Αναλογως πως ειπε ο γιατρος. Εγω παιρνω 2 μαζι 3φορες την μερα!!!!!

εγω επαιρνα 3 μαζι

Just now, Mary H είπε:

Aννιτα ποτε κανεις εμβρυομεταφορα?

Κοριτσια καλησπερα. Εβαλα σημερα κολπικη κρεμα βασκλορ κ οταν σηκωθηκα ειδα στο εσωρουχο οτι  οτι μου φευγει προιον. Το ιδιο κι αλλες φορες παλια. ειναι οκ? Το ιδιο συμβαινει κ με τα ουτρο?

ναι και με τα ουτρο

• Μου αρέσει 1

Just now, ssisi2019 είπε:

εγω επαιρνα 3 μαζι

ναι και με τα ουτρο

Δηλαδη αλλαξα σερβιετακι. Κι ενω το ματσουκι, ε το απλικατερ ηθελα να πω το εβαλα σχεδον ολο στον κολπο, παλι ειχα διαρροη

• Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H είπε:

Δηλαδη αλλαξα σερβιετακι. Κι ενω το ματσουκι, ε το απλικατερ ηθελα να πω το εβαλα σχεδον ολο στον κολπο, παλι ειχα διαρροη

Νόμος της βαρύτητας...ό,τι ανεβαίνει, ξανακατεβαίνει. :DΤη δουλειά του την κάνει, απλά σίγουρα μία ποσότητα θα φύγει!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

tvXOp2.png

16 ώρες πρίν, Strawberry* είπε:

Αν ειναι να εχουμε την δικη σου καταληξη..με ενα ωραιο μωρακι 8w ας κανω 2 προλουτεξ την μερα!!

Το παρηγγειλα το τεστ..αλλα δεν πηγα να το παρω σημερα για να μην το κανω απο αυριο! Θα το παρω αυριο και κυριακη μολις ξυπνησω θα κανω το ενα!

Δεν κρατιεσαι Φραουλίτσα έτσι; Άντε με ένα ωραιότατο θετικό αποτέλεσμα για να μας φέρεις γούρι το Δεκέμβριο...

Just now, [email protected] είπε:

Νόμος της βαρύτητας...ό,τι ανεβαίνει, ξανακατεβαίνει. :DΤη δουλειά του την κάνει, απλά σίγουρα μία ποσότητα θα φύγει!

Ένταξει αυτές οι περιγραφές σου θα με στείλουν..... χαχαχαχα

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις