admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, ssisi2019 είπε:

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!!Έλα ο Δεκέμβρης να μας φερει μεγάαααλες χοριακές!

Εγώ ξεκίνησα από χθες διέγερση με 150 μονάδες πιουρεγκον και 75 μενοπουρ,αφου ελέγξαμε fsh e2 και ενδομήτριο.  

Κάναμε και κλασσικό καρυότυπο. Και ο Θεός βοηθός!

συγνωμη που πεταγομαι,τι ειναι το σταδιο χαστινγκ;

Οταν το εξωτερικό περίβλημα της βλαστοκυστης σπάει κ είναι έτοιμο προς εμφύτευση...συνήθως αυτό το πετυχαίνουν από μόνες του στα μέσα της 5 μέρας ή 6. 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

@Mary H, @Chrisla, @Annita tsoupanitsoupani κορίτσια μου καλές έμβρυομεταφορές να έχετε ολες!! Με το καλό να υποδεχτειτε τα μωράκια σας κ να έχετε το ομορφότερο δώρο για τα Χριστούγεννα!! @Taggeris ανυπομονούμε μαζί σου για τα ευχάριστα!! Μόνο μην κοιμηθείς κ ξεχάσεις να μας τα ανακοινώσεις...χαχα!! 

• Μου αρέσει 5
  • Χαχα 6

α δεν το ειχα ακουσει καθολου ως όρο.ευχαριστω πολυ.

Το κανουν και στα έμβρυολογικά αν δεν το κανει μονη της η βλαστοκύστη. Όπου το ονομάζουν assisting hatching. Το χω κανει και αυτο...

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.png5JEup3.png

α ειναι και τεχνική άρα.ειναι κατι αναλογο με την ωριμανση στο εμβρυολογικο των ανωριμων  ωαριων ή αστοχος ο παραλληλισμός;

Διαφημίσεις

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!!Έλα ο Δεκέμβρης να μας φερει μεγάαααλες χοριακές!

Εγώ ξεκίνησα από χθες διέγερση με 150 μονάδες πιουρεγκον και 75 μενοπουρ,αφου ελέγξαμε fsh e2 και ενδομήτριο.  

Κάναμε και κλασσικό καρυότυπο. Και ο Θεός βοηθός!

συγνωμη που πεταγομαι,τι ειναι το σταδιο χαστινγκ;

Σισακι βλέπω δεν έχασε χρόνο ο γιατρος! Χαίρομαι που προχωράς αμέσως στα επόμενα βήματα! Εμένα με καθυστερεί το γεγονός ότι είμαι και στο νησί, θα πάω για υπερηχο κ συζήτηση 2 βδομάδες μετά από αυτό που θα ήθελα :( από Φλεβάρη με βλεπω εμένα. Καρυοτυπο που κάνατε? Πότε βγαίνουν αποτέλεσματα? Με το καλό να πάνε όλα καλά!!

@Mary H @Annita tsoupanitsoupani @Chrisla κορίτσια εύχομαι να έχετε θετικές χοριακες και γλυκά μωράκια γρήγορα στην αγκαλιτσα!! @Taggeris περιμένουμε με ενθουσιασμό τα νέα σου!! 

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

Σελίνα αμέσως μετά το αρνητικο ο γιατρος αρχικα μου ειπε να παω να τον δω σε 10 μέρες.Επειδή ομως επρεπε να κανονισω διαφορα με άδειες κλπ και ενόψει εορτων,πηρα πρωτοβουλία και τον ρωτησα τη 2η μερα του κυκλου =χθες αν θα κανουμε αυτο το μηνα ωοληψια,ειτε με φαρμακα ειτε με φυσικο.Με έστειλε κατευθειαν για ε2 και fsh και μου ειπε να παω το απογευμα να με δει.Με αιφνιδίασε εννοείται,έτρεχα πανικοβλητη.Τον ρωτησα και για τοκ καρυοτυπο και μας εγραψε την εξεταση.Την καναμε χθες το βραδυ στο Γέννεσις στη Θεσσαλονίκη. 

Σελίνα αμέσως μετά το αρνητικο ο γιατρος αρχικα μου ειπε να παω να τον δω σε 10 μέρες.Επειδή ομως επρεπε να κανονισω διαφορα με άδειες κλπ και ενόψει εορτων,πηρα πρωτοβουλία και τον ρωτησα τη 2η μερα του κυκλου =χθες αν θα κανουμε αυτο το μηνα ωοληψια,ειτε με φαρμακα ειτε με φυσικο.Με έστειλε κατευθειαν για ε2 και fsh και μου ειπε να παω το απογευμα να με δει.Με αιφνιδίασε εννοείται,έτρεχα πανικοβλητη.Τον ρωτησα και για τοκ καρυοτυπο και μας εγραψε την εξεταση.Την καναμε χθες το βραδυ στο Γέννεσις στη Θεσσαλονίκη. 

α τα αποτελέσματα σε 15 εργασιμες και κοστος συμμετοχής απο 13,50 ευρω ο καθενας.Καναμε κλασσικο καρυοτυπο,οχι μοριακο,δεν ξερω πολλα για τη διαφορα τους

Just now, Hope89 είπε:

@Mary H, @Chrisla, @Annita tsoupanitsoupani κορίτσια μου καλές έμβρυομεταφορές να έχετε ολες!! Με το καλό να υποδεχτειτε τα μωράκια σας κ να έχετε το ομορφότερο δώρο για τα Χριστούγεννα!! @Taggeris ανυπομονούμε μαζί σου για τα ευχάριστα!! Μόνο μην κοιμηθείς κ ξεχάσεις να μας τα ανακοινώσεις...χαχα!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι να έχω να σας ανακοινώσω τα πιο ευχάριστα νέα!! Δεν νομίζω να με πάρει ο ύπνος μετά από τη χαρά μου!!!

Just now, Σελίνα είπε:

Σισακι βλέπω δεν έχασε χρόνο ο γιατρος! Χαίρομαι που προχωράς αμέσως στα επόμενα βήματα! Εμένα με καθυστερεί το γεγονός ότι είμαι και στο νησί, θα πάω για υπερηχο κ συζήτηση 2 βδομάδες μετά από αυτό που θα ήθελα :( από Φλεβάρη με βλεπω εμένα. Καρυοτυπο που κάνατε? Πότε βγαίνουν αποτέλεσματα? Με το καλό να πάνε όλα καλά!!

@Mary H @Annita tsoupanitsoupani @Chrisla κορίτσια εύχομαι να έχετε θετικές χοριακες και γλυκά μωράκια γρήγορα στην αγκαλιτσα!! @Taggeris περιμένουμε με ενθουσιασμό τα νέα σου!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ανυπομονώ να έχω θετικά νέα!

• Μου αρέσει 2

Just now, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια έχω μεγάλο πρόβλημα με τις ινοχεπ εσείς βρίσκεται;

Αν θέλεις έχω εγώ ένα κουτί σφραγισμένο και ένα κουτί με 6 ενέσεις ημερομηνία λήξεως 11/2021. Και δεν τις χρειάζομαι... 

m0W3p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια έχω μεγάλο πρόβλημα με τις ινοχεπ εσείς βρίσκεται;

Ούτε κι εγώ τις βρήκα. Μου είπαν από τα φαρμακεία στα οποία απευθυνθηκα ότι εδώ και δύο μήνες είναι σε έλλειψη. Και η γιατρός μου τις αντικατεστησε με τις clexane. 

α ειναι και τεχνική άρα.ειναι κατι αναλογο με την ωριμανση στο εμβρυολογικο των ανωριμων  ωαριων ή αστοχος ο παραλληλισμός;

Ειναι πιο πολυ παρεμβατική τεχνική. Τρυπάνε την διαφανή ζωνη του εμβρύου για να ειναι έτοιμο μολις το βάλουν να εμφυτευτεί. Κατι που το κανει βεβαια και μονο του το εμβρυο

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, SONINI είπε:

Αν θέλεις έχω εγώ ένα κουτί σφραγισμένο και ένα κουτί με 6 ενέσεις ημερομηνία λήξεως 11/2021. Και δεν τις χρειάζομαι... 

Αχ θα τις ήθελα αλήθεια πολύ 

Just now, Mirsini74 είπε:

Ούτε κι εγώ τις βρήκα. Μου είπαν από τα φαρμακεία στα οποία απευθυνθηκα ότι εδώ και δύο μήνες είναι σε έλλειψη. Και η γιατρός μου τις αντικατεστησε με τις clexane. 

Και με αυτές υπάρχει θέμα αχ να δω τι θα κάνουμε... Τις κλεξαν τις βρίσκεις πιο εύκολα;

mfzgp3.png4QgMp3.png

Just now, Τζινα38 είπε:

Και με αυτές υπάρχει θέμα αχ να δω τι θα κάνουμε... Τις κλεξαν τις βρίσκεις πιο 

Εγώ μένω Αθήνα. Όποτε θες μπορούμε να βρεθούμε. Αλλιώς να σου τις στείλω με courier. 

m0W3p3.png

Just now, Τζινα38 είπε:

Και με αυτές υπάρχει θέμα αχ να δω τι θα κάνουμε... Τις κλεξαν τις βρίσκεις πιο εύκολα;

Τις clexane τις βρίσκεις άμεσα. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις