admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

μια παλινδρομη και μια βιοχημικη και τωρα ειμαι εγκυος.. αυριο  μπαινω στην 22η β δομαδα

με το καλο καλη επιτυχια κοριτσαρα μου

δημητρα εγω με 7 και κατι δεν θυμαμαι ποσο ηταν, 7.5  7.6 .7.7 παντως ηταν κατω απο 8 μια βδομαδα πριν την ετ και ερχετ η μπεμπιτα

Ουφ ο εξωσωματικος κ εμβρυολογος ικανοποιημένοι εγω από Παρασκευή μέχρι Δευτερα υπνοοοο αρχισα ουτρο χαχα κ παραπαταω 

9 ώρες πρίν, Annita tsoupani είπε:

Κοριτσια γεια σας. ειμαι πολύ καλα τωρα ,περασα πολυ δυσκολα το 1 τριμηνο με αιμορραγία στο κρεβάτι αλλα ολα καλα ειμαι στην 15 βδομαδα μπηκα τωρα κ εχω κοριτσακι!!!

Κορίτσι μου καλό με την βοηθεια της Παναγίας όλα καλα να πάνεεε που θα πάνε σίγουρα έκανες ζευγάρι τα μωρά σου 1 χαρά να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη απο εδώ κ πέρα

12 ώρες πρίν, island1 είπε:

Είσαι θεοτρελη..μια χαρά ειναι

Το έχω μες την τρέλλα σήμερα ολοκληρώνω κ το σπιτι που νοικιάζω Αύριο το καθαρίζουν κ είμαι ζεν μα να μην εχω 10 εγω? Στην εμβρυολόγο έκανα παραγγελία 2 έμβρυα απο αυτά που κολλάνε κ μεγαλώνουν μου ειπε θα στα κολλησω εκει να τα δούμε μαζί ...τώρα αγχωνομαι να βρω γυναικα για να καθαριζει βρισκω να σκεφτομαι παντως 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Joka είπε:

Συγχαρητηρια κι απο μένα!!!Ολα να πανε τελεια!

Κορες τι κανετε?Πολλα ευχαριστα διαβαζω τελευταια και αναπτερωνεται το ηθικο μου!

Τα νεα μου...σημερα ειχα ραντεβου με το ντοκ.Νομιζω πλεον θα με βλεπει και θα τρεχει!!!Χαχαχαχαααα

Μου ειπε για τεχνητο κυκλο κατεψυγμενων,του απαντησα λοιπον γιατι να παρω παλι φαρμακα γιατρε?Η απαντηση ηταν για να χτισουμε ενδομητριο και να προγραμματισουμε τον κυκλο.Αν ομως ειναι καλο το ενδομητριο και σταθερος ο κυκλος μου,γινεται.

Ενω περιμενα καθοτι μεγαλο ονομα να ειναι κατηγορηματικος και αδιαλλακτος δεχτηκε για φυσικο κυκλο.

Μετα μου ειπε να παω 8η μερα και τον ρωτησα τι θα γινει αν εχω κυστες.Με ειδε σημερα λοιπον και μου ειπε οτι ειμαι οκ.

Τελος,αναφερθηκα στο θεμα της υστεροσκοπησης/φλεγμονης.Εκει μου απαντησε οτι επειδη εκανα περυσι δε χρειαζεται κ φετος,συμφωνω σ αυτο αλλα οταν του ειπα μηπως υπαρχει καποια φλεγμονη μου προτεινε να μου παρει υγρο απο τη μητρα αν καταλαβα καλα με pipelle,το οποιο και εγινε.Μαλιστα,πονεσε και πιο πολυ απο ωοληψια!Σνιφ!

Στο χαρτι γραφει μοριακος ελεγχος για αεροβια μικροβια.

Ας βοηθησουν τωρα εδω οι εμπειρες.Ειναι αυτο το ιδιο με τη βιοψια ενδομητριου?

Και τελος,εδω εχω ενσταση αλλα δεν ειμαι σιγουρη ακομα,οταν τον ρωτησα αν θα βαλουμε και τις 3 βλαστοκυστες μου απαντησε να βαλουμε μονο τις 2.Μηπως εκεινη την ωρα δεν ειχε μπροστα του την ηλικια μου?Μηπως μυριστηκε χρημα??

Εγω παντως επειδη δεν εχω σκοπο να συνεχισω εκει αν ο μη γενοιτο δεν τα καταφερουμε σκεφτομαι να τις βαλω και τις 3.

Οι οποιες επεμενε οτι ειναι πολυ καλες,παροτι ΑΒ,ΒΑ και ΑΑ.

Τωρα θα περιμενουμε τα αποτελεσματα της εξετασης να δουμε αν θα προχωρησουμε σε ετ στον επομενο κυκλο.

Α και οσον αφορα το πρωτοκολλο σχολιασε οτι το μακρυ τελικα ειναι το βελτιστο για μενα,παρα τα πολλα ανωριμα τα οποια λεει τα δημιουργουν ουτως η αλλως οι ωοθηκες μου.

Αυτα κι απο μενα κοριτσια μου.

Καλή επιτυχία! Να πάνε όλα καλά κ να μην έχεις τπτ! Βρε κορίτσια οι γιατροί γιατί υπάρχουν αν είναι να τους λέμε εμείς τι να κάνουν; Όλα αυτά δεν ήξερε ότι έπρεπε να τα κανεις αφού για σένα αυτές οι βλαστοκυστες είναι πολύτιμες; Τι γίνεται; 
εγω κορίτσι, αν και ριψοκίνδυνο καθότι πολύτιμες, αν γύρναγα το χρόνο πίσω θα τις έβαζα μαζί τις τρεις βλαστοκυστες μου! Να πάνε όλα καλά!

• Ευχαριστώ 1

7 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

να σε πω δεν το ειχα σκεφτει αυτο.. να κανουμε ενα γκαλοπ χαχαχα.. παντως τωρα που το σκεφτομα 3 φιλες μου με εξωσωματικη στο ιδιο κεντρο με μενα με τις  2 εχουμε τον ιδιο γιατρο κιολας 6 κοριτσια συνολο και 1 εγω χαμος χαχαχα

Εγώ πάλι από εξωσωματικές μόνο αγόρια ξέρω, μόνο μια έκανε κορίτσι! Μπορεί να είναι η χρονιά τών κοριτσιών γιατί όντως όλες κορίτσι έχετε!!

• Μου αρέσει 1

Just now, mirtouli12 είπε:

Καλή επιτυχία! Να πάνε όλα καλά κ να μην έχεις τπτ! Βρε κορίτσια οι γιατροί γιατί υπάρχουν αν είναι να τους λέμε εμείς τι να κάνουν; Όλα αυτά δεν ήξερε ότι έπρεπε να τα κανεις αφού για σένα αυτές οι βλαστοκυστες είναι πολύτιμες; Τι γίνεται; 
εγω κορίτσι, αν και ριψοκίνδυνο καθότι πολύτιμες, αν γύρναγα το χρόνο πίσω θα τις έβαζα μαζί τις τρεις βλαστοκυστες μου! Να πάνε όλα καλά!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!Αντε να δουμε!Δυστυχως,εμεις πρεπει να τους τα λεμε.Δε μου ειπε τιποτα για υστεροσκοπηση ουτε να αποκλεισουμε την πιθανοτητα φλεγμονης πριν τα βαλουμε.Εγω του ειπα οτι εκανα υστεροσκοπηση πριν 1 χρονο.Μες στο αγχος ηταν,ετρεχε,ειχαν καθυστερησει τα ραντεβου και παρα τις πολλες ερωτησεις μου στην ουσια με ξεπεταξε.Δε θα ελεγχαν καν για κυστες αν δεν το ελεγα,καθως μου ειπε να παω 8η μερα.Καταλαβαινεις...

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Βρε μπας και στις εξωσωματικές τα κοριτσάκια εμβρυάκια είναι πιο power???

Ναι έχει ακουστεί κ αυτο

8 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

να σε πω δεν το ειχα σκεφτει αυτο.. να κανουμε ενα γκαλοπ χαχαχα.. παντως τωρα που το σκεφτομα 3 φιλες μου με εξωσωματικη στο ιδιο κεντρο με μενα με τις  2 εχουμε τον ιδιο γιατρο κιολας 6 κοριτσια συνολο και 1 εγω χαμος χαχαχα

Και δικές μου γνωστές με τον ίδιο γιατρό  κοριτσι

8 ώρες πρίν, Pineapple είπε:

Κορίτσια,να σας κάνω μια ερώτηση,εαν γνωρίζετε απο την εμπειρία σας! Τα κρύοσυντηρημένα έμβρυα έχουν χαμηλότερα ποσοστά επιτυχίας από έναν φρέσκο κύκλο, ή όχι? Εχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής και έχω 8 έμβρυα 3 ημερών.Η πρώτη έμβρυομεταφορά με 2 έμβρυα 3 ημερών πέτυχε,αλλά δυστυχώς παλινδρομη κύηση. Και τώρα σκέφτομαι εφόσον απέτυχε η πρώτη προσπάθεια με φρέσκα,τι πιθανότητες έχω για τα άλλα 6 κρύοσυντηρημένα έμβρυα!

Τα δικά μου στην τελευταία ετ που πέτυχε ήταν κατάψυξη τρία χρόνια. Ίσα ίσα εμφυτεύτηκαν αμεσωςαμέσως

• Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Καλημερα κοριτσισ, υπαρχει καμια κοπελσ που θα κανει εξοσωματικη τον απριλιο για να λεμε τους πονους μας; μετα την παλλινδρομη που ειχα τον ιανουαριο μαζεψα ολη μου τη δυναμη διοτι λογω ηλικιας δεν εχω χρονο και ξεκινησα παλι αγωγη προετοιμασιας για τον απριλιο! Καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι και μονο χαρες!

• Μου αρέσει 6

Just now, Sandykou είπε:

Καλημερα κοριτσισ, υπαρχει καμια κοπελσ που θα κανει εξοσωματικη τον απριλιο για να λεμε τους πονους μας; μετα την παλλινδρομη που ειχα τον ιανουαριο μαζεψα ολη μου τη δυναμη διοτι λογω ηλικιας δεν εχω χρονο και ξεκινησα παλι αγωγη προετοιμασιας για τον απριλιο! Καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι και μονο χαρες!

ελπιζω εγω....!!!θα σε ενημερωσω οταν θα ξερω...!!

• Μου αρέσει 1

Κοριτσια καλημερα!! πολλα θετικα διαβαζω και με γεμιζεται με ελπιδα και αισιοδοξια! απο αυριο μπαινω και εγω στον χορο τησ αναμονης!

• Μου αρέσει 9

Διαφημίσεις

Just now, ASol είπε:

Κοριτσια καλημερα!! πολλα θετικα διαβαζω και με γεμιζεται με ελπιδα και αισιοδοξια! απο αυριο μπαινω και εγω στον χορο τησ αναμονης!

μπραβο καλη επιτυχια σου ευχομαι!!θα κανεις εμβρυομεταφορα??

• Ευχαριστώ 1

Just now, Sandykou είπε:

Καλημερα... Μάλλον εγώ.. 

• Μου αρέσει 4

Just now, natassaki2006 είπε:

μπραβο καλη επιτυχια σου ευχομαι!!θα κανεις εμβρυομεταφορα??

Σε ευχαριστω! ναι εμβρυομεταφορα θα κανω:wub:

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις