admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Summer87 said:

Καλησπερα κοριτσια! Σας διαβαζω καιρο αλλα δεν ειχα μιλησει καθολου στο φορουμ. Θα ηθελα τ βοηθεια σας αν μπορειτε . Ειμαι χειρουργημενη απο ενδομητριωση και η μια ωοθηκη μου ειναι πολυ μικρουλα. εχω δυο αποβολες απο φυσικη συλληψη περσι και ειμαι 32 χρονων. Ο γιατρος μου ειπε επειδη προσπαθουμε ενα χρονο διχως αποτελεσμα να παμε σε εξωσωματικη με μακρυ πρωτοκολλο. Οι μοναδες της menopur που μου ειπε ειναι 450. Δεν ειναι παρα πολλες; Μου ειπε θα κανω καπου στα 7 ωαρια. Σκεφτομουν τροποποιημενο φυσικο αλλα δεν μου το προτεινε καν. Μπορειτε να μου πειτε τις γνωμες σας; Ευχαριστω πολυ. 

Καλησπέρα, καλώς ήρθες! Δε ξέρω από μακρύ πρωτόκολλο βέβαια ούτε από ενδομητρίωση... Εγώ πήρα σε βραχύ 225 μενοπουρ αλλά διάβαζα ότι σε περιπτώσεις που δε περιμένεις ανταπόκριση όπως ήμουν εγώ ενδείκνυται αν προσπαθήσεις διέγερση να είναι πιο επιθετική με άνω των 300 μονάδων...Ίσως για κάποιο λόγο περιμένει χαμηλή ανταπόκριση αν σου δώσει λιγότερο; Δε ξέρω καθόλου βέβαια οι κοπέλες που κάνανε μακρύ θα μπορούν να μας πούνε τη δική τους περίπτωση. 

• Μου αρέσει 1

8 ώρες πρίν, Joka είπε:

Καλημέρα Κάντι!!!

Μολις μίλησα.Λοιπον,μου είπε ότι δεν μας ενδιαφερει αν εσπασε χθες ή προχθες,ότι εχουμε περιθώριο 1-2 μέρες διότι τον ρώτησα επίμονα για αυτό,αν δλδ μετράνε ακριβώς από τη μέρα της ωορρηξίας και ποτε πρέπει να γίνει η ετ. και με διαβεβαίωσε ότι μπορούμε να προχωρήσουμε εφόσον και το ενδομήτριο είναι καλο.Το είχε μετρησει τη μερα της οβιτρελ.

Μαλιστα ειπε να "κάνουμε σ αυτο τον κύκλο για να να εκμεταλλευτούμε τη μέρα της ωοορηξίας".

Οποτε κορίτσια μου,δε μπορω να κάνω κατι άλλο,πάμε Σάββατο να βάλουμε και τις 3 μοναδικές μου(ΑΒ,ΒΑ, και ΒΒ ποιότητας)κι ο θεός βοηθος!!!!

Ξέρω ότι βάση ηλικιας και χρωμοσωμικών ανωμαλιών θα είμαι πολύ τυχερή αν πιάσει έστω και η μια.

Θα είναι η πρώτη φορά που θα βάλω βλαστοκυστες μετά απο αγώνα 6 χρόνων με προσπάθειες υποβοηθούμενης.

Αυτός παρότι μεγάλο όνομα είναι συζητήσιμος,δε μπορω να πω,βεβαια κι εγω δεν τον πρηζω πολυ,σιγουρα όμως μ εχει καταλαβει για διαβασμενη οπως είχε πει.

Ολο αυτο όμως μ εχει κουράσει πάρα.Εχω φαει απειρο χρόνο να διαβαζω και ψαχνω τι πρεπει να γινει καθε φορά και τι πρεπει να τους λεω και ειναι τεραστιο βαρος και κόστος για μένα όλο αυτό.

Τί να κάνεις όμως που γινεται χαμός,έχουν πάρα πολύ κόσμο όλοι τους και χάνεται η μπάλα έτσι.Σημερα δεν τον είδα καν.

Κι αυτη η ρημάδα η τύχη,τόσα χρονια τώρα δεν είναι με το μέρος μας...

Καλή επιτυχία κοπέλα μου! Να πάνε όλα καλά! Έχω μια βεβαιότητα ότι τώρα θα σου κάτσει! Να πας με θετική διάθεση, κάνε το σταυρο σου και προχωρα! Καλή τύχη!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Καλώς ήρθες! Αν οι menopur είναι όπως οι gonal, ναι, κι εμένα μου φαίνεται μεγάλη η δόση.. Εγώ έπαιρνα 200 μονάδες gonal. Όμως ο γιατρός σου κάτι παραπάνω γνωρίζει..έτσι δεν είναι..?

Ο γιατρος μου ειναι ο σφακ. Αυτο μου προτεινε δεν ξερω απο αυτα γιαυτο σας ρωταω γιατι απο ερευνα μ φανηκαν πολλες μοναδες. 

Just now, Summer87 είπε:

Ο γιατρος μου ειναι ο σφακ. Αυτο μου προτεινε δεν ξερω απο αυτα γιαυτο σας ρωταω γιατι απο ερευνα μ φανηκαν πολλες μοναδες. 

Δεν έχω προσωπική άποψη για τον συγκεκριμένο γιατρό, όμως σίγουρα υπάρχει λόγος που σου έδωσε τόσες μονάδες! Άσε που αν δει ότι είναι μεγάλη η δόση τελικά (θα φανεί γρήγορα) θα σου τη μειώσει! Κανένας γιατρός δε θέλει να πάθει υπερδιέγερση η γυναίκα που παρακολουθεί. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

• Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Just now, Summer87 said:

Έχουμε τον ίδιο γιατρό. εγω έκανα βραχύ με menopur 225 μοναδες, απο μακρύ όμως δεν εχω εμπειρία. κάποιον λόγο θα εχει για να σε ξεκινάει με τόσες μονάδες αλλα ρώτησε τον 

Διαφημίσεις

Just now, Summer87 είπε:

Ναι ειναι πολλές, αλλα μάλλον κατι βλέπει σε σένα που εμεις δεν το ξέρουμε. Εμενα την πρώτη φορα μου ειχε δώσει 300 και τωρα τελευταια 150 την μερα. Ρώτησε τον να σου το αιτιολογήσει μην κολλάς , όχι με την λογική οτι τον αμφισβητείς. Στην @playbunny που πέτυχε με την πρώτη μαζι του δεν θυμαμαι ποσες της εδωσε , αλλα της ειπε οτι της κάνανε μικρές και φτωχές  διεγέρσεις και δεν πετύχαινε.

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Balloo είπε:

Δεν έχω προσωπική άποψη για τον συγκεκριμένο γιατρό, όμως σίγουρα υπάρχει λόγος που σου έδωσε τόσες μονάδες! Άσε που αν δει ότι είναι μεγάλη η δόση τελικά (θα φανεί γρήγορα) θα σου τη μειώσει! Κανένας γιατρός δε θέλει να πάθει υπερδιέγερση η γυναίκα που παρακολουθεί. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

Καλή επιτυχία να έχεις! 

Εγώ είχα σχεδόν τα φάρμακα και επειδή έμεινα έγκυος τα χάρισα στον γιατρό μου. Τώρα που έχω ξαναξεκινήσει από την αρχή λόγω παλλινδρομης, δεν έχω τίποτα!

Αν σας γνώριζα πιο νωρίς βρε παιδί μου...Δεν τα ήξερα τότε τόσο καλά..τώρα με  σας από εδώ γίνομαι ξεφτέρι! 

Στην Summer87 απάντησα!!!

Just now, Moana είπε:

Έχουμε τον ίδιο γιατρό. εγω έκανα βραχύ με menopur 225 μοναδες, απο μακρύ όμως δεν εχω εμπειρία. κάποιον λόγο θα εχει για να σε ξεκινάει με τόσες μονάδες αλλα ρώτησε τον 

Θα τον ρωτησω δεν ειχα ιδεα απο πρωτοκολλα οποτε οταν μου το εδωσε δεν ειπα τπτ ειπα θα το μελετησω. Μπορουμε να συζητησουμε να τυχον αλλαγες σωστα;

Just now, Summer87 said:

Θα τον ρωτησω δεν ειχα ιδεα απο πρωτοκολλα οποτε οταν μου το εδωσε δεν ειπα τπτ ειπα θα το μελετησω. Μπορουμε να συζητησουμε να τυχον αλλαγες σωστα;

εννοείται, οτι απορίες εχεις μπορεις να τις συζητάς... κ στην πορεία κανουν κ προσαρμογές κ αλλαγές στις μονάδες αν χρειάζεται 

Just now, Clouds είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις! 

Εγώ είχα σχεδόν τα φάρμακα και επειδή έμεινα έγκυος τα χάρισα στον γιατρό μου. Τώρα που έχω ξαναξεκινήσει από την αρχή λόγω παλλινδρομης, δεν έχω τίποτα!

Αν σας γνώριζα πιο νωρίς βρε παιδί μου...Δεν τα ήξερα τότε τόσο καλά..τώρα με  σας από εδώ γίνομαι ξεφτέρι! 

Στην Summer87 απάντησα!!!

Δεν σε καταλαβα... ειχες τα φαρμακα εννοεις τη menopur ιδιες μοναδες που εγραψΑ;

Διαφημίσεις

Just now, Summer87 said:

Δεν σε καταλαβα... ειχες τα φαρμακα εννοεις τη menopur ιδιες μοναδες που εγραψΑ;

Στην Earth προφανώς πηγαινε η απάντηση που ψάχνει gonal 

Just now, Καντι said:

Ναι ειναι πολλές, αλλα μάλλον κατι βλέπει σε σένα που εμεις δεν το ξέρουμε. Εμενα την πρώτη φορα μου ειχε δώσει 300 και τωρα τελευταια 150 την μερα. Ρώτησε τον να σου το αιτιολογήσει μην κολλάς , όχι με την λογική οτι τον αμφισβητείς. Στην @playbunny που πέτυχε με την πρώτη μαζι του δεν θυμαμαι ποσες της εδωσε , αλλα της ειπε οτι της κάνανε μικρές και φτωχές  διεγέρσεις και δεν πετύχαινε.

@Summer87 οπως τα λεει η Καντι. Κι εμενα με 450 με πηγε, καναμε 7 ωαρια. Τα 5 εγιναν εμβρυακια 3ων ημερων. Τα 2 είναι στην κοιλιτσα και τα 3 κανουν νανι στο Γενεσις. ♥️♥️♥️

Καθε κοπέλα εχει αλλο προφιλ και αναγκες οποτε μας δίνει μοναδες αναλογως. Παντως παρενέργειες δεν ειχα και εχω παρει σε διαφορους γιατρους μοναδες απο 200 εως 450. Κανένα θέμα. Προχωρα δυνατα!! :wub:

• Μου αρέσει 6

sBP3p3.png

Just now, playbunny είπε:

@Summer87 οπως τα λεει η Καντι. Κι εμενα με 450 με πηγε, καναμε 7 ωαρια. Τα 5 εγιναν εμβρυακια 3ων ημερων. Τα 2 είναι στην κοιλιτσα και τα 3 κανουν νανι στο Γενεσις. ♥️♥️♥️

Καθε κοπέλα εχει αλλο προφιλ και αναγκες οποτε μας δίνει μοναδες αναλογως. Παντως παρενέργειες δεν ειχα και εχω παρει σε διαφορους γιατρους μοναδες απο 200 εως 450. Κανένα θέμα. Προχωρα δυνατα!! :wub:

Λες ε; Θα τον ρωτησω βεβαια γτ μου δινει τοσο πολυ ρε παιδακι μου!!! Μηπως το ριξω σε 300! Χαχα ! 

• Χαχα 1

Just now, playbunny είπε:

Είδες? Φακελωμενες σας εχω!

• Χαχα 4

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, playbunny said:

κοριτσι 3 ημερών έμβρυα έβαλες; οχι βλαστοκυστες;

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις