admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Summer87 said:

Λες ε; Θα τον ρωτησω βεβαια γτ μου δινει τοσο πολυ ρε παιδακι μου!!! Μηπως το ριξω σε 300! Χαχα ! 

Εννοείται να τον ρωτησεις, είναι πολυ ανοιχτος σε γνωμες και συζητήσεις.

Παντως απο το να ταλαιπωρείσαι με συνεχεις διεγερσεις οπως εγω που με πηγαινανε με λαθος δοση, και δεν ειχα αποτελέσματα γιατι δεν παιρναμε καν ωαρια ή παιρναμε 1-2 που δεν προχωραγαν, καλυτερα να πας με Σφ "τουρμπο" και να δεις αποτελέσματα στην ωοληψια. 

Just now, Moana said:

κοριτσι 3 ημερών έμβρυα έβαλες; οχι βλαστοκυστες;

Ναι κοριτσακι, 3ων ημερων τα βαλαμε και επιασαν και τα δυο τα πονηρά. :grin:

sBP3p3.png

Just now, Summer87 είπε:

Δεν σε καταλαβα... ειχες τα φαρμακα εννοεις τη menopur ιδιες μοναδες που εγραψΑ;

Είχα λίγες pregoveris kai ,πολλές gonal.

Διαφημίσεις

Just now, playbunny said:

Παντως απο το να ταλαιπωρείσαι με συνεχεις διεγερσεις οπως εγω που με πηγαινανε με λαθος δοση, και δεν ειχα αποτελέσματα γιατι δεν παιρναμε καν ωαρια ή παιρναμε 1-2 που δεν προχωραγαν, καλυτερα να πας με Σφ "τουρμπο" και να δεις αποτελέσματα στην ωοληψια. 

ήξεραν τι έκαναν αυτα!!!! ήθελαν να τρούπωσουν! κάνω γκάλοπ γιατί μου ειπε κ εμενα ο σφακ να βάλω 3ης μέρας αυτήν την φορα, αφου 3 φορές δεν είδα χαΐρι απο 5ης μέρας ... βέβαια εσυ εχεις κ καλη ποιότητα λόγω ηλικίας, εγω εκει το χάνω κ φοβάμαι... Αντε, με το καλο να ορίσουν τα μωρα σου

• Μου αρέσει 1

Just now, Clouds είπε:

Είχα λίγες pregoveris kai ,πολλές gonal.

Δεν το λες στον γιατρο σου; Μηπως με την ίδια λογική εχει να σου δώσει απο αλλη κοπελα που του τις χάρισε;

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, playbunny είπε:

Βέβαια εμένα που με πήγε τούρμπο σε μακρύ βγήκανε πρώτη φορά 13 ωαρια και κάηκαν όλα..!! Γονιμοποιηθηκε μόνο ένα.. Όπως μου είπε ο γιατρός μου ήτανε μεγάλη αποτυχία, λάθος μας(εννοούσε δικό του και του Σφακ). Ο Σφακ έριξε την αποτυχία σε πιθανή ενδομητριωση που είχα και δεν το ήξερα. Έκανα αμέσως μετά λαπαροσκόπηση και δεν είχα. Μετά από αυτό ο οργανισμός μου δεν ξαναπήρε τα πάνω του. Εγώ όμως είμαι μεγάλη. Ήμουν 42-43

Just now, playbunny είπε:

@Summer87 οπως τα λεει η Καντι. Κι εμενα με 450 με πηγε, καναμε 7 ωαρια. Τα 5 εγιναν εμβρυακια 3ων ημερων. Τα 2 είναι στην κοιλιτσα και τα 3 κανουν νανι στο Γενεσις. ♥️♥️♥️

Καθε κοπέλα εχει αλλο προφιλ και αναγκες οποτε μας δίνει μοναδες αναλογως. Παντως παρενέργειες δεν ειχα και εχω παρει σε διαφορους γιατρους μοναδες απο 200 εως 450. Κανένα θέμα. Προχωρα δυνατα!! :wub:

Ποια ημέρα τα, μετέφερες τα εμβρυα? 

Διαφημίσεις

Just now, Moana said:

ήξεραν τι έκαναν αυτα!!!! ήθελαν να τρούπωσουν! κάνω γκάλοπ γιατί μου ειπε κ εμενα ο σφακ να βάλω 3ης μέρας αυτήν την φορα, αφου 3 φορές δεν είδα χαΐρι απο 5ης μέρας ... βέβαια εσυ εχεις κ καλη ποιότητα λόγω ηλικίας, εγω εκει το χάνω κ φοβάμαι... Αντε, με το καλο να ορίσουν τα μωρα σου

Πωπω κ αυτό το θέμα με των 3 ημερών και τις βλαστοκύστες..πολύ μπέρδεμα τι είναι καλύτερο βρε κορίτσια...

Just now, Καντι είπε:

Δεν το λες στον γιατρο σου; Μηπως με την ίδια λογική εχει να σου δώσει απο αλλη κοπελα που του τις χάρισε;

Λες να γίνεται;

Just now, anoulious είπε:

Βέβαια εμένα που με πήγε τούρμπο σε μακρύ βγήκανε πρώτη φορά 13 ωαρια και κάηκαν όλα..!! Γονιμοποιηθηκε μόνο ένα.. Όπως μου είπε ο γιατρός μου ήτανε μεγάλη αποτυχία, λάθος μας(εννοούσε δικό του και του Σφακ). Ο Σφακ έριξε την αποτυχία σε πιθανή ενδομητριωση που είχα και δεν το ήξερα. Έκανα αμέσως μετά λαπαροσκόπηση και δεν είχα. Μετά από αυτό ο οργανισμός μου δεν ξαναπήρε τα πάνω του. Εγώ όμως είναι μεγάλη. Ήμουν 42-43

450 μοναδες σου εδωσε; Ειχες ξανακανει παλιοτερα μακρυ με μικροτερη δοση;

Just now, olpapa είπε:

Πωπω κ αυτό το θέμα με των 3 ημερών και τις βλαστοκύστες..πολύ μπέρδεμα τι είναι καλύτερο βρε κορίτσια...

Αχ περπατώ και παραπατώ  με αυτό το θέμα...Αν δείτε κάποια παλαβή αφηρημένη στον δρόμο...εγώ είμαι...!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

Just now, Summer87 είπε:

450 μοναδες σου εδωσε; Ειχες ξανακανει παλιοτερα μακρυ με μικροτερη δοση;

Ναι 450.Νομιζω με 300.Σε κάθε περίπτωση εξαρτάται από τον οργανισμό. Στις μικρές κοπέλες προσφέρεται το μακρύ. Εσύ είσαι μικρή. Δε σημαίνει ότι το ίδιο θα συμβεί σε εσένα. Απλά εγώ καταθέτω τη δική μου εμπειρια

Just now, olpapa είπε:

Ναι ρε γαμ..Σε άλλες γυναίκες τα εμβρυα είναι πιο ευαίσθητα και είναι καλύτερα στη μήτρα, σε άλλες είναι καλύτερες οι βλαστοκυστες γιατί είναι κ πιο συγχρονισμενες με το ενδομήτριο... Αντε βγάλε ακρη

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, olpapa said:

Just now, Clouds said:

Αχ περπατώ και παραπατώ  με αυτό το θέμα...Αν δείτε κάποια παλαβή αφηρημένη στον δρόμο...εγώ είμαι...!

το έχουμε υπέραναλυσει νομιζω αυτο το θεμα.... εγω εχω καταλήξει οτι αυτο που ειναι να δώσει εγκυμοσύνη, θα δώσει είτε 2, είτε 3, είτε 5 ημερών. συνεπως, αν έχουμε πολλα καβάτζα τα αφήνουμε εως 5η μερα αφου έχουμε σιγουρακι την ποσοτητα, για να κανουμε ενα ξεσκαρτάρισμα κ να μείνουν μόνο τα πολυ δυνατά, αν οχι πορευόμαστε με τα λίγα  που αφήνουμε έως 3η μερα κ κανουμε την προσευχή μας κ στις 2 περιπτώσεις 

• Μου αρέσει 12

Just now, Moana said:

το έχουμε υπέραναλυσει νομιζω αυτο το θεμα.... εγω εχω καταλήξει οτι αυτο που ειναι να δώσει εγκυμοσύνη, θα δώσει είτε 2, είτε 3, είτε 5 ημερών. συνεπως, αν έχουμε πολλα καβάτζα τα αφήνουμε εως 5η μερα αφου έχουμε σιγουρακι την ποσοτητα, για να κανουμε ενα ξεσκαρτάρισμα κ να μείνουν μόνο τα πολυ δυνατά, αν οχι πορευόμαστε με τα λίγα  που αφήνουμε έως 3η μερα κ κανουμε την προσευχή μας κ στις 2 περιπτώσεις 

Ναι ισχύει έχει αναλυθεί το θέμα πολλές φορές και πράγματι αν είναι καλό θα εμφυτευτεί αν δεν υπάρχουν και άλλα θέματα δηλαδή....άντε να δούμε!

• Μου αρέσει 2

Just now, Clouds είπε:

Λες να γίνεται;

Εννοειται θα του εξηγήσεις του ανθρώπου , το πολυ πολυ να σου πει αυτην την περιοδο δεν εχω καθόλου, μπορει ομως και να σου βρει.

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Summer87 είπε:

Λες ε; Θα τον ρωτησω βεβαια γτ μου δινει τοσο πολυ ρε παιδακι μου!!! Μηπως το ριξω σε 300! Χαχα ! 

Γεια σου κ από μένα και καλως ήρθες!κ εγώ με χρονια ενδομητριωση!γενικα να ξέρεις λόγω αυτού πολλοί γιατροί δίνουν μεγάλες δόσεις στην αρχή για να υπάρξει αρκετός αριθμός κ μετά αν χρειάζεται το μειώνουν.παρολαυτα ότι θες θα ρωτάς τον γιατρό σου να στο εξηγεί για να μην έχεις απορίες!κ ούτε να το ψάχνεις μόνη σου!!η κάθε μια έχει το δικό της προφίλ!

Just now, Clouds είπε:

Λες να γίνεται;

Γιατί να μην γίνεται;;από την στιγμή που του έδωσες ζητά να σου βρει!!οτι κ να τις έκανε!

• Μου αρέσει 3

xuBjp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις