admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

@Moana ξερω ακριβως πως νιωθεις.Αυτη.ηταν η 5η μου διεγερση.

Λυπαμαι παρα πολυ.Παρε το χρονο σου,το εχεις αναγκη αλλα μην το βαλεις κατω.

Αλλαξε τα παντα οσον αφορα την προσεγγιση,εγω σε καθε αποτυχια αλλαζα γιατρο,κεντρο,πρωτοκολλο,όλα.

Καλη δυναμη κοριτσι μου.

• Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Just now, Moana said:

Ήρθε νωρίτερα το αποτελεσμα κ δύστυχως ειναι αυτο που περίμενα!  4η φορα αρνητικό... δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια

Και ειχα καλο προαισθημα γαμωτο...να βγεις να πιειε τον αμπακο να φας τα παντα κ την αλλη εβδομαδα παμε για το επομενο βημα. 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, lizard12 said:

Εγώ κορίτσια έκανα πάλι χοριακη για να μη περιμένω Τρίτη κ από 860 πήγε 710 οπότε επίσημα τέλος.  Τώρα μόνο να φύγει εύκολα κ γρήγορα,  δε ξέρω πως είναι η διαδικασία γιατί πρώτη φορά εμεινα έγκυος, ελπίζω γρήγορα να καθαρίσει κ πάμε για άλλα.  Κανονίστε δε θέλω άλλη αρνητική σήμερα, μόνο θετικές οι υπόλοιπες. Να μείνουμε λίγες ... 

Λυπάμαι που σου συνέβη αυτο, πάνω που πηρες την χαρα να στην παίρνουν πίσω... ειμαστε για τα δύσκολα, τι να κανουμε! θα παλέψουμε 

• Λυπημένη/-ος 3

Just now, Moana είπε:

Σας Ευχαριστω για τα λόγια σας, πραγματικά! Απελπίζομαι κ νιώθω οτι απομακρύνεται ο στόχος μου, αλλα δε θα παραδώσω ακομη τα όπλα. Αν κ κάθε φορα που βλεπω αρνητικό γίνεται ακομη πιο άπιαστο το ονειρο. Τα προηγούμενα 2 αρνητικά τα είχα παρει στη δουλεια κ δεν είχα ρίξει ουτε ενα δάκρυ. Σήμερα κλαιω κ για τις προηγούμενες φορές 

Να ξεσπάσεις καλο μου! Και μανούλα θα γίνεις μέτρα μεχρι τα 50 σου χρόνια ποσα εχεις μπροστά σου, μια ολόκληρη ζωή!

• Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Just now, Moana είπε:

Ήρθε νωρίτερα το αποτελεσμα κ δύστυχως ειναι αυτο που περίμενα!  4η φορα αρνητικό... δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια

Πολύ λυπάμαι για το αρνητικό σου κορίτσι μου...Καλη δύναμη και εύχομαι η επόμενη να ειναι για όλες μας η τυχερή...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, μπήκα να έβλεπα τα ευχάριστα αλλά...:(

@Moana πραγματικά περίμενα ότι θα έχεις καλά νέα σήμερα...μη το βάζεις κάτω να δείτε και με το γιατρό τι θεωρεί ότι μπορεί να πήγε λάθος πια. Ίσως να κάνετε προεμφυτευτικό ή να αλλάξετε πρωτόκολλο; Προσπάθησε να περάσεις καλά το τριήμερο να το αφήσεις πίσω σου και δυνατά για την επόμενη και να 'ναι η τυχερή!

@lizard12 καταλαβαίνω πως νιώθεις τώρα είναι μεγάλη απογοήτευση να σου στερούν τη χαρά που πήρες... Καλά έκανες και πήγες σήμερα να μην είχες και την αγωνία τόσες μέρες. Μίλησες με το γιατρό σου να σε κατευθύνει; Μήπως κάνετε και μια ιστολογική μετά στο έμβρυο να δείτε μήπως είχε κάποιο πρόβλημα και για αυτό σταμάτησε...

Πολύ λυπάμαι βρε κορίτσια και ήταν τόσα καλά νέα τις τελευταίες μέρες...

• Μου αρέσει 2

@Moana @lizard12 τι να πω κορίτσια μου.... Τα λογια περισσευουν.... Καποιες γυναίκες παιδευομαστε πολυ για το αυτονόητο αλλων.... Εμενα δε με παρηγορουσε καμμια κουβεντα τέτοιες στιγμές.... Το μονο θα ευχηθω να εχετε δυναμη και πίστη να συνεχισετε να εκπληρωσετε το όνειρό σας και θα ερθει! Σας στελνω μια μεγαλη αγκαλιά στην καθε μια ξεχωριστά. 

• Μου αρέσει 2

Just now, Moana είπε:

Όχι, Όχι, όχι λυπάμαι πολύ το έζησα πριν ένα μήνα περίπου.Ειλικρινά  λυπάμαι αλλά συνεχίζουμε δυναμικα

Just now, Moana είπε:

Δε το πιστευω εχω σκασει.δε μπορεις να φανταστεις ποσο στεναχωρηθηκα σαν να το πηρα εγω :-( πολυ λυπαμαι κοριτσακι μου ,δεν εχω λογια συγνωμη..

• Λυπημένη/-ος 1

ZAeBp3.png

@Moana γράφω και σβήνω συνέχεια.. εύχομαι το πείσμα και η δύναμη να μη σε εγκαταλείψουν μέχρι να πετύχεις τον στόχο σου, να γίνεις μαμά. Δε ξέρω γιατί κάποιοι άνθρωποι πρέπει να περνούν τόσα πολλά..είναι άδικο. Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά.

@lizard12 κορίτσι μου, τι να πω, εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου να γίνει ένα μικρό θαύμα.. Θα περιμένω νέα σου. Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά..

• Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

MU8lp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Σας Ευχαριστω για τα λόγια σας, πραγματικά! Απελπίζομαι κ νιώθω οτι απομακρύνεται ο στόχος μου, αλλα δε θα παραδώσω ακομη τα όπλα. Αν κ κάθε φορα που βλεπω αρνητικό γίνεται ακομη πιο άπιαστο το ονειρο. Τα προηγούμενα 2 αρνητικά τα είχα παρει στη δουλεια κ δεν είχα ρίξει ουτε ενα δάκρυ. Σήμερα κλαιω κ για τις προηγούμενες φορές 

Πολύ κρίμα κορίτσι... ομως παρε δύναμη και προχώρα! Μην το βάλεις κάτω

Just now, Καντι είπε:

Για την ιστορία παντως νομιζω οτι εχουμε μονο τρία χρόνια διαφορα. Και επισης και εγω υγιής θελω να ειμαι, δεν πίνω υδροχλωροκινη για να κανω μωρο παίρνω οτι παιρνουν οι περισσότερες γυναίκες της εξωσωματικής. Και οσον αφορα το μέλλον ας μην σκεφτούμε πόσοι άνθρωποι γνωστοί μας τους χτύπησαν ασθένειες  απο το πουθενά χωρις να έχουν πάρει ορμόνες , να καπνίζουν ή να πίνουν.

Πάντως εγώ μονο υδροχλωροκινη δεν έχω πιει και ακόμη τίποτα. Τώρα με τη γ σφαιρινη το τερμάτισα!! 

• Χαχα 2

Just now, anoulious said:

Πάντως εγώ μονο υδροχλωροκινη δεν έχω πιει και ακόμη τίποτα. Τώρα με τη γ σφαιρινη το τερμάτισα!! 

τωρα εσυ με έκανες κ γέλασα ... μηπως να πιουμε κ υδροχλωροκνη; δε ξερεις ποτε... χιχιχι 

κ παλι ευχαριστω πολυ όλες σας για τα καλα σας λόγια κ τη δύναμη που μου δίνεται... ο αγώνας συνεχίζεται !

• Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

Just now, Moana είπε:

Τωρα το διαβασα κοπέλα μου, λυπαμαι πολυ!Καποιος λογος θα υπαρχει για τις αποτυχιες σου και επικεντρωστε το ενδιαφερον σας εκει. Τι φταιει, το ενδομητριο ή τα εμβρυα. Υπαρχουν λυσεις και για τα δυο. Μην τα παρατας φυσικα, οπως βλεπεις ολες εδω παιδι κανουν, αλλες πιο γρηγορα , αλλες αργουν λιγο, αλλα ο στοχος ειναι ενας  και ολες τον καταφερνουν τελικα

Just now, lizard12 είπε:

Εγώ κορίτσια έκανα πάλι χοριακη για να μη περιμένω Τρίτη κ από 860 πήγε 710 οπότε επίσημα τέλος.  Τώρα μόνο να φύγει εύκολα κ γρήγορα,  δε ξέρω πως είναι η διαδικασία γιατί πρώτη φορά εμεινα έγκυος, ελπίζω γρήγορα να καθαρίσει κ πάμε για άλλα.  Κανονίστε δε θέλω άλλη αρνητική σήμερα, μόνο θετικές οι υπόλοιπες. Να μείνουμε λίγες ... 

Οχι ρε γμτ, πολυ κριμα, πηγαινε καλα η χοριακη σου. Προφανως το εμβρυακι ηταν αδυνατο και η φυση προνοησε να μην ταλαιπωρειται.Πενθησε , κλαψε και οταν νιωσεις ετοιμη ξανα στον αγωνα. Καπου υπαρχει ενα υγιες δυνατο εμβρυακι και περιμενει να συναντηθειτε

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας. .Μετρησα ζαχαρο, νηστειας 79,  πρωινο (τοστακι με καφε) 101,   γευμα ψαρι με σαλατα κ μιση φετα ψωμι 98. Καλα ειναι?

Επισης κατι αλλο. Ο αντρας μου εχει νηστειας  γυρω στο 110 , πρωινο  90 και μεσημεριανο  με γλυκο 78  . Περιεργο δεν ειναι?

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H said:

Τωρα το διαβασα κοπέλα μου, λυπαμαι πολυ!Καποιος λογος θα υπαρχει για τις αποτυχιες σου και επικεντρωστε το ενδιαφερον σας εκει. Τι φταιει, το ενδομητριο ή τα εμβρυα. Υπαρχουν λυσεις και για τα δυο. Μην τα παρατας φυσικα, οπως βλεπεις ολες εδω παιδι κανουν, αλλες πιο γρηγορα , αλλες αργουν λιγο, αλλα ο στοχος ειναι ενας  και ολες τον καταφερνουν τελικα

Οχι ρε γμτ, πολυ κριμα, πηγαινε καλα η χοριακη σου. Προφανως το εμβρυακι ηταν αδυνατο και η φυση προνοησε να μην ταλαιπωρειται.Πενθησε , κλαψε και οταν νιωσεις ετοιμη ξανα στον αγωνα. Καπου υπαρχει ενα υγιες δυνατο εμβρυακι και περιμενει να συναντηθειτε

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας. .Μετρησα ζαχαρο, νηστειας 79,  πρωινο (τοστακι με καφε) 101,   γευμα ψαρι με σαλατα κ μιση φετα ψωμι 98. Καλα ειναι?

Επισης κατι αλλο. Ο αντρας μου εχει νηστειας  γυρω στο 110 , πρωινο  90 και μεσημεριανο  με γλυκο 78  . Περιεργο δεν ειναι?

Τα δικα σου ειναι αψογα!!ο συζυγος ομως Κανει υπογλυκαιμιες οπως κι εγω!! θελει προσοχη δειχνει προδιαθεση

Με γλυκο μου πεφτει κατω απο 80. με φρουτα και φαγητο εχω στη μια ωρα 140!

Και το πρωι νηστειας εχω 105.Και ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΖΑΧΑΡΗ! Εχω εκνευριστει τοσο με αυτο το θεμα. Κι οι ενδοκρινολογοι δε συμφωνουν.Καποιοι λενε μετφορμινη καποιοι λενε ινοσιτολη.διαφορα δεν εχω δει ομως...ειμαι 54 κιλα επισης να πω..

Just now, Moana said:

Λυπάμαι που σου συνέβη αυτο, πάνω που πηρες την χαρα να στην παίρνουν πίσω... ειμαστε για τα δύσκολα, τι να κανουμε! θα παλέψουμε 

Κορίτσια μου ειναι μονο προσωρινο.Να μενετε στα θετικα της ζωης σας και ολα θα πανε καλυτερα πολυ συντομαι ειμαι σιγουρη!!Θα γυρισει οπωσδηποτε!Ειστε ενα βημα πιο κοντα στο παιδακι σας!!!πιστεψτε το!!

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις