admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Εγω   με το που έμεινα εγκυος μου έγραψε ο ενδοκρινολόγος διαβήτη κύησης για να μου γράψει σκαφητηρες και ταινίες για να εχει το κεφάλι του ήσυχο οπως μου ειπε. Φαντάζομαι στα πλαίσια της πολύτιμης κύησης που λέγαμε τις προάλλες , δεν ειναι αυτο ενδεδειγμένο για ολες τις εγκύους. Επισης ειναι κατα των glukophase  στην εγκυμοσυνη. Οι καμπύλες μου που ειχα κανει πριν την εγκυμοσυνη ηταν φυσιολογικές.

Κ εγώ όταν είχα μείνει μου τις είχε γραψει να τις κάνω αλλά δεν είχα προλάβει...απλά ρωτάω γτ γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ζάχαρο.φανταστηκα ότι αρκεί η απλή εξέταση.

xuBjp3.png

3 ώρες πρίν, Joann είπε:

Δεν τις μπορώ τις χοριακες. Είναι αγχωτικές και απαντήσεις σαφείς δε δίνουν. Μόνο ο υπέρηχος θα δείξει...

Αθήνα είμαι. Αλλά πες μου σήμερα μέρα που είναι και δε βρίσκω κανεναν. Μόνο στο νοσοκομείο μπορώ να πάω...αλλά έχω δύο μωρά και δεν έχω που να τα αφήσω. Αν μπλέξεις με τα νοσοκομεία δεν ξεμπλέκεις!

Κοριτσι,ποτε ειχες τελευταια περιοδο?Ετσι δεν υπολογιζεται ποσων μηνων έγκυος εισαι?Εγω ειχα τελευταια περιοδο 6 Μαη και η εφαρμογη με βγαζει 5 εβδομαδων και 6 ημερων κι εμενα.

Τα νουμερα της χοριακης σου ειναι στον ουρανο!Εγω 12η μερα μετα απο την ετ βλαστοκυστεων 5ης μερας ειχα 302 και λογω τριημέρου δεν επανελαβα.Αυριο πάλι.

Οντως περιεργο με τοσο ψηλα νουμερα που δε σε ειδε ο γιατρος σου.Υπομονη κοριτσι...

• Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)

Λοιπόν έψαξα...την είχα κάνει το 2018 την γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη κ είχε βγει 5,15 με τιμές αναφοράς του μικροβιολογικού 4,3-6,0. Θα της πω να μου τα ξαναγράψει οοοολα από την αρχή!

βεβαια τώρα που έψαχνα βρήκα κ κάτι αλλά που νευρίασα πάλι παρά πολύ με τον προηγούμενο εξωσωματικο!!θα πάρω βαθιές ανάσες κ θα το ξεπεράσω!!

Επεξεργάστηκαν by nadiaki165
  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Just now, nadiaki165 είπε:

Λοιπόν έψαξα...την είχα κάνει το 2018 την γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη κ είχε βγει 5,15 με τιμές αναφοράς του μικροβιολογικού 4,3-6,0. Θα της πω να μου τα ξαναγράψει οοοολα από την αρχή!

βεβαια τώρα που έψαχνα βρήκα κ κάτι αλλά που νευρίασα πάλι παρά πολύ με τον προηγούμενο εξωσωματικο!!θα πάρω βαθιές ανάσες κ θα το ξεπεράσω!!

Εγω εχω 4,5 με τιμες 3,8-5,6 την εκανα προχθες.ωχ :-( επεσες σε μαλακα και εσυ;γνωστος;

ZAeBp3.png

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι,ποτε ειχες τελευταια περιοδο?Ετσι δεν υπολογιζεται ποσων μηνων έγκυος εισαι?Εγω ειχα τελευταια περιοδο 6 Μαη και η εφαρμογη με βγαζει 5 εβδομαδων και 6 ημερων κι εμενα.

Τα νουμερα της χοριακης σου ειναι στον ουρανο!Εγω 12η μερα μετα απο την ετ βλαστοκυστεων 5ης μερας ειχα 302 και λογω τριημέρου δεν επανελαβα.Αυριο πάλι.

Οντως περιεργο με τοσο ψηλα νουμερα που δε σε ειδε ο γιατρος σου.Υπομονη κοριτσι...

Φίλη μήπως είσαι 4+6? 

Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

Καλά εσύ έχεις κάνει και τη καμπύλη βέβαια είχες εικόνα...να σου πω εγώ πιστεύω το μηχανάκι βοηθάει να δούμε ποιες τροφές μας 'πάνε' και ποιες όχι και να μαζευόμαστε γενικώς!

Ακριβως αυτο καποια φαγητά ειναι μεγαλη έκπληξη για μενα τουλαχιστον.

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Καντι said:

Ακριβως αυτο καποια φαγητά ειναι μεγαλη έκπληξη για μενα τουλαχιστον.

Και για αυτό μου φαίνεται και τα glucophage δε μου κάνουν καλό τελικά απ' την άποψη ότι τρώω μετριεμαι όλα τέλεια και συνεχίζω. Καμουφλαρουν τη κατάσταση πιστεύω 

uLuIp3.png

Just now, olpapa είπε:

Γλυκοζιωμένη αιμοσφαιρίνη. Αλλά αν έχεις ασφάλιση πήγαινε σε ένα γιατρό παθολόγο ή ενδοκρινολόγο και ζήτα του ένα πλήρες τσεκ απ, να δεις τα πάντα. Πες ότι είσαι στη προσπάθεια να σου γράψει και άλλα πέρα από τη γενική αίματος σάκχαρο κλπ, να δείτε πχ και φερριτίνη βιταμίνες. Εγώ πχ έτσι είδα ότι είχα βιταμίνη d3 στα τάρταρα καλοκαίρι κιόλας!

Ωχ ποσο ειχες δηλαδή; Τη πιο σημαντικη βιταμινη και εσυ δε προσεξες βρε παιδί μου;απο μικρή για τη D ακουγα παντα.το παραδοξο που εχουμε  ελλειψη οι ελληνες κλπ

ZAeBp3.png

Just now, Joka είπε:

m0W3p3.png

Just now, nadiaki165 said:

ωχ, αυτο το παθαίνω κ εγω όταν ψάχνω 

χαχαχα

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, Nephelie said:

Ωχ ποσο ειχες δηλαδή; Τη πιο σημαντικη βιταμινη και εσυ δε προσεξες βρε παιδί μου;απο μικρή για τη D ακουγα παντα.το παραδοξο που εχουμε  ελλειψη οι ελληνες κλπ

17! Το Σεπτέμβρη κιόλας μετά από καλοκαίρι! Παιρνω ακόμα d3 αλλά οκ τώρα πήγε 55 κάπου εκεί

uLuIp3.png

Just now, Egina mama είπε:

Φίλη μήπως είσαι 4+6? 

Ιδεα δεν εχω!!!:PΗ εφαρμογη λεει week 5,day 6 βάσει τελευταίας περιοδου 6 Μαίου.Λαθος λες?

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Ιδεα δεν εχω!!!:PΗ εφαρμογη λεει week 5,day 6 βάσει τελευταίας περιοδου 6 Μαίου.Λαθος λες?

Κορίτσι μου για εμάς που είμαστε από εξωσωματική δεν πάει βάση TEP, και εγώ έτσι νόμιζα και με είχε ενημερώσει μια κοπέλα από το φόρουμ. Υπάρχει εφαρμογή που βάζεις και πόσο ημερών είναι τα έμβρυα, δεν μπορώ να σου στέλνω το link...

m0W3p3.png

Just now, Nephelie είπε:

Εγω εχω 4,5 με τιμες 3,8-5,6 την εκανα προχθες.ωχ :-( επεσες σε μαλακα και εσυ;γνωστος;

Γτ ποσό πρέπει να είναι;

xuBjp3.png

Just now, Egina mama είπε:

Δεν τον ξέρω τον σουβατζογλου τον υιό, όμως ο πατέρας του όταν ήταν εν ενεργεία ήταν ένας εξαιρετικός επιστήμονας και ανθρωπος ο οποίος έσωσε την μητέρα μου πριν 35 χρόνια που της βρήκε την πάθηση που πήγε να την σκοτώσει. Ελπίζω και ο γιος να ειναι το ίδιο εξαιρετικός.

Γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρίνη.

Εξίσου εξαιρετικός!!! Σ αυτόν ειμαι!

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.png5JEup3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις