admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Nephelie είπε:

Λοιπον υπενθΥμιζω τα δικα μου.0:98 60:139 120:62

& περυσι  0:96 60:138 120:87

Ο πρωτος  μου ειπε με τη μία να παρω γλουκοφαζ και να τρωω οτι θελω.ο δευτερος μου ειπε οχι γιατί το δινουν για πλακα και εγκριθηκε προσφατως απο εοφ και οτι δε βλεπει υπογλυκαιμιες και ο σημερινος τα ιδια με τον δευτερο.

Υπογλυκαιμια οριζεται οταν κατεβαινει κατω απο 0: 60 και στο 60:120 και επιπλεον εχει και συμπτωματα οπως αισθηση λιποθυμιας/μεγαλης πεινας στομαχι,αδυναμια,εφιδρωση.

Υπαρχουν και ανθρωποι με οριο το 50.ο δεικτης μαζας σωματος μου ειναι 22 ειμαι υπερφιρ οποτε δε με φοβαται καθολου και οτι οι περισσοτεροι εχουν πορωθει κι δινουν γλουκοφαζ και δεν ειναι σωστο.παρολο που ειναι ενα φαρμακο ακινδυνο αλλα με παρενεργειες οπως διαρροιες δεν πρεπει να δινετε και εννοειται στην εγκυμοσυνη,διοτι δεν εχει παρει εγκριση.ειναι κατηγοριας Β δηλαδη ουτε βλαπτει ουτε κανει καλο.ειναι απλά με ερωτηματικο!πρεπει να το δινουν οταν πραγματικα πρεπει να το δωσουν.δε χρειαζομαι ουτε καν μηχανακι και μου ειπε εκεινος τι να τρωω.και σε περιπτωση θετικου τεστ κυησης το μονο που πρεπει ειναι μετρηση καθε βδομαδα γλυκοζιλιωμενη και ζακχαρο και ουτε μηχανακι απλα ανα τριωρο φαγητο με ινες,καρυδια ποτε μονα με σαλατα παντα,οχι σταφιδες οχι ζαχαρη οχι φυσικους χυμους,απλα 2 φρουτα τη μερα εκτος μπανανα,συκο σταφιλι κ αλλα πολλα.
μου ειπε επισης οτι επειδη ειμαι speed ατομο οταν θα ξαναπαω για μετρηση να κατσω 15 λεπτακια να ηρεμησω γιατί βγαζω κατεχολαμινες.

Πηγα σε 3 και κατεληξα στο να μη παρω οποτε ειμαι σιγουρη πλεον.φαρμακα χωρις λογο θα μας ξεκανουν ελεος

Εγω ξερω οτι μπορεις να το παιρνεις προ κυησεως.Κατα την κυηση εχουν γινει μελετες κ χρησιμοποιειται μονο στην Αγγλια κ σε κανα δυο αλλες χωρες....εμεις εδω παραμενουμε πιστοι στην διατροφη κ στην ινσουλινη οπου χρειαζεται κατα την κυηση

• Μου αρέσει 2

Just now, olpapa είπε:

17! Το Σεπτέμβρη κιόλας μετά από καλοκαίρι! Παιρνω ακόμα d3 αλλά οκ τώρα πήγε 55 κάπου εκεί

Ε τωρα εισαι τελεια !!! Δε παει καλυτερα βρε πανω απο 35 τη θελουν μου ειπαμε αλλα οσο πιο ψηλα ακομα καλυτερα..ποιες παιρνεις;

Just now, nadiaki165 είπε:

Γτ ποσό πρέπει να είναι;

Μια χαρα ειμαστε μην ανησυχεις :-)

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Just now, SONIA79 είπε:

Κορίτσι μου για εμάς που είμαστε από εξωσωματική δεν πάει βάση TEP, και εγώ έτσι νόμιζα και με είχε ενημερώσει μια κοπέλα από το φόρουμ. Υπάρχει εφαρμογή που βάζεις και πόσο ημερών είναι τα έμβρυα, δεν μπορώ να σου στέλνω το link...

Καταλαβα,ευχαριστω.Πως λεγεται να την ψαξω?

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Ιδεα δεν εχω!!!:PΗ εφαρμογη λεει week 5,day 6 βάσει τελευταίας περιοδου 6 Μαίου.Λαθος λες?

Βγάζεις απο την υποτιθέμενη μερα της ωορρηξιας σου 14 μερες και αυτη ειναι η πρώτη μερα περιοδου σου.

• Ευχαριστώ 1

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Joka είπε:

Ιδεα δεν εχω!!!:PΗ εφαρμογη λεει week 5,day 6 βάσει τελευταίας περιοδου 6 Μαίου.Λαθος λες?

ΣΣτην εξωσωματικη μετρανε ως πρωτη μερα περιοδου άλλη μερα.την αλλαζουν αναλογα με την ετ και το ποσο κυκλο εχει η καθε μια ,δηλαδή μπορει να ειχες 14 πρωτη μερα περιοδου εσυ αλλα να στην πανε οτι ειχες την 10η και απο κει μετρανε αναλογα..κατι τετοιο..

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Εχει τυχει σε καμια με χαμηλη Ε2 οπως σας ειπα.... να εξεληχθει το ωοθυλακιο νορμαλ κ να δωσει ωαριο?

Θα με φαει το αγχος....πφφφφ!!!

Just now, Joka είπε:

Λαθος είναι η εφαρμογή. Κατέβασε άλλη. Εκτός και αν καταλάθος έχεις πατήσει τελευταία περίοδο 6/4 για δες. 

Αυτό που λέει η κοπέλα για εξωσωματική δίκιο έχει αλλά δεν έχει μεγάλη απόκλιση.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Nephelie είπε:

Ε τωρα εισαι τελεια !!! Δε παει καλυτερα βρε πανω απο 35 τη θελουν μου ειπαμε αλλα οσο πιο ψηλα ακομα καλυτερα..ποιες παιρνεις;

Καλε έτσι όπως το έγραψες τρόμαξα!!!!!!

Just now, Moana είπε:

ωχ, αυτο το παθαίνω κ εγω όταν ψάχνω 

χαχαχα

Έξαλλη έχω γίνει άσε...αλλά ειπαμε βαθιές ανάσες!!

• Χαχα 2

xuBjp3.png

Just now, Nephelie said:

D3 fix έπαιρνα 1200 μετά ο άλλος ενδοκρινολόγος μου είπε μάλλον θες πιο πολύ και πήρα 2000 και πήγε από Σεπτέμβρη που ήταν 17 το Φλεβάρη 27 και από μόνη μου το ενίσχυσα κι άλλο χαχαχ έπαιρνα 4000 Μάρτη έως Μάιο πήγε 55-57 δε θυμάμαι. Μου είπε κ αυτός ε τώρα παίρνε μισό των 1200 κάθε μέρα ή και μέρα παρά μέρα 

uLuIp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Βγάζεις απο την υποτιθέμενη μερα της ωορρηξιας σου 14 μερες και αυτη ειναι η πρώτη μερα περιοδου σου.

Εγω κανω στις 12 μερες ωορρηξια αρα βγαζω 12?Κατσε,μπερδεύτηκα.Αν βγαλω 12 μερες απ την ωορρηξια ειναι η 6 Μαη,τοτε ηταν η τελευταια 1η μερα περιοδου μου.

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Εγω κανω στις 12 μερες ωορρηξια αρα βγαζω 12?Κατσε,μπερδεύτηκα.Αν βγαλω 12 μερες απ την ωορρηξια ειναι η 6 Μαη,τοτε ηταν η τελευταια 1η μερα περιοδου μου.

Just now, Joka είπε:

Ποια μερα εκανες την ovitrelle?

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, SONIA79 είπε:

Βάλε υπολογιστής κύησης eleftheia.gr

Οκ,το εφτιαξα ετσι.Με εβγαλε ακριβως στην 5η βδομαδα,6.μερες διαφορά δλδ με την άλλη.

• Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Just now, olpapa είπε:

D3 fix έπαιρνα 1200 μετά ο άλλος ενδοκρινολόγος μου είπε μάλλον θες πιο πολύ και πήρα 2000 και πήγε από Σεπτέμβρη που ήταν 17 το Φλεβάρη 27 και από μόνη μου το ενίσχυσα κι άλλο χαχαχ έπαιρνα 4000 Μάρτη έως Μάιο πήγε 55-57 δε θυμάμαι. Μου είπε κ αυτός ε τώρα παίρνε μισό των 1200 κάθε μέρα ή και μέρα παρά μέρα 

Εγώ είχα 12 ξεκινησα με των 2000 κ μετά από ένα χρόνο πήγε 45 κ παίρνω των 1200 κ τώρα θα την ξανακάνω.

• Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Just now, olpapa είπε:

Ε ναι πηρες φορa υπερβιταμινωση D θα παθεις  στο τελος χαχα .αυτα μου προτεινε και μενα το γενεσις αλλα πηρα solgar 2200

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις