admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Αυτό ξαναπες το.... Το έχω γράψει νομίζω Κ παλιότερα ότι σε γνωστή μου όλοι οι μεγαλογιατροι είχαν πει ότι αποκλείεται πρώτον να μείνει έγκυος φυσιολογικά και δεύτερον να μείνει με δικό της υλικό, ήθελε η κοπέλα πολύ παιδάκι Κ προχώρησε με δανεικά και δεν πρόλαβε να γίνει έξι μηνών το μωρο,ανακαλυψε ότι ήταν έγκυος! 

Έχει δυο παιδια τώρα. 

Άλλαξε γιατρό, πήγε σε έναν απλό γυναικολόγο και της είπε ότι αν θέλει, μπορεί να κάνει Κ τρίτο, φυσιολογικά.... 

Ε μα δε μπορώ μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι!!ελεος.στον γιατρο μου πηγε μια γνωστη μου 44 που βιαζεται γιατί προσφατα βρηκε αντρα και της λεει οχι δε θα παμε αμεσα σε εξωσωματικη εισαι οκ αν και οι ορμονολο δεν ειναι οι καλυτερες στα 44, αλλα θα πας φυσικα 3 μηνες κ με βοηθεια κλομιφαινης τους 2 και μετα θα το ξαναδουμε! Φαντασου!!

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Just now, island1 είπε:

Εντάξει μετά από αυτό τα έχω δει όλα στο κεφάλαιο εξωσωματικες..Κορίτσι μου η σαλπιγγιγραφια είναι η πρώτη εξέταση πριν καν διαβεις το κατώφλι εξωσωματικής....

1. Σου απαντά εάν φταίνε οι σάλπιγγες που δε μένεις φυσιολογικά( πολύ σημαντικό να ξέρεις εάν ο παράγοντας αυτός λειτουργεί 

2. Εάν είναι υσροσαλπιγγες πρέπει να αφαιρεθούν την εξωσωματική για τον κυνδυνο εξωμητριιυ..

Δεν είναι τυχαίο που τη ζητά η επιτροπή ακόμα κι αν το θέμα που σε οδηγεί εκεί είναι άλλο.Υπουετω λοιπόν ότι πλήρωσες τα φάρμακα ενως θα τα είχες δωρεάν από επιτροπή( καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό) .δεν ξέρω σε ποιον γιατρό είσαι αλλά προσωπικά θα έφευγα χωρίς καν δεύτερη ευκαιρία...κι ο απλός γυναικολόγος το πρώτο που ζητά είναι σαλπιγγιγραφια..

μάλιστα...

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Να ακούσεις το προαίσθημα σου. όταν κατι δεν παει καλα με τον γιατρό η το κεντρο, δε δίνουμε ευκαιρίες γιατί ντρεπόμαστε. Στο λεω γιατί εχω αλλάξει 3 κέντρα κ εχω μετανιώσει που έδωσα σε έναν γιατρό 2η ευκαιρία όταν αποδείχτηκε οτι δεν με κάλυψε την πρωτη φορα. Σκέψου το καλα. Δε διάβασα αν εχεις κατεψυγμενα εκει γι’ αυτο το σκέφτεσαι 

Όχι κορίτσι μου, δεν έχω κατεψυγμένα.. 

Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Με έχει πιάσει απελπισία. Πάντως σίγουρα κάτι με χαλάει... Από την ημέρα της εμβρυομεταφορας. Αλλά δεν ξέρω.. 

Just now, island1 είπε:

Πες τα βρε κορίτσι μου....επειδή σώνει και ντε πέρασε τα 40 φταίει η ηλικία; Κι οκ ας το δεχτώ...οι σάλπιγγες πρέπει να ξέρουμε αν έχουν θέμα...αλλιώς γιατί το ζητάει η επιτροπή ; 

Ρε συ εχω fsh 17 και αμη πατωμα ειμαι 42 να παω να φουνταρω τοτε! Ο γιατρος μου μου ειπε εχεις πιθανοτητες φυσιολογικα αλλα οχι τοσες οσο εξωσω και επειδη εγω δε θελω να προςπαθω ενα χρονο και να πιεζομαι και στο σεξ..και βιαζομαι! τρελα ομως η κατασταση ..ποσο στεναχωρο

Just now, Sweety1 είπε:

ναι τα έχω κανει τα περισσότερα εκτός απο σαλπιγγογραφεία και λένε οτι για εξωσωματική δεν παίζουν ρόλο οι σάλπιγγες γιαυτό ρωτάω...

δηλ την πρώτη φορά που δεν πέτυχε η δικαιολογία ηταν δεν ξέρουμε...μπορεί να μην ήταν τελικα καλά τα βλαστοκύταρα ενώ φαίνονται τέλεια, μπορεί να μην τα δέχτηκε οργανισμός μου κτλ πάμε για δευτερη και τώρα πάλι βάλαμε πολύ καλά όλα είναι σουπερ τα κατεψυγμένα έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες κτλ κτλ

Βρε ναι δε παιζουν γιατι το εμβρυο μπαινει μητρα..αλλά...Λοιπον θα με φαει η αγωνια τωρα με τη περιπτωση σου, κανε αμεσα χοριακή!!

ZAeBp3.png

Just now, Sweety1 είπε:

μάλιστα...

Πραγματικά ψάξε το....δεν ξέρω σε τι φάση είσαι ..δεν τα προλαβαίνω όλα με τα κορίτσια αλλά εδώ μέσα έχουμε δει και έχουμε ακούσει τόσα με σάλπιγγες...η σαλπιγγογραφια είναι εξέταση πρώτης σειράς..σαλπιγγο και σπςρμοδιαγραμμα πριν καν ξεκινήσεις εξωσωματικη.Πραγματικα μου έκανε πολύ εντύπωση..επίσης όπως πολύ σωστά σου είπαν τα κορίτσια με διαβάτες σάλπιγγες δεν μπορεί κανείς να σου αποκλείσει κύηση φυσική όσων ετών και να είσαι..το 2015 μετά από μια εξωσωματική μου ζήτησε μια κοπέλα  από Β Ελλάδα μια γκοναλ που έμεινε των 300. της τη στέλνω και σε δύο μέρες με παίρνει τηλ να τη διαθέσει .διότι έμεινε στα 43 της έγκυος φυσικά λίγο πριν αρχίσει την 6 εξωσωματική .Και στην τελική γιατί να ηρωνεις φάρμακα ενώ τα δικαιουσαι δωρεάν από την επιτροπή;

Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Τώρα είδα το γιατρό ... από εκεί έφυγα τρέχοντας !!!!

@Spourgiti συμφωνώ απόλυτα... Όχι απλά τρέχοντας ούτε νέφτι να μου χανε βάλει... Είχα ξαναγράψει ήθελε να μου αφαιρέσει κύστη που ούτε καν υπήρχε. Απλά για να πάρουν τα λεφτά... Πήγα για ραντεβου και ήθελε την ίδια ώρα νύχτα να με χειρουργησει... Μακριά κορίτσι μου... 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Ecjtp3.png

Just now, Nephelie είπε:

Ρε συ εχω fsh 17 και αμη πατωμα ειμαι 42 να παω να φουνταρω τοτε! Ο γιατρος μου μου ειπε εχεις πιθανοτητες φυσιολογικα αλλα οχι τοσες οσο εξωσω και επειδη εγω δε θελω να προςπαθω ενα χρονο και να πιεζομαι και στο σεξ..και βιαζομαι! τρελα ομως η κατασταση ..ποσο στεναχωρο

Βρε ναι δε παιζουν γιατι το εμβρυο μπαινει μητρα..αλλά...Λοιπον θα με φαει η αγωνια τωρα με τη περιπτωση σου, κανε αμεσα χοριακή!!

μα λέει πρέπει να την κάνω την Παρασκευή...σήμερα ειναι τρίτη...και εγώ έχω σκάσει αλλά λένε 12 μέρες μετά..έτσι έγινε και πρώτη φορά και φάγαμε απογοήτευση βέβαια...

τι εννοεις με το δε παίζουν;

Just now, Spourgiti said:

Ρε γαμωτο, δεν είσαι η μόνη... Έχω ακούσει διάφορα... Σκέψου τώρα σε τι ψυχολογία είμαι... Κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Εγώ πήγα γιατι στο πρώτο ραντεβού ήταν μια χαρά κ είναι αρκετά ευχάριστος.. Όμως όταν έκανα κ την εμβ κ μετά κάτι με χάλαγε... Ένα προαίσθημα περίεργο 

Ευχάριστος ήταν ... αλλά το ότι εξετάζει ταυτόχρονα 3 γυναίκες δε σου λέει κάτι ;; 
Ποση σημασία δίνει ; 
Μας μίλαγε στο γράφειο αφού είχε μόλις κάνει υπέρηχο σε άλλη 

Μετα πήγαινα στο υπέρηχο και μέχρι να ετοιμαστώ μίλαγε στην προηγούμενη 

Μου έκανε υπέρηχο και μέχρι να επιστρέψω είχε μιλήσει και με την επόμενη 

Δε θα πω αλλά γιατί με αυτόν μπορώ να γράφω μέχρι το βράδυ

Για κάποιες είναι φοβερός γιατί τις βοήθησε ... εγώ από μακριά 

VDuXp3.png

Just now, Nephelie είπε:

Η μπανανα μου ειπε ειναι απαγορευτικη και το σταφυλι και το συκο..και οι σταφιδες που ετρωγα..κλεισε κλεισε βεβαια οσο πιο πολλοι τοσο το καλυτερο χαχα αφου δε βγαζουμε ακρη.. μας εχουνε τρελανει

Αμαν και αυτο!! Πωωω

Εγω είναι 4 φρούτα που τρώω και όπως είπα τα δυο τα στίβω γιατί δεν  μπορώ να τα φάω έτσι και ξέρω απαγορεύονται οι χυμοί... απο τα υπόλοιπα φρούτα δεν τρώω τίποτα... δεν ξέρω και από ποιο να ξεκινησω δοκιμή... αηδιάζω...

Just now, island1 είπε:

Πραγματικά ψάξε το....δεν ξέρω σε τι φάση είσαι ..δεν τα προλαβαίνω όλα με τα κορίτσια αλλά εδώ μέσα έχουμε δει και έχουμε ακούσει τόσα με σάλπιγγες...η σαλπιγγογραφια είναι εξέταση πρώτης σειράς..σαλπιγγο και σπςρμοδιαγραμμα πριν καν ξεκινήσεις εξωσωματικη.Πραγματικα μου έκανε πολύ εντύπωση..επίσης όπως πολύ σωστά σου είπαν τα κορίτσια με διαβάτες σάλπιγγες δεν μπορεί κανείς να σου αποκλείσει κύηση φυσική όσων ετών και να είσαι..το 2015 μετά από μια εξωσωματική μου ζήτησε μια κοπέλα  από Β Ελλάδα μια γκοναλ που έμεινε των 300. της τη στέλνω και σε δύο μέρες με παίρνει τηλ να τη διαθέσει .διότι έμεινε στα 43 της έγκυος φυσικά λίγο πριν αρχίσει την 6 εξωσωματική .Και στην τελική γιατί να ηρωνεις φάρμακα ενώ τα δικαιουσαι δωρεάν από την επιτροπή;

ε τώρα τα δώσαμε..περιμένω αποτελέσματα οπότε την επόμενη φορά...

τώρα ελπίζω χοριακή να βγει οκ

επίσης μας είπαν σε 3 γιατρούς που πήγαμε οτι δικαιολογουν ένα ποσο όχι όλο...ισχύει..?

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Αα περιμένει χοριακη;;; Άντε με το καλό αχρειαστη η σαλπιγγογραφια! Νόμιζα τώρα ξεκινά...

Νεφέλη μου άπειρες γυναίκες κ προκλιμακτηριο έκαναν παιδί..ο οργανισμός έχει την τάση να δίνει και τα τελευταία μαζεμένα...για αυτό σου λένε πάλεψε τόνοι γιατροί ακόμα κι αν οι ορμόνες συνειγοριυν για το αντιθέτως..προσωπικά δεν πίστεψα ποτέ στις ορμόνες..με αμη 0,9 κ fsh 12 στα 33 μου ςδωσα 10 ωάρια και έκανα. 5 βλαστοκυστες...θεωρητικά με γκοναλ 150 ( κ μετά έπεσε η δόση στα 75) και αμη ο,9 θα έπρεπε να μην πάρω τίποτα....

• Μου αρέσει 1

Just now, Nephelie είπε:

Η μπανανα μου ειπε ειναι απαγορευτικη και το σταφυλι και το συκο..και οι σταφιδες που ετρωγα..κλεισε κλεισε βεβαια οσο πιο πολλοι τοσο το καλυτερο χαχα αφου δε βγαζουμε ακρη.. μας εχουνε τρελανει

Αμαν και αυτο!! Πωωω

Πραγματικά δεν βγάζουμε άκρη.... Φαντάζεσαι να μου πει αυτός ότι πρέπει να το διακόψω; Και η άλλη να συνεχίσω; Θα πρέπει να παρω και τρίτη γνώμη;

Just now, Sweety1 είπε:

επίσης μας είπαν σε 3 γιατρούς που πήγαμε οτι δικαιολογουν ένα ποσο όχι όλο...ισχύει..?

Τα φάρμακα τα παίρνεις δωρεάν ολα( τα της διέγερσης όχι τα σικλακουρ κτλ ) που είναι και τα πιο ακριβα.Κάθε φορά περνάς Επιτροπή δικαιουσαι 2 εξωσωματικες .Συνολικά περνάς δύο φορές...άρα 4 προσπάθειες..αυτό που δεν παίρνεις πίσω ολόκληρο είναι το επίδομα ..Εσύ τώρα δε δικαιουσαι ούτε αυτο

Just now, Sweety1 είπε:

Καλά και ευλογημένα αποτελέσματα δεν είχα δει ότι περίμενες!!

Just now, anoulious είπε:

Να αποφεύγεις να τα στρίβεις. 

Το ξέρω ότι απαγορεύονται οι χυμοί. Απλώς πορτοκάλι και μανταρίνι εστιβα. Και είναι ελάχιστα τα φρούτα που τρώω. Δεν ξέρω και από ποιο να ξεκινησω...

• Μου αρέσει 1

Just now, island1 είπε:

Τα φάρμακα τα παίρνεις δωρεάν ολα( τα της διέγερσης όχι τα σικλακουρ κτλ ) που είναι και τα πιο ακριβα.Κάθε φορά περνάς Επιτροπή δικαιουσαι 2 εξωσωματικες .Συνολικά περνάς δύο φορές...άρα 4 προσπάθειες..αυτό που δεν παίρνεις πίσω ολόκληρο είναι το επίδομα ..Εσύ τώρα δε δικαιουσαι ούτε αυτο

εκτός αν χρειαστεί να ξαναδώσω απο αρχή ωάρια σωστά; (που ελπίζω να μην χρειαστεί γιατι δεν μας περισσεύουν και εμας και ζοριζόμαστε αρκετά συν την ψυχολογία)

καλά τα σικλακούρ ειναι παμφτηνα

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις