admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Ναι σε θυμάμαι  εσένα κορίτσι σε εσένα το είχα διαβάσει πρώτη φορα αλλά εσύ είσαι, χωρίς παρεξήγηση, λιγο παλιά.. Προσπαθώ να καταλάβω τωρα που το χρησιμοποιεί πιο ευρέως σε ποιες περιπτώσεις το προτείνει.. Βλέπεις εγώ το γιατρό δεν τον βλέπω καθόλου να ρωτησω

Γιατί δεν τον βλέπεις? 

Λοιπόν ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας με τον σφακ είναι νομίζω το μέιλ. Αν τα διαβάζει ο ίδιος.

Πάντως από φίλη μου που έκανε εγχύσεις με τον σφακ θα σου πω ότι τον αυξητικό παράγοντα δεν τον κάνει όταν υπάρχει υπερπλασία στο ενδομήτριο. 

Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Θα ειναι !!!θα ειναι θετικο!! Σκεφτομαστε θετικα ασχετα απο οτι λαθη γινανε..εγω θα εκανα κατευθειαν χοριακη και οχι τεστ.το χειροτερο σεναριο που δε θελω καν να το σκεφτομαι θα τα μεταφερεις σε αλλο κεντρο και θα πιασεις με τη μια! Μην ανησυχεις!!!

η χοριακή από ποια μέρα αρχίζει και φαίνεται ξέρουμε;

Λοιπόν παρακολουθώ την συζήτηση και θα σου πω @Sweety1ότι από τις πρώτες εξετάσεις που κάνουμε είναι η σαλπιγγογραφία. Στην εξωσωματική όντως δεν παίζει ρόλο αν είναι φραγμένες οι σάλπιγγες, έχω και εγώ μια φραγμένη. Αν όμως έχεις υδροσαλπιγγες παρεμποδίζει την πρόοδο της κύησης και χρειάζεται να αφαιρεθούν πριν την εμβρυομεταφορά. Πάντως ελπίζω όλα να σου πάνε κατ' ευχήν και να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα κορίτσι μου.

m0W3p3.png

Just now, bcd18 είπε:

Στον μαστ βρίσκεις εύκολα ραντεβού ή μετά από κανα μήνα;

Μετα απο καμια βδομαδα 10 μερες.με το τολουμη κανα 5 μηνο!!!

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Just now, anoulious said:

Ναι σε θυμάμαι  εσένα κορίτσι σε εσένα το είχα διαβάσει πρώτη φορα αλλά εσύ είσαι, χωρίς παρεξήγηση, λιγο παλιά.. Προσπαθώ να καταλάβω τωρα που το χρησιμοποιεί πιο ευρέως σε ποιες περιπτώσεις το προτείνει.. Βλέπεις εγώ το γιατρό δεν τον βλέπω καθόλου να ρωτησω

εχω ρβ στις 15 μαζι του κ θα τον ρωτήσω, αν μπορεις να κανεις υπομονή ως τοτε

Just now, Moana είπε:

θα μου πειτε κ εμενα τι ειναι αυτο κ που βοηθάει; θα του το συζητήσω 

Πότε θα δεις τον γιατρό? Εσένα τι σου πρότεινε μετά από αυτή εδώ την αποτυχία? 

Just now, SONIA79 είπε:

Λοιπόν παρακολουθώ την συζήτηση και θα σου πω @Sweety1ότι από τις πρώτες εξετάσεις που κάνουμε είναι η σαλπιγγογραφία. Στην εξωσωματική όντως δεν παίζει ρόλο αν είναι φραγμένες οι σάλπιγγες, έχω και εγώ μια φραγμένη. Αν όμως έχεις υδροσαλπιγγες παρεμποδίζει την πρόοδο της κύησης και χρειάζεται να αφαιρεθούν πριν την εμβρυομεταφορά.

οκ ευχαριστώ

άρα αν δεν έχω θετικό αποτέλεσμα να πάω να τις δω για σίγουρα..επίσης τι ακριβώς σημαίνει υδροσάλπιγγες; βέβαια στα 20 ειχα μεινει εγκυος και το έριξα γτ ημουν μικρή κτλ...

Just now, Sweety1 said:

αν σου πω πως τρέμω να το κάνω μην βγει αρνητικό...

εσύ με βλαστοκύταρα πόσως ημερών ειπες;

αγαπη βλαστοκυστες ειναι τα έμβρυα όταν εχουν φτάσει την 5η μερα της ζωής του. Ηταν 5ης τα δικα σου; αν ναι, το πιο πιθανό ειναι να δείξει απο την 9η μερα, βέβαια η χοριακη δείχνει 100%

Just now, Nephelie είπε:

Μετα απο καμια βδομαδα 10 μερες.με το τολουμη κανα 5 μηνο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Λεω να παρω στο ιατρείο του Κολωνάκι, σε πρώτη φάση

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

θα μου πειτε κ εμενα τι ειναι αυτο κ που βοηθάει; θα του το συζητήσω 

Νομίζω ότι ο γιατρός μας θα σου το είχε προτείνει εάν πίστευε ότι το χρειαζόσουν. :)

Είναι ακόμη σε πειραματικό στάδιο, οπότε δεν γνωρίζω εάν επιτρέπεται να αναφερθώ παραπάνω  ανοιχτά 

• Μου αρέσει 1

Just now, Sweety1 said:

10-12η απ' την ωορρηξία αλλά επειδή μπορεί και να αργήσει λίγο για αυτό λένε σίγουρα από τη 1η μέρα καθυστέρησης.

uLuIp3.png

Just now, Sweety1 said:

οκ ευχαριστώ

άρα αν δεν έχω θετικό αποτέλεσμα να πάω να τις δω για σίγουρα..επίσης τι ακριβώς σημαίνει υδροσάλπιγγες; βέβαια στα 20 ειχα μεινει εγκυος και το έριξα γτ ημουν μικρή κτλ...

Όταν φράζει η σάλπιγγα και γεμίζει υγρό γίνεται υδροσαλπιγγα 

Αυτο το υγρό εμποδίζει και τη φυσική σύλληψη και την εμφύτευση του εμβρύου 

VDuXp3.png

Just now, Moana είπε:

αγαπη βλαστοκυστες ειναι τα έμβρυα όταν εχουν φτάσει την 5η μερα της ζωής του. Ηταν 5ης τα δικα σου; αν ναι, το πιο πιθανό ειναι να δείξει απο την 9η μερα, βέβαια η χοριακη δείχνει 100%

ναι 5ης ηταν..αλλά μου ειπαν να κάνω χοριακή την 12ημέρα μετά από εμβρυομεταφορά

• Μου αρέσει 1

Just now, Sweety1 είπε:

Απο την 9 η οπως σου ειπε κ η chris79.να σε ρωτησω κ κατι αλλο τι σου δωσε μετα την ετ απο χαπια ενεσεις κλπ;;

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις