admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Όταν φράζει η σάλπιγγα και γεμίζει υγρό γίνεται υδροσαλπιγγα 

Αυτο το υγρό εμποδίζει και τη φυσική σύλληψη και την εμφύτευση του εμβρύου 

και μπορεί να το έπαθα μετά απο έκτρωση πχ?

Just now, Egina mama είπε:

Γιατί δεν τον βλέπεις? 

Λοιπόν ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας με τον σφακ είναι νομίζω το μέιλ. Αν τα διαβάζει ο ίδιος.

Πάντως από φίλη μου που έκανε εγχύσεις με τον σφακ θα σου πω ότι τον αυξητικό παράγοντα δεν τον κάνει όταν υπάρχει υπερπλασία στο ενδομήτριο. 

Δεν τον βλέπω γιατί είμαι Θεσ νίκη. Δεν το  κανει ή τον κάνει? Γιατί φίλη που είχε υποψία υπερπλασιας έκανε αυξητικο

Διαφημίσεις

Just now, Egina mama said:

Γιατί δεν τον βλέπεις? 

Λοιπόν ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας με τον σφακ είναι νομίζω το μέιλ. Αν τα διαβάζει ο ίδιος.

Πάντως από φίλη μου που έκανε εγχύσεις με τον σφακ θα σου πω ότι τον αυξητικό παράγοντα δεν τον κάνει όταν υπάρχει υπερπλασία στο ενδομήτριο. 

εγω τη μερα του αρνητικού του έστειλα ενα εμαιλ μες στο μελόδραμα κ με πηρε τηλ την κυριακη (μες στο 3ημερο εεεε) να μου πει τι βλακείες γράφω χαχαχα

• Χαχα 2

Just now, chris79 είπε:

Πέσαμε όλες πάνω σου 

Μακαρι μέσα από την καρδιά μου να μην ξαναχρειαστεί να το ψάξεις ποτέ το θέμα και η χοριακη σου να είναι θετική !!! 
Απλα επειδή έχουμε καεί προσπαθούμε να προλάβουμε τις επόμενες ... 

Aκριβως

Just now, Moana είπε:

εχω ρβ στις 15 μαζι του κ θα τον ρωτήσω, αν μπορεις να κανεις υπομονή ως τοτε

Αχ ευχαριστώ. Ρώτησε τον να δούμε ποια είναι γνώμη του σε ποιες περιπτώσεις το προτείνει.. Να δούμε τι θα σου προτείνει και εσένα. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Sweety1 είπε:

ναι την Παρασκευή πρέπει να κάνω χοριακή...και δε ξέρω...φοβάμαι...

ευχαριστώ μακάρι

ειχα καποιες μέρε καμια σκούρη βλένα στο χαρτί στο σκούπισμα και πρισμένο φουλ στηθος και τπτ άλλο οπως και πρώτη προσπάθεια γιαυτο φοβάμαι...

Η μόνη ένδειξη κύησης είναι χοριακη...μέχρι εκείνη την ώρα τίποτα δεν τελειωνει

Just now, Ελισώ said:

Νομίζω ότι ο γιατρός μας θα σου το είχε προτείνει εάν πίστευε ότι το χρειαζόσουν. :)

Είναι ακόμη σε πειραματικό στάδιο, οπότε δεν γνωρίζω εάν επιτρέπεται να αναφερθώ παραπάνω  ανοιχτά 

Το είχα συζητήσει κ εγώ με το γιατρό μου αλλά σκέφτηκα και τα λεφτά συν ότι είναι σε αρκετά αρχικό στάδιο και δε μπόρεσα πουθενά να βρω αποτελέσματα από κοπέλες όχι να συζητάνε για βελτίωση ορμονών, κ εδώ στο φόρουμ είχε ένα θέμα και πολλές ανέφεραν βελτίωση ορμονών. Αλλά ήθελα να ακούσω να έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα δηλ εγκυμοσύνη που να πήγε καλά. Μακάρι να μας πεις καλά νέα αφού το κάνεις

• Ευχαριστώ 1

uLuIp3.png

Just now, Nephelie είπε:

Απο την 9 η οπως σου ειπε κ η chris79.να σε ρωτησω κ κατι αλλο τι σου δωσε μετα την ετ απο χαπια ενεσεις κλπ;;

Just now, Moana είπε:

εγω τη μερα του αρνητικού του έστειλα ενα εμαιλ μες στο μελόδραμα κ με πηρε τηλ την κυριακη (μες στο 3ημερο εεεε) να μου πει τι βλακείες γράφω χαχαχα

παίρνω 3 φορές μέρες σικλακουρ, 4 φορές (2 και 2 μαζί) ουτροτζεσταν, 1 φορά μέρα filicine, 1 φορά μέρα πονσταν, μια φορά μέρα ένεση προγεστερόνης, μια φορά ένεση clexane -- αυτά τα λίγα

Just now, Sweety1 said:

και μπορεί να το έπαθα μετά απο έκτρωση πχ?

Νομίζω σε φορτώσαμε λίγο με πληροφορίες 

Κανεις δε λέει ότι έχεις πρόβλημα στις σάλπιγγες. Απλά οφείλεις να το ψάξεις για να το αποκλείσεις αν τυχόν ξαναπάς σε αυτή τη διαδικασία 

Θελει λίγη ψυχραιμία 

Δες λίγο τι έχει γίνει σε αυτή την προσπάθεια και μετά βλέπεις πως προχωράς 

Ένα βήμα τη φορά ... 

Δεν γνωρίζω αν μπορεί να προκληθεί από έκτρωση πάντως για να σου απαντήσω 

• Μου αρέσει 1

VDuXp3.png

Just now, chris79 είπε:

Ευχάριστος ήταν ... αλλά το ότι εξετάζει ταυτόχρονα 3 γυναίκες δε σου λέει κάτι ;; 
Ποση σημασία δίνει ; 
Μας μίλαγε στο γράφειο αφού είχε μόλις κάνει υπέρηχο σε άλλη 

Μετα πήγαινα στο υπέρηχο και μέχρι να ετοιμαστώ μίλαγε στην προηγούμενη 

Μου έκανε υπέρηχο και μέχρι να επιστρέψω είχε μιλήσει και με την επόμενη 

Δε θα πω αλλά γιατί με αυτόν μπορώ να γράφω μέχρι το βράδυ

Για κάποιες είναι φοβερός γιατί τις βοήθησε ... εγώ από μακριά 

Όντως... Όλες μαζί... Ούτε χαρτί δεν είχε αλλάξει στο εξεταστηριο κ ήμουν ξάπλα πάνω από 15 λεπτά γτ μιλούσε με άλλη ασθενή.. Ένιωθα σαν.... Άσε μην πω... Κ ταυτόχρονα ήθελα να βάλω τα κλάματα. 

• Λυπημένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Η μόνη ένδειξη κύησης είναι χοριακη...μέχρι εκείνη την ώρα τίποτα δεν τελειωνει

μακάρι μακάρι...το επιθυμούμε πως και πως..

Just now, Sweety1 said:

ναι 5ης ηταν..αλλά μου ειπαν να κάνω χοριακή την 12ημέρα μετά από εμβρυομεταφορά

κ νωρίτερα θα δείξει η χοριακη. καλη επιτυχία σου εύχομαι κ ολα όσα σου λέμε εδω να ειναι αχρείαστα!

Just now, chris79 είπε:

Νομίζω σε φορτώσαμε λίγο με πληροφορίες 

Κανεις δε λέει ότι έχεις πρόβλημα στις σάλπιγγες. Απλά οφείλεις να το ψάξεις για να το αποκλείσεις αν τυχόν ξαναπάς σε αυτή τη διαδικασία 

Θελει λίγη ψυχραιμία 

Δες λίγο τι έχει γίνει σε αυτή την προσπάθεια και μετά βλέπεις πως προχωράς 

Ένα βήμα τη φορά ... 

Δεν γνωρίζω αν μπορεί να προκληθεί από έκτρωση πάντως για να σου απαντήσω 

οκ ευχαριστώ <3

Just now, Nephelie είπε:

Ε μα δε μπορώ μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι!!ελεος.στον γιατρο μου πηγε μια γνωστη μου 44 που βιαζεται γιατί προσφατα βρηκε αντρα και της λεει οχι δε θα παμε αμεσα σε εξωσωματικη εισαι οκ αν και οι ορμονολο δεν ειναι οι καλυτερες στα 44, αλλα θα πας φυσικα 3 μηνες κ με βοηθεια κλομιφαινης τους 2 και μετα θα το ξαναδουμε! Φαντασου!!

Απο τον δικό μου δεν έχω παράπονο...βασικά ήταν ο μόνος που δε μου είπε να πάω με δωρεά, ασχέτως αν το αποφάσισα εγώ και το εκτίμησα. Διότι ήταν ο μόνος πέρα από την ορμονολόγο στο Έλενα που μου είπε ότι με τέτοια fsh δε θα πρεπε να έχω καν περίοδο!Και ότι κάτι δεν ήταν σωστό....πολλοί ,πάνε απευθείας εξωσωματική όπως ο πρώτος που πήγα ο οποίος ούτε κατάλαβα πως στα 31 με έστειλε για εξωσωματική χωρίς να δει εξετάσεις....

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Moana είπε:

κ νωρίτερα θα δείξει η χοριακη. καλη επιτυχία σου εύχομαι κ ολα όσα σου λέμε εδω να ειναι αχρείαστα!

μακαρι σε ευχαριστω πολύ! 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις