admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Nana3 said:

Ευτυχως που δεν είχες!! Σου είπαν που μπορεί να οφείλεται κ βγήκε ανεβασμένο;

αυτο που έγραψε η @di.hoyf επειδή την είχα κανει μαλλον με περίοδο, γιατί ηθελα να δω κ τις άλλες ορμόνες 

• Μου αρέσει 1

Just now, di.hoyf είπε:

Εν τω μεταξύ έπεσα πάνω σε ένα κέντρο που κάνει λέει έλεγχο για ενδομητριωση με ιστό τύπου τεστ Παπ εξέταση κ έχει κ εξετάσεις για 5.000 συνδρομα εκτός από ενδομητριωση κ για 500 μεταλλάξεις ευθυνομενες για αυτισμό.Και λέω εγώ τώρα να πάρω τηλ να πάω να τα κάνω όλα να τελειώνουμε η τσάμπα μας κοροϊδεύουν?

εμένα με νοιάζει να πετύχω αυτό που ξεκίνησα ,να έχω ένα υγιές μωρο.Εγω άλλη παλινδρομη δεν αντέχω ας μου πουν κάνε κ μια λαπαροσκόπηση αν είναι να βγει κάτι .

Εμένα πάντα ειναι ανεβασμένη και εαν έχεις ενδομητρίωση είναι κάτι που δεν φευγει ποτε απλα υπάρχει στον οργανισμο. Η λαμπαροσκοπηση γινεται διαγνωστικα μεν αλλα μονο εκει μπορουν να δουν για ενδομητριωση. Παρολο που εκανα χειρουργειο η εξεταση αιματος ποτε δεν μηδενισε κ παντα ηταν υψηλη. Οπότε δεν ειναι κατι που μπορεις να δεις μονο με την εξεταση. Μετά μόνο με μαγνητικη αλλα δεν εχει υπαρξει γυναικολογος ως τωρα που να προτεινει μαγνητικη. Είχες και παλια κ θες να πας να δεις?

Just now, Nana3 είπε:

Σε εμενα φαινόταν οτι είχα κυστες ενδομητριωσης(σοκολατοειδης) κ έκανα κανονική επεμβαση(ανοιχτή τύπου καισαρική) κ τις αφαίρεσα..Δυστυχως ξαναβγήκαν.. 

Τωρα μπαινω στο χορό των εξωσωματικών! Απο Σεπτέμβρη με το καλό αν δεν γίνει καποιο θαύμα μέχρι τότε!

Ανοιχτού;;;;; δεν ειμαστε καλα..οχι οχι με λαμπαροσκοπηση εγω την εκανα.

xuBjp3.png

Διαφημίσεις

Just now, marina39 είπε:

είναι καρκινικός δείκτης ναι αλλά η ενδομητρίωση όπως και ο πολύποδας μπορεί να είναι πρόλογος καρκίνου. Οταν την έκανε ςείχες πάνω από 15? Γιατί οτιδήποτε πάνω από 15 ενδέχεται να είναι. Και ναι μόνο με άνοιγμα φαίνεται δυστυχώς, που δείχνει πόσο δε τους ενδιαφέρει να προχωρήσουν την επιστήμη γιατί οι γυναίκες είμασε σε δεύτερη μοίρα... το πρωτοκολο κόψε περίοδο με ενέσεις για 4-6 μήνες είναι το ίδιο από το 1995. 

Just now, di.hoyf είπε:

Εν τω μεταξύ έπεσα πάνω σε ένα κέντρο που κάνει λέει έλεγχο για ενδομητριωση με ιστό τύπου τεστ Παπ εξέταση κ έχει κ εξετάσεις για 5.000 συνδρομα εκτός από ενδομητριωση κ για 500 μεταλλάξεις ευθυνομενες για αυτισμό.Και λέω εγώ τώρα να πάρω τηλ να πάω να τα κάνω όλα να τελειώνουμε η τσάμπα μας κοροϊδεύουν?

εμένα με νοιάζει να πετύχω αυτό που ξεκίνησα ,να έχω ένα υγιές μωρο.Εγω άλλη παλινδρομη δεν αντέχω ας μου πουν κάνε κ μια λαπαροσκόπηση αν είναι να βγει κάτι .

Που στο locus medicus?

xuBjp3.png

Just now, Moana είπε:

αυτο που έγραψε η @di.hoyf επειδή την είχα κανει μαλλον με περίοδο, γιατί ηθελα να δω κ τις άλλες ορμόνες 

Κατάλαβα!

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Δε σε ανοίγουν στη λαπαροσκοπηση. 3 τρυπούλες κανουν κ βάζουν τα εργαλεία, αλλα κ παλι ειναι χειρουργειο κανονικό. Σου φουσκώνουν την κοιλιά με διοξείδιο κ σε κανουν σα μπαλόνι. μετα μια βδομάδα μη σου πω κ 10 μέρες ρευόμουν

Το ξερω, έχουν κάνει δυο φίλες μου. Βέβαια θετικό τεστ δεν είδαν παρά μετά από χρόνια και για άλλους λόγους δεν έμεναν. Η μία λόγω φλεγμονων Κ η άλλη λόγω θέματος στα έμβρυα, δεν ξέρω Κ δεν ρώτησα πάντως ακόμη παλεύει. Έφυγε από Παντο αυτή που σου λέω, είναι στο Μαντουδη τωρα.

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, nadiaki165 είπε:

Εμένα πάντα ειναι ανεβασμένη και εαν έχεις ενδομητρίωση είναι κάτι που δεν φευγει ποτε απλα υπάρχει στον οργανισμο. Η λαμπαροσκοπηση γινεται διαγνωστικα μεν αλλα μονο εκει μπορουν να δουν για ενδομητριωση. Παρολο που εκανα χειρουργειο η εξεταση αιματος ποτε δεν μηδενισε κ παντα ηταν υψηλη. Οπότε δεν ειναι κατι που μπορεις να δεις μονο με την εξεταση. Μετά μόνο με μαγνητικη αλλα δεν εχει υπαρξει γυναικολογος ως τωρα που να προτεινει μαγνητικη. Είχες και παλια κ θες να πας να δεις?

Ανοιχτού;;;;; δεν ειμαστε καλα..οχι οχι με λαμπαροσκοπηση εγω την εκανα.

Όχι δεν είχα ποτέ ένδειξη για ενδομητριωση αλλά θα έχω που θα πάει μόνο αυτό δεν έχει βγει ακόμη σε πρόσφατη εξέταση είχα δείκτη 6.5 (ca125)

Just now, di.hoyf said:

Όχι δεν είχα ποτέ ένδειξη για ενδομητριωση αλλά θα έχω που θα πάει μόνο αυτό δεν έχει βγει ακόμη σε πρόσφατη εξέταση είχα δείκτη 6.5 (ca125)

γιατί να εχεις ενδομητριωση; πως σου καρφώθηκε αυτο;

• Μου αρέσει 1

Just now, di.hoyf είπε:

Δεν εχεις ενδομητριωση με 6.5... εμενα την πρωτη φορα ηταν 45 κ τωρα κυμαινεται μεταξυ 20-22

• Ευχαριστώ 1

xuBjp3.png

Just now, Nana3 είπε:

Σε εμενα φαινόταν οτι είχα κυστες ενδομητριωσης(σοκολατοειδης) κ έκανα κανονική επεμβαση(ανοιχτή τύπου καισαρική) κ τις αφαίρεσα..Δυστυχως ξαναβγήκαν.. 

Τωρα μπαινω στο χορό των εξωσωματικών! Απο Σεπτέμβρη με το καλό αν δεν γίνει καποιο θαύμα μέχρι τότε!

K η αδερφή μου έχει κυστες σοκολατοειδης κ έμεινε εγγυος φυσιολογικοτατα μετά από 1 αποβολή

Just now, Moana είπε:

γιατί να εχεις ενδομητριωση; πως σου καρφώθηκε αυτο;

Αχ γιατί ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται η κάτι έχω στην μήτρα η όλα τα έμβρυα μου είναι με ανώμαλιες δεν ξέρω τι μου φταίει πια

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 said:

Το ξερω, έχουν κάνει δυο φίλες μου. Βέβαια θετικό τεστ δεν είδαν παρά μετά από χρόνια και για άλλους λόγους δεν έμεναν. Η μία λόγω φλεγμονων Κ η άλλη λόγω θέματος στα έμβρυα, δεν ξέρω Κ δεν ρώτησα πάντως ακόμη παλεύει. Έφυγε από Παντο αυτή που σου λέω, είναι στο Μαντουδη τωρα.

αχ όλες τα ίδια τραβάμε! απο τον Αννα στον Καιαφα. Πάντως για πλάκα λαπαροσκοπηση, δε κανεις!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Moana είπε:

Δε σε ανοίγουν στη λαπαροσκοπηση. 3 τρυπούλες κανουν κ βάζουν τα εργαλεία, αλλα κ παλι ειναι χειρουργειο κανονικό. Σου φουσκώνουν την κοιλιά με διοξείδιο κ σε κανουν σα μπαλόνι. μετα μια βδομάδα μη σου πω κ 10 μέρες ρευόμουν

Κι όχι μονο αυτο...η επέμβαση εμενα μου κάθισε πολυ βαριά...δυσκολεύτηκα να σηκωθώ απο το κρεβάτι, έμεινα μια εβδομαδα στο Αλεξάνδρα, και όταν κάποια στιγμή σηκώθηκα, και πήγα τουαλέτα κ ειδα τον εαυτό μου στον καθρέφτη δεν με αναγνώρισα! Είχε πρηστεί όλο μου το πρόσωπο απο τον αέρα που σου βάζουν. Βεβαια μου σώσανε την καθημερινότητα, είχα αφόρητους πόνους, πήγαινα νοσοκομείο για ένεση, σφαδαζα. Μετα τη λαπαροσκόπηση ένιωσα άνθρωπος. Βεβαια ακουλουθησαν έξι μήνες arvekap, εμμηνόπαυση... τι τραβάμε βρε παιδια...

Just now, Ninaki26 είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?? Αν θέλεις να ξεκινήσεις πρόκληση, νομίζω πρέπει να κάνεις και  ε2 για τυχόν κύστες.. Η υπέρηχο... Προγεστερονη γιατί σου ζήτησε? :/ 

Μη κοροϊδέψεις..μόνη μου σκέφτηκα να την κάνω για να δω αν κάνω ωορρηξία..:oops: ειμαι σίγουρη οτι στο προηγούμενο κύκλο δεν είχα κάνει..η μπορεί έτσι να νομοζα.. Ε2 εχω κάνει 27,81 δευτερη μέρα του κύκλου.αλλα εχω κυστες ενδομητριωσης έτσι κ αλλιως..

• Χαχα 1

Just now, Joka said:

Εμενα παντα μ επηρεαζει πολυ,3 φορές που έκανα άργησα να συνέλθω και ειχα φοβερο πονοκέφαλο!Σε 3 διαφορετικους γιατρους αρα δε νομιζω οτι ηταν θεμα ουσίας..

πιθανώς να σου έδωσαν όλοι το ίδιο φάρμακο, 4-5 κυκλοφορούν και ανάλογα με το από που τα "παίρνουν" αυτά προωθούν. 

• Μου αρέσει 1

Just now, di.hoyf said:

K η αδερφή μου έχει κυστες σοκολατοειδης κ έμεινε εγγυος φυσιολογικοτατα μετά από 1 αποβολή

Αχ γιατί ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται η κάτι έχω στην μήτρα η όλα τα έμβρυα μου είναι με ανώμαλιες δεν ξέρω τι μου φταίει πια

κ εγω αυτο λεω συνεχεια, δε μπορει ολα τα έμβρυα μου να ειναι σκάρτα!!!! κατι εχω στη μήτρα που δε το βρίσκουν ! χαχα... τι ηλικια εχεις; μπορει να φταίει ας πουμε η ηλικια σου για την ποιότητα των εμβρύων;

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις