admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, olpapa είπε:

Είδες που αγχωνόσουν που δεν είχες συμπτώματα? Μπράβο να σου πάνε όλα τέλεια επιτέλους όπως πρέπει!!! :wub:

Αλήθεια έκανες ετ 25η μέρα? Θα με ξαναδεί είπαμε μάλλον Τρίτη...μου το πρότεινε ανάλογα πως θα πάει ο κύκλος να προχωρούσαμε κ σ αυτόν αλλά το φοβάμαι...είδες όμως που σε σένα πήγε μια χαρά! Εγώ για τον επόμενο το βλέπω τώρα αναρωτιέμαι διαρκώς αν θα ήταν καλύτερα με φυσικό και ωοληψία ή με σικλακούρ όπου έκλεινε κι ο γιατρός...Ας δούμε πως θα πάει αυτός ο μήνας και βλέποντας και κάνοντας...

Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες, υπήρξαν πολλά ευχάριστα αυτό το μήνα! Εύχομαι να παίρνουμε σειρά!

Ναι η γκρινιάρα εγω η ίδια και κλασικά ήθελα κ εγω να αναφέρω οτι όντως αυτο με τα συμπτώματα ενα φιάσκο πια !! 5 φορές έμεινα και το ειχα καταλάβει αυτη τη φορα που ελπιζω να ναι  η τυχερή τπτ απολυτωσ !!!
σου ευχομαι αυτο το καλοκαίρι να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας κοπέλα μου,σε όλες μας δλδ ! Κ αν δεν βγει αυτός ο κύκλος δεν πειραζει στον επομενο.εγω να σ πω προτιμω τον φυσικό αλλα 0 κάθε  οργανισμός ειναι διαφορετικός ! βερι Γκουντ λακ ντιαρ :))))

• Ευχαριστώ 1

Just now, Mary H είπε:

Συμφωνω. Ενα πολυ γλυκο κοριτσι με θετικη ενεργεια και να που ο Θεος της το ανταποδιδει με τον καλυτερο τροπο!Και χαρηκαμε ολες τοσο με τα νεα της!

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️.. Μαιρουλα μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια... στο είπα είχα πάρει ήδη φορμακι και περιμενα... 

• Μου αρέσει 3

Ecjtp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Amugdalo είπε:

Κοπέλα μου ειμαι πολυ καλα και αρκετά αισιοδοξη εχθες έκανα χοριακη 9η ημέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστων και ηταν 358! Ωστόσο πολυ συγκρατημένοι !

εννοειται εχουμε κανει τα παντα μπορει κ 4 φορεσ ! Και την προηγούμενη φορα με προεμφυτευτικο εξελίχθηκε σε βιοχημικη μετα απο 2 μέρες βεβαια μ τιμή κάτω απο 30

θελω να πιστεύω οτι αυτη τη φορα τα καταφέραμε και οτι θα κρατήσω επιτέλους στα χερια μου το μωρο μου η τα μωρά μας :)

Είδες που φοβόμουνα???σου είπα είναι ο μήνας των μωρών.. πολλές θετικές χιριακες!!!Όλα θα σου πάνε τέλεια...!!!Θα το δεις!!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Katzei1982 είπε:

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️.. Μαιρουλα μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια... στο είπα είχα πάρει ήδη φορμακι και περιμενα... 

Aγαπη μου, τωρα χρειαζεσαι πολλα πολλα  φορμακια . Ετοιμασε προικα:wub:

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Δεν άντεξα και έκανα τεστ σήμερα 7η μέρα εμβρυομεταφορας..

Βγήκε όμως αχνό θετικό!!!

Είμαι συγκρατημένα ευτυχής!

Εφη γεια σου !! Συγχαρρητηρια! Τετοια να ακουμε παντα!!επειδη εχω χασει επεισοδια..τι μεταφερατε κ ποτε;πρωτη σου φορα; Ποιος ειναι ο γιατρος σου;

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Δεν άντεξα και έκανα τεστ σήμερα 7η μέρα εμβρυομεταφορας..

Βγήκε όμως αχνό θετικό!!!

Είμαι συγκρατημένα ευτυχής!

Συγχαρητήρια !!!!!! Απόλαυσε το μεχρι τη χοριακη να εισαι γεμάτη θετική ενέργεια !!!

πρίν από 30 λεπτά , Amugdalo είπε:

Κοπέλα μου ειμαι πολυ καλα και αρκετά αισιοδοξη εχθες έκανα χοριακη 9η ημέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστων και ηταν 358! Ωστόσο πολυ συγκρατημένοι !

εννοειται εχουμε κανει τα παντα μπορει κ 4 φορεσ ! Και την προηγούμενη φορα με προεμφυτευτικο εξελίχθηκε σε βιοχημικη μετα απο 2 μέρες βεβαια μ τιμή κάτω απο 30

θελω να πιστεύω οτι αυτη τη φορα τα καταφέραμε και οτι θα κρατήσω επιτέλους στα χερια μου το μωρο μου η τα μωρά μας :)

Ξεχασα Καλη μου να σ αναφέρω ειμαι στο εμβρυογενεσις 

πρίν από 34 λεπτά , marina39 είπε:

Καλησπέρα και εγώ στη Λευκού είμαι --και στον Πάντο. έκανα εχτές εμβρυομεταφορά, από τα 4 ωάρια τα δύο έμειναν και αυτά έβαλα, 4 ημερών, σχεδόν βλαστοκύστες, μορούλα ή όπως τα λένε, ΑΑ8 ποιότητα, και όλα αυτά με τελευταία πλύση 9 μέρες πριν. Τι να σου πω, ειλικρινά και εγώ δεν ξέρω δεν έκανα ούτε τις μισές από όσες μου ζήτησαν βασικά 7 ήταν υπεραρκετές. Πονούσα πολύ. Και την εμβρυομεταφορά με μέθη την έκανα σκέψου γιατί η διαδικασία είναι ολόιδια. Περιμένω τώρα την χοριακή σε 15 μέρες και βλέπουμε. Πάντως σε σχέση με όσα γράφετε τις τελευταίες μέρες, η ενδομητρίωση και οι πολυκυστικές σχετίζονται άμεσα με τη γλουτένη και με τους γλυκαιμικούς δείκτες. Εγώ είχα πολυκυστικές από τα 18 μου και από τα 19 ζούσα Αγγλία για εννιά χρόνια. εκεί ήταν πάγια τακτική να σου λένε πως πρέπει να κάνεις GI diet (Glycemic Index diet) και μετά βγήκε και πως η γλουτένη βλάπτει. Εγώ έχω κόψει σχεδόν τελείως γλουτένη 2 χρόνια και έχω βρει την υγειά μου. Γενικώς οι δείκτες ca125  είναι για καρκίνο και το κάθε σώμα διαφορετικό ποτέ κανείς δεν ξέρει, αλλά οτιδήποτε είναι πάνω από 15 οι γιατροί -και 65 ετών να είσαι- σου λένε να κάνεις παραπάνω εξετάσεις. Όσον αφορά τα χρήματα που γράφατε κορίτσια όλοι γδάρτες είναι, αλλά με όλο τον σεβασμό, ο μεγαλύτερος γδάρτης που είδα εγώ με πολύ κακή πρακτική ήταν ένας στο Institute of Life στο Ιασώ... και τότε δεν πήγαινα καν για παιδι αλλά κατάψυξη. οι τιμές για ωοληψία και εξετάσεις και φύλαξη στο 25% πάνω.

Μαρινα και εγω ακριβως τα ιδια με τους 2 που ειπες και αυριο ετ.και συμφωνω γενικως για διαφορες τροφες που κανουν φλεγμονες.!καλη επιτυχια! 

1 ώρα πρίν, Fountouni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Είδα το θέμα και θέλησα και εγώ να συμμετάσχω. Είμαι και εγώ μετά από εξωσωματική και από προχθές δεν νιώθω πολύ καλά. Έχω κάνει δύο χοριακές Πολύ καλές, υψηλές Αλλά την Παρασκευή με έπιασαν πιο έντονοι πόνοι περιόδου και είδα αίμα. Ο γιατρός μου είπε να κάνω κπ ενέσεις προγεστερόνης και ξεκούραση στο κρεβάτι το σκ. Την Δευτέρα θα κάνω την 3η μου χοριακή. Σήμερα είδα ξανά ελάχιστο κόκκινο αίμα που συνοδεύεται από πόνους χαμηλά. Όχι τόσο ώστε να μην τους αντέχω αλλά ενοχλητικοί . Δεν ξέρω τι συμβαίνει και αν πρέπει να ανησυχήσω . Μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών, πως να μην ανησυχήσω :(; 

Συγχαρητηρια !!Δεν σου ειπε να τσεκαρετε με εξ αιματος prg και ε2 μαζι με τη χοριακή σου;θεωρω οτι πρεπει να γινεται ενα τσεκ για να μενεις ησυχη και να σου προσερμοζουν τα φαρμακα,διοτι μου εχουν πει τη προγεςτερονη  τη θελουν πανω απο 22 και την ε2 πανω απο 150 αλλα με τη θετική χορική πανω απο 500 

ZAeBp3.png

πρίν από 30 λεπτά , marina39 είπε:

Ναι για αυτόν μιλάμε, μου είπαν οι συντονίστριες ότι σε παρακολουθεί και σε πάει μέχρι την γέννα αλλά δεν ξεγεννάει.

Άρα παρακολουθεί κανονικά τις εγκυμονούσες και απλα άλλος κανει τον τοκετό. Παντως μια φιλη που γέννησε πρόσφατα  με τον δικο μου τον γιατρο στο Μητέρα μου ειπε οτι ηταν εκεί και ο Παντος πάνω στα δωμάτια με τις λεχώνες για να δει τι κανουν οι δικές του. Τωρα αν δεν ηταν ο ίδιος που τις ξεγεννησε δεν το ξερω.

wRSzp2.png5JEup3.png

1 ώρα πρίν, Fountouni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Είδα το θέμα και θέλησα και εγώ να συμμετάσχω. Είμαι και εγώ μετά από εξωσωματική και από προχθές δεν νιώθω πολύ καλά. Έχω κάνει δύο χοριακές Πολύ καλές, υψηλές Αλλά την Παρασκευή με έπιασαν πιο έντονοι πόνοι περιόδου και είδα αίμα. Ο γιατρός μου είπε να κάνω κπ ενέσεις προγεστερόνης και ξεκούραση στο κρεβάτι το σκ. Την Δευτέρα θα κάνω την 3η μου χοριακή. Σήμερα είδα ξανά ελάχιστο κόκκινο αίμα που συνοδεύεται από πόνους χαμηλά. Όχι τόσο ώστε να μην τους αντέχω αλλά ενοχλητικοί . Δεν ξέρω τι συμβαίνει και αν πρέπει να ανησυχήσω . Μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών, πως να μην ανησυχήσω :(; 

Υπομονή κ ξεκούραση νομίζω δεν υπάρχει κάτι άλλο από τις ενέσεις κ τις οδηγίες του γιατρού σου,πολλες κοπελες είχαν αίμα κ στο τέλος είχαν κ το μωράκι...όσο μπορείς σκέψου θετικά 

Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Μαρινα και εγω ακριβως τα ιδια με τους 2 που ειπες και αυριο ετ.και συμφωνω γενικως για διαφορες τροφες που κανουν φλεγμονες.!καλη επιτυχια! 

Συγχαρητηρια !!Δεν σου ειπε να τσεκαρετε με εξ αιματος prg και ε2 μαζι με τη χοριακή σου;θεωρω οτι πρεπει να γινεται ενα τσεκ για να μενεις ησυχη και να σου προσερμοζουν τα φαρμακα,διοτι μου εχουν πει τη προγεςτερονη  τη θελουν πανω απο 22 και την ε2 πανω απο 150 αλλα με τη θετική χορική πανω απο 500 

Φιλεναδιτσα μου γλυκιά καλή επιτυχία σου εύχομαι για αύριο... Όλα να πάνε καλά και γρήγορα φουσκοκοιλιτσα... Σε περιμένω απέναντι :)

• Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

πρίν από 50 λεπτά , marina39 είπε:

Καλησπέρα και εγώ στη Λευκού είμαι --και στον Πάντο. έκανα εχτές εμβρυομεταφορά, από τα 4 ωάρια τα δύο έμειναν και αυτά έβαλα, 4 ημερών, σχεδόν βλαστοκύστες, μορούλα ή όπως τα λένε, ΑΑ8 ποιότητα, και όλα αυτά με τελευταία πλύση 9 μέρες πριν. Τι να σου πω, ειλικρινά και εγώ δεν ξέρω δεν έκανα ούτε τις μισές από όσες μου ζήτησαν βασικά 7 ήταν υπεραρκετές. Πονούσα πολύ. Και την εμβρυομεταφορά με μέθη την έκανα σκέψου γιατί η διαδικασία είναι ολόιδια. Περιμένω τώρα την χοριακή σε 15 μέρες και βλέπουμε. Πάντως σε σχέση με όσα γράφετε τις τελευταίες μέρες, η ενδομητρίωση και οι πολυκυστικές σχετίζονται άμεσα με τη γλουτένη και με τους γλυκαιμικούς δείκτες. Εγώ είχα πολυκυστικές από τα 18 μου και από τα 19 ζούσα Αγγλία για εννιά χρόνια. εκεί ήταν πάγια τακτική να σου λένε πως πρέπει να κάνεις GI diet (Glycemic Index diet) και μετά βγήκε και πως η γλουτένη βλάπτει. Εγώ έχω κόψει σχεδόν τελείως γλουτένη 2 χρόνια και έχω βρει την υγειά μου. Γενικώς οι δείκτες ca125  είναι για καρκίνο και το κάθε σώμα διαφορετικό ποτέ κανείς δεν ξέρει, αλλά οτιδήποτε είναι πάνω από 15 οι γιατροί -και 65 ετών να είσαι- σου λένε να κάνεις παραπάνω εξετάσεις. Όσον αφορά τα χρήματα που γράφατε κορίτσια όλοι γδάρτες είναι, αλλά με όλο τον σεβασμό, ο μεγαλύτερος γδάρτης που είδα εγώ με πολύ κακή πρακτική ήταν ένας στο Institute of Life στο Ιασώ... και τότε δεν πήγαινα καν για παιδι αλλά κατάψυξη. οι τιμές για ωοληψία και εξετάσεις και φύλαξη στο 25% πάνω.

Εμένα ένας από το Ιασώ μου χε πει από τις χαμηλότερες τιμές αλλλα θεωρώ θα μου φύλαγε για μετά την εκπληξουλα 

Just now, Katzei1982 είπε:

Φιλεναδιτσα μου γλυκιά καλή επιτυχία σου εύχομαι για αύριο... Όλα να πάνε καλά και γρήγορα φουσκοκοιλιτσα... Σε περιμένω απέναντι :)

Χαχα ναι!!! σε ευχαριστώ πολυ πολύ! 

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

πρίν από 48 λεπτά , Amugdalo είπε:

Κ τις 5 φορές είχες απόβολες μετά από εξωσωματική?εγώ 4 μόνο μετά από εξωσωματική 2 βιοχημικές 2 παλινδρομες κ επειδή θα πάμε με προεμφυτευτικο ήθελα να πιστεύω ότι στον προεμφυτευτικο δεν θα ξαναδώ την πιθανότητα βιοχημικής κλπ.Ρε κορίτσια θα το πω κ ας είναι κ βλακεία θα αλλάξω όλα μου τα εσώρουχα ριζικά έχω βαρεθει να τα συνδυάζω με την κάθε αποβολή η άλλου τύπου διαδικασία εξωσωματικής...

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

Just now, di.hoyf είπε:

Κ τις 5 φορές είχες απόβολες μετά από εξωσωματική?εγώ 4 μόνο μετά από εξωσωματική 2 βιοχημικές 2 παλινδρομες κ επειδή θα πάμε με προεμφυτευτικο ήθελα να πιστεύω ότι στον προεμφυτευτικο δεν θα ξαναδώ την πιθανότητα βιοχημικής κλπ.Ρε κορίτσια θα το πω κ ας είναι κ βλακεία θα αλλάξω όλα μου τα εσώρουχα ριζικά έχω βαρεθει να τα συνδυάζω με την κάθε αποβολή η άλλου τύπου διαδικασία εξωσωματικής...

Να κάνεις ότι σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.. Αν αυτό σε ενοχλεί να το κάνεις... ❤️

• Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις