admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Οι γιατροι ξέρουν σίγουρα καλυτερα. Παντως εμενα τα Pergoveris ηταν η χειρότερη μου διέγερση. Και επειδη ξέμεινα απο φαρμακα ξαναπηρα Pergoveris που μου είχαν μείνει για φυσικό τροποποιημένο και πάλι σκατα πηγε. Του εχω βάλει μεγάλο Χ. 3.600 μονάδες πεταμένες πραγματικά, ενώ με τα Gonal Kai at Menopur πήγαινα εξαιρετικά.

Αχ αστα ειδες το καθε συστημα..και εγω την επαθα και μου μεινε τρελό ψυχολογικό με benfola 300 τη μερα επι 9 μερες, εβγαλα 3 και ακαταλληλα.τι στεναχωρια τραβηξα..για αυτο μετα πηγαινα με φυσικους μονο..

ZAeBp3.png

Just now, Katzei1982 είπε:

Κορίτσια μου δόξα σόι ο Θεός όλα καλά.. Επανάληψη χοριακης 7021,3... Στις 29 πάμε για υπέρηχο ❤️

Γιουπιιιιιι!:)!!!!!!!!

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου δόξα σόι ο Θεός όλα καλά.. Επανάληψη χοριακης 7021,3... Στις 29 πάμε για υπέρηχο ❤️

Tι νούμερο είναι αυτό?? :o:o:o ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Μήπως έχεις διδυμάκια?
Με το καλό !!!!

• Μου αρέσει 1

urI6p3.png

πρίν από 16 λεπτά , Nephelie είπε:

Κοριτσια μου !!3 στα 3 φτασανε βλαστοκυστες. Βαλαμε 1ΑΑ και 2ΑΒ οταν μου το πε με πιασανε τα κλαματα.ειχα τοση αγωνια δεν ηξερα τιποτα..δε το πιστευα..δε ξερουμε φυσικα αν θα κατσει,πολλα εχουμε δει,αλλα αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι δεν θα ξαναασχοληθώ με στατιστικες,ποσοστα κ ουτε θα χαλιεμαι με την υψηλη fsh μου και την 0,3 αμη μου.επισης μου εδωσε 2 οβιτρελ τις επομενες μερες κ μου ειπε χοριακή την 14η.θα το τηρησω αυτη τη φορα διοτι τη προηγουμενη πηγα πιο νωρις κ ηταν ψευδής και ειχα φαει μεγαλη φρικη.

Μπραβο κοριτσακι μου, καλη εμφυτευση να εχεις τωρα!!!!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Με το καλό ο υπέρηχος!! 

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας... Εύχομαι στις ήδη εγκύουλες μας καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη... Και σε όλα τα κορίτσια.. Σε όλες τις μαχητριες γρήγορα να ακούσουμε και τα δικά τους ευχάριστα νέα.... ❤️❤️❤️❤️❤️

• Μου αρέσει 13

Ecjtp3.png

Just now, Joka είπε:

Εγω κανω κανενα τσιγαρακι που και που και πινω επισης κανενα ποτακι που και που.Η γιατρός μου μου εχει πει ότι είναι οκ.Δεν ειναι των καθολικων απαγορευσεων,οπως και εγω.Και 1 καφεδακι φρεντο εσπρεσο καθε μερα που επινα πίνω και τωρα.

Ουτε η ακινησια μετα την ετ ειναι αποδεδειγμενη ιατρικα οτι ευννοεί.Εγω οπως ειπα την επομενη της ετ πηγα για μπανιο.Η κλεισουρα και η ακινησια σιγουρα δε θα μου εκαναν καλό.

@Joka κορίτσι μου πρέπει να προσέχεις το μπεμπεκάκι σου. Ειδικά για το θέμα του αλκοόλ. ΠΡΟΣΕΧΕ! Και όχι για εσένα αλλά για το μωρό σου... Πρώτη φορά ακούω ότι γιατρός επιτρέπει το αλκοόλ με μέτρο. Όλες στο λέμε με αγάπη και όχι για να σε κριτικάρουμε. Έχεις άφθονα χρόνια μπροστά σου για να κάνεις ότι θέλεις και όπως εσύ νομίζεις. Τώρα θα χρειαστεί να τηρήσεις κάποια πράγματα και επαναλαμβάνω αν όχι για εσένα, να το κάνεις για το μπεμπεκάκι σου. Μπορείς να το ψάξεις... Το αλκοόλ απαγορεύεται ρητά, στο λέω με αγάπη ♥️♥️♥️

• Μου αρέσει 4

m0W3p3.png

Just now, Joka είπε:

Μολις τωρα πετυχα αρθρο γνωστου γυναικολογου ο οποιος γραφει,επειδη δε μπορω να κανω παραθεση οτι ειναι προτιμοτερη η αποχη απο το τσιγαρο ειδαλλως επιτρεπονται εως 4 τσιγαρα τη μερα,οπως δηλαδη ακριβως μου εχει πει κι η γιατρος μου.

Και για αλκοολ μιλαει για "υπερβολική κατανάλωση".Παντα στα όρια του επιτρεπτου κινούμαι....Οι καθολικές απαγορεύσεις δεν κάνουν καλό...

Η περσινη γιατρος της εξωσωματικης ηταν καθετη. Απαγορευεται μεχρι τουλαχιστον την αυχενικη γιατι κανει βλαβες στο εμβρυο. Εγω μετα την εγκυμοσυνη εκοψα αλκοολ κ τσιγαρο. Διαβασα σε ιατρικες ερευνες οτι επηρεαζουν το εμβρυο η κανουν αποβολες

• Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

3 ώρες πρίν, Amugdalo είπε:

Κοριτσάκια μου Καλημερα ,

ελπιζω όλες να είστε καλα !!!!Έκανα δεύτερη χοριακη διπλασιάστηκε απο 358 Το σαββατο πήγε 398.και έκλεισα ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο .ευχομαι ολα να πάνε ΚΑΤ ευχήν  οχι μονο για μενα αλλα για όλες μας και οτι δυσκολίες περάσαμε ολοι στις αρχές του 2020 ((και ολα τα προηγούμενα χρονια )να μας τις πάρει πιςω το δεύτερο μιςο καμια να μας φέρει μεγάλες χοριακες και μωρά στις αγκαλιές μας !

Συγχαρητηρια!!με το καλοοοο!!!! :)

Σορρυ που πετάγομαι αλλα κ ο γιατρός της κουμπαράς μου της επέτρεπε το αλκοόλ, κ όταν βγαίναμε έπινε 2 ποτηράκια κρασί... αν θυμάμαι καλα της ειχε πει 2 ποτήρια κρασί την βδομάδα, οποτε τα έπινε κ τα 2 μαζι στην έξοδο μας. Αυτο που δεν θυμάμαι ειναι αν έπινε απο την αρχή η μετα απο κάποιο μήνα... Και στον γάμο της, που ηταν στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης τα κατέβασε τα ποτάκια της. Ο γιος της τωρα ειναι 6 χρόνων σχεδόν κ ειναι πανέξυπνος, δεν εχει κάποιο θεμα. Νομιζω οτι ενα ποτήρι κρασί περιστασιακά δε μπορει να βλάψει, αρκεί να μη γίνονται καταχρήσεις.

Εκεινη βέβαια δεν ηταν απο εξωσωματικη αλλα με φυσική σύλληψη κ έπιασε με την πρωτη, οποτε ειχε κ αλλη ψυχολογία 

Διαφημίσεις

Just now, SONIA79 είπε:

@Joka κορίτσι μου πρέπει να προσέχεις το μπεμπεκάκι σου. Ειδικά για το θέμα του αλκοόλ. ΠΡΟΣΕΧΕ! Και όχι για εσένα αλλά για το μωρό σου... Πρώτη φορά ακούω ότι γιατρός επιτρέπει το αλκοόλ με μέτρο. Όλες στο λέμε με αγάπη και όχι για να σε κριτικάρουμε. Έχεις άφθονα χρόνια μπροστά σου για να κάνεις ότι θέλεις και όπως εσύ νομίζεις. Τώρα θα χρειαστεί να τηρήσεις κάποια πράγματα και επαναλαμβάνω αν όχι για εσένα, να το κάνεις για το μπεμπεκάκι σου. Μπορείς να το ψάξεις... Το αλκοόλ απαγορεύεται ρητά, στο λέω με αγάπη ♥️♥️♥️

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου,το εχω ηδη ψαξει και ακολουθώ πρωτιστως τις οδηγιες της γιατρού μου κι αν μπορουσα θα παρεθετα εδω παμπολλα αρθρα γνωστων γυναικολογων και εξωσωματιστων που επιβεβαιωνουν τα οσα γραφω.Πάντα μεσα σε συγκεκριμένα όρια.Και κανενα ποτάκι λοιπον θα πινω που και που και κανενα τσιγαρακι θα κάνω μια στο τοσο.Η καθε κοπέλα ας κανει αυτο που θεωρεί σωστό για την ίδια και το μωρό της.

• Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Just now, Joka said:

Μολις τωρα πετυχα αρθρο γνωστου γυναικολογου ο οποιος γραφει,επειδη δε μπορω να κανω παραθεση οτι ειναι προτιμοτερη η αποχη απο το τσιγαρο ειδαλλως επιτρεπονται εως 4 τσιγαρα τη μερα,οπως δηλαδη ακριβως μου εχει πει κι η γιατρος μου.

Και για αλκοολ μιλαει για "υπερβολική κατανάλωση".Παντα στα όρια του επιτρεπτου κινούμαι....Οι καθολικές απαγορεύσεις δεν κάνουν καλό...

Για το αλκοόλ ο γιος της νονάς μου με ένα μεθύσι τυπου 3 ποτήρια κρασί βγήκε αλληθωρος. Τώρα τι να σου πω, να μην ήταν από αυτό? Καθολική απαγόρευση δεν είναι καλή για τη σοκολάτα ή το αλάτι ή τη ζάχαρη. Η νικοτίνη είναι το πιο σκληρό ναρκωτικό, πιο σκληρή και από την πρέζα. Ο καθένας κάνει ότι θέλει φυσικά αλλά σκέψου και το vaping, πιο αθώο χωρίς νικοτίνη. Δεν μπορώ να φανταστώ γυναικολόγο να το λέει αυτό δημόσια, ειδικά όταν υπάρχουν παγκόσμιες έρευνες που το καταδικάζουν. Ρίξε και μια ματιά εδώ σε διεθνή άρθρα https://obgyn.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/tog.12585  και https://americanpregnancy.org/pregnancy-health/smoking-during-pregnancy/

Just now, Moana said:

Σορρυ που πετάγομαι αλλα κ ο γιατρός της κουμπαράς μου της επέτρεπε το αλκοόλ, κ όταν βγαίναμε έπινε 2 ποτηράκια κρασί... αν θυμάμαι καλα της ειχε πει 2 ποτήρια κρασί την βδομάδα, οποτε τα έπινε κ τα 2 μαζι στην έξοδο μας. Αυτο που δεν θυμάμαι ειναι αν έπινε απο την αρχή η μετα απο κάποιο μήνα... Και στον γάμο της, που ηταν στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης τα κατέβασε τα ποτάκια της. Ο γιος της τωρα ειναι 6 χρόνων σχεδόν κ ειναι πανέξυπνος, δεν εχει κάποιο θεμα. Νομιζω οτι ενα ποτήρι κρασί περιστασιακά δε μπορει να βλάψει, αρκεί να μη γίνονται καταχρήσεις.

Εκεινη βέβαια δεν ηταν απο εξωσωματικη αλλα με φυσική σύλληψη κ έπιασε με την πρωτη, οποτε ειχε κ αλλη ψυχολογία 

καλέ τι σορρυ. Για το κρασί ναι μετά τον 5ο μήνα ενα ποτήρι την εβδομάδα λένε αν δεν κρατιέσαι.  

• Μου αρέσει 1

Just now, Mary H είπε:

Η περσινη γιατρος της εξωσωματικης ηταν καθετη. Απαγορευεται μεχρι τουλαχιστον την αυχενικη γιατι κανει βλαβες στο εμβρυο. Εγω μετα την εγκυμοσυνη εκοψα αλκοολ κ τσιγαρο. Διαβασα σε ιατρικες ερευνες οτι επηρεαζουν το εμβρυο η κανουν αποβολες

Σε πολλά θεματα,καποιοι γιατροι ειναι καθετοι,απαγορευουν τα πάντα κι άλλοι είναι πιο χαλαροί.Εγω επιλέγω τους νεωτερους,τη νεα σχολη που εχουν αναθεωρησει πολλους μύθους σε σχεση με παλιοτερα.

hKYcp3.png

Just now, marina39 said:

καλέ τι σορρυ. Για το κρασί ναι μετά τον 5ο μήνα ενα ποτήρι την εβδομάδα λένε αν δεν κρατιέσαι.  

και η αδερφή μου αυτό έκανε στην κόρη της, ένα ποτήρι στο οποίο έβαζε πολλά παγάκια, μια φορά την εβδομάδα. αλλά το κρασί έχει και 5-10% αλκοόλ δεν είναι βότκα κτλ. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις