admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Visit a vis είπε:

Σκέφτεστε να συνεχίσετε με τον εξωσωματικό σας για παρακολούθηση κι για τη γέννα με το καλό; Αναλαμβάνουν οι δικοί σας;

Εμένα δεν αναλαμβάνουν φυσικά. Πρέπει να βρω γιατρό κ δεν έχω κάποιον. Βέβαια οι περισσότερες φίλες μου έχουν κανει ήδη ένα δύο παιδιά οπότε έχω κάποιους υπόψιν μου. Το θέμα είναι ότι δεν θυμάμαι σε όλες τις περιπτώσεις ονόματα κ δεν ξέρω τώρα πως να ρωτήσω χωρίς να καρφωθω. Ας πάνε όλα καλά κ βλέπουμε...

• Μου αρέσει 3

Ουτε ο δίσκος μου ο γιατρός αναλαμβάνει πρέπει να βρω άλλο. Ο πρώην γιατρός μου δεν κάνει εξωσωματικες και θα ήθελα να βρω κάποιο με γνώσεις πάνω σε αυτό. Εγώ βέβαια τώρα σκέφτομαι πως θα ήθελα να γεννήσω στο νοσοκομείο άσχετο. Κορίτσια από Θεσσαλονίκη αν έχετε κάποιο γιατρό να προτινετε θα ήθελα να ακούσω κάποια ονόματα. Εγώ σκέφτομαι να ρωτήσω και τον γιατρό της κλινικής αν έχει να μου προτείνει κάποιο 

Διαφημίσεις

Σκέφτεστε να συνεχίσετε με τον εξωσωματικό σας για παρακολούθηση κι για τη γέννα με το καλό; Αναλαμβάνουν οι δικοί σας;

Μεγάλο πρόβλημα κι αυτό.... Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι γυναικολόγοι-μαιευτηρες δεν έχουν ιδέα από εξωσωματική, είναι μόνο για φυσικές συλλήψεις...σε αυτό έχω καταλήξει τουλάχιστον από αυτά που ακούω τριγύρω μου και από κάποιες προσωπικές εμπειρίες... Αυτό από μόνο του σημαίνει ότι το να σταματήσει να σε παρακολουθεί ο εξωσωματιστης σου ίσως να είναι επικίνδυνο για την πορεία της εγκυμοσύνης.... Τώρα η γέννα είναι κάτι άλλο...αν όλα πάνε καλά και δεν έχεις προβλήματα...

1jUcp3.png

Εμένα ο γιατρός μου είπε πως αφού ειπαρχι θετική χοριακη η ενγκιμοσινι δεν διαφέρει από μία φυσιολογική συλληψη και το πιστεύω. Βέβαια στη περίπτωση μας περνουμε μια θεραπεία που θα την πάρουμε τουλάχιστον μέχρι την 12η ευδομαδα ο γιατρός της κλινικής μετά την 6η βδομάδα μας λέει να πάμε στο γυναικολογο μας πιος θα μας δώσει οδηγίες 

Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είναι κ ο εξωσωματικος  μου.ολα ο γλυκούλης μου...!!!

Αυτό είναι το ιδανικό...και σπάνιο όπως φαινεται!!! Είναι δύσκολη ειδικότητα. Έχω αλλάξει πολλούς...συγγενής μου γιατρός με παιδί και με απόπειρες εξωσωματικής για το 2ο δεν έχει καταλήξει σε άνθρωπο εμπιστοσύνης! Πόσω μάλλον εμείς οι κοινοί θνητοί... Τι να πω! Νιώθεις άλλη ασφάλεια με γνώστη της περίπτωσης. Αυτή είναι η αλήθεια. Για όλα πια τον εξωσωματιστή μου ρωτώ. 

Αυτό είναι το ιδανικό...και σπάνιο όπως φαινεται!!! Είναι δύσκολη ειδικότητα. Έχω αλλάξει πολλούς...συγγενής μου γιατρός με παιδί και με απόπειρες εξωσωματικής για το 2ο δεν έχει καταλήξει σε άνθρωπο εμπιστοσύνης! Πόσω μάλλον εμείς οι κοινοί θνητοί... Τι να πω! Νιώθεις άλλη ασφάλεια με γνώστη της περίπτωσης. Αυτή είναι η αλήθεια. Για όλα πια τον εξωσωματιστή μου ρωτώ. 

Και στο γιο μου ο εξωσωματιστης μου ηταν ο γυναικολογος μου..νιωθεις αλλη ασφαλεια..αυτο ειναι αληθεια!!

Just now, natassaki2006 είπε:

Και στο γιο μου ο εξωσωματιστης μου ηταν ο γυναικολογος μου..νιωθεις αλλη ασφαλεια..αυτο ειναι αληθεια!!

Μια από τα ίδια κ εγω. Κ εξωσωματική κ γεννα. Τον γνωρίζω 20 χρόνια. 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Γεια σας κορίτσια!!!δεν ξέρω αν γράφω στη σωστή συζήτηση αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει χαμηλή ΑΜΗ ....εμένα μου είπε η γυναικολόγος μου πως για την ηλικία μου (25) είναι κάπως χαμηλή (1,22) και να προσπαθήσουμε εντατικά Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο και αν δεν...να πάω από Σεπτέμβρη να δούμε τι θα κάνουμε!τελευταία φορά μου ήρθε 6/6..εχω κύκλο 28ημερων...και σήμερα βρίσκομαι στην 27η μέρα του κύκλου...

Just now, olpapa είπε:

Στο λαικό είναι δωρεάν, αλλά ελέγχεται το 92% των μεταλλάξεων

Εννοείς το χωρεμειο?είναι πολύ ακριβή στο χωρεμειο

Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 said:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είναι κ ο εξωσωματικος  μου.ολα ο γλυκούλης μου...!!!

Και εμένα το ίδιο ακριβώς !!! 

VDuXp3.png

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα πήγαμε για τη θεραπεία στο νοσοκομείο και έγινε ένα σκηνικό όπου τρόμαξαμε.Μετα από 4 ώρες που τελείωσαν οι εγχύσεις πάω τουαλέτα και μετα ο άντρας μου. Καθυστέρησε λίγο και βγήκα στο διάδρομο. Βλέπω μια κινητοποίηση οι νοσοκόμες να είναι ανστατωμενες. "Σε ένα λεπτό περνάει περιστατικό covid για έλεγχο κλείστε τις πόρτες.. Να διώχνουν κόσμο που ερχότανε προς το μέρος μας.." Όταν περνάει για έλεγχο, εξετάσεις τέτοιο περιστατικό κλείνουν τα πάντα, απολυμαινουν και μετα λήγει ο συναγερμός. Ο άντρας μου πουθενά. Τον βλέπω κάποια στιγμή στον κόσμο του χαμογελαστό χαλαρό να έρχεται από το σημείο που θα περνούσε το περιστατικό.. Άρχισα να τον φωνάζω, μαζέψαμε τα πράγματα μου άρον άρον και τρέχαμε στο διάδρομο.. Τι τραβάμε λέω  Χριστέ μου για αυτό το παιδί.. Έχω διαλυθεί. 

• Λυπημένη/-ος 2

Just now, anoulious είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα πήγαμε για τη θεραπεία στο νοσοκομείο και έγινε ένα σκηνικό όπου τρόμαξαμε.Μετα από 4 ώρες που τελείωσαν οι εγχύσεις πάω τουαλέτα και μετα ο άντρας μου. Καθυστέρησε λίγο και βγήκα στο διάδρομο. Βλέπω μια κινητοποίηση οι νοσοκόμες να είναι ανστατωμενες. "Σε ένα λεπτό περνάει περιστατικό covid για έλεγχο κλείστε τις πόρτες.. Να διώχνουν κόσμο που ερχότανε προς το μέρος μας.." Όταν περνάει για έλεγχο, εξετάσεις τέτοιο περιστατικό κλείνουν τα πάντα, απολυμαινουν και μετα λήγει ο συναγερμός. Ο άντρας μου πουθενά. Τον βλέπω κάποια στιγμή στον κόσμο του χαμογελαστό χαλαρό να έρχεται από το σημείο που θα περνούσε το περιστατικό.. Άρχισα να τον φωνάζω, μαζέψαμε τα πράγματα μου άρον άρον και τρέχαμε στο διάδρομο.. Τι τραβάμε λέω  Χριστέ μου για αυτό το παιδί.. Έχω διαλυθεί. 

Ωχ πραγματικά, τι τραβάτε! Τουλαχιστον να ανταμοιφθουν οι κόποι σας.

wRSzp2.png5JEup3.png

Κορίτσια μόνο εγώ φοβάμαι όταν πλένουμε για κόλπο λέω. Προσέχω πολύ αλλά σκέφτομαι μήπως δεν πλένουμε καλά τα utrogrstan σαν στοκο είναι μέσα 

• Χαχα 2

Just now, Καντι είπε:

Ωχ πραγματικά, τι τραβάτε! Τουλαχιστον να ανταμοιφθουν οι κόποι σας.

Και ο όρος προετοιμασίας που ρώτησα έχει fenistil, apotel και μια κορτιζόνη solu cortef κάπως έτσι. Οχι πολύ μου είπανε.Μην ανησυχεις. Αποτέλεσμα 190 γευματικο σάκχαρο..!Μόνο 40ml μου είπε η νοσοκόμα. Φαντάσου να ήτανε πολύ. Και απο ζέστη η Λάρισα ήτανε ένα θαύμα.. 

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις