admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

1 hour ago, Visit a vis είπε:

Κορίτσια έχει εμπειρία κάποια από εσάς από το Ακεσώ καλή η κακή; Έστω και σε πμ θα ήθελα μια ενημέρωση σχετικά. Ένας είναι ο γιατρός; Κόστος; Αναμονές; Διαδικασίες; Ό.τι ξέρετε... 

Σας φιλώ!!

Στο ακεσω ημουν κ θα ξαναειμαι εγω...Εκει,με τη βοήθεια του υπεροχου κυριου Μακράκη εκανα το γιο μου...Εχω μονο καλα να πω γι αυτό το κέντρο...Οι γιατροι νομιζω είναι τρεις...Κοστος πριν απο δυο χρόνια καπου στα 2100€,εκτος φαρμακων,αναμονη παντα ελαχιστη ..Το προσωπικο ολο ευγενεστατο κ κατατοπιστικοτατο...τελειο κλίμα...Μιλαγα μονο με το γιατρό...

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, έχω καιρό να μπω κ πέτυχα την ερώτηση σου. Έχω ξεκινήσει εκεί, αναμονή μέχρι στιγμής δεν έχει πολύ, αν εννοείς στα ραντεβού..για τον γιατρό είχα διαβάσει καλά σχόλια από εδώ κυρίως και μου είχαν στείλει κοπέλες την εμπειρία τους...χρήματα ακριβώς δεν ξέρω γιατί ακόμα δεν το έχουμε οριστικοποιήσει για ωοληψια...αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο στείλε μου πμ.

Ελπίζω να είστε όλες καλά, ξεμπερδεψα με τη δουλειά...γιατί δούλευα αναπληρώτρια... περάσαμε επιτροπή και ξεκίνησα γκοναλ 300 αλλά αποτι φαίνεται ανήκω στις φτωχές ανταποκρίτριες,έχω χαμηλή αμη...μέχρι στιγμής δύο ωαρια και βλέπουμε,δεν ξέρω φταίει που είχα πάρει κ αντισυλληπτικά για να μακρυνω τον κύκλο;; Ήθελα να ξεκινήσω αμέσως μη χάσω το Καλοκαίρι...Ο,τι γίνει κορίτσια, καλά να είμαστε, εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και να έχουμε υπομονή και αισιοδοξία!

Με ποιο γιατρό είσαι εσυ;

• Μου αρέσει 1

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

Just now, Moana είπε:

Ουαου! τι νέα ειναι αυτα; Μπραβο ρε Νεφέλη, να πανε ολα καλα, με το καλο να συναντήσεις τα μωράκια σας ❤️

Μοανα μου νασαι καλά κοπελα μου ..και στα δικα σου ευχαριςτα νεα στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου και το αξιζεις οσο ολες εδω που με τοσο ταλαιπωρια ηρωιδες απλα ποση δυναμη μπραβο σε ολες!Οτι και να πω ειναι λιγο πραγματικα

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Κορίτσια  πηγα σημερα 10η μερα  του κυκλου για εξετασεις...το ωοθυλακιο μεγαλωσε, η lh ανεβαινει που σημαινει οτι παω για ωορρηξια και το ενδομητριο παχυνε απο την Παρασκευη που ειχα ξανακανει τις εξετασεις   η οιστραδιολη επεσε λιγο ομως αντι να εχει ανεβει...αυριο θα τις επαναλαβω...αν οντως ειναι μικροτερη η οιστραδιολη  ακυρωνεται η ετ..  

Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο.  Σας εχει συμβει??

Ελεος πια με αυτό  το θριλερ της ετ

Just now, winspert είπε:

Στο ακεσω ημουν κ θα ξαναειμαι εγω...Εκει,με τη βοήθεια του υπεροχου κυριου Μακράκη εκανα το γιο μου...Εχω μονο καλα να πω γι αυτό το κέντρο...Οι γιατροι νομιζω είναι τρεις...Κοστος πριν απο δυο χρόνια καπου στα 2100€,εκτος φαρμακων,αναμονη παντα ελαχιστη ..Το προσωπικο ολο ευγενεστατο κ κατατοπιστικοτατο...τελειο κλίμα...Μιλαγα μονο με το γιατρό...

Με ποιο γιατρό είσαι εσυ;

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Ξεκίνησα με τον ιδιο, δεν είχαμε ψάξει για αλλού γιατί δούλευα κ επαρχία φέτος...τον συμπάθησα από τη πρώτη στιγμή.

• Μου αρέσει 1

Just now, eleni17 είπε:

Κορίτσια  πηγα σημερα 10η μερα  του κυκλου για εξετασεις...το ωοθυλακιο μεγαλωσε, η lh ανεβαινει που σημαινει οτι παω για ωορρηξια και το ενδομητριο παχυνε απο την Παρασκευη που ειχα ξανακανει τις εξετασεις   η οιστραδιολη επεσε λιγο ομως αντι να εχει ανεβει...αυριο θα τις επαναλαβω...αν οντως ειναι μικροτερη η οιστραδιολη  ακυρωνεται η ετ..  

Στο ίδιο  εργαστηριο ε;

Τι τιμές δηλαδη;

wRSzp2.png5JEup3.png

Διαφημίσεις

Just now, eleni17 είπε:

Σε φυσικο κυκλο είσαι? Μου συνεβει μόνο  μια φορά και εμένα, δες ειρωνεία που έχω οιστραδιόλη στο Θεό και όλο ανεβαινει σε μεγάλα νούμερα, σε κύκλο εμβρυομεταφορας και εμένα. Αλλά επειδή είχα και κάποια θέματα με πήγματα λόγω προηγούμενης επεμβατικης διαδικασίας έπεσε και η οιστραδιόλη, τον παράτησα τον κύκλο. Όταν ρώτησα τον γιατρό αν δεν ήταν καλός κύκλος αυτός μου είπε ότι αν τον υποστήριζα με σικλακιουρ θα πήγαινε καλύτερα... 

Just now, anoulious είπε:

Σε φυσικο κυκλο είσαι? Μου συνεβει μόνο  μια φορά και εμένα, δες ειρωνεία που έχω οιστραδιόλη στο Θεό και όλο ανεβαινει σε μεγάλα νούμερα, σε κύκλο εμβρυομεταφορας και εμένα. Αλλά επειδή είχα και κάποια θέματα με πήγματα λόγω προηγούμενης επεμβατικης διαδικασίας έπεσε και η οιστραδιόλη, τον παράτησα τον κύκλο. Όταν ρώτησα τον γιατρό αν δεν ήταν καλός κύκλος αυτός μου είπε ότι αν τον υποστήριζα με σικλακιουρ θα πήγαινε καλύτερα... 

Ναι σε φυσικο ειμαι...δεν εχω παρει τιποτα.. 

Τι πηγματα ειχες εννοεις?? 

Just now, eleni17 είπε:

Ναι σε φυσικο ειμαι...δεν εχω παρει τιποτα.. 

Τι πηγματα ειχες εννοεις?? 

Τίποτα σχετικό με την οιστραδιόλη. Ειχα κάνει διάνοιξη, Νικα ένα σωρό άλλα και παρατάθηκε η περίοδος με υπολείμματα αρκετές μέρες.. Και εγω ειχα προβληματίστει με την οιστραδιόλη η αλήθεια αυτή είναι.. 

Τίποτα σχετικό με την οιστραδιόλη. Ειχα κάνει διάνοιξη, Νικα ένα σωρό άλλα και παρατάθηκε η περίοδος με υπολείμματα αρκετές μέρες.. Και εγω ειχα προβληματίζει με την οιστραδιόλη η αλήθεια αυτή είναι.. 

Τι εξηγηση σου εδωσε ο γιατρος.. εχω απελπιστει...

Διαφημίσεις

Just now, eleni17 είπε:

Τι εξηγηση σου εδωσε ο γιατρος.. εχω απελπιστει...

Δεν μου εδωσε καμμία εξηγηση το μόνο που μου ειπε ήτανε αυτό που σου είπα ότι αν τον υποστήριζα με σικλακιουρ θα πήγαινε καλύτερα.. Και εγω ειχα αναρωτηθεί και μου έχει μείνει φόβος από τότε.. Καλά επειδή εγώ παράτησα τον κύκλο δε σημαίνει ότι το ίδιο θα συμβεί και σε εσένα.Περιμενε μέχρι αύριο. 

Δεν μου εδωσε καμμία εξηγηση το μόνο που μου ειπε ήτανε αυτό που σου είπα ότι αν τον υποστήριζα με σικλακιουρ θα πήγαινε καλύτερα.. Και εγω ειχα αναρωτηθεί και μου έχει μείνει φόβος από τότε.. Καλά επειδή εγώ παράτησα τον κύκλο δε σημαίνει ότι το ίδιο θα συμβεί και σε εσένα.Περιμενε μέχρι αύριο. 

Κ σε σενα αυξανοταν το ενδομητριο κ μεγαλωνε το ωοθυλακιο??

Just now, eleni17 είπε:

Έχει συμβεί κ σε μένα σε φυσικο κυκλο που παρακολουθούσα για να κάνω το ΕΡΑ. Ο γιατρός μου είπε να το ακυρώσουμε αλλά εγώ επανέλαβα την οιστραδιολη μετά από δύο μέρες κ είχε ανέβει. Αργησε τελικά η ωορηξια πήγε 20η μέρα αλλά έγινε και μάλιστα διπλή. Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά 

Just now, eleni17 είπε:

Κ σε σενα αυξανοταν το ενδομητριο κ μεγαλωνε το ωοθυλακιο??

Ναι απ ο, τι θυμάμαι το ενδομήτριο μεγαλωνε. Δε θυμάμαι όμως πολλές λεπτομέρειες.. 

Just now, ELEN23 είπε:

Έχει συμβεί κ σε μένα σε φυσικο κυκλο που παρακολουθούσα για να κάνω το ΕΡΑ. Ο γιατρός μου είπε να το ακυρώσουμε αλλά εγώ επανέλαβα την οιστραδιολη μετά από δύο μέρες κ είχε ανέβει. Αργησε τελικά η ωορηξια πήγε 20η μέρα αλλά έγινε και μάλιστα διπλή. Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά 

Εχεις δικιο και σ εμένα ήταν ένας κύκλος αργός.. 

Ναι απ ο, τι θυμάμαι το ενδομήτριο μεγαλωνε. Δε θυμάμαι όμως πολλές λεπτομέρειες.. 

Εχεις δικιο και σ εμένα ήταν ένας κύκλος αργός.. 

Η εξήγηση του γιατρού ήταν ότι το κυρίαρχο ωάριο παλλινδρομησε κ γι αυτό πήγε τόσο πίσω 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις