admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, ELEN23 είπε:

Η εξήγηση του γιατρού ήταν ότι το κυρίαρχο ωάριο παλλινδρομησε κ γι αυτό πήγε τόσο πίσω 

Τοση γκαντεμια!! Τωρα παω για Σεπτεμβριο...παλι υστεροσκοπηση..παλι τα ιδια...

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Στο ίδιο  εργαστηριο ε;

Τι τιμές δηλαδη;

2η μερα οιστραδιολη 45...7η μερα 146 και 10η μερα 122

Just now, eleni17 είπε:

Καλα ανέβαινε. Κάτσε να δεις και σημερα τι θα δείξει. Για υπέρηχο δεν ξαναπάς ε;

wRSzp2.png5JEup3.png

Διαφημίσεις

Just now, eleni17 είπε:

Ποτε εκανες υστεροσκοπηση?Ιουνιο?Δηλαδη αν πας Σεπτεμβριο σου ειπε ο Σφακ πρεπει να επαναλαβεις υστεροσκοπηση?

Just now, anoulious είπε:

Ποτε εκανες υστεροσκοπηση?Ιουνιο?Δηλαδη αν πας Σεπτεμβριο σου ειπε ο Σφακ πρεπει να επαναλαβεις υστεροσκοπηση?

20 Ιουνη εκανα...φανταζομαι θα πρέπει να ξανακανω.  .

Just now, Καντι είπε:

Καλα ανέβαινε. Κάτσε να δεις και σημερα τι θα δείξει. Για υπέρηχο δεν ξαναπάς ε;

Μονο τις ορμονικές ζητησε ξανα..μηπως εχει γινει λαθος...

Κουραστηκα....:(

12 ώρες πρίν, olpapa είπε:

17 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

@Cloudsχιλια ευχαριστώ στα δικα σου τωρα κοριτσι μου ποσες αγωνιες με τα εμβρυα πια.τοσες ανταλλαγες αρθρων.ουφ @elpida2019 Νασαι καλα κοριτσι μου οτι καλυτερο ευχομαι.. @Visit a vis ειμαι 42

Τι υπεροχα νέα ειναι αυτά!!!Με το καλο να υποδεχτεις τα μικρουλια σου!!!Χαρηκα παρα παρα πολυ!!

20 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Κορίτσια σήμερα έχω το πρώτο υπέρηχο 5+6 για πείτε τι περίπου θα δούμε σήμερα 

17 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Κορίτσια το είδαμε το σπορακι ένα είναι καρδιά δεν ακούσαμε αλλά την είδαμε να χτυπάει. Την Δευτερα ξανά υπέρηχο για να την ακούσουμε. Ο γιατρός είπε πως ειναι νορις να την ακούσουμε ακριβώς 6 εβδομάδες είμαστε. Τκι τακ τικ τακ 

Συγχαρητηρια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

16 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Τι ειναι αυτο το λευκωμα καλε;; Αλλο παλι και τουτο , τι επαθες δηλαδή;;εμενα για προεκλαμψια κατι σαλοσπιρ μου πεταξε οτι πρεπει να συνεχισω μεχρι αργα.

Συσσώρευση πρωτεϊνών στα ουρα,σε συνδυασμό με μεγάλη πίεση και πρησμενα άκρα (έχω)είναι ένδειξη για προεκλαμψια.

14 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Mπραβο, Νεφελη διδυμομανουλα, συγχαρητηρια!Δυο καρδουλες διπλη χαρα!!!

Τελεια κοριτσι!Καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!

Τι ειναι αυτο Σισυ? Εχει σχεση με διαβητη μηπως? Η προεκλαμψια εχει σιγουρα ψηλη πιεση

Καλησπερα κοριτσι!Καλως ορισες κ παλι!

Γενικα ειμαι υποτασικη και χθες ειχα 12 με 7.Επισης εχω και ανεβασμενα λευκα πιο πολυ αυτο με θορυβησε,ο γιατρος υποψιάζεται ουρολοιμωξη με εστειλε για συμπληρωματικες αιματολογικες και τωρα αναμενω

14 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Ναι δεν ένιωσα τίποτα και μετά κατευθείαν απ' τη μέθη μια χαρά ήμουν. Ναι οπίσθια ή όχι φαίνεται κάποιο θεματάκι το έχουν οι σάλπιγγες...τώρα το είχαν κ πριν τις εγκυμοσύνες αλλά επειδή είναι μερικό δε δημιούργησε θέμα? έγινε μετά δε ξέρω... Απλώς το περίεργο είναι οτι η δεξιά που δεν έμπαινε καθόλου υγρό τη 1η φορά τώρα μπήκε ως τέλους και η αριστερή ανάποδα...τι να πω! Με είδε κ σε υπέρηχο ευτυχώς είχα ωάριο στη δεξιά τη μισάνοιχτη :lol: οπότε αυτό το μήνα πρότεινε κ αυτός προσπαθείστε μόνοι σας να πάτε και διακοπές και μια χαρά μου έρχονται τα 400 αντί για να με τρυπάνε να πάνε σε διακοπές χαχα. Πάντως από σεπτέβρη δε ρισκάρω να σκέφτομαι είναι δεν είναι ανοιχτές, πάμε για 3ων ημερών και βλέπουμε!

Δίπλα μου στο δωμάτιο ήταν μια κοπέλα πριν από μένα, είχε ξεκινήσει τη σαλπιγγογραφία χωρίς μέθη και τους είπε καλά ξεχάστε το μέθη γρήγορα! :lol:

πιθανόν επειδή είναι μερικό να μην έχεις θέμα. Εγώ ήμουν εντελως φραγμένη δεν περνούσε μύγα και έκανα την επέμβαση

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Κορίτσια  πηγα σημερα 10η μερα  του κυκλου για εξετασεις...το ωοθυλακιο μεγαλωσε, η lh ανεβαινει που σημαινει οτι παω για ωορρηξια και το ενδομητριο παχυνε απο την Παρασκευη που ειχα ξανακανει τις εξετασεις   η οιστραδιολη επεσε λιγο ομως αντι να εχει ανεβει...αυριο θα τις επαναλαβω...αν οντως ειναι μικροτερη η οιστραδιολη  ακυρωνεται η ετ..  

Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο.  Σας εχει συμβει??

Ελεος πια με αυτό  το θριλερ της ετ

Γιατί αυτό? 

Πρώτη φορά το ακούω Κ λίγο Αγχωθηκα να σου πω. Εγώ πάω αύριο ένατη ημέρα. Τι σου πε ο γιατρός? 

Στο μεταξύ, αυτή τη φορά είχα περίοδο αρκετές ημέρες, ελπίζω να μην συμβεί τπτ δυσάρεστο. 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, ssisi2019 said:

εγώ ήμουν εντελώς φραγμένη στη σαλπιγγογραφια λόγω συμφύσεων δεν περνούσε τιποτα και έτσι έκανα λαπαροσκοπηση-συμφυοσιόλυση

Μετά τη λαπαροσκόπηση σου έφτιαξαν? Δε ξέρω και πως ήταν πριν τις εγκυμοσύνες μου...ήταν έτσι αλλά πέρναγε το ωάριο κι έμενα έγκυος? Κλείσανε από μικρόβιο μετά τη τελευταία απόξεση οπότε πλέον είναι μάταια η προσπάθεια...? Και δε ξέρω αν έχει κ νόημα να ασχοληθώ παραπάνω...η μήτρα φαίνεται γενικώς οκ, οι σάλπιγγες δε φαίνονται για υδροσάλπιγγες να πεις ότι θα επηρέαζαν την εξωσωματική...το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι με τους φυσικούς χάνονται που και που ωάρια, συν ότι έχω τα ερωτηματικά μου μετά την αποτυχία αν φταίει κάτι άλλο, μέρα της εμβρυομεταφοράς παράθυρο κλπ...

uLuIp3.png

Just now, ssisi2019 είπε:

Τι υπεροχα νέα ειναι αυτά!!!Με το καλο να υποδεχτεις τα μικρουλια σου!!!Χαρηκα παρα παρα πολυ!!

Συγχαρητηρια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Συσσώρευση πρωτεϊνών στα ουρα,σε συνδυασμό με μεγάλη πίεση και πρησμενα άκρα (έχω)είναι ένδειξη για προεκλαμψια.

Γενικα ειμαι υποτασικη και χθες ειχα 12 με 7.Επισης εχω και ανεβασμενα λευκα πιο πολυ αυτο με θορυβησε,ο γιατρος υποψιάζεται ουρολοιμωξη με εστειλε για συμπληρωματικες αιματολογικες και τωρα αναμενω

πιθανόν επειδή είναι μερικό να μην έχεις θέμα. Εγώ ήμουν εντελως φραγμένη δεν περνούσε μύγα και έκανα την επέμβαση

Το 12 δεν ειναι υπερταση. Ελπιζω να μην εχεις ουρολοιμωξη γιατι δεν ειναι  ωρα για τετοια 

Lilypie - (IVvA)

@olpapaναι μετά τη λαπαροσκοπηση άνοιξαν,αυτός ήταν ο στόχος της επέμβασης άλλωστε. Ήμουν γεμάτη συμφύσεις από παλαιότερη πυελική φλεγμονή λόγω μικροβίου.

Αφού όμως δεν έχεις υδρο και πας με εξωσωματική,νομίζω δε σε ενοχλεί το μερικώς φραγμένο.

τότε έκανα την επέμβαση,γιατί λέγαμε να κάνουμε σπερματεγχύσεις,όπως και κάναμε.(χωρίς επιτυχία).

@Mary Hσυμφωνώ απόλυτα,αλλά τα λευκά είναι ανεβασμένα...θα δούμε και τα αποτελέσματα των συμπληρωματικών...και να φανταστείς ότι ήταν από τις λίγες φορές που δεν είχα αγωνία για αποτελέσματα εξετάσεων,ήμουν ήρεμη γενικ;ώς..τεσπα θα δείξει

@Mary Hυπαρχει σχετικο θέμα στο parents.org και για το λευκωμα και γι ατα ανεβασμενα λευκα, ειναι διαφωτιστικό,καθόμουν και διάβαζα χθες

• Ευχαριστώ 1

@olpapaναι μετά τη λαπαροσκοπηση άνοιξαν,αυτός ήταν ο στόχος της επέμβασης άλλωστε. Ήμουν γεμάτη συμφύσεις από παλαιότερη πυελική φλεγμονή λόγω μικροβίου.

Αφού όμως δεν έχεις υδρο και πας με εξωσωματική,νομίζω δε σε ενοχλεί το μερικώς φραγμένο.

τότε έκανα την επέμβαση,γιατί λέγαμε να κάνουμε σπερματεγχύσεις,όπως και κάναμε.(χωρίς επιτυχία).

και μετά παρέμειναν διαβατές? εμένα μου έχουν πει ότι και να γίνει η επέμβαση, θα ξαναδημιουργηθούν συμφύσεις και θα κλείσουν οπότε δεν έχει νόημα...

Διαφημίσεις

@Mary Hσυμφωνώ απόλυτα,αλλά τα λευκά είναι ανεβασμένα...θα δούμε και τα αποτελέσματα των συμπληρωματικών...και να φανταστείς ότι ήταν από τις λίγες φορές που δεν είχα αγωνία για αποτελέσματα εξετάσεων,ήμουν ήρεμη γενικ;ώς..τεσπα θα δείξει

@Mary Hυπαρχει σχετικο θέμα στο parents.org και για το λευκωμα και γι ατα ανεβασμενα λευκα, ειναι διαφωτιστικό,καθόμουν και διάβαζα χθες

Tα λευκα ανεβαινουν απο φλεγμονες ή μολυνσεις. Πιο πιθανη δηλ μια λοιμωξη πχ ουρολοιμωξη παρα προεκλαμψια που εχει υπερταση , που εσυ δεν εχεις

Lilypie - (IVvA)

Καλημέρα!!!! ξέρετε αν μπορώ να διαλύω τις βιταμίνες σε χυμό? Δεν μπορεί ο άντρας μου να τις καταπιεί, γιατί του φαίνονται μεγάλα τα χάπια (τα νεύρα μου) και ψάχνω πως να του τις δίνω, εκτός από κλύσμα...  :) 

• Χαχα 1

Just now, Konna! είπε:

Καλημέρα!!!! ξέρετε αν μπορώ να διαλύω τις βιταμίνες σε χυμό? Δεν μπορεί ο άντρας μου να τις καταπιεί, γιατί του φαίνονται μεγάλα τα χάπια (τα νεύρα μου) και ψάχνω πως να του τις δίνω, εκτός από κλύσμα...  :) 

Δεν μου φαίνεται καλη ιδέα να τις διαλύσεις.. Ας φάει λιγο ψωμί η φρυγανιά πριν που ανοίγει ο λαιμός και μετα καταπινεται πιο εύκολα.

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Χαμογέλα είπε:

και μετά παρέμειναν διαβατές? εμένα μου έχουν πει ότι και να γίνει η επέμβαση, θα ξαναδημιουργηθούν συμφύσεις και θα κλείσουν οπότε δεν έχει νόημα...

κατα την επέμβαση κόλλησα ένα νοσοκομειακο μικρόβιο,την κλεμπσιέλλα.Εκανα ένα χρόνο να το ξεφορτωθώ ήμουν με αντιβιώσεις. Οταν απαλλαχτηκα,πήγα έκανα πάλι σαλπιγγογραφια ακριβώς γιατί φοβόμασταν εκ νεου συμφύσεις.Οι σαλπιγγες ήταν διαβατές.

Just now, Mary H είπε:

Tα λευκα ανεβαινουν απο φλεγμονες ή μολυνσεις. Πιο πιθανη δηλ μια λοιμωξη πχ ουρολοιμωξη παρα προεκλαμψια που εχει υπερταση , που εσυ δεν εχεις

κ γω έτσι λέω,δεν έχω καταλάβει τι ρόλο παίζει το λεύκωμα σε περίπτωση ουρολοίμωξης(πχ επιβαρύνει την κατάσταση;) θα δούμε

• Ευχαριστώ 1

κατα την επέμβαση κόλλησα ένα νοσοκομειακο μικρόβιο,την κλεμπσιέλλα.Εκανα ένα χρόνο να το ξεφορτωθώ ήμουν με αντιβιώσεις. Οταν απαλλαχτηκα,πήγα έκανα πάλι σαλπιγγογραφια ακριβώς γιατί φοβόμασταν εκ νεου συμφύσεις.Οι σαλπιγγες ήταν διαβατές.

κ γω έτσι λέω,δεν έχω καταλάβει τι ρόλο παίζει το λεύκωμα σε περίπτωση ουρολοίμωξης(πχ επιβαρύνει την κατάσταση;) θα δούμε

Οταν λεμε λοιμωξη κ ανεβασμενα λευκα υπαρχουν πολλες αιτιες. πχ. απο κολπιτιδα., ουρολοιμωξη μεχρι γαστριτιδα.. Ολα αυτα ανεβαζουν τα λευκα. Δε μου μοιαζει παντως γι προεκλαμψια που κυριο χαρακτηριστικο ειναι υπερταση. Χωρις υπερταση δεν υπαρχει προεκλαμψια. Οσο για τα πρησμενα ποδια ελα να σου δειξω τ δικα μου

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις