admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

@Nephelie @Καντι @Thia1985 κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας

Γενικά δε μου έδωσε ξεκάθαρη απάντηση γιατί δε θέλει να κάνουμε αυτό που της πρότεινα. Είναι η πρώτη μου εξωσωματική και από την αρχή ξεκίνησε με αναποδιες, άλλου ήταν να γίνει αλλά λόγω ανακαίνισης τελευταία στιγμή μου άλλαξε το κέντρο που θα κάναμε την προσπάθεια, την ημέρα της ωοληψιας βγαίνει η σύσταση να σταματήσουν λόγω κορονοιου τα κέντρα τις προσπάθειες και αναγκαστικά καταψυξαμε. Εκανα την πρώτη εμβρυομεταφορα 11/6 και ήταν βιοχημική. Γενικά έχω καταλάβει ότι θέλει όλα από μόνη σου να τα ψάχνεις και να τους πιέζεις.

• Λυπημένη/-ος 2

Just now, Thia1985 είπε:

Φυσικά και γίνεται!!! 

Εδώ εγώ που πάω με δανεικά κ με ρώτησε ο γιατρός μου αν θα ήθελα να πάρει το ωάριο του μήνα αν ειναι καλο,  μήπως τυχόν κι εχω έμβρυο ώστε να καταψυχθει!! Και αν δεχόμουν κι υπήρχε έμβρυο, θα το κατεψυχα ΓΕΝ Κ την προσπάθεια με τη δωρεά την κάνω στο ΙΑΚ! 

Κορίτσι....σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι... Αν ομως αν κάτι δεν πάει καλά, στη θέση σου θα πρότεινα να πάρω αντιβίωση ως και Σεπτέμβρη, αν συμφωνεί ο γιατρός για να ήμουν σίγουρη ότι δε θα αρπάξω κανένα μικρόβιο με μπάνια κλπ.

Μην αγχώνεσαι προκαταβολικά, δες πως θα πάει! 

Σιγουρα θα  συνεχιστεί  η αντιβιωση...πηγα εδωσα αιμα για επανάληψη σε κανα 2 ωρο θα ξερω 

Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια. Εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την κολπική κρέμα vasclor. Την ξεκίνησα μετά την ωοληψία. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει πάρα πολλά υπολείμματα στην είσοδο του κόλπου. Τι συμβαίνει? Δεν απορροφάται ? Έχει τύχει σε καμία άλλη ?

Just now, eleni17 είπε:

Σιγουρα θα  συνεχιστεί  η αντιβιωση...πηγα εδωσα αιμα για επανάληψη σε κανα 2 ωρο θα ξερω 

Σου εύχομαι καλή επιτυχια

Εγώ ζήτησα να πάρω αντιβίωση παρότι δεν το θεώρησε απαραίτητο. Θέλω όμως να ξέρω ότι εγώ έκανα τα πάντα αυτή τη φορά. Την προηγούμενη, είχα γαστρεντερικες διαταραχές από τις αντιβιώσεις Κ μέσα μου έλεγα μήπως έφταιξε αυτό, μήπως δεν έκανα σωστή αγωγή κλπ? Παρόλο που μου το απέκλεισε, δεν αφήνω τπτ στην τύχη. 

Just now, elpida2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την κολπική κρέμα vasclor. Την ξεκίνησα μετά την ωοληψία. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει πάρα πολλά υπολείμματα στην είσοδο του κόλπου. Τι συμβαίνει? Δεν απορροφάται ? Έχει τύχει σε καμία άλλη ?

Ο οργανισμός σου κρατάει όση χρειάζεται 

Εγώ έβαζα Κολπικα ουτροτζεσταν κι από ένα σημείο Κ μετά, παρότι τα έβαζα καλά έβλεπα υπολείμματα και εξαγωγές... 

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 said:

Εγώ ζήτησα να πάρω αντιβίωση παρότι δεν το θεώρησε απαραίτητο. Θέλω όμως να ξέρω ότι εγώ έκανα τα πάντα αυτή τη φορά. Την προηγούμενη, είχα γαστρεντερικες διαταραχές από τις αντιβιώσεις Κ μέσα μου έλεγα μήπως έφταιξε αυτό, μήπως δεν έκανα σωστή αγωγή κλπ? Παρόλο που μου το απέκλεισε, δεν αφήνω τπτ στην τύχη. 

Εγώ έβαζα Κολπικα ουτροτζεσταν κι από ένα σημείο Κ μετά, παρότι τα έβαζα καλά έβλεπα υπολείμματα και εξαγωγές... 

Just now, Thia1985 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα ανησυχήσει και είπα να ρωτήσω να δω αν συμβαίνει μόνο σε μένα

Διαφημίσεις

Just now, elpida2019 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα ανησυχήσει και είπα να ρωτήσω να δω αν συμβαίνει μόνο σε μένα

Θα σου απαντήσουν κι άλλες κοπέλες που την χρησιμοποιούν αλλά δε νομίζω το τι υπάρχει λόγος ανησυχίας, την βάζεις άλλωστε πολύ καιρό οπότε λογικο.

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, island1 είπε:

Θα κάνεις αυτό που σε ηρεμεί κ σε κάνει να νιώθεις καλά.- Μετά από τόσο αγώνα ούτε ο ΠΟΥ θα έρθει να σε στηρίξει αν γίνει στραβή ούτε κανένας άλλος.( Υγ οι έρευνες το ΠΟΥ γινονται για οικονομικούς λόγους στις χώρες του τρίτου κοσμου...ετσι για την ιστορία το γράφω με ο,τι αυτό συνεπάγεται)Προσωπικα μπήκα σε καραντίνα 4 μήνες .Αν χρειαζόταν θα το έκανα 104. Δε πήγα πουθενά ένα χρόνο,δεν μπήκα στη θάλασσα δεν έκανα σεξ κτλ γιατί είχα θέμα Δεν έκατσα να ψάξω τι λέει η μία κ άλλη ...Μου ήταν κ μου είναι εντελώς αδιαφορο.Οταν πήγαινα με αιμορραγίες ήξερα ότι μόνο εγώ θα πονούσαν αν χανόταν το μωρό μου.Για μένα η κύηση ήταν η πιο υπεύθυνη περίοδο της ζωής μου.Κι ήταν κομμάτι της υπευθυνότητας μου να ακούω τον γιατρό που εμπιστευτηκα.Κ πλεον στα 37 μου ξέρω ότι από εκείνη την μέρα που για κάποιους ήταν τάφος κ δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ,έπαψα να ζω στο " εγώ" κ πέρασα στο " πρώτα εσύ". Κάθε γυναίκα βιώνει διαφορετικά μια περιοδο κύησης.Να το χαρείς στο μέτρο που νιώθεις σίγουρη κ ευτυχισμένη Στο μέτρο που ο γιατρός σου στο εξασφαλίζει αυτό.Ο Σφακ δεν έχει ανάγκη από περγαμηνές ουτενα του μάθει κάποιος τη δουλειά του.Αλλιως είναι σε σένα αλλιώς βηταν στην κουμπάρα μου αλλιώς στην Χ ψ Ω. Δόξα το Θεό έχει αποδείξει ποιος είναι...

Επίσης εχε υπόψη σου ότι το εργακι θα συνεχιστεί κ μετά ...στον παιδίατρο στη διατροφή στην καισαρική κτλ...Εμπιστευσου το παιδί σου όπου νιώθεις καλά.Συνταγη δεν υπάρχει ...υπάρχει όμως το ένστικτο..ο Σφακ δεν είναι χτεσινος...

Το ξερω αγαπημένη!!! Συμπνεουν οι σκέψεις μας. Πάντα σε όλη την διαδικασία ενιωθα ανάλαφρη και αισιόδοξη και ετσι συνεχίζω.

Παρέθεσα και εναν οδηγό διατροφής για όσα κοριτσια ενδιαφέρονται με αναφορές σε διεθνείς οργανισμούς και τα ισχύοντα σε άλλες χώρες.

Ειμαι προσηλωμένη στον στόχο μου και θα κανω τα πάντα να τον πετύχω.

• Μου αρέσει 8

wRSzp2.png5JEup3.png

5 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Τοση γκαντεμια!! Τωρα παω για Σεπτεμβριο...παλι υστεροσκοπηση..παλι τα ιδια...

2η μερα οιστραδιολη 45...7η μερα 146 και 10η μερα 122

Δεν νομίζω να σε βάλει ξανά για υστεροσκοπηση αν αυτή που έκανες ήταν καλή είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα. Δυστυχώς αναποδιές συμβαίνουν όταν όλα είναι  προγραμματισμένα 

16 hours ago, Moana said:

εχω κανει 3 φυσικούς χωρίς μεθη κ εχω παρει έως κ 3 σε μια ωοληψια... ειναι ενα στιγμιαιο τσίμπημα, δε προλαβαίνεις να το καταλάβεις κ η διαδικασία για το ενα διαρκεί 2 λεπτά κυριολεκτικά. ουτε να το σκέφτεσαι, καλη επιτυχία!!!

όντως τελικά δεν πονεσα καλά ήταν, αλλά δυστυχώς το ωοθυλάκιο ήταν κενό...

• Λυπημένη/-ος 9

rfssp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Το ξερω αγαπημένη!!! Συμπνεουν οι σκέψεις μας. Πάντα σε όλη την διαδικασία ενιωθα ανάλαφρη και αισιόδοξη και ετσι συνεχίζω.

Παρέθεσα και εναν οδηγό διατροφής για όσα κοριτσια ενδιαφέρονται με αναφορές σε διεθνείς οργανισμούς και τα ισχύοντα σε άλλες χώρες.

Ειμαι προσηλωμένη στον στόχο μου και θα κανω τα πάντα να τον πετύχω.

Αυτή ήταν κ η δική μου λογική.Καλως η κακώς μόνες μας δε θα είχαμε μωρό.Ειτε μας αρέσει είτε όχι.Κι αυτή είναι η αληθεια.....Και ναι μας αρέσει δε μας αρέσει στα 40+ είμαστε μεγαλες( βασικά κ στα 37+ εφ όσων δεν ήταν φυσική η συλλυψη εγώ έτσι νιωθω..) Τι συγκρίνουμε; Αυτή που στα 40 κάνει τέταρτο παιδί με αυτή που παλεύει να βρει ωάριο; Για μένα αυτά ήταν απολύτως ξεκαθα μέσα μου.Χωρις την ιατρική ,χωρίς τα φαρμακα χωρίς στερήσεις κ πρόγραμμα παιδί δεν θα ειχα..Η επιστήμη μας το χάρισε.Επισης ευλογημένες όσες είδαν θετικό κ πιάσαν παιδί στα χέρια τους....ας ρωτήσουν εμάς που βλέπαμε θετικά ,ακούγαμε καρδιά κ χάναμε μωρο..να σου πω εγώ πόσο θα έψαχναν τον ΠΟΥ...Ωστοσο κ οι ίδιες στην προσπάθεια ετρεμαν....Εκει έτρεμε το φυλλοκαρδι μας.Ποσα πήρα πόσα προχώρησα αν μπήκαν σωστά αν έχω συμπτώματα κτλ....Έψαχνα τι να προτείνω στον γιατρό.Οχι να κάνω εγώ τον γιατρό.

Είναι πολύ λεπτή η ψυχική ισορροπία της εγκύου..για αυτό σου είπε..κάνε ο,τι εσένα σε κάνει να νιώθεις καλά....

• Μου αρέσει 9

Just now, ELEN23 είπε:

Δεν νομίζω να σε βάλει ξανά για υστεροσκοπηση αν αυτή που έκανες ήταν καλή είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα. Δυστυχώς αναποδιές συμβαίνουν όταν όλα είναι  προγραμματισμένα 

Η υστεροσκοπηση γίνεται  μαζι μρ σκρστσινγκ που κραταει 2 μηνες...αν δεν έκλεινε  το κεντρο τον Αυγουστο δεν θα με πείραζε..

Just now, ELEN23 είπε:

Αυτό λέω κι εγώ! 

Έρχεται τώρα ο άντρας μου Κ μου λέει όλα καλά? ψυχολογια??μια χαρά του κάνω δεν εξαρτάται από εμένα. Στο μεταξύ με άφησε με μακρύ μαλλί Κ με βρήκε με κοντό καρέ, μου τη "βάρεσε" Κ πήγα κομμωτήριο. 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 8

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, island1 said:

Αυτή ήταν κ η δική μου λογική.Καλως η κακώς μόνες μας δε θα είχαμε μωρό.Ειτε μας αρέσει είτε όχι.Κι αυτή είναι η αληθεια.....Και ναι μας αρέσει δε μας αρέσει στα 40+ είμαστε μεγαλες( βασικά κ στα 37+ εφ όσων δεν ήταν φυσική η συλλυψη εγώ έτσι νιωθω..) Τι συγκρίνουμε; Αυτή που στα 40 κάνει τέταρτο παιδί με αυτή που παλεύει να βρει ωάριο; Για μένα αυτά ήταν απολύτως ξεκαθα μέσα μου.Χωρις την ιατρική ,χωρίς τα φαρμακα χωρίς στερήσεις κ πρόγραμμα παιδί δεν θα ειχα..Η επιστήμη μας το χάρισε.Επισης ευλογημένες όσες είδαν θετικό κ πιάσαν παιδί στα χέρια τους....ας ρωτήσουν εμάς που βλέπαμε θετικά ,ακούγαμε καρδιά κ χάναμε μωρο..να σου πω εγώ πόσο θα έψαχναν τον ΠΟΥ...Ωστοσο κ οι ίδιες στην προσπάθεια ετρεμαν....Εκει έτρεμε το φυλλοκαρδι μας.Ποσα πήρα πόσα προχώρησα αν μπήκαν σωστά αν έχω συμπτώματα κτλ....Έψαχνα τι να προτείνω στον γιατρό.Οχι να κάνω εγώ τον γιατρό.

Είναι πολύ λεπτή η ψυχική ισορροπία της εγκύου..για αυτό σου είπε..κάνε ο,τι εσένα σε κάνει να νιώθεις καλά....

Σε ευχαριστούμε πολύ για αυτά που λες γιατί όλες μας χρειαζόμαστε να τα ακούσουμε και τα όμορφα λόγια μας δίνουν σε όλους δύναμη!

• Μου αρέσει 1

Just now, eleni17 είπε:

Η υστεροσκοπηση γίνεται  μαζι μρ σκρστσινγκ που κραταει 2 μηνες...αν δεν έκλεινε  το κεντρο τον Αυγουστο δεν θα με πείραζε..

Μην αγχώνεσαι. Κάτσε πρώτα να δεις. Κάποιοι γιατροί υποστηρίζουν ότι το σκρατσινγκ κρατάει εξάμηνο. 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις