admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την κολπική κρέμα vasclor. Την ξεκίνησα μετά την ωοληψία. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει πάρα πολλά υπολείμματα στην είσοδο του κόλπου. Τι συμβαίνει? Δεν απορροφάται ? Έχει τύχει σε καμία άλλη ?

Κοπελα μου χρησιμοποιούσα τη βασκλορ απο την έμβρυομεταφορά κ μετα για σχεδον τους  3 πρωτους μηνες της εγκυμοσύνης μου...Θα σου πω μονο οτι ειχε μαζευτει μεσα μου τοση κρεμα που ειχε μειωθει η ροη των ουρων μου...Οταν τη σταματησα κ μετα ξεκινησε να βγαινει σιγα σιγα μονη της μέχρι που καθαρισα...Ρωτα κ το γιατρό σου αλλα δε νομιζω οτι υπάρχει προβλημα...

Η κρεμα απορροφάται...μη φοβάσαι...

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

2 hours ago, eleni17 said:

Η υστεροσκοπηση γίνεται  μαζι μρ σκρστσινγκ που κραταει 2 μηνες...αν δεν έκλεινε  το κεντρο τον Αυγουστο δεν θα με πείραζε..

Καλησπερα,αληθευει αυτο με τουσ δυο μηνες?θελω να κανω τωρα υστεροσκοπηση και εξωσωματικη το σεπτεμβρη,ισως ομως φτασει κ οκτωβρης κ σκεφτομαι μηπως ειναι νωρις κ πρεπει να κανω ακριβως ενα μηνα πριν την εξωσωματικη

2 hours ago, Katerina13 said:

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλή κ τελειόμηνη κύηση σε όλες κ καλή δύναμη σε όλες όσες συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας!θα ήθελα να ρωτήσω εμπειριες από κοπέλες που έκαναν προσπάθειες με τον τσιριγ...είτε με κανονική διεργεση είτε με τη μίνι διεργεση που προτείνει.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Καλησπερα!αποκτησα το πρωτο μου παιδακι με τον τσιρ...λιγο ιδιορυθμος χαρακτηρας αλλα φοβερος γιατρος και εξωσωματικος.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Dora7911 είπε:

Καλησπερα,αληθευει αυτο με τουσ δυο μηνες?θελω να κανω τωρα υστεροσκοπηση και εξωσωματικη το σεπτεμβρη,ισως ομως φτασει κ οκτωβρης κ σκεφτομαι μηπως ειναι νωρις κ πρεπει να κανω ακριβως ενα μηνα πριν την εξωσωματικη

Καλησπέρα.. Κι εγω το ίδιο εχω ακούσει για το διάστημα των δυο μηνών και αποφάσισα, επειδή δεν ειναι σίγουρο αν θα παω Σεπτέμβριο η Οκτώβριο, να την κανω  τον προηγούμενο κύκλο κι ας χασω ενα μηνα για εμβρυομεταφορα. 

Just now, Dora7911 είπε:

Το Γενεσις κλεινει τον Αύγουστο...σημερα μου ειπαν οτι αν αδιαθετησω  μετα τις 23 Αυγουστου να τους ενημερωσω να ξεκινησουμε την παρακολούθηση  του κυκλου....

Καλυτερα να την κανεις την υστεροσκοπηση αμεσως πριν την ετ

Διαφημίσεις

Just now, Dora7911 είπε:

Κλαψ ηθελα να τον κερδισω αυτον το μηνα...

Δεν πειράζει βρε παιδί μου.. Θα γίνει καλύτερη δουλίτσα αν μπουν τα μωράκια σου αμεσως μετά την υστεροσκοπιση.. Αυτο να σκέφτεσαι να σου περνάει :mrgreen:

• Μου αρέσει 1

Just now, Ninaki26 said:

Δεν πειράζει βρε παιδί μου.. Θα γίνει καλύτερη δουλίτσα αν μπουν τα μωράκια σου αμεσως μετά την υστεροσκοπιση.. Αυτο να σκέφτεσαι να σου περνάει 

Καλο δεκεμβρη βλεπω εγω...

Just now, Dora7911 είπε:

Καλο δεκεμβρη βλεπω εγω...

Καλε, αν ειναι να κανουμε την υστεροσκοπιση, ας την κανουμε στην ωρα που πρέπει για να γινει σωστα η διαδικασία.. Θα είσαι πιο ήσυχη κι εσυ αν ξερεις πως τη συγκεκριμένη στιγμή ειδε ο γιατρος πως ολα ειναι καλα. Κι αλλιως πως την ειδε 3 μηνες πριν.. Εγω ετσι παρηγορουμαι γιατι κι εγω αν μπορουσα?? Χθες θα τα εκανα ολα.. 

Just now, Ninaki26 said:

Καλε, αν ειναι να κανουμε την υστεροσκοπιση, ας την κανουμε στην ωρα που πρέπει για να γινει σωστα η διαδικασία.. Θα είσαι πιο ήσυχη κι εσυ αν ξερεις πως τη συγκεκριμένη στιγμή ειδε ο γιατρος πως ολα ειναι καλα. Κι αλλιως πως την ειδε 3 μηνες πριν.. Εγω ετσι παρηγορουμαι γιατι κι εγω αν μπορουσα?? Χθες θα τα εκανα ολα.. 

Εχεις δικιο σε οσα λες...απλα απο οκτωβρη θα αρχισουμε παλι με τον covid με τις γριπες κ κτλ...θα μας εχει φυγει και η βιταμινη d που μαζεψαμε....

Just now, Dora7911 είπε:

Εχεις δικιο σε οσα λες...απλα απο οκτωβρη θα αρχισουμε παλι με τον covid με τις γριπες κ κτλ...θα μας εχει φυγει και η βιταμινη d που μαζεψαμε....

Κι εσυ έχεις δίκιο με τον covid... Ας πάρουμε πόσιμη d να είμαστε καλυμμένοι :mrgreen:

Διαφημίσεις

Just now, Ninaki26 said:

Κι εσυ έχεις δίκιο με τον covid... Ας πάρουμε πόσιμη d να είμαστε καλυμμένοι :mrgreen:

Ναι κ απο αυτο παιρνουμε..να σε ρωτησω αν γνωριζεις,οωληψια,υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ μπορουν να γινουν τον ιδιο μηνα?και αν ναι,φανταζομαι ισως πας για καυεψυγμενκ οχι φρεσκα για να ηρεμησει το σωμα λιγο...

Just now, Dora7911 είπε:

Ναι κ απο αυτο παιρνουμε..να σε ρωτησω αν γνωριζεις,οωληψια,υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ μπορουν να γινουν τον ιδιο μηνα?και αν ναι,φανταζομαι ισως πας για καυεψυγμενκ οχι φρεσκα για να ηρεμησει το σωμα λιγο...

Ναι γίνεται τον ιδιο μηνα αυτα τα 3 αλλα ετ στον επόμενο κυκλο για να προλάβει η μήτρα να επουλωθει. 

Just now, Ninaki26 said:

Ναι γίνεται τον ιδιο μηνα αυτα τα 3 αλλα ετ στον επόμενο κυκλο για να προλάβει η μήτρα να επουλωθει. 

Τελειο!!αυτο θα κανω!!αρκει να πεισω το γιατρο...

Just now, Dora7911 είπε:

Τελειο!!αυτο θα κανω!!αρκει να πεισω το γιατρο...

Γίνονται ολα με την ιδια νάρκωση και ξεμπερδεύεις, και δεν πληρώνεις 2 φορές την κλινική!! 

Just now, Dora7911 είπε:

Και την ίδια μέρα γίνονται αν ο γιατρός δώσει το οκ...

tvXOp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις