admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Nephelie said:

Εκοψα ζαχαρη μαχαιρι ετρωγα μονο μαυρη βιο  σοκολατα αλλα λιγο οποτε παθαινα στερηση αλλα η αληθεια ειναι οτι ο οργανισμος μου εφοσον «καθαρισα»δεν ζηταγε τιποτα απο τετοια.επισης εκοψα τη γλουτενη ημουν 60 κιλα κ τωρα ειμαι 7 εβδομαδων και ειμαι 57.δεν μου λειπει τιποτα παρα μονο μια τυροπιτα γιατί λατρευω τα τυρια κ αλλαντικα επισης(που απαγορευονται οπως κ οι κονσερβες) μαζι με τα κρασια χαχα..αν συνηθισεις δεν σε νοιαζει καθολου γιατι αποτοξινωνεσαι, οσο πιο πολλες τονινες εχεις στο συστημα τοσο θελεις junk..τρωω τυρι φετα κ σαλατες με ανθοτυρο κ καμια φορα κιτρινα σκληρα αλλα σπανια..εχει πολλα χωρις γλουτενη κ νοστιμα απο πιτες αραβικες επισης μακαρονια κοκκινη φακη ή αλλη παστα χωρις γλουτενη..& διαφορα κρακερ..μελι ελαχιστο κ σπανια κ ουτε φρουτα με σακχαρα.ειχα σακχαρο 97 κ πειραγμενη καμπυλη κ πηγε 87 στανταρ(γιατί μετραω καθε βδομαδα σε εργαστηριο) απο βιταμινες πηρα 3 μηνες lifertil ,filicine κ D για 4 μηνες κ ακομα συνεχιζω αυτες τα 2,πριν τις ωοληψιες (μαζευα με φυσικους) εκοβα λιφερτιλ κ επαιρνα τερα inositol και μια αλλη  φορα πηρα και zellogen 1 κουτι μαζι,ω3 καλο ειναι αλλα μονο 1 βδομαδα πηρα..

Θεα!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κάθε 3 μήνες; 

Εγω το λεω αυτο που παρατηρησα σε μενα κ το πιστευω..αλλα τοσες περιπτωσεις εχουμε δει με φυσική συλληψη να τρωνε τα χειροτερα να ειναι υπερβαρες κ να μενουν μια χαρα..τι να πω..τηρησα ομως τα παντα μπορει απλα να ημουν τυχερη ποιος ξερει; Αν κ θεωρω η διατροφη ειναι συν οπως κ ναχει στις μεγαλυτερες λιγο ηλικιες ..25 -35 χρονων οκ οτι θες κανεις πιο ευκολα μενεις πχ αν δεν τπαρχουν αλλα θεματα( αντρα μητρα κλπ)

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Το άσπρο αλεύρι και τη ζάχαρη, ναι, να τα κόψεις. Αλλά γιατί να μην τρως λίγο μέλι ή γλυκά φρούτα? Παιδιά μη πιστεύετε ότι διαβάζετε στο ίντερνετ. Πολλά είναι παραφιλολογίες. Ο εξωσωματικός μου μου είπε ούτε καν συμπλήρωμα σε q10 δεν είναι απαραίτητο. Μου είπε να τρώω πολύ μπρόκολο, αμύγδαλα/καρύδια, μπανάνες, λιπαρά ψάρια και ρόδι. 

Συμφωνω ,αν δεν εχεις θεμα με σακχαρο! 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Θεα!

ΧαχαΟ σαουιρ πινει τα ποτα βοτκα θυμαμαι κ ολη την ωρα μασαει φυλλα μεντας ή δυοσμο κ τα ετρωγε..Κ τον ρωτησα κ μου ειπε για αποτοξινωση προσεχω κ το συκωτι τρελαθηκα χαχα ηταν ολοκληρο ποτηρι με φυλλα!! 

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Blondie 2020 said:

Ποια μικρη; εγω μεχρι πριν 2 χρονια ετρωγα κρουασαν σοκολατα καθε πρωι κ γλυκο κανονικο το απογευμα. Κεικ, τουρτες, τα παντα. Μετα εκοψα το τσιγαρο κ το κρουασαν σοκολατα. Κ τωρα με νταρκ. Καταντια. Σα συνταξιουχα νιωθω πια!

Καλέ ναι κι εγώ έτσι το είπα να φανεί ότι και καλά δε το κάνω πια χαχαχ ...

μετά τη παλίνδρομη πήγα σήκωσα το σουπερ κυριολεκτικά σε junk, τύπου caprice μερέντα ενδιάμεσα, παγωτό γλυκό μετά πατατάκια γαριδάκια ...ασε κ μετά λέω γιατί ανέβηκε το ζάχαρο χαχαχα

• Χαχα 2

uLuIp3.png

Just now, Nephelie said:

Εγω το λεω αυτο που παρατηρησα σε μενα κ το πιστευω..αλλα τοσες περιπτωσεις εχουμε δει με φυσική συλληψη να τρωνε τα χειροτερα να ειναι υπερβαρες κ να μενουν μια χαρα..τι να πω..τηρησα ομως τα παντα μπορει απλα να ημουν τυχερη ποιος ξερει; Αν κ θεωρω η διατροφη ειναι συν οπως κ ναχει στις μεγαλυτερες λιγο ηλικιες ..25 -35 χρονων οκ οτι θες κανεις πιο ευκολα μενεις πχ αν δεν τπαρχουν αλλα θεματα( αντρα μητρα κλπ)

Συμφωνω ,αν δεν εχεις θεμα με σακχαρο! 

ΧαχαΟ σαουιρι πινει τα ποτα βοτκα θυμαμαι κ ολη την ωρα μασαει φυλλα μεντας ή δυοσμο κ τα ετρωγε..Κ τον ρωτησα κ μου ειπε για αποτοξινωση προσεχω κ το συκωτι τρελαθηκα χαχα ηταν ολοκληρο ποτηρι με φυλλα!! 

Χα χα χα ενω ο αδελφος μενει μονο στα ποτα! 

• Χαχα 1

Just now, νικηαντωνια81 said:

Κάθε 3 μήνες; 

ναι 3 μήνες πριν την ωορρηξία τους μπαίνουν στη διαδικασία ωρίμανσης τα ωάρια. Αν λέω αν επηρεάζονται από όλα αυτά που λένε δηλαδή, σε περίπου 3 μήνες θα βελτιωθεί η ποιότητα τους

• Μου αρέσει 1

uLuIp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Blondie 2020 είπε:

Χα χα χα ενω ο αδελφος μενει μονο στα ποτα! 

Κ γω αφου δοκιμασα τα φυλλα γιατί μου λεγε παρε παρε κ μου ρθε εμετος αλλα το τζιν τονικ σαν νερακι το επινα  χαχα

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Just now, Nephelie said:

Κ γω αφου δοκιμασα τα φυλλα γιατί μου λεγε παρε παρε κ μου ρθε εμετος αλλα το τζιν τονικ σαν νερακι το επινα  χαχα

Τωρα με τα κυαλια αυτα εσυ!! 

• Χαχα 2

3 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αχ Αυτό το θαύμα !!!!

Είπα μήπως ξέρω εγώ 

2 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Το clearblue είχα πάρει μια φορά στο παρελθόν κ αυτό λέω να ξαναπαρω.. Από την ώρα που βγαίνει το χαμογελάκι μέσα σε 48 ώρες γίνεται η ωορρηξια αν θυμάμαι καλά! Κ συνεχίζω να παιρνω fertilovit plus, ω3, maca.. Δοκίμασα κ προβιοτικα αλλά μου προκαλούσαν φούσκωμα (αυτά κανονικά δε σε ξεφουσκωνουν;).. Κατέβασα ένα πρόγραμμα που λέγεται yoga daily.. Πάω σχεδόν καθημερινά για περπάτημα.. Μέχρι κ ένα πρόγραμμα με αναπνοές κατέβασα.. Αλλά δν το κάνω συχνά.. Συνήθως προσέχω τι τρώω.. Βέβαια 2 φορές τη βδομάδα τουλάχιστον δε λέω όχι σε κανένα παγωτάκι.. Εε.. Κορίτσια δν ξέρω τι άλλο να κάνω;; Α.. Άναψα κ ένα κεράκι στην Αγία Μαρίνα σήμερα.. Όπως βλέπετε το έχω περικυκλώσει από παντού το θέμα! Λέτε να μου ξεφύγει πάλι; :-P

Λοιπόν εμένα αυτά τα τεστακια με μπερδεύουν! Τα έπαιρνα παλιά κ δεν θυμάμαι τώρα!ποτε τα ξεκιναμε;ποτέ ξεκιναμε επαφές;ποσά κάνουμε την ημέρα;πρωί η απόγευμα;;

xuBjp3.png

Κοριτσια ασχετο αλλα πηγε μια φιλη φιλης σε κεντρο εξοσωματικης στην αθηνα, δεν ηξερε η φιλη μου σε ποιο κ ειδε λεει ουρα απο ...μη ελληνιδες να το πω.. να περιμενουν να κανουν δωρεα. Φρικαρε γιατι για δωρεα ειχε παει κ εφυγε τρεχοντας. Μου φανηκε μουφα και περιεργο γιατι αν πας για δωρεα φανταζομαι υπαρχει υποχρεωση τα ωαρια να ειναι ελληνιδας η αντιστοιχο με οτι εισαι εσυ τελος.παντων; δεν εχω ιδεα απο δωρεα αλλα μου φανηκε πολυ κουλο;

@Nephelie ευχαριστώ για την απάντηση! Σχετικό αυτό με την ηλικία.. Από τα 31 προσπαθώ.. Με καλή μήτρα κ ορμονικές.. Κ πριν λίγες μέρες έκλεισα τα 35!Οπότε προσπαθώ να κάνω ο, τι καλύτερο μπορώ.. Τον τελευταίο χρόνο προσπαθώ αρκετά με τη διατροφή.. Αλλά σίγουρα όχι όσο προσπάθησες εσύ! Μπράβο σου! 

Διαφημίσεις

Just now, Blondie 2020 said:

Κοριτσια ασχετο αλλα πηγε μια φιλη φιλης σε κεντρο εξοσωματικης στην αθηνα, δεν ηξερε η φιλη μου σε ποιο κ ειδε λεει ουρα απο ...μη ελληνιδες να το πω.. να περιμενουν να κανουν δωρεα. Φρικαρε γιατι για δωρεα ειχε παει κ εφυγε τρεχοντας. Μου φανηκε μουφα και περιεργο γιατι αν πας για δωρεα φανταζομαι υπαρχει υποχρεωση τα ωαρια να ειναι ελληνιδας η αντιστοιχο με οτι εισαι εσυ τελος.παντων; δεν εχω ιδεα απο δωρεα αλλα μου φανηκε πολυ κουλο;

Δε νομίζω ότι υπάρχει από νόμο καμία υποχρέωση να είναι ίδιας εθνικότητας τα ωάρια...και δε ξέρω αν το ζητήσεις αν θα σου πουνε κ αν θα πουνε αληθεια κιόλας...και φυσικά οι κοπέλες που θα πάνε για δωρεά μιας κ στην ελλάδα δεν είμαστε κ τόσο προχωρημένοι, είναι πιθανό να είναι φτωχότερες πχ ή μη ελληνίδες... Τώρα επειδή αυτό συζητάμε κ εμείς και οκ δεν έχω θέμα μεν, αλλά κάποιες εθνικότητες έχουν συγκκεκριμένα χαρακτηριστικά και ισχυρά δε θα έπρεπε να ξέρουμε? δε ξέρω πως πάει...

Just now, nadiaki165 said:

Είπα μήπως ξέρω εγώ 

Λοιπόν εμένα αυτά τα τεστακια με μπερδεύουν! Τα έπαιρνα παλιά κ δεν θυμάμαι τώρα!ποτε τα ξεκιναμε;ποτέ ξεκιναμε επαφές;ποσά κάνουμε την ημέρα;πρωί η απόγευμα;;

Έχεις σταθερή σχετικά ωορρηξία κ αν ναι ποιες μέρες περίπου του κύκλου? 

uLuIp3.png

Just now, olpapa είπε:

Δε νομίζω ότι υπάρχει από νόμο καμία υποχρέωση να είναι ίδιας εθνικότητας τα ωάρια...και δε ξέρω αν το ζητήσεις αν θα σου πουνε κ αν θα πουνε αληθεια κιόλας...και φυσικά οι κοπέλες που θα πάνε για δωρεά μιας κ στην ελλάδα δεν είμαστε κ τόσο προχωρημένοι, είναι πιθανό να είναι φτωχότερες πχ ή μη ελληνίδες... Τώρα επειδή αυτό συζητάμε κ εμείς και οκ δεν έχω θέμα μεν, αλλά κάποιες εθνικότητες έχουν συγκκεκριμένα χαρακτηριστικά και ισχυρά δε θα έπρεπε να ξέρουμε? δε ξέρω πως πάει...

Έχεις σταθερή σχετικά ωορρηξία κ αν ναι ποιες μέρες περίπου του κύκλου? 

Εεεεε τώρα τελευταία όχι κ πολύ!!23-27 κύκλο!τωρα ήρθε στις 30.

xuBjp3.png

On 7/15/2020 at 10:47 AM, eleni17 said:

Ακυρωθηκε η ετ. ..απογοητευτηκα....χωρις λογο να χαλασει ο κύκλος..ειχα προετοιμαστει ψυχολογικα....

Γενικα εχω περασει δυσκολα αυτο τον καιρο , το αγχος για  την κυστικη ινωση, αλλα διαφορα θεματα και τώρα  συνεβη κ αυτο...Ευτυχως  που εχω γιατρο  τον Σφακ...αλλος θα με πηγαινε για ετ χωρις λογο...

Ναι κλείνει το Γενεσις....

Επεσε κι αλλο....επεσε κ η lh που δειχνει την πορεια της ωορρηξιας...κακος κυκλος ειπε ο Σφακ...ακυρωνεται η ετ. Παμε παλι Σεπτέμβρη..

Ευτυχως  βγηκα αρνητικη στην κυστικη  ινωση....γιατι ο συντροφος μου ειναι φορεας..

Καλημερα!!

Ναι γινεται...εκανα εγω....

Και πηγες με κατεψυγμενα?

Just now, nadiaki165 said:

Εεεεε τώρα τελευταία όχι κ πολύ!!23-27 κύκλο!τωρα ήρθε στις 30.

Εγω που έχω σχετικά σταθερά 12-15η ωορρηξία ξεκινάω πχ τα τεστ 9η μέρα ένα την ημέρα και γύρω εκεί 12η κάνω πρωί απόγευμα για να προσδιορίσω πιο καλά ότι είναι το πρώτο θετικό. Και στις δύο εγκυμοσύνες πάντως- άλλο το πως κατέληξαν τελικά -με τα τεστάκια προέκυψαν με επαφές είτε το ίδιο βράδυ του πρώτου θετικού και το επόμενο απόγευμα, είτε πρωι βραδυ της επόμενης μέρας ανάλογα πότε είχα κ το θετικό...εγώ έχω και πονάκια βέβαια όταν γίνεται... Τώρα αν έχεις 23 μέρες κύκλο όμως ξεκίνα με 1 τη μέρα από πιο νωρίς, λέει μέσα στις οδηγίες ποια μέρα να το αρχίσεις ανάλογα με τη διάρκεια του κύκλου σου

• Ευχαριστώ 1

uLuIp3.png

Just now, Dora7911 είπε:

Και πηγες με κατεψυγμενα?

Τα παγωτινια μου θα εβαζα ...δεν θα υποστηριζε εμφυτευση ο κυκλος...δεν εκανα τιποτα...

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις