admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, olpapa είπε:

Η κουμπάρα κιόλας που κανονικά είναι για να προστατεύει το ζευγάρι...!

Καλέ αυτες ειναι οι χειροτερες! Θα τους καψει ο θεος κοριτσια απαπαπα

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

ZAeBp3.png

Just now, Marina800 είπε:

Αχ και βαχ και ξανά από την αρχή. Καταρχάς να πω ότι συμφωνώ μ όλες. Αλλά με το συγκεκριμένο ταυτίζομαι απόλυτα. 
Η κουμπαρά μου κατά λάθος έμαθε για τις προσπάθειες μας να αποκτήσουμε μωρό. Και αφού μας γλωσσοφαγε και το διατυμπάνιζε σ όλη την παρέα, Εδώ να πω ότι εγώ δεν ήθελα να το πω πουθενά γιατί ακόμη δεν έχουμε βρει την αιτία της υπογονιμότητας και τρέμω σε  αρνητικό αποτέλεσμα εξωσωματικής , τελείωνε με την φράση καλά και αυτή μετά από τόσα χρόνια θυμήθηκε ότι θέλει παιδί; Τι έκανε τόσο καιρό; Την έφαγαν οι καριέρες. Και για να μη μακρηγορώ αυτή που « με το ένα παιδί έκανα τον κύκλο μου ως μάνα» τώρα ξαφνικά σε μια εβδομάδα θελει και δεύτερο.

Αυτό ακριβώς φίλη μου. Πως το θυμούνται τελειως τυχαία; Τώρα πάνω στη χαρα σου; Κι όσο έχεις τις ατυχίες σου , τις αποβολές , τα εξωμητρια, το θέμα δεύτερου παιδιού παγώνει. Όταν όμως πανε όλα καλά Ξεπαγώνει. Ω τι τυχαίο!

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Εγώ δεν άντεξα γι αυτό σας τς έγραψα. Προσωπικά αν δεν είμαι Κ τώρα έγκυος, σκοπεύω να πω στο Σφακ να πει μπροστά Κ στους δυο μας γιατί δε μένω τόσα χρόνια. Του το πε την πρώτη φορά ότι ακόμη Κ με τόσο κακή fsh, δε δικαιολογείται να μην έχω μείνει. Και μου το πε κι όταν του επέμενα να κάνω άλλες εξετάσεις.  Μου είπε επί λέξη τι δεν καταλαβαίνεις??? Εσύ δεν έχεις να κάνεις καμμια άλλη εξέταση. Και για να μαι ειλικρινής κορίτσια, δεβ το έγραψα αλλά τώρα θα το γράψω, μου είπε πως αν κ τωρα ειναι αρνητικό, φταίνε τα έμβρυα, δείχνουν άριστα αλλά δεν είναι και πρέπει να ξεψαχνίσει τον άντρα μου. Πίστευε ότι θα έμενα με τη μια. Απλά κάνω το μ... Α κ δε μιλάω γιατί είναι παλιάς κοπής Κ δε θα το δεχτεί από εμένα, θα το θεωρήσει τεράστια προσβολή οπότε γι αυτό τρέμω. Του το παν κι από το ΙΑΚ ότι δεν.... Αναγκάστηκαν να ξεπαγωσουν παλιότερο δείγμα γιατί το δείγμα της ημέρας της Ωοληψιας ήταν εντελώς ακατάλληλο για γονιμοποίηση. Έπαθε σοκ εκείνη την ημέρα έκανα αμάν να τον συνεφερω. Γι αυτό τρέμω. 

• Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Mary H είπε:

Και να το πεις κακιά θα βγεις. 

Γι αυτό κάνω με επιτυχία το μ.... Α. Πόσο ακόμη? Έχω Αγανακτισει.

Επίσης, κάτι άσχετο. Πίνω ούτρο εννια το πρωί και κατά της δώδεκα με πιάνει απίστευτη ζαλάδα, δεν παλεύεται. Συμβαίνει σε καμμια τόσο αργά? 

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Επίσης, κάτι άσχετο. Πίνω ούτρο εννια το πρωί και κατά της δώδεκα με πιάνει απίστευτη ζαλάδα, δεν παλεύεται. Συμβαίνει σε καμμια τόσο αργά? 

Ναι η ζαλαδονυστα με έπιανε συνήθως 2 με 3 ώρες μετά τη λήψη. 

• Ευχαριστώ 1

Just now, olpapa είπε:

Και μετά βλέπεις κάτι δυσαρεστημένα ζευγάρια που έκαναν παιδί απλά για να κάνουν και να έχουν να λένε... Εδώ στις διακοπές έμεναν στο δίπλα δωμάτιο ένα ζευγάρι με παιδί, να φωνάζουν συνέχεια στο παιδί το οποίο δεν ακουγόταν και ποτέ να πεις ότι έκανε κάτι, μετά να φωνάζει στη γυναίκα του. Ωραίες διακοπές σκεφτόμουν κάνουν.

Αλλά το χειρότερο είναι ο ανταγωνισμός στην υπογονιμότητα, γυναίκες να αντιμετωπίζουν την ίδια κατάσταση κι όμως να ανταγωνίζονται ποια έχει κάτι 'καλύτερο'...

Ναι, τραγικό είδα το τελευταίο 

Πήγαμε για καφέ πρωί πρωί με τον άντρα μου λίγο να ξεφυγουμε(τον καταλαβαίνω, είναι βαρύ να κουβαλάει ότι δεν είναι σωστός γιος επειδή δεν εχει εγγόνι να καυχιούνται οι γονείς, δόξα το Θεό οι δικοί μου πότε δε μου πέρασαν κάτι τέτοιο) Κ τσακωνοταν ένα ζευγάρι διπκα με παιδί, Ο άντρας αποκάλεσε τη γυναίκα του Καρ.... Α μπροστά στο παιδί, αγόρι κι έλεγα, τι πρότυπα θα πάρει αυτό το παιδί στη ζωή? Θα το θεωρεί φυσιολογικό αυτό μεθαύριο να αποκαλεί κι αυτος τη γυναίκα του έτσι 

Just now, Fifo είπε:

Ναι η ζαλαδονυστα με έπιανε συνήθως 2 με 3 ώρες μετά τη λήψη. 

Μιλάμε για τραγική κατάσταση. Το βράδυ καμμια σχέση, στη μισή ώρα είναι τέζα. 

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι ,μετα απο καποιες ωρες σκαει !!να κοιμασαι !!μη πιεζεσαι για αυτο,οτι ωρα και να ειναι να κοιμασαι!!

ZAeBp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι, τραγικό είδα το τελευταίο 

Πήγαμε για καφέ πρωί πρωί με τον άντρα μου λίγο να ξεφυγουμε(τον καταλαβαίνω, είναι βαρύ να κουβαλάει ότι δεν είναι σωστός γιος επειδή δεν εχει εγγόνι να καυχιούνται οι γονείς, δόξα το Θεό οι δικοί μου πότε δε μου πέρασαν κάτι τέτοιο) Κ τσακωνοταν ένα ζευγάρι διπκα με παιδί, Ο άντρας αποκάλεσε τη γυναίκα του Καρ.... Α μπροστά στο παιδί, αγόρι κι έλεγα, τι πρότυπα θα πάρει αυτό το παιδί στη ζωή? Θα το θεωρεί φυσιολογικό αυτό μεθαύριο να αποκαλεί κι αυτος τη γυναίκα του έτσι 

Μιλάμε για τραγική κατάσταση. Το βράδυ καμμια σχέση, στη μισή ώρα είναι τέζα. 

Ναι εγώ το έλεγα ένα στάδιο πριν τη μέθη. Χαχαχα 

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Ναι ,μετα απο καποιες ωρες σκαει !!να κοιμασαι !!μη πιεζεσαι για αυτο,οτι ωρα και να ειναι να κοιμασαι!!

Χθες όλο εφιάλτες. 

Κορίτσια μου, την ημέρα της γιορτής της Αγίας Ειρήνης την είδα στον ύπνο μου. Βρισκόμουν λέει στην παλιά μου δουλειά κι ήρθε ένας άντρας ψηλός με μαύρο κοστούμι, λευκό πουκάμισο, πολύ ψηλός ως, νέος, γύρω στα 30 και ζήτησε το φάκελο μου από την διευθύντρια μου. Τον κοίταζε πολύ προσεχτικά Κ νόμιζα ότι ήταν για να μου δωσει δουλειά, εγώ όρθια, αμήχανη, με τα χέρια στις τσέπες, περίμενα τι θα ζητήσει. Ήρθε λοιπόν μια πρώην συναδέλφος η οποία ήταν πάντα κοκέτα, ξανθιά, ροζ μπλούζα που το όνομα της Ειρήνη Χρυσοβαλαντου. Μετά δε θυμάμαι πολλά, μόνο ότι ο άντρας κοιτούσε παρα πολύ προσεχτικα το φάκελο μου, εγώ του έλεγα τι δουλειές έκανα κι εκείνος εστίαζε στο χαρακτήρα μου. Ξύπνησα. Δεν τολμώ να σκεφτώ ότι είναι κάτι καλό απλά θεωρώ ότι αυτός Κ πείτε με χαζή, κοιτούσε αν θα μου δώσει παιδί Κ η ξανθιά γυναίκα ήταν η Αγία. Παρόλο που δεν την είδα με την κλασική περιβολή. Δεν τολμώ να σκεφτώ θετικά όμως μεγάλη η χάρη της. 

Just now, Nephelie είπε:

Εσυ διδυμομανουλα τι κάνεις? 

• Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

@Thia1985 εγω καλά ολα,αραγμα μονο.εχω ανατριχιασει με αυτα που εγραψες!!!!! πας τωρα τελικα για τεστ!;;Εννοειται θα το τηρησεις οπως καταλαβαινω..εφιαλτες κ εγώ ειχα πολλους κ παρα πολλα μπερδεμενα ονειρα τρελά

ZAeBp3.png

Καλησπέρα κορίτσια... Μέσα σε όλη αυτή την πανδημία είχαμε μείνει από Ιανουάριο μήνα στην ωοληψια ευτυχώς 9 υγιών αυγών. Επειδή ήταν πολλά μας πρότειναν από δημόσιο νοσοκομείο να περιμένουμε 1-2 μήνες για να είναι χωρίς ερεθισμούς η μήτρα μου για την έμβρυο μεταφορά. Μάρτιο και εκεί που παίρναμε χάπια για έμβρυο μεταφορά σκάει η πανδημία και ακυρώθηκαν όλα. Σε τηλέφωνα από Μάιο και μετά,μας λένε ότι δεν είναι έτοιμοι ακόμα και από Σεπτέμβρη βλέπουμε. Μας έχει μόνο η έμβρυο μεταφορά και τρελαθηκαμε πραγματικά. Αν από Σεπτέμβρη μας λένε τα ίδια και επειδή μπορεί να γίνει νέο lock down μπορούμε λέτε να πάρουμε τα κατεψυγμένα αυγά από εκεί να κάνουμε έμβρυο μεταφορά αλλού? 

Just now, Basxar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Μέσα σε όλη αυτή την πανδημία είχαμε μείνει από Ιανουάριο μήνα στην ωοληψια ευτυχώς 9 υγιών αυγών. Επειδή ήταν πολλά μας πρότειναν από δημόσιο νοσοκομείο να περιμένουμε 1-2 μήνες για να είναι χωρίς ερεθισμούς η μήτρα μου για την έμβρυο μεταφορά. Μάρτιο και εκεί που παίρναμε χάπια για έμβρυο μεταφορά σκάει η πανδημία και ακυρώθηκαν όλα. Σε τηλέφωνα από Μάιο και μετά,μας λένε ότι δεν είναι έτοιμοι ακόμα και από Σεπτέμβρη βλέπουμε. Μας έχει μόνο η έμβρυο μεταφορά και τρελαθηκαμε πραγματικά. Αν από Σεπτέμβρη μας λένε τα ίδια και επειδή μπορεί να γίνει νέο lock down μπορούμε λέτε να πάρουμε τα κατεψυγμένα αυγά από εκεί να κάνουμε έμβρυο μεταφορά αλλού? 

Κοριτσι μου, μήπως αναφέρεσαι στο νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης; Κ εγώ στην αναμονή είμαι.. Μετα την καραντίνα, είπαν να ανακαινισουν τον μονάδα.. Έμαθα πως ακόμα δν μπήκε ο εργολάβος! 

Just now, Nephelie είπε:

@Thia1985 εγω καλά ολα,αραγμα μονο.εχω ανατριχιασει με αυτα που εγραψες!!!!! πας τωρα τελικα για τεστ!;;Εννοειται θα το τηρησεις οπως καταλαβαινω..εφιαλτες κ εγώ ειχα πολλους κ παρα πολλα μπερδεμενα ονειρα τρελά

Με το όνειρο ανατρίχιασες? Χοριακη όχι αύριο, την επόμενη Δευτέρα! 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις