admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

@[email protected] ο άντρας μου δεν το συζητάει καν. Η Εμμανουέλα ήταν τα πάντα του. Αυτός έτρεχε μαζί της αφότου γεννησα. Πήγαν μαζί στην Αθήνα με c130, πήγαν μαζί στην Γαλλία το πρώτο τους ταξίδι σ ένα άγνωστο γιαυτον τόπο χαμένος. 

Δεν αναφέρεται για να μην πληγωνόμαστε προφανώς.

Εγω με τον Νικόλα μου είμαστε αλλιώς. Την αναφέρουμε καθημερινά, πηγαίνουμε μαζί στον τάφο της όταν αυτός το επιθυμεί φυσικά, της άφησε χτες ένα αυτοκόλλητο , της μιλάει την φιλάει στην φωτο και με ρωτάει ότι δεν βάζει ο νους σου.

Απο την πρώτη στιγμή του μίλησα για τον θάνατο της, έκλαιγε δεν ήθελε να το δεχτεί, θέλω να την ξαναδώ μαμά μου έλεγε. Έχουν αγνή ψυχή τα παιδιά , είναι περίεργα , απαιτούν απαντήσεις δύσκολες που όμως δεν μπορείς να αποφύγεις.

Με τον καιρό και με πολύ κουβέντα και με απλά λογάκια συμβιβάστηκε, το πέρασε ομαλά όλο αυτό γενικά. 

Ακομα και τώρα με ρωτάει κουφά πράγματα αν έχει ψηλώσει και πως θα χωράει σε αυτόν τάφο αργότερα........

Ο Νικόλας έχει ωριμάσει πολύ γρήγορα λόγω αυτού του συμβάντος.

Αλλα όλα τα παιδιά φυσικά είναι διαφορετικά από την δίκη μας γενιά. Θα το δείτε με τα χρόνια.

Συμφωνώ. Όλα αλλαζουν. Είναι νωπό βέβαια ακόμα αλλά με την κουβέντα ο πόνος απαλύνεται... θέλει όμως χροοοονο και προσπάθεια. Εδώ εμείς δακρύζουμε κάθε φορά που αναφερόμαστε στο πρώτο εμβρυακι.οχι να είναι παιδι γεννημένο. Δεν το συζητώ. Αλλά μιλάμε για αυτό. Ειδικά εγώ. Νομίζω ότι με βοηθάει και με βοήθησε εκείνες τις στιγμές. Το σφίξιμο δεν το έχω ξεπεράσει, θέλω τον χρόνο μου. 

Τα παιδιά είναι αλλιώς. Είναι όπως λες αγνά. Αλλά είναι και μικρούλης τώρα. Να του χαρίσεις την παιδικοτητα του που κομμάτι της είσαι και εσύ. Είναι λεπτές οι ισορροπίες. Ξέρεις τι εννοώ...

• Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Διαφημίσεις

@Thia1985 σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί όλα αυτά τα έχω ζήσει. Κοίτα να χαρείς όμως γιατί θα γεννήσεις πριν το καταλάβεις και η περίοδος αυτή θα είναι από τις ωραιότερες της ζωής σου....οπότε κάνε το παν να την απολαύσεις χωρίς αρνητικές σκέψεις.

• Ευχαριστώ 1

Just now, [email protected] είπε:

Συμφωνώ. Όλα αλλαζουν. Είναι νωπό βέβαια ακόμα αλλά με την κουβέντα ο πόνος απαλύνεται... θέλει όμως χροοοονο και προσπάθεια. Εδώ εμείς δακρύζουμε κάθε φορά που αναφερόμαστε στο πρώτο εμβρυακι.οχι να είναι παιδι γεννημένο. Δεν το συζητώ. Αλλά μιλάμε για αυτό. Ειδικά εγώ. Νομίζω ότι με βοηθάει και με βοήθησε εκείνες τις στιγμές. Το σφίξιμο δεν το έχω ξεπεράσει, θέλω τον χρόνο μου. 

Τα παιδιά είναι αλλιώς. Είναι όπως λες αγνά. Αλλά είναι και μικρούλης τώρα. Να του χαρίσεις την παιδικοτητα του που κομμάτι της είσαι και εσύ. Είναι λεπτές οι ισορροπίες. Ξέρεις τι εννοώ...

Καταλαβαινω τι εννοεις. 

Η περίοδος ποτέ περίπου να υπολογίζω ότι θα έρθει;

Ο γιατρός δεν με έχει πάρει ακόμα τηλ 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Ναι, σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη να φανταστείς. Ήρθε η μητέρα μου να με βοηθήσει, Ο πατέρας μου Χεσμενος, τους είπα ότι το πάμε χαλαρά Κ βήμα βήμα Κ προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δε το λέμε πουθενά! Ούτε στον αδερφό μου δεν το είπα Κ άσκηση βέτο Κ στον άντρα μου γι αυτό. Ξέρω, πολλές θα το κρίνετε όμως τη θεωρώ τόσο γρουσούζα τη νύφη του που δε θέλω να ξέρει τπτ! 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι, σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη να φανταστείς. Ήρθε η μητέρα μου να με βοηθήσει, Ο πατέρας μου Χεσμενος, τους είπα ότι το πάμε χαλαρά Κ βήμα βήμα Κ προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δε το λέμε πουθενά! Ούτε στον αδερφό μου δεν το είπα Κ άσκηση βέτο Κ στον άντρα μου γι αυτό. Ξέρω, πολλές θα το κρίνετε όμως τη θεωρώ τόσο γρουσούζα τη νύφη του που δε θέλω να ξέρει τπτ! 

Καλά κάνεις. Ο κόσμος είναι κακός.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Καταλαβαινω τι εννοεις. 

Μόλις κόψεις τα φάρμακα... Σου στέλνω πμ

tvXOp2.png

Just now, Thia1985 είπε:

Να μην το πεις τότε. Δεν θα καταπιεζομαστε και για αυτά....

Φιλάκια στη μανούλα!!! Σε πήρε αγκαλίτσα??

• Ευχαριστώ 1

Just now, Καντι είπε:

Τελος πάντων εδώ θα ειμαστε και θα το συζητάμε το θεμα.

Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικός αυτο πρεπει να καταλάβει η @Thia1985 εμένα ολες μου οι χοριακες ηταν εκτος Ορίων των τιμών που έδινε το εργαστηριο, πολυ εκτος ομως. Και πίστευα μεχρι καποια στιγμή οτι θα μου έλεγε ο γιατρος οτι ισως να υπήρξε και μια δεύτερη εμφυτευση που να σταμάτησε κι ομως δεν εγινε αυτο. Τα μωρά οπως και όλοι οι άνθρωποι εχουμε τους ρυθμούς μας.

Κ εμενα κοπελα μου ηταν μεγαλη η χοριακη μου κ λεγαμε για δίδυμα αλλα τελικα ηταν ενα απο την αρχη...ηταν 910 τη 12η μερα...Οπως τα λες...ο καθε οργανισμός είναι διαφορετικός...Ο πρωτος υπερηχος θα δωσει απαντησεις...

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

Καταλαβαινω τι εννοεις. 

Εμένα μου έρχεται συνήθως σε 4-7 μερες

Διαφημίσεις

Just now, Chrisla είπε:

Εμένα μου έρχεται συνήθως σε 4-7 μερες

Συνήθως μου δίνει duphaston μετά από τις ωοληψιες γιαυτο λέω μήπως χρειάζεται κάτι.

Αλλα έχω μουλαρωσει και δεν θέλω να του τηλεφωνήσω.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Συνήθως μου δίνει duphaston μετά από τις ωοληψιες γιαυτο λέω μήπως χρειάζεται κάτι.

Αλλα έχω μουλαρωσει και δεν θέλω να του τηλεφωνήσω.

Επειδή δεν σε πηρε ε? 

Just now, Thia1985 said:

κι εγω αφου καναμε την αυχενικη και ηταν ολα καλα το ειπα στον αδερφο μου γιατι η νυφη και το σοι της ειναι κουτσομποληδες με μεγαλα στοματα. οτιδηποτε βοηθαει την ψυχικη μας ηρεμια αρα και τα εμβρυακια μας ειναι θεμιτο. κανε οτι θες και μην ακους κανεναν! ;-)

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H8z0p3.png

Just now, Moomin είπε:

Εδώ έφυγε το βρέφος στην Εύβοια από τις πλημμύρες... :(

Χθες διάβαζα ένα από τα πολλά άρθρα στο ίντερνετ για αυτό και σε κάποιο σημείο έλεγε "οι γονείς άργησαν να αντιδράσουν".Έγινα έξαλλη, με ποιο σκεπτικό αφήνουν να γραφτεί δημόσια κάτι τέτοιο,που είναι απλά ένα συμπέρασμα του αρθρογράφου για να γεμίσει το κείμενο.Οι άνθρωποι αυτοί είναι τσακισμένοι, πως θα νιώσουν άμα διαβάσουν κι ότι μπορεί να φταίνε?

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 6

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις