admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι, σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη να φανταστείς. Ήρθε η μητέρα μου να με βοηθήσει, Ο πατέρας μου Χεσμενος, τους είπα ότι το πάμε χαλαρά Κ βήμα βήμα Κ προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δε το λέμε πουθενά! Ούτε στον αδερφό μου δεν το είπα Κ άσκηση βέτο Κ στον άντρα μου γι αυτό. Ξέρω, πολλές θα το κρίνετε όμως τη θεωρώ τόσο γρουσούζα τη νύφη του που δε θέλω να ξέρει τπτ! 

Συγχαρητήρια να πάνε όλα καλά...

Βήμα-βήμα όπως λες και κρατήστε το για εσάς!!

Σκεψου εμείς στην 12η είμαστε κ εκτός τους γονείς δεν το έχουμε πει σε κανέναν!!!

• Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Just now, Nima είπε:

Χθες διάβαζα ένα από τα πολλά άρθρα στο ίντερνετ για αυτό και σε κάποιο σημείο έλεγε "οι γονείς άργησαν να αντιδράσουν".Έγινα έξαλλη, με ποιο σκεπτικό αφήνουν να γραφτεί δημόσια κάτι τέτοιο,που είναι απλά ένα συμπέρασμα του αρθρογράφου για να γεμίσει το κείμενο.Οι άνθρωποι αυτοί είναι τσακισμένοι, πως θα νιώσουν άμα διαβάσουν κι ότι μπορεί να φταίνε?

Απαράδεκτοι όμως! Καλά οι γονείς τύψεις θα έχουν σίγουρα :sad:

• Λυπημένη/-ος 2

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καταλαβαινω τι εννοεις. 

Η περίοδος ποτέ περίπου να υπολογίζω ότι θα έρθει;

Ο γιατρός δεν με έχει πάρει ακόμα τηλ 

Σταμάτησα τρίτη τα φάρμακα κ μου ήρθε Κυριακή.

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλά κάνεις. Ο κόσμος είναι κακός.

Το ξερω

Ειδικά η συγκεκριμένη 

Σας εχω πει τα μαργαριτάρια της. 

Just now, playbunny είπε:

κι εγω αφου καναμε την αυχενικη και ηταν ολα καλα το ειπα στον αδερφο μου γιατι η νυφη και το σοι της ειναι κουτσομποληδες με μεγαλα στοματα. οτιδηποτε βοηθαει την ψυχικη μας ηρεμια αρα και τα εμβρυακια μας ειναι θεμιτο. κανε οτι θες και μην ακους κανεναν! ;-)

Μωρέ εγώ στον αδερφό μου θέλω να το  πω ,θα ξετρελαθεί αλλά η νύφη από τη μεριά του άντρα μου Α πα πα. Δε γίνεται να ζητάω αυτός να μην το πει κι εγώ ναι. 

Just now, Renula είπε:

Συγχαρητήρια να πάνε όλα καλά...

Βήμα-βήμα όπως λες και κρατήστε το για εσάς!!

Σκεψου εμείς στην 12η είμαστε κ εκτός τους γονείς δεν το έχουμε πει σε κανέναν!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου

Το πα στη φίλη μου, αυτή με το μωράκι, την έχω σαν αδελφή μου. Για τη δωρεά δεν ξέρει. Μου είπε μόλις της είπα για το θετικό τσιρίζε από τη χαρά της κ τρόμαξε η μικρή της!! 

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι, σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη να φανταστείς. Ήρθε η μητέρα μου να με βοηθήσει, Ο πατέρας μου Χεσμενος, τους είπα ότι το πάμε χαλαρά Κ βήμα βήμα Κ προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δε το λέμε πουθενά! Ούτε στον αδερφό μου δεν το είπα Κ άσκηση βέτο Κ στον άντρα μου γι αυτό. Ξέρω, πολλές θα το κρίνετε όμως τη θεωρώ τόσο γρουσούζα τη νύφη του που δε θέλω να ξέρει τπτ! 

Αυτό το σχόλιο είναι για την κοπέλα που μου έγραψε ότι μου ευχήθηκε Κ χάθηκε το ποστ της στα τόσα πολλά. Μόλις έφυγαν οι δικοί μου κ πετάχτηκε η τσαπερδονα από απέναντι, λέει στο μπαμπά μου από το μπαλκόνι παππου(εχει άσπρα μαλλιά) και λέει αυτός με καμάρι, ορίστε!!! Παρών. Και να τον σκουντάει η μάνα μου γιατί δε θέλουμε να μαθευτεί. Μιλάμε θα ακούσει εξάψαλμο!!!! 

• Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

17 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

1927.18

Απλά δεν το πιστευω

Τρεμω

Ειλικρινά 

Δε μπορώ να πιστέψω ότι είναι θετικο

Κοπέλα μου συγχαρητήρια!!!  Να έχεις μια τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσύνη. Εχω την καλοκαιρινή μου άδεια αυτές τις μέρες γι'αυτό και δεν έγραφα. Προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώσεις από δω και πέρα,  γιατι αρχίζουν άλλα άγχη, βήμα βήμα κάθε φορά.  Φαντάσου έχω αυχενικη την άλλη εβδομάδα  και λέω πως πέρασε έτσι ο καιρός!!!  Χάρηκα πολύ για σένα,  όλα θα πάνε κατ' ευχήν  στο εξής ❤❤

@Mary H  να σας ζήσει η κορούλα σας!!! Γερή και καλοτυχη να είναι πάντα στη ζωή της . Και εσείς να την καμαρωσετε όπως επιθυμείτε!!! 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Ladybag20 είπε:

Κοπέλα μου συγχαρητήρια!!!  Να έχεις μια τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσύνη. Εχω την καλοκαιρινή μου άδεια αυτές τις μέρες γι'αυτό και δεν έγραφα. Προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώσεις από δω και πέρα,  γιατι αρχίζουν άλλα άγχη, βήμα βήμα κάθε φορά.  Φαντάσου έχω αυχενικη την άλλη εβδομάδα  και λέω πως πέρασε έτσι ο καιρός!!!  Χάρηκα πολύ για σένα,  όλα θα πάνε κατ' ευχήν  στο εξής ❤❤

@Mary H  να σας ζήσει η κορούλα σας!!! Γερή και καλοτυχη να είναι πάντα στη ζωή της . Και εσείς να την καμαρωσετε όπως επιθυμείτε!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Πράγματι, περνάει πολύ γρήγορα. Και σε εσένα τα καλύτερα!! 

Just now, Egina mama είπε:

Να μην το πεις τότε. Δεν θα καταπιεζομαστε και για αυτά....

Φιλάκια στη μανούλα!!! Σε πήρε αγκαλίτσα??

Ναι

Πολυ χαρουμενη

Λογικο

Στη νύφη δε λέω τπτ. Είναι ικανή να τρέχει τον άντρα της για εξωσωματικη για να κάνει παιδί, επειδή έμεινα εγώ. Ευτυχώς αρχίζει Κ καταλαβαίνει κι ο άντρας μου Κ μου δίνει δίκιο. Μου είπε σήμερα, έπαιρνε τηλ στις αποτυχίες μας για να δείχνει ότι αυτή μένει Ε? Ενώ εσύ όχι. Αρκέστηκα σε ένα ναι.. 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Nima είπε:

Χθες διάβαζα ένα από τα πολλά άρθρα στο ίντερνετ για αυτό και σε κάποιο σημείο έλεγε "οι γονείς άργησαν να αντιδράσουν".Έγινα έξαλλη, με ποιο σκεπτικό αφήνουν να γραφτεί δημόσια κάτι τέτοιο,που είναι απλά ένα συμπέρασμα του αρθρογράφου για να γεμίσει το κείμενο.Οι άνθρωποι αυτοί είναι τσακισμένοι, πως θα νιώσουν άμα διαβάσουν κι ότι μπορεί να φταίνε?

Γραφουν χωρίς να ξέρουν και χωρίς να σκεφτουν τι κακο θα προκαλεσουν.. Εδώ το κάνουν δικοί σου.. Πίστεψε με παθων.. 

• Λυπημένη/-ος 1

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Εσύ κοπέλα μου έχεις όλα τα δικιά του κόσμου. Αυτά τα σκεφτόμουν κι εγώ όταν έχασα τον ξάδερφο μου ώσπου είδα ένα όνειρο κάποια στιγμή, δεν το θυμάμαι ακριβώς, το 2006 έγινε. Τον λάτρευα, ήταν ο δεύτερος αδελφός μου, το ίδιο κι αυτος. Εμφανίστηκε λοιπόν ένα βράδυ στον ύπνο μου που ήμουν σε κατάθλιψη Κ μου είπε ότι πολλές φορές, οι άγγελοι στον ουρανό, λαχταράνε την επίγεια ζωή Κ παρακαλάνε να μπορούσαν κι αυτοι, έστω Κ λιγο να τη βιώσουν. Έρχονται λοιπόν σε κάποια οικογένεια, χωρίς όμως να έχουν αναμνήσεις από την ουράνια ζωή τους Κ γι αυτό κάποιες στιγμές έχουν ανεξήγητες μελαγχολίες που δεν ξέρουν από που προέρχονται. Είναι απο την ουράνια ζωή τους. Κάποια στιγμή λοιπόν, η χάρη που τους δόθηκε να ζήσουν τα επίγεια, λήγει, γι αυτό Κ πρέπει να επιστρέψουν πίσω, εκεί που ανήκουν. Γι αυτό τους παίρνει νέους. Χρειάζεται τη στρατιά του πίσω. Έτσι κι αυτός. Ίσως σου φανεί χαζό αλλά εμένα απαλυνε τον πόνο μου κ με βοήθησε να συνεχίσω. Είχε μια  μελαγχολία κάποιες φορές, ιδιαιτέρως πριν φύγει. 

Ζήτησα από το ΙΑΚ,  την ημέρα της εμβρυομεταφορας, αν μπορουσαν να μου πουν την εκπαίδευση της δότριας, μου την είπαν off the record λογω της όλης κατάστασης και έχει τελειώσει ακριβώς τη σχολή του ξαδελφου μου. Λίγες μέρες πριν, τον έβλεπα στον ύπνο μου κ μου έλεγε ότι θα τα καταφέρω, ήρθε η σειρά μου. Όταν μου παν από το ΙΑΚ τη σχολή, δάκρυσα τρομερά. Δε μπορούσα να συγκρατηθώ. Είμαι σίγουρη ότι χαμογελάει από ψηλά. 

Μην κλαις, μόνο να γελάς γιατί το αγγελούδι σας σάς βλέπει, λαχταρούσε την επίγεια ζωή.  Και θα σε βοηθήσει. Θα δεις. 

Δεν είναι ταμπου

Απλώς προτιμώ τη λέξη δωρεα

Το δανεικα είναι άτοπο. Μπλούζα μου δανείζει Κ θα τη γυρίσω πίσω? 

Αυτό εννοω

κατσε τωρα κ πες μ που κολλάει η εκπαίδευση της δοτριας με τα αυγα που πήρες..δηλ αν ηταν σκουπιδιαρα τι πειραζει??? αν ειχε βγαλει μονο γυμνάσιο κ παλι που πειραζει ??? δεν μπορώ να καταλάβω που κολλαει ολο αυτο ΕΝΩ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ..

για εξηγησε μ λιγο γιατι ζητάτε να μαθετε τι σχολη εχει βγαλει.??? για να ξέρω κ γω 

..

• Μου αρέσει 10

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κατσε τωρα κ πες μ που κολλάει η εκπαίδευση της δοτριας με τα αυγα που πήρες..δηλ αν ηταν σκουπιδιαρα τι πειραζει??? αν ειχε βγαλει μονο γυμνάσιο κ παλι που πειραζει ??? δεν μπορώ να καταλάβω που κολλαει ολο αυτο ΕΝΩ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ..

για εξηγησε μ λιγο γιατι ζητάτε να μαθετε τι σχολη εχει βγαλει.??? για να ξέρω κ γω 

..

Κορίτσι μου ήταν καθαρά μια ερώτηση που έκανα εγώ για δικούς μου λόγους, δε νομίζω ότι πρέπει να ταραζόμαστε. Εγώ ήθελα Κ το ρώτησα. 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσι μου ήταν καθαρά μια ερώτηση που έκανα εγώ για δικούς μου λόγους, δε νομίζω ότι πρέπει να ταραζόμαστε. Εγώ ήθελα Κ το ρώτησα. 

μα δεν ταραζομαστε...προσπαθω να καταλάβω που κολλαει ολο αυτο γιατί φυσικά το εχω ακούσει κ απο αλλες κοπέλες...πιο παλια βεβαια. σε κανει να νιώθεις  καλητερα αν ειναι νομικός??? γιατι αν σε κανει δεν ισχύει να ξες...ξερω οτι δύσκολα δεχτηκες τα δανεικά γιαυτό στο λεω...το να μαθεις τι εκπαιδευση εχει ισχυει μονο για σενα οχι οτι θα βγει κ το παιδι ετσι ομως ...αυτο που διαλεξες να κανεις ( εννοω την δωρεα) θελει κοτσια μεγαλα για ολες  μας.( οχι για μένα βέβαια για μενα το ιδιο ειναι,) αλλα για πολλες...

εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν σε κανει να νιώθεις καλα με το να ξες που σπουδασε αυτο σημαινει αυτοματα για μενα οτι ακομα εχεις ενδοιασμούς γιαυτο που έκανες... γιατι το ξαναλεω δεμ κολλάει πουθενα αλομα κ αν θες να καλυψεις τημ ψυχικη σ ηρεμία. τζάμπα το κανεις 

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μα δεν ταραζομαστε...προσπαθω να καταλάβω που κολλαει ολο αυτο γιατί φυσικά το εχω ακούσει κ απο αλλες κοπέλες...πιο παλια βεβαια. σε κανει να νιώθεις  καλητερα αν ειναι νομικός??? γιατι αν σε κανει δεν ισχύει να ξες...ξερω οτι δύσκολα δεχτηκες τα δανεικά γιαυτό στο λεω...το να μαθεις τι εκπαιδευση εχει ισχυει μονο για σενα οχι οτι θα βγει κ το παιδι ετσι ομως ...αυτο που διαλεξες να κανεις ( εννοω την δωρεα) θελει κοτσια μεγαλα για ολες  μας.( οχι για μένα βέβαια για μενα το ιδιο ειναι,) αλλα για πολλες...

εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν σε κανει να νιώθεις καλα με το να ξες που σπουδασε αυτο σημαινει αυτοματα για μενα οτι ακομα εχεις ενδοιασμούς γιαυτο που έκανες... γιατι το ξαναλεω δεμ κολλάει πουθενα αλομα κ αν θες να καλυψεις τημ ψυχικη σ ηρεμία. τζάμπα το κανεις 

Δεν ήθελα να απαντήσω αλλά ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί θα ήθελα να ξέρω αν γονιδιακα έχει κάποια κλίση το παιδί που θα έπρεπε να ξέρω ώστε να το βοηθήσω. 

• Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν ήθελα να απαντήσω αλλά ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί θα ήθελα να ξέρω αν γονιδιακα έχει κάποια κλίση το παιδί που θα έπρεπε να ξέρω ώστε να το βοηθήσω. 

Γονιδιακη κλιση;;;; Υπαρχει τετοιο πραγμα...;;; :roll:

• Μου αρέσει 1

Just now, Rafaelatarzan said:

..

Συμφωνώ απόλυτα,μ αρέσει πολύ ο τρόπος που τα λες,ταυτίζομαι πάντα....

Να χαίρεσαι τη μπουμπού σου!!!

Συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες!!!Μάλλον χάθηκαν κάπου και οι δικιές μου ευχές,ωστόσο δεν πειράζει, οι ευχές ποτέ δεν πάνε χαμένες :x

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια,keep the faith! 

• Μου αρέσει 3

Just now, against_all_odds είπε:

Συμφωνώ απόλυτα,μ αρέσει πολύ ο τρόπος που τα λες,ταυτίζομαι πάντα....

Να χαίρεσαι τη μπουμπού σου!!!

Συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες!!!Μάλλον χάθηκαν κάπου και οι δικιές μου ευχές,ωστόσο δεν πειράζει, οι ευχές ποτέ δεν πάνε χαμένες :x

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια,keep the faith! 

ο τρόπος μ ομως ειναι ωμος πολλες φορες ..το ξερω κ με γνωριζπυν πολλές...δεν μ αρεσουν οι ουτοπιες...μ αρέσει το ενα κ ενα κανουν 2 ...αυτο κ τερμα.

μερσι αγαπη μ...

Just now, Thia1985 είπε:

που μανα μ να εχει κλίση??? απο ενα κυτταρο λες που πηρες??? πιος στο ειπε αυτο??? γιατρός??? θα τρελαθούμε τελιως μ φαινεται.. θεια δεν ξέρω πιος στο ειπε κ τι σ ειπε αλλά  μαθε ότι δεν ισχυει...

δεν γίνεται  αυτο που λες με τιποτα   

αποδεξου την δωρεα οσο πιο καλα μπορείς ( γαιτι εμενα προσωπικά εμενα με αυτες  τις ερωτήσεις  μ δειχνεις οτι δεν μπορεις να το κάνεις) οσο πιο συντομα το καταλαβεις τοσο πιο ανωφελα θα περασει  κ η εγκυμοσύνη σ...

• Μου αρέσει 10

πρίν από 55 λεπτά , aurorahope είπε:

Γεια σου,

μετά την υστεροσκόπηση είχα κανονικά περίοδο. 'Αλλες κοπέλες βλέπουν περίοδο μετά από μήνες.  Σε κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετικά τα πραγματικά, ο γιατρός σου τι λέει για αυτό;

Κορίτσια, χρειάζομαι τα φώτα σας. Την Τετάρτη, αύριο δηλαδή, θα κάνω χοριακή και σήμερα είχα λίγα καφέ υγρά..¨Είχε κάποια από σας τέτοιο σύμπτωμα ή να κλαίω από τώρα;

THia 1985, σου έχω πει τα συγχαρητήρια μου σε παραπάνω ποστ...αλλά νομίζω έχει χαθεί μέσα στα άλλα σχόλια!! Όπως και να έχει, συγχαρητήρια και από τωρα και στο εξής μόνο καλά νέα!!

Είχα καφέ 2-3 μέρες αν θυμάμαι καλά πριν την χοριακη και ήταν θετική. Ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν πονάω και δεν εξελιχθεί σε κόκκινο αίμα , είναι θετικό σημάδι. Σου εύχομαι να είναι!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις