admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Σε ποιους διορισμους αναφερεσαι ακριβως και τι εννοεις σαλος?!

Οι διορισμοι της ειδικης αγωγης ειχαν δρομολογηθει εδω και χρονια απο τον Τσιπρα.

Διοριστηκαν συναδελφοι μου στο σχολειο οποτε δυσκολο να μην ειμαι ενημερη.Εκτος αυτου,η αδελφη μου ειναι επισης εκπ/κος αναπληρωτρια με 10χρονη προυπηρεσια και καθε χρονο αγωνιουμε μαζι για προσληψη/διορισμο οποτε ακομα πιο δυσκολο να μην ειμαι ενημερη.

Εσυ ρε κορίτσι δεν εχεις ελπίδες για διορισμό;

Just now, Joka είπε:

Σε ποιους διορισμους αναφερεσαι ακριβως και τι εννοεις σαλος?!

Οι διορισμοι της ειδικης αγωγης ειχαν δρομολογηθει εδω και χρονια απο τον Τσιπρα.

Διοριστηκαν συναδελφοι μου στο σχολειο οποτε δυσκολο να μην ειμαι ενημερη.Εκτος αυτου,η αδελφη μου ειναι επισης εκπ/κος,αναπληρωτρια με 10χρονη προυπηρεσια και καθε χρονο αγωνιουμε μαζι για προσληψη/διορισμο οποτε ακομα πιο δυσκολο να μην ειμαι ενημερη.

Παντως για το συγκεκριμενο νοσοκομειο η διαδικασια ειναι γρηγορη και απλη.

Το Αλεξάνδρας εννοεις που πηγατε εσείς;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Φυσικά.

Απο που το γνωρίζεις αυτό?Πηγα και σε κλινικη και σε νοσοκομειο δημοσιο οπου νοσηλευτηκε ο πατερας μου και ειδα ακριβως τα ιδια μετρα.

Βασικα,στην ιδιωτικη,ηταν και κατα περιπτωση πιο ελαστικοι.

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Απο που το γνωρίζεις αυτό?Πηγα και σε κλινικη και σε νοσοκομειο δημοσιο οπου νοσηλευτηκε ο πατερας μου και ειδα ακριβως τα ιδια μετρα.

Βασικα,στην ιδιωτικη,ηταν και κατα περιπτωση πιο ελαστικοι.

Τα δημόσια νοσοκομεία εγω προσωπικά δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου. Έχω  κακή εμπειρία λόγω του παιδιού μου. 

Τέλος πάντων . Ας αλλάξουμε κουβέντα δεν έχει νόημα.

• Λυπημένη/-ος 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Εσυ ρε κορίτσι δεν εχεις ελπίδες για διορισμό;

Το Αλεξάνδρας εννοεις που πηγατε εσείς;

Ναι,το Αλεξανδρας.

Εγω ειμαι 16 χρονια διορισμενη και πληρωσα μεγαλο κοστος για το επαγγελμα,γυριζοντας επι χρονια την αγονη γραμμη...

3 φορες παραλιγο να παω στον αλλο κοσμο και φυσικα η προσωπικη μου ζωη πήγε πισω.

Εδωσα εκει ολο το βαρος...

Και φυσικα εδωσα εξετασεις ασεπ 2 φορες με βαθμολογια πανω απο 80 για να διοριστω.

Μαχιμη,τιποτα δε μου χαριστηκε...

Τα δημόσια νοσοκομεία εγω προσωπικά δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου. Έχω  κακή εμπειρία λόγω του παιδιού μου. 

Τέλος πάντων . Ας αλλάξουμε κουβέντα δεν έχει νόημα.

Εγω μπορω να μιλήσω μονο για 3 δημόσια για τα οποια γνωριζω με.προσφατες εμπειριες.

Ειναι ομως και θεμα γιατρού,πού θα πέσεις..

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Εγω μαζι με μια συναδελφο πηγαμε στο Αλεξανδρας χωρις να ξέρουμε γιατρο και μειναμε πολύ ευχαριστημενες.

Ανακαινισμενο,πεντακαθαρο,όλοι ευγενεστατοι και δεν πονεσαμε καθολου.

Ειναι ρουτινα η υστεροσκοπηση και μας την εκανε χωρίς να επιλεξουμε φυσικα ουτε να γνωριζουμε ο διευθυντης,καθηγητης του τμηματος.

Ρουτίνα είναι όταν δεν έχεις πρόβλημα στη μήτρα. Όταν έχεις πρόβλημα, είναι στο χέρι του γιατρού να σε βοηθήσει ή να σου κάνει ζημιά. Κ εγω την πρώτη φορά έτσι πήγα στην τύχη κ την πάτησα. Το σύνηθες είναι να είναι διαγνωστικές κ όλα μια χαρά! Υπάρχουν όμως κ οι δύσκολες περιπτώσεις όπως η δική μου που χρειάζεται γιατρός με πείρα σε αυτό. Κ έχω γυρίσει πολλούς σε όλη την Αθήνα...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Νομιζω οτι εχω δυο μερες που καταλαβαινω τον μπεμπη κανει ενα φρουτ οταν ακουμπάω το χέρι μου χεζεται πάνω του και δεν ξανακάνει. Επισης αυτα τα μωρά στην κοιλιά δεν κοιμούνται οταν κοιμάσαι κι εσυ;;; Γιατι χτες με ξύπνησε δυο -τρεις φορές.

Όχι δεν κοιμούνται όταν κοιμάσαι, το αντίθετο, είναι ήρεμα όταν είσαι σε κίνηση και όταν ξαπλώνεις αρχίζουν οι τούμπες. Τι ωραία αίσθηση. Πήγες και στην τσαπακη διάβασα. Πώς πήγε ο υπέρηχος ? Σου έδωσε καμία 3d φωτογραφία να τον καμαρωσεις? 

Καλή Παναγιά σε όλες σας κορίτσια , με υγεία και για τις εγκυουλες εύχομαι καλή λευτεριά και για τις υπόλοιπες αγωνίστριες σύντομα να φουσκώσουν οι κοιλιτσες.

• Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 2

Just now, Fifo είπε:

Ρουτίνα είναι όταν δεν έχεις πρόβλημα στη μήτρα. Όταν έχεις πρόβλημα, είναι στο χέρι του γιατρού να σε βοηθήσει ή να σου κάνει ζημιά. Κ εγω την πρώτη φορά έτσι πήγα στην τύχη κ την πάτησα. Το σύνηθες είναι να είναι διαγνωστικές κ όλα μια χαρά! Υπάρχουν όμως κ οι δύσκολες περιπτώσεις όπως η δική μου που χρειάζεται γιατρός με πείρα σε αυτό. Κ έχω γυρίσει πολλούς σε όλη την Αθήνα...

Νομιζω πιο εμπειροι απο τους καθηγητες της Ιατρικης Σχολης στα νοσοκομεια δεν υπαρχουν....αυτοι βλεπουν χιλιαδες περιστατικα και κανουν αλλες τοσες επεμβασεις..

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Νομιζω πιο εμπειροι απο τους καθηγητες της Ιατρικης Σχολης στα νοσοκομεια δεν υπαρχουν....αυτοι βλεπουν χιλιαδες περιστατικα και κανουν αλλες τοσες επεμβασεις..

Όλες Έχουμε εμπειρίες κορίτσι μου Κ στο δημόσιο Κ στο ιδιωτικό. Κ η καθεμία κρίνει ανάλογα με την περίπτωση της. Εγώ μιλάω προσωπικά ως δύσκολη περίπτωση μήτρας,  όπου είχαν μαζευτεί 3 καθηγητές την ώρα της υστεροσκοπησης Κ συζητούσαν πώς να προχωρήσουν. Μετα απο αρκετή έρευνα κατέληξα στον γιατρό μου που μου έφτιαξε το ενδομήτριο. Δεν θέλω να πείσω καμία τι να κάνει, καθώς δεν είμαστε γιατροί εδώ μέσα για να είμαστε απόλυτες. Το μονο που λέω είναι ότι αν έχεις θέμα χρειάζεται ψάξιμο. 

Just now, Fifo είπε:

Όλες Έχουμε εμπειρίες κορίτσι μου Κ στο δημόσιο Κ στο ιδιωτικό. Κ η καθεμία κρίνει ανάλογα με την περίπτωση της. Εγώ μιλάω προσωπικά ως δύσκολη περίπτωση μήτρας,  όπου είχαν μαζευτεί 3 καθηγητές την ώρα της υστεροσκοπησης Κ συζητούσαν πώς να προχωρήσουν. Μετα απο αρκετή έρευνα κατέληξα στον γιατρό μου που μου έφτιαξε το ενδομήτριο. Δεν θέλω να πείσω καμία τι να κάνει, καθώς δεν είμαστε γιατροί εδώ μέσα για να είμαστε απόλυτες. Το μονο που λέω είναι ότι αν έχεις θέμα χρειάζεται ψάξιμο. 

Κι εγω τι νομιζω λοιπον εγραψα,χρησιμοποιωντας το συγκεκριμενο ρημα που δηλωνει εκφραση γνώμης, απο τη δικη μου εμπειρια,όπως κι εσυ.

Οσο για το αν εχουν ολες εμπειριες κι απο δημοσια κι απο ιδιωτικά,δεν ισχυει,για σενα μπορει να ισχυει.

Εγω για την υστεροσκοπηση στο Αλεξανδρας εμαθα απο εδω μεσα,πριν δεν ειχα εμπειρια.

Μια αλλη κοπελα καποτε μου το ειχε προτεινει,να ειναι καλά κι ίσως καποια αλλη κοπελα τωρα να βοηθηθει.

Το συμπερασμα οτι εγω θελω να πεισω ενω εσυ όχι,απο που προκυπτει?

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, [email protected] είπε:

3 μόρια δίνει το παιδί. Τίποτα... Τα προσόντα πριμοδοτουνται... Σκέψου ότι μαθήτρια μου με άριστη ξένη γλώσσα και μεταπτυχιακό βγήκε πολλές θέσεις πιο πάνω από εμένα.

Κι όμως. Είδα ένα ένα τα προσόντα της συγκεκριμένης. Το παιδί καθαρά. Ούτε μεταπτυχιακό κι αυτή, όπως εγώ. 

Just now, island1 είπε:

Με δυο παιδια θα την περάσεις τώρα χαχαχα

Κάτσε να τα δούμε μαρη

Just now, Joka είπε:

Ναι,το Αλεξανδρας.

Εγω ειμαι 16 χρονια διορισμενη και πληρωσα μεγαλο κοστος για το επαγγελμα,γυριζοντας επι χρονια την αγονη γραμμη...

3 φορες παραλιγο να παω στον αλλο κοσμο και φυσικα η προσωπικη μου ζωη πήγε πισω.

Εδωσα εκει ολο το βαρος...

Και φυσικα εδωσα εξετασεις ασεπ 2 φορες με βαθμολογια πανω απο 80 για να διοριστω.

Μαχιμη,τιποτα δε μου χαριστηκε...

Εγω μπορω να μιλήσω μονο για 3 δημόσια για τα οποια γνωριζω με.προσφατες εμπειριες.

Ειναι ομως και θεμα γιατρού,πού θα πέσεις..

Τη χρονιά που βρήκα δουλειά ήμουν αποφασισμένη να δηλώσω άγονη γραμμή. 

Όταν την βρήκα, φυσικά και την προτίμησα. Δούλευα από τα 22 ως τα 26 αλλού Κ βρήκα πενθήμερη δουλειά, με σταθερό μισθό. Απλά το κακό ήταν ότι δεν είχα ωράριο. Ναι μεν σταθερό αλλά... Και πήγαν πολλά πίσω δυστυχώς.

Πχ έκανα παράλληλα ξένη γλώσσα κι ενώ το ήξεραν, δε με άφηναν να φεύγω στην ώρα μου εφόσον η δουλειά έτρεχε. Έπαθα υπερκόπωση. Έτρεχα σα την τρελή από τη δουλειά στα μαθήματα. 

Φέτος, είχα αποφασίσει να κάνω μεταπτυχιακό για να ξεφεύγει το μυαλό, ειδική αγωγή θα έκανα. Όμως το Εαπ λόγω κορονοιου ζητούσε όλα τα χρήματα μπροστά. 4500 για μεταπτυχιακό και 4360 για παιδί... 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

πρίν από 11 λεπτά , Thia1985 είπε:

Στο μεταξύ πρέπει να δειτε τον άντρα μου. Κάθεται Κ διαβάζει η εγκυμοσύνη ανά εβδομάδα, η διατροφή της εγκύου,  τι να περιμένετε όταν είστε έγκυος. Έχω πεθάνει στο γέλιο, τέτοια μετάλλαξη δεν την περίμενα. 

Ευτυχώς Δευτέρα πάει δουλειά Κ θα πίνω τον καφέ μου με ησυχία. Τώρα πήγε Κ πήρε φρέντο εσπρέσο Κ μου λέει πιες δυο γουλιές, τόσο επιτρέπεται, το διάβασα στο ίντερνετ. 

:roll:

Τωρα εμαθα τα ευχαριστα!! Συγχαρητηρια !!! Ευχομαι να σαι ευτυχισμενη απο δω κ μπρος κ να απολαυσεις την μητροτητα που τοσο επιθυμείς!!+

Οσο για τον καφε, πες στον αντρα σου οτι πρεπει επειγόντως  να αφαιρέσετε  την μιση γουλια καφε...γιατι επιτρέπεται  μονο μιαμιση γουλια καφε στην εγκυμοσυνη!!! 

• Χαχα 2

Just now, Fifo είπε:

Όταν λες σου έφτιαξε το ενδομήτριο; Μας εξηγείς γιατί και ο δικό μου είναι προβληματικό; 

Just now, eleni17 είπε:

Τωρα εμαθα τα ευχαριστα!! Συγχαρητηρια !!! Ευχομαι να σαι ευτυχισμενη απο δω κ μπρος κ να απολαυσεις την μητροτητα που τοσο επιθυμείς!!+

Οσο για τον καφε, πες στον αντρα σου οτι πρεπει επειγόντως  να αφαιρέσετε  την μιση γουλια καφε...γιατι επιτρέπεται  μονο μιαμιση γουλια καφε στην εγκυμοσυνη!!! 

Να σαι καλά, γέλασα με το τελευταίο. Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου κι εσύ ότι ποθείς. 

Άσε, έχω πεθάνει στο γέλιο αλλά να σου πω αν και διστακτικοί γιατί δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί, επέστρεψε το χαμόγελο μας. Καλά, εγώ έχω καθημερινό σόου με τις μικρές αλλά εκείνος είχε χρόνια να χαμογελάσει.Και το χαίρομαι να σου πω. 

Αλλά προτιμώ να γυρίσει στη δουλειά διότι κάθε τρεις Κ λίγο έρχεται. 

Πίνεις αρκετό νερό,? 

Πορτοκαλαδα ήπιες? 

Μην πίνεις νερό με το φαγητό, θα έχεις αναγούλες. 

Μην σκυβεις

Όχι καφεδες

Δηλαδή τώρα σε ποια εβδομάδα είμαστε??? (αυτό το είμαστε με ξεπερνά). Πραγματικά όμως. 

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις