admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Ναι,το Αλεξανδρας.

Εγω ειμαι 16 χρονια διορισμενη και πληρωσα μεγαλο κοστος για το επαγγελμα,γυριζοντας επι χρονια την αγονη γραμμη...

3 φορες παραλιγο να παω στον αλλο κοσμο και φυσικα η προσωπικη μου ζωη πήγε πισω.

Εδωσα εκει ολο το βαρος...

Και φυσικα εδωσα εξετασεις ασεπ 2 φορες με βαθμολογια πανω απο 80 για να διοριστω.

Μαχιμη,τιποτα δε μου χαριστηκε...

Εγω μπορω να μιλήσω μονο για 3 δημόσια για τα οποια γνωριζω με.προσφατες εμπειριες.

Ειναι ομως και θεμα γιατρού,πού θα πέσεις..

Μπράβο σου κ πάλι μπράβο σου! 

Κ απ ότι φαίνεται οι κόποι σου ανταμείβονται κ έρχεται το θείο δώρο! Απόλαυσε το!!!!

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Visit a vis είπε:

Όταν λες σου έφτιαξε το ενδομήτριο; Μας εξηγείς γιατί και ο δικό μου είναι προβληματικό; 

Προφανώς εννοεί φλεγμονες, πολυποδες, διαφραγματα κλπ. 

Εμένα πχ είχε δύο πολυποδες και φλεγμονή γύρω τους. Πέρα από τα έμβρυα ίσως έφταιγε κι αυτό που δεν έμενα γιατί προσπαθώ χρόνια. Και πιο μικρή είχα καλύτερα Ωαρια. 

• Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Όταν λες σου έφτιαξε το ενδομήτριο; Μας εξηγείς γιατί και ο δικό μου είναι προβληματικό; 

Ναι βέβαια. Μου έλυσε τις συμφυσεις Κ ενώ πάντα είχα γύρω στα 5 με 6 χιλ. Έφτασε στα 10. Κ βελτιώθηκε κ η περίοδος μου. 

Είχα Ναι κ φλεγμονή αλλά αυτή με αντιβίωση έφυγε.

• Ευχαριστώ 1

Just now, Malntalia είπε:

Συγγνώμη τι είναι το ΕΡΑ τεστ? 

Θα σου εξηγήσουν τα κορίτσια που το έχουν κανει

Σε εμένα ευτυχώς δεν χρειαστηκε

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μπράβο σου κ πάλι μπράβο σου! 

Κ απ ότι φαίνεται οι κόποι σου ανταμείβονται κ έρχεται το θείο δώρο! Απόλαυσε το!!!!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.

Στη ζωη μου δε βρηκα τιποτα ετοιμο,ούτε μου ηρθε ευκολα,πραγματικα για ολα χρειαστηκε να κοπιάσω υπερβολικα,αλλα επιτέλους πλεον δικαιωθηκα.Συνεχιζω φυσικα με αλλους στοχους για το μελλον...

Δε γραφω σε ολες,ελλειψει χρόνου,αλλα σε παρακολουθώ,λυπηθηκα για την τωρινη ατυχια σου κι ευχομαι πολυ γρηγορα να σου δωσει κι εσενα ο Θεος αυτο που τοσο επιθυμεις!

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι καινουργια στο φορουμ,εχω στο ιστορικο μου 3 εξωσωματικες . Εχω κανει ολες τις προσπαθειες Κρήτη σκεφτομουν αυτη την φορα να παω σε καποιον γιατρο Αθηνα και δδεν ξερω ποιον να διαλεξω .υπαρχει  καποιο τοπικ που μπορω να βρω συζητηση για εξωσωματικους στην Αθηνα? ή οποια θελει  να μου προτεινει καποιο  γιατρο Της σε π.μ θα το εκτιμούσα  πολυ.

• Μου αρέσει 2

Just now, [email protected] είπε:

Δεν νομίζω...στο πρώτο ραντεβού που με είδε υπερηχογραφικά μου είχε πει ότι βλέπει συμφησεις και με είχε ενημερώσει ότι θα προηγηθεί διαγνωστική υστεροσκοπηση κι αν επενέβαινε θα γινόταν επεμβατική (;). Βρήκε συμφησεις και πολύποδα αλλά πληρώθηκε σαν διαγνωστική.

Με τον υπέρηχο στο βρήκε αυτό?Πριν αρχίσεις ωοληψιες δλδ?

Just now, Fifo είπε:

Ναι βέβαια. Μου έλυσε τις συμφυσεις Κ ενώ πάντα είχα γύρω στα 5 με 6 χιλ. Έφτασε στα 10. Κ βελτιώθηκε κ η περίοδος μου. 

Είχα Ναι κ φλεγμονή αλλά αυτή με αντιβίωση έφυγε.

Σε μια απλή υστεροσκόπηση φαίνεται, σωστά; 

Θα κάνω και αλλού, (έκανα προ 6μηνου και δεν είχε φανεί κάτι) για μια 2η γνώμη, αν και πάλι δεν ανέβει το πάχος του πέραν του 7.5. 

Η φλεγμονή φαίνεται στην κάμερα ή στη βιοψία; 

Just now, Thia1985 είπε:

Να σαι καλά, γέλασα με το τελευταίο. Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου κι εσύ ότι ποθείς. 

Άσε, έχω πεθάνει στο γέλιο αλλά να σου πω αν και διστακτικοί γιατί δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί, επέστρεψε το χαμόγελο μας. Καλά, εγώ έχω καθημερινό σόου με τις μικρές αλλά εκείνος είχε χρόνια να χαμογελάσει.Και το χαίρομαι να σου πω. 

Αλλά προτιμώ να γυρίσει στη δουλειά διότι κάθε τρεις Κ λίγο έρχεται. 

Πίνεις αρκετό νερό,? 

Πορτοκαλαδα ήπιες? 

Μην πίνεις νερό με το φαγητό, θα έχεις αναγούλες. 

Μην σκυβεις

Όχι καφεδες

Δηλαδή τώρα σε ποια εβδομάδα είμαστε??? (αυτό το είμαστε με ξεπερνά). Πραγματικά όμως. 

Aν το ενδιαφέρον  δεν ειναι σε σημειο υστεριας ειναι γλυκο! Αστους κ να σε καλομαθουν λιγο! 

Με το καλο!!

• Ευχαριστώ 1

Καλησπέρα. Σήμερα έμαθα για μια φίλη που έκανε με δανεικά και έμεινε έγκυος μετά από πολλή κόπο ότι το έχασε στην 6-7 εβδομάδα και ο Σφακ της είπε ότι ήτανε αναβίωση της φλεγμονής. Ειχε φλεγμονή και στην τελευταία υστεροσκοπηση ήτανε καθαρή και προχώρησαν. Το έχει ξανακουσει κάποια; Αντιβιωση θα έπαιρνε από 8 εβδομάδα της είχε πει. Θα μπορούσε να κάνει κάτι άλλο; Ίσως να έπαιρνε αντιβιωση πιο νωρίς; 

• Λυπημένη/-ος 5

Διαφημίσεις

Σε μια απλή υστεροσκόπηση φαίνεται, σωστά; 

Θα κάνω και αλλού, (έκανα προ 6μηνου και δεν είχε φανεί κάτι) για μια 2η γνώμη, αν και πάλι δεν ανέβει το πάχος του πέραν του 7.5. 

Η φλεγμονή φαίνεται στην κάμερα ή στη βιοψία; 

Ναι η υστεροσκοπηση είναι η ίδια  είτε διαγνωστική είτε επεμβατική Κ φαίνεται η κατάσταση της μήτρας.  Η φλεγμονή φαίνεται κ από την κάμερα. 

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Σήμερα έμαθα για μια φίλη που έκανε με δανεικά και έμεινε έγκυος μετά από πολλή κόπο ότι το έχασε στην 6-7 εβδομάδα και ο Σφακ της είπε ότι ήτανε αναβίωση της φλεγμονής. Ειχε φλεγμονή και στην τελευταία υστεροσκοπηση ήτανε καθαρή και προχώρησαν. Το έχει ξανακουσει κάποια; Αντιβιωση θα έπαιρνε από 8 εβδομάδα της είχε πει. Θα μπορούσε να κάνει κάτι άλλο; Ίσως να έπαιρνε αντιβιωση πιο νωρίς; 

Με άγχωσες λίγο τώρα. Προφανώς είχε έντονη φλεγμονή η την φούντωσε κάτι πχ ζάχαρο. Πόση χοριακη είχε? 

Από την άλλη όμως, υπάρχουν γυναίκες με φουλ φλεγμονες που δεν ξέρουν καν ότι τις έχουν και μια χαρα παιδιά γεννούν. Προφανώς ήταν κι άλλα τα θέματα. 

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, anoulious είπε:

Πολύ κρίμα! Είχε χρονια φλεγμονή? Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης στην εγκυμοσύνη. Κ εμένα αυτό είναι ένα από τα άγχη μου. 

Just now, Fifo είπε:

Πολύ κρίμα! Είχε χρονια φλεγμονή? Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης στην εγκυμοσύνη. Κ εμένα αυτό είναι ένα από τα άγχη μου. 

Σου δίνουν αντιβίωση, μια εβδομάδα κάθε μήνα. Το ξερω απο φίλη μου. Ξέρω ότι προκαλεί πρόωρο τοκετό. 

• Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Με άγχωσες λίγο τώρα. Προφανώς είχε έντονη φλεγμονή η την φούντωσε κάτι πχ ζάχαρο. Πόση χοριακη είχε? 

Από την άλλη όμως, υπάρχουν γυναίκες με φουλ φλεγμονες που δεν ξέρουν καν ότι τις έχουν και μια χαρα παιδιά γεννούν. Προφανώς ήταν κι άλλα τα θέματα. 

Thia μου οταν το εγραψα προφανως δεν σκρεφτομουν εσενα.Εσυ δεν ειχες φλεγμονη!Μη κανεις συγκρισεις.Αλλα θεματα δεν ειχε.Πολλη μεγαλη ατυχια εχει στη ζωη.Εγω το εγραψα για να δω αν ετυχε σε καποια κοπελα και μηπως μπορω να βοηθησω για την επομενη φορα.

η

Just now, Fifo είπε:

Συνηθως   οι  φλεγμονες   στη μητρα ειναι χρονιες  

• Λυπημένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις