admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, thomy89 είπε:

Καλησπέρα σας, 

Την Πέμπτη 13/8 εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες. Είναι η τέταρτη προσπαθεια εξωσωματικής. Το Σάββατο θα κάνω χοριακη. Δεν νιώθω όμως κανένα συμπτώμα. Να απογοητευτω για ακόμη μια φορά; Γνωρίζετε περιπτωσεις που χωρίς κανένα συμπτώμα τελικά τα κατάφεραν;

Ναι εγω χωρις κανένα σύμπτωμα οπως και σε καθε αλλη φορα! Πέτυχα με την όγδοη πολυ καλη επιτυχία να εχεις!

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Te13 είπε:

Καλησπερα!!  Ειμαι καινουργια εδω θα ήθελα την γνωμη σας για καποιους για καποιους γιατρούς που μου εχουν συστήσει για εξωσωματική. Καραβιτης, Παντός καο Λαϊνας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Εγω προτείνω Γένεσις και ας μην ήταν ο Πάντος ο γιατρός μου. 

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, Te13 said:

Καλησπερα!!  Ειμαι καινουργια εδω θα ήθελα την γνωμη σας για καποιους για καποιους γιατρούς που μου εχουν συστήσει για εξωσωματική. Καραβιτης, Παντός καο Λαϊνας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλησπέρα κοπέλα μου και καλως ηρθες! Προσωπικά επισκεφτηκα τον Λαινα και τον Παντο. Δεν μου αρεσε το στυλ τους οποτε δεν τους επελεξα. Για τον Καραβιτη που λες δεν τον ξερω καθολου. Οτι και να πουμε εδω βέβαια θα σου πρότεινα αφου μαζεψεις μερικα ονοματα να τους επισκεφτεις η ιδια και να δεις απο κοντα πριν επιλεξεις. 

sBP3p3.png

Just now, winspert said:

Γεια σου κοπελα μου... Λυπάμαι που βρίσκεσαι κ εσυ σ αυτό το φόρουμ κ σου εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη... Αν θες μας λες λιγα πράγματα για σένα κ για τη δυσκολια που αντιμετωπίζετε... Γιατους πρωτους δυο δεν εχω αποψη αλλα για το Λαϊνά εχω κ μάλιστα τη χειρότερη... Απλά θα σε παρακαλεσω να ΜΗΝ πας εκει...Ελπιζω αυτό κ μονο να σου λέει πολλα...

Αλήθεια? Εκεί ήταν να πάω αρχικά συστημένη και καλά κιόλας. Στο τηλ με την προσωπική του μαία που μου πήρε ιστορικό με ρώταγε αν έχω άλλες εγκυμοσύνες της λέω ναι η πρώτη διακόψαμε για αυτό α πολύ ωραία μου κάνει, η δεύτερη της λέω παλίνδρομη α τέλεια συνεχίζει αυτή...λέω σοβαρά τώρα είναι αντιμετώπιση αυτή? απλώς σημείωνε προφανώς χωρίς να ακούει τι της λέω.. συν ότι δε μου έλεγαν ποτέ έστω εύρους κόστους αλλά ότι θα το μάθαινα στο 1ο ραντεβού αφού πλήρωνα 120...

• Λυπημένη/-ος 2

Just now, playbunny είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου και καλως ηρθες! Προσωπικά επισκεφτηκα τον Λαινα και τον Παντο. Δεν μου αρεσε το στυλ τους οποτε δεν τους επελεξα. Για τον Καραβιτη που λες δεν τον ξερω καθολου. Οτι και να πουμε εδω βέβαια θα σου πρότεινα αφου μαζεψεις μερικα ονοματα να τους επισκεφτεις η ιδια και να δεις απο κοντα πριν επιλεξεις. 

Εχεις δικιο σ αυτό που λες...Απλα επειδη εγω δεν επισκεφτηκα απλα το Λαϊνά αλλα εκανα κ προσπάθεια εκει,γι αυτό είμαι τοσο απόλυτη...Δεν είναι οτι κατι δεν μου αρεσε...απλα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τον εχουν κλεισει ακομα..

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

Απίστευτο μου φαίνεται για τους υπερήχους... οκ σε έναν τυπικό υπέρηχο αλλά έστω στους 3 μεγάλους, είναι πολύ σημαντική στιγμή για το ζευγάρι...

Και βέβαια μετά από την εξυπνάδα να πάω μόνη μου στη β επιπέδου στη 1η μου εγκυμοσύνη και να φάω τη φρίκη μόνη μου, δεν υπάρχει περίπτωση να μη μπει μέσα ο σύζυγος τουλάχιστον στους βασικούς.

Πάντως εμάς μας άφησαν κανονικά.

Δεν τους κανω εκεί τους μεγάλους τους κανω στα ιατρεία των γιατρών που μου σύστησε για να ειναι και ο σύζυγος. Και το ειπα και ξεκάθαρα οτι δεν θα τους κανω εκεί γι αυτόν τον λόγο και δεν μου ειπε κανεις οκ ας μπει και ο σύζυγος.

• Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, playbunny said:

@Te13 επίσης πιστεύω στα αρνητικά του Πάντου μεγάλες αναμονές, πιο απρόσωπη μεταχείριση, πιο ακριβά...με άλλο γιατρό στο κέντρο μπορεί να είναι καλύτερα αφού το εμβρυολογικό έχει τη μεγαλύτερη σημασία κι είναι το ίδιο...

• Μου αρέσει 4

Just now, olpapa είπε:

Αλήθεια? Εκεί ήταν να πάω αρχικά συστημένη και καλά κιόλας. Στο τηλ με την προσωπική του μαία που μου πήρε ιστορικό με ρώταγε αν έχω άλλες εγκυμοσύνες της λέω ναι η πρώτη διακόψαμε για αυτό α πολύ ωραία μου κάνει, η δεύτερη της λέω παλίνδρομη α τέλεια συνεχίζει αυτή...λέω σοβαρά τώρα είναι αντιμετώπιση αυτή? απλώς σημείωνε προφανώς χωρίς να ακούει τι της λέω.. συν ότι δε μου έλεγαν ποτέ έστω εύρους κόστους αλλά ότι θα το μάθαινα στο 1ο ραντεβού αφού πλήρωνα 120...

Δυστυχώς κ εγω συστημενη πηγα εκει... Ήταν η χειρότερη αρχη που θα μπορουσα να κανω κ η χειρότερη εμπειρία...Απο τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο εκει μεσα ειναι ολοι απαράδεκτοι κ ακατάλληλοι...Εχω ξαναγραψει στο παρελθόν τους λόγους...Αν ξαναγραψω οχι σεντονι θα γινει...θα πιασω σελιδες ολόκληρες...αστα....

• Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Έχεις μεγάλο δίκιο στο να κάνει ραντεβού και να επιλέξει. Νομιζω ότι είναι και ο λόγος που την πατησα που δεν έκανα εξ αρχής δυο τρία ραντεβού.

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι said:

Ναι εγω χωρις κανένα σύμπτωμα οπως και σε καθε αλλη φορα! Πέτυχα με την όγδοη πολυ καλη επιτυχία να εχεις!

Σε ευχαριστώ παρα πολυ! 

Διαφημίσεις

Just now, winspert said:

Εχεις δικιο σ αυτό που λες...Απλα επειδη εγω δεν επισκεφτηκα απλα το Λαϊνά αλλα εκανα κ προσπάθεια εκει,γι αυτό είμαι τοσο απόλυτη...Δεν είναι οτι κατι δεν μου αρεσε...απλα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τον εχουν κλεισει ακομα..

Εννοείται, και καλα κανεις που το λες μετα απο οσα τραβηξες. ♥️

• Μου αρέσει 1

sBP3p3.png

Just now, thomy89 είπε:

Μακάρι να συμβεί και σε μένα το ίδιο.. Κάθε φορά λέω στον εαυτό μου να μην το σκέφτεται καν και να είμαι χαλαρή. Αλλά κάθε φορά μέχρι να έρθει η μέρα της χοριακης ψάχνω για συμπτώματα. 

Ουτε εγω ειχα συμπτωματα. Μονο στο πλαι πονουσε το στηθος μου. 

CpFNp3.png

Just now, Καντι είπε:

Δεν τους κανω εκεί τους μεγάλους τους κανω στα ιατρεία των γιατρών που μου σύστησε για να ειναι και ο σύζυγος. Και το ειπα και ξεκάθαρα οτι δεν θα τους κανω εκεί γι αυτόν τον λόγο και δεν μου ειπε κανεις οκ ας μπει και ο σύζυγος.

Στους επόμενους θα μου λένε που θα πηγαίνω?? 

Γιατί κι εγώ θα ήθελα πχ όταν ακούσουμε καρδιά να ναι ο άντρας μου μέσα. 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Ευχαριστώ πολυ!! Εσεις ποιον καταληξατε τελικα??? 

Just now, Te13 said:

Ευχαριστώ πολυ!! Εσεις ποιον καταληξατε τελικα??? 

Εμεις καταλήξαμε, περασαμε και αποτυχαμε απο Αρκουλη, Τζεφερακο και Βασιλόπουλο. Δεν θα συνεστηνα κανεναν απο αυτους για διαφορετικούς λόγους τον καθένα. Τελικά πετυχαμε με τον Σφακιανουδη στην 4η προσπάθεια και θα προτεινα να τον δειτε, αλλα θα συνεστηνα και τον γιατρό της @winspert τον Μακρακη που τον γνωρίσαμε και είναι εξίσου εξαιρετικός. 

• Μου αρέσει 2

sBP3p3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις