admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Troufaki είπε:

Κοριτσια ψυχραιμια! Ανατριχιαζω και μονο που διαβαζω για συνδρομα και προβληματα στα μωρακια. 
@Joka αν και συμφωνω μαζι σου για τον συγκεκριμενο γιατρο και τις αντιβιωσεις, τα γραφεις λιγο χοντρα και χανεις το δικιο σου. Βεβαια τα ιδια εγραφε και η @Egina mama παλιοτερα για τα μωρα που θα ειχαν προβλημα επειδη οι μαναδες τους εκαναν ενα τσιγαρο η επιναν ενα ποτηρι κρασι στην εγκυμοσυνη. Κοριτσια ειναι ντροπη να γραφονται τετοια.

Τελος μου εχει δωθει η εντυπωση οτι στον συγκεκριμενο γιατρο οταν πας στο λογιστηριο σου λενε οτι εχεις εκπτωση 20% αν κανεις διαφημιση στο φορουμ..:D

Είπα να μην απαντήσω αλλά το τελευταίο που γράφεις είναι τελείως άκυρο σε πληροφορώ!!!! 

Δεν τον νοιάζει καθόλου η διαφήμιση, αν τον ένοιαζε πίστεψε με είμαι περιπτωσαρααα. Αλλα έδειχναν οι εξετάσεις μου κι άλλα έβλεπε στα Ωαρια που έπαιρνε . Καλό είναι, για ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε προσωπικά να μην γράφουμε ανακρίβειες. Συγγνώμη αλλά δε μπορούσα να μην απαντήσω σε αυτό. Εκτός κι αν τον έχεις συναντήσει κι έχεις προσωπική αποψη, πάω πάσο, τη σέβομαι.  

• Μου αρέσει 7

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Troufaki είπε:

Κοριτσια ψυχραιμια! Ανατριχιαζω και μονο που διαβαζω για συνδρομα και προβληματα στα μωρακια. 
@Joka αν και συμφωνω μαζι σου για τον συγκεκριμενο γιατρο και τις αντιβιωσεις, τα γραφεις λιγο χοντρα και χανεις το δικιο σου. Βεβαια τα ιδια εγραφε και η @Egina mama παλιοτερα για τα μωρα που θα ειχαν προβλημα επειδη οι μαναδες τους εκαναν ενα τσιγαρο η επιναν ενα ποτηρι κρασι στην εγκυμοσυνη. Κοριτσια ειναι ντροπη να γραφονται τετοια.

Τελος μου εχει δωθει η εντυπωση οτι στον συγκεκριμενο γιατρο οταν πας στο λογιστηριο σου λενε οτι εχεις εκπτωση 20% αν κανεις διαφημιση στο φορουμ..:Dε

Εγω ποτέ δεν είπα οτι αν καπνίζεις ένα τσιγάρο ή αν πίνεις ένα ποτήρι κρασί το μωρό σου θα  έχει πρόβλημα και θα ήθελα να μου βάλεις το σχετικό μου σχόλιο. 

Τα ακριβή μου λογια ήταν ότι η εγκυμονούσα έχει όλα τα δίκια με το μέρος της και ότι καταλαβαίνω την εξάρτηση ( από το τσιγάρο, εξαρτημένες απο αλκοολ λίγο δύσκολο να έχουμε εδώ μέσα). Έχω πει όμως ότι θεωρώ επικίνδυνο τον επαγγελματία της υγεία που το επιτρέπει επειδή κάπνισμα και αλκοόλ διαπερνούν το πλακούντα, με το δεύτερο να ενοχοποιείται για διάφορα σοβαρά θέματα. 

Όσο για ην 20% έκπτωση πάλι θα ήθελα να προσέχουμε τι λέμε. Επειδή έχει την περισσότερη πελατεία, θα γράψουν περισσότερες κοπέλες για αυτον . Ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα?

Και τελος όσο για τις αντιβιωσεις που κάνουν παιδιά με σύνδρομα και λοιπές βλακείες θα πω ότι χάρη σε αυτές έχω δύο παιδιά. Για την ώρα δεν έχουν σύνδρομο αν αποκτήσουν θα μπω να σας το γράψω.

• Μου αρέσει 6

Δε νομιζω να ειμαι η μονη κοριτσι που εχω σχηματισει αποψη για γιατρους απο εδω διαβαζοντας τις πρακτικες τους,ολες αυτο δεν κανουμε εδω?

Εχω συλλεξει λοιπον πληροφοριες κι εχω σχηματισει αποψη,θετικη ή αρνητική για πολλους γιατρους,τους περισσοτερους θα ελεγα κι ας μην τους εχω γνωρισει προσωπικα κι οταν διαβάζεις κιόλας τοσο καιρο μπορεις πλεον να καταλάβεις ποιες ειναι οι εντιμες και αντικειμενικες εμπειριες και ποιες όχι.

Δεν σχολιαζω ατομο ούτε χαρακτηρα,σχολιαζω πρακτικες.

Οσο για το αλλο που εγραψες,οι περισσοτερες απο δω μεσα θεωρουμαστε "περιπτωσάρες"...

Just now, Troufaki είπε:

Τελος μου εχει δωθει η εντυπωση οτι στον συγκεκριμενο γιατρο οταν πας στο λογιστηριο σου λενε οτι εχεις εκπτωση 20% αν κανεις διαφημιση στο φορουμ..:D

Αυτο για την εκπτωση αν και ενδιαφερουσα πληροφορία την οποια δε γνωριζα καν,εξηγει πολλά και επιβεβαιωνει επίσης πολλά....

Ειναι γνωστο οτι αυτό γινεται γενικα στα φορουμ.Πριν λιγα χρονια ετσι απεκτησε πελατεια άλλος νεος,ανερχομενος γιατρός...

hKYcp3.png

Και να συμπληρώσω ότι αν δεν με είχαν προκαλέσει τα άκομψα σχόλια της συμφορουμητισσας ποτέ δεν θα είχα μπει σε αυτή τη διαδικασία.

Πέρασαν θετικές χοριακες, ακούσαμε καρδούλες, χάθηκαν μωράκια, τρυπηθηκαμε για να βγάλουμε ένα ωαριο και δεν στάθηκε σε καμία από όλες αυτές για ένα καλό λόγο, όλα τα προσπέρασε για να σταθεί στο αν τα παιδιά μας θα έχουν σύνδρομα, στο γιατί μας δίνει ο γιατρός 500 χάπια, στο αν θα μας βάλει τρίτη και δέκατη χοριακη και πότε θα πάμε για υπέρηχο....το ΕΛΕΟΣ είναι λίγο. Τόση μαζεμένη κακία σε έναν άνθρωπο δεν έχω ξαναδεί. Και να πω σχετικά με το μωρό της , που πραγματικά εύχομαι να είναι γερό, δεν της είπαμε ποτέ ότι θα το χάσει. Απλά την παρακαλέσαμε να μην σταματήσει τα χάπια πριν μιλήσει με τον γιατρό της....Αν ήξερα τότε σε ποιον άνθρωπο μιλάω εννοείται θα την έκανα γάργαρα την συμβουλή μου. Κάποιοι άνθρωποι ξέρουν καλύτερα...άλλωστε αυτή έλεγε στον γιατρό της και εκείνος ακολουθούσε τις εντολές της.

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

Just now, Andri M είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

πάλι είχα διάβασμα να κάνω αφού έμεινα εκτός ορισμένες ημέρες! Θα ήθελα και εγώ να πω τη γνώμη μου και τη δική μου οπτική σε σχέση με τον τρόπο που επιλέγουμε να εκφραζόμαστε σε αυτό το φόρουμ...

Υπάρχει η "διαφήμιση" ενός συγκεκριμένου γιατρού - που κατηγορεί μία συγκεκριμένη συμφορουμίτισσα ότι γίνεται από άλλες κοπέλες, αλλά υπάρχει και η δυσφήμιση του συγκεκριμένου γιατρού και του συγκεκριμένου κέντρου από πλευράς της, σε κάθε ευκαιρία. Και αυτό εξίσου άσχημο είναι. Ειδικά όταν ο γραπτός λόγος που χρησιμοποιείται είναι τόσο σκληρός και απόλυτος. Εδώ θα ήθελα να επισημάνω ότι έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει από πλευράς της και διαφήμιση του κέντρου που επέλεξε και πέτυχε η συγκεκριμένη. Το ότι δεν αναφέρει το κέντρο σε κάθε ευκαιρία, αλλά το περιγράφει λέγοντας ότι έχει ένα από τα καλύτερα εμβρυολογικά σε όλη την ευρώπη, προκαλεί να ρωτήσουν άλλες κοπέλες. Εξάλλου, έχει αναφέρει ανοιχτά σε ποιό κέντρο πέτυχε. Και το οτι το έχει αναφέρει, εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου. Το αντίθετο μάλιστα. 

Θα ήθελα να προσθέσω και κάτι ακόμη. Υπάρχει κάτι που λέγεται τακτ. Η έλλειψη του μπορεί να πληγώσει. Αν μάλιστα αυτός είναι ο στόχος, τότε μιλάμε για επικίνδυνη κατάσταση. Για παράδειγμα, όταν μία κοπέλα περιμένει να κάνει την πρώτη της χοριακή και γράφει για πρώτη φορά στο φόρουμ, και μοιράζεται τις σκέψεις της, και μας λέει σε ποιό κέντρο έκανε την προσπάθεια, έστω και αν δεν μας αρέσει το κέντρο που επέλεξε, φροντίζουμε όταν της απαντάμε(!!!!!) να μην κακολογούμε ούτε το κέντρο, ούτε το γιατρό, ούτε το ποσό που έπρεπε να δώσουμε για την πρώτη επίσκεψη, ούτε τις "πρωτοποριακές τεχνικές" του κέντρου και σίγουρα, δεν της τρίβουμε στη μούρη τη δική μας επιτυχία σε άλλο κέντρο (που μας ταιριάζει απόλυτα). Όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά γιατί η κοπέλα που βρίσκεται στην αναμονή περνάει άσχημα εκείνη την ώρα. Αν αποτύχει, και ζητήσει γνώμες και συμβουλές, τότε υπάρχει το περιθώριο να εκφράσουμε άποψη - ως απάντηση. Reference: topic Μετά την εμβρυομεταφορά, σελίδα 300.

Άλλο είναι να ζητάει κάποια γνώμη για κέντρα και να της πούμε τις εμπειρίες της, ή να μοιραστούμε την πίκρα μας από τη δική μας εμπειρία και άλλο είναι με κάθε ευκαιρία να φροντίζουμε να πληγώσουμε άλλους ανθρώπους...Αυτή είναι η δική μου οπτική. 

Υποθετω φυσικα οτι ανηκεις κι εσυ στο φαν κλαμπ.

Επειδη γραφεις πολλες ανακρίβειες και αναφερεσαι προσωπικα σε μενα,ειμαι υποχρεωμενη να επισημανω τα εξης.

1.Ποτε δεν ξεκινω καμια συζητηση για τον εν λογω γιατρό/κεντρο πάρα μόνο ενιοτε απαντώ όταν για πολλοστη φορα καθημερινά γινεται αναφορα σχολιαζοντας πρακτικες που κατα τη γνωμη μου ειναι λανθασμενες.Η συχνοτητα η δικη μου ειναι αποτελεσμα των καθημερινων αναφορων που γινονται.Επειδη προσεχω παρα πολυ τι γραφω,πιστεψε με αυτο δεν εχει καμμία σχεση με δυσφημιση.Το αλλο,αντιθετα ειναι ξεκαθαρη και συνηθως ονομαστικη διαφημιση.

2.Αν καποια κοπελα θεωρει οτι ενιωσε οπως περιγραφεις στη συγκεκριμένη περιπτωση απο εμενα,φανταζομαι θα μου το ελεγε η ίδια και όχι δι αντιπροσωπου.Δεν εχει γινει κατι τετοιο.

Αντιθετως,δεχομαι παρα πολλά πμ απο κοπελες που με ρωτουν ποιούς γιατρους γνωρισα,πού πετυχα,ποιες εντυπωσεις εχω και μου γραφουν οτι συμφωνουν με τις αποψεις που εκφραζω αλλα οι ιδιες δεν τολμουν να γραψουν ανοιχτα.

Γι αυτο και μόνο συνεχιζω να γραφω εδω....

hKYcp3.png

Just now, Joka said:

Δε νομιζω να ειμαι η μονη κοριτσι που εχω σχηματισει αποψη για γιατρους απο εδω διαβαζοντας τις πρακτικες τους,ολες αυτο δεν κανουμε εδω?

Εχω συλλεξει λοιπον πληροφοριες κι εχω σχηματισει αποψη,θετικη ή αρνητική για πολλους γιατρους,τους περισσοτερους θα ελεγα κι ας μην τους εχω γνωρισει προσωπικα κι οταν διαβάζεις κιόλας τοσο καιρο μπορεις πλεον να καταλάβεις ποιες ειναι οι εντιμες και αντικειμενικες εμπειριες και ποιες όχι.

Δεν σχολιαζω ατομο ούτε χαρακτηρα,σχολιαζω πρακτικες.

Οσο για το αλλο που εγραψες,οι περισσοτερες απο δω μεσα θεωρουμαστε "περιπτωσάρες"...

Αυτο για την εκπτωση αν και ενδιαφερουσα πληροφορία την οποια δε γνωριζα καν,εξηγει πολλά και επιβεβαιωνει επίσης πολλά....

Καλέ μη μεταφέρουμε κι ως γεγονός κάτι που ειπώθηκε ως αστείο! Η @Troufaki είπε με τόση διαφήμιση της δίνεται η εντύπωση ότι θα υπάρχει έκπτωση οχι ότι ισχύει αυτό!

• Μου αρέσει 4
  • Χαχα 4

Just now, olpapa είπε:

Καλέ μη μεταφέρουμε κι ως γεγονός κάτι που ειπώθηκε ως αστείο! Η @Troufaki είπε με τόση διαφήμιση της δίνεται η εντύπωση ότι θα υπάρχει έκπτωση οχι ότι ισχύει αυτό!

Κορίτσι, αυτά ούτε ως αστείο δεν λέγονται, γνώμη μου πάντα. Και να τονίσω ότι θα το έλεγα για οποιονδήποτε γιατρό κι όχι μόνο για τον συγκεκριμένο. Αν τον ήξερα φυσικά, ειχα κανει ραντεβού μαζί του και είχα σχηματίσει άποψη. 

• Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Te13 είπε:

Καλησπερα!!  Ειμαι καινουργια εδω θα ήθελα την γνωμη σας για καποιους για καποιους γιατρούς που μου εχουν συστήσει για εξωσωματική. Καραβιτης, Παντός καο Λαϊνας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Γεια σου Τε εγω στον παντο πετυχα μεσα σε 6 μηνες αλλα με πηγε γρηγορα για να μη χανουμε χρονο..τους αλλους δεν τους γνωριζω, ουτε εχω ακουσει κατι..με καθοδηγησανε απο την αρχη,μου εξηγησανε ενα ενα τα βηματα και ολες τις εξετασεις..μου προτεινανε επισης να βρω ενδοκρινολογο και αιματολογο και με πηγε φυσικα χωρις καθολου φαρμακα και σε ετ.βεβαια δεν ειχα και ανταποκριση σε διεγερσεις.γενικοτερα φαινεται αποτομος και οτι δεν ασχολειτε,αλλα τον εχω χιλιοτσεκαρει και συνεχως βλεπει τις καρτελες των γυναικων και επεμβαινει και ο ιδιος κ παιρνει τηλ.το αρνητικο ειναι οτι περιμενα σιγουρα 30 λεπτα για να μου κανει ενα υπερηχο..σε ωοληψια και 1 ωρα(αλλα δε χασαμε ποτε ωαριο-ειναι ολα ελεγχομενα) Οπου και αν καταληψεις σου ευχομαι καλη επιτυχια και γρηγορα!!

• Μου αρέσει 2

ZAeBp3.png

Just now, olpapa είπε:

Εγώ είμαι σίγουρη ότι το είπε για αστείο και το σχολίασα και ας ήταν αστείο γιατι στο παρελθόν η άλλη έχει αναφέρει ότι κάποιες από εδώ πληρωνόμαστε να τον διαφημίζουμε. Και εγώ πιστεύω ότι η συγκεκριμένη πληρώνεται να τον δυσφημιζει. Ελεύθεροι είμαστε να πιστεύουμε ότι θέλουμε.

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

Χαχχαχαχααχαα κοριτσια,δε χρειαζεται πανικος.

Μεγαλες κοπελες είμαστε όλες και καταλαβαίνουμε...

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Η αναφορα ειναι για αντιβιωση που δινει ενας συγκεκριμενος γιατρος και στην κυηση" προληπτικα" για μια βδομαδα καθ ολη τη διάρκεια της!!

Εκτος φυσικα απο τη βροχη εγχυσεων αντιβιωσης σε όλες σχεδον που κανει εξωσωματικές.

Ολος ο κοσμος ξερει πλεον τι εστι αντιβιωση,θέλω να πιστευω.Ιδιως στην κύηση...παρα μονο για πολύ συγκεκριμένες περιπτωσεις,αντιβιωσεις και λιγες μονο μερες.

Η απ οτι φαινεται,σχεδόν όλος........

Προσωπικα,εχω ακουσει πολλα ουσα εγκυος εδω μεσα,οπως ας πουμε οτι επειδη ο συγκεκριμενος με.το μεγάλο φαν κλαμπ εδω μεσα χαπακωνει φουλ οτι επειδη δεν πηρα φαρμακα καθολου της εξωσωματικης στην εγκυμοσύνη θα το χασω στο πρωτο ή στο δευτερο τριμηνο.Χωρίς αναφορά σελίδας αλλα απο γνωστες "οπαδους".

Φυσικα δεν το σχολιασα καν,δεν ιδρωνει τ αυτί μου,ξερω πολυ καλα τι μου γινεται και θα το ξαναγραψω,δεν εχω τιποτα με το γιατρο αυτο,αυτα ομως που διαβαζω ειναι τουλαχιστον τραγικά και αποκαλυπτονται και ακομα τραγικοτερα και θα εκφραζω τη γνωμη μου οσο θέλω τοσο γι αυτον όσο και για άλλους,θετικά ή αρνητικά,σιγουρα χωρις διαφημιση και σιγουρα χωρις να βριζω οπως άλλες εδω μεσα,άλλους γιατρους...

Θα συμφωνησω.Εχω εγω δυστυχως εμπειρια μαζι του παρα πολύ άσχημη.

Μα δεν βαριέσαι όλη μέρα να ασχολείσαι μαζι του; Κάνε του μια επώνυμη καταγγελία να ηρεμήσεις κι εσύ, να ησυχάσουμε κι εμείς.

• Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις