admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Όχι.. ακόμα..:grin:

Θα κάνω εμβρυομεταφορα ένα κατεψυγμένο που έχω και μοναδικό τώρα στους επόμενους κύκλους μάλλον κατά το Γενάρη! Αν δεν πετύχει σκεφτόμαστε σοβαρά πλέον να μη ξανακάνουμε προσπάθεια. 

Θα πω κάτι κοινότυπο. Η μήτρα έχει μνήμη. Βάλτο και πότε δεν ξέρεις. Και αν δεν.. δεν έγινε και τίποτα.. 

• Μου αρέσει 2

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Έσπασαν τα νερά 35η εβδ. Σοκ!!! Δεν το περίμενε κανεις.

Και εμένα 34η! Σου είπαν ποτέ γιατί; Έμενα κολπικά αμνιακά πλακούντας σε έλεγχο όλα φυσιολογικά εκτός από crp αυξημένη έβγαλα δόντι τελικά λίγες μέρες μετά τη γέννα και επανήλθε στο φυσιολογικό. Αλλά μου λένε δεν παίζει και πολύ σαν σενάριο. 

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Διαφημίσεις

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Που είσαι εσύ κορίτσι! Εγώ την πάτησα από την 19η στην 22η έχασα 2mm τράχηλο και έκανα περίδεση. Είναι να μη σου τύχει island και να είσαι 'τυχερή' να έχεις ραντεβού να το δεις να το προλάβεις! Για αυτό τον λέω και ύπουλο. 

Βολταρω στο Αιγαίο χαχα αρνούμαι να πω το " καλό χειμώνα" ...

Ναι έχεις δίκαιο υπάρχουν κ αυτές οι εξαιρετικές περιπτώσεις...γενικά είναι ύπουλος.

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια, 27770.20  χαμηλη δεν είναι σε σχέση με την Παρασκευή?? 9.914?? Επίσης, έπεσε η προγεστερονη μου από 48 στο 38 ενώ είχε ανέβει. 

Η χοριακη δε διπλασιάζεται στη φάση που είσαι...βασικά δεν έχει κανένα νόημα.πλεον είναι μόνο ο υπέρηχος και οι μετρησεις..δεν είχε νόημα να την κάνεις.Η επόμενη σου μέτρηση ελεύθερης χοριακης θα είναι στο παπ-α

• Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Καλησπερα σημερα εκαμα εμβρυομεταφορα μια βλαστοκυστη μονο αυτο είχα ειμαι πολύ ανχωμενη έτυχε σε καμία να πετυχειε ενα εμβρυακι;

On 15/8/2020 at 9:40 ΜΜ, alexveli είπε:

Καλησπερα εγω ειχα 8 ωαρια με φυσικο τροποποιημενο πηραν τρια στην ωολληψια και τα δυο ηταν ανωριμα γονιμοποιηθηκε ενα και θελουν να δουν πως θα προχωρηση εχω πολυ αγωνια και στεναχωριεμαι που ειναι μονο ενα εχει πετυχει καμια μονο με ενα εμβρυο;

On 15/8/2020 at 9:40 ΜΜ, alexveli είπε:

Καλησπερα 

• Μου αρέσει 4

Just now, alexveli είπε:

Καλησπερα σημερα εκαμα εμβρυομεταφορα μια βλαστοκυστη μονο αυτο είχα ειμαι πολύ ανχωμενη έτυχε σε καμία να πετυχειε ενα εμβρυακι;

αv ειvαι ολα καλα γιατι οχι. ξερω κοπελα που μετα απο προεμφυτικο της βγηκε μοvο εvα εμβρυο υγιης κ αυτο κ εβαλε κεχει τωρα τοv γιο της

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, alexveli said:

Εγω κοριτσακι μου! Ειχαμε 5 εμβρυα μεχρι τριτη μερα. Μια μονο εγινε βλαστοκυστη, αυτη βαλαμε και τωρα πρωτα.ο Θεος την αλλη εβδομαδα μπαινω στον 8 μηνα!!! Εχε πιστη στο εμβρυακι σου και ολα θα πανε καλα!!! Ευχομαι μια τεραστια χοριακγ συντομα!!!

• Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Just now, linaa είπε:

αv ειvαι ολα καλα γιατι οχι. ξερω κοπελα που μετα απο προεμφυτικο της βγηκε μοvο εvα εμβρυο υγιης κ αυτο κ εβαλε κεχει τωρα τοv γιο της

Μακαρι το ανχος ειναι μεγαλο σε ευχαριστω για την απάντηση 

• Μου αρέσει 1

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια, 27770.20  χαμηλη δεν είναι σε σχέση με την Παρασκευή?? 9.914?? Επίσης, έπεσε η προγεστερονη μου από 48 στο 38 ενώ είχε ανέβει. 

Όπου βλέπω πάντως λέει από τις 6000 και πάνω θέλει 96 ώρες για διπλασιασμό δλδ 4 μέρες και είναι άκρως φυσιολογικό. Σε ένα beta calculator που έβαλα τις τιμές σου σε βγάζει πάνω  από το πράσινο (τον μέσο όρο) και είσαι  στις 3'4 μέρες. Δεν θα ανησυχούσα καθόλου αν ήμουν εσύ. Για την προγεστερόνη ρώτησε τον γιατρό σου σε τι όρια την θέλει. 

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Κράτα το

Just now, Υβόννη είπε:

Εγω κοριτσακι μου! Ειχαμε 5 εμβρυα μεχρι τριτη μερα. Μια μονο εγινε βλαστοκυστη, αυτη βαλαμε και τωρα πρωτα.ο Θεος την αλλη εβδομαδα μπαινω στον 8 μηνα!!! Εχε πιστη στο εμβρυακι σου και ολα θα πανε καλα!!!

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο δυναμη μου δινεις

Just now, island1 είπε:

Βολταρω στο Αιγαίο χαχα αρνούμαι να πω το " καλό χειμώνα" ...

Ναι έχεις δίκαιο υπάρχουν κ αυτές οι εξαιρετικές περιπτώσεις...γενικά είναι ύπουλος.

Η χοριακη δε διπλασιάζεται στη φάση που είσαι...βασικά δεν έχει κανένα νόημα.πλεον είναι μόνο ο υπέρηχος και οι μετρησεις..δεν είχε νόημα να την κάνεις.Η επόμενη σου μέτρηση ελεύθερης χοριακης θα είναι στο παπ-α

Εγώ αγαπάω χειμώνα αν μου το ελεγες ου αγκαλιές φιλιά (από μακριά έχουμε και ιό) 

Κάτσε άραξε απόλαυσε! :-D

Κράτα το

Διαφημίσεις

Just now, alexveli said:

Ειναι δυσκολη η αναμονη γλυκια μου το καταλαβαινω γιατι ολες το περασαμε. Αλλα αν το εμβρυακι ειναι να γατζωθει θα γατζωθει!!!! Εσυ τωρα οσο μπορεις ηρεμια, υπομονη και χαλαρωση και ολα θα πανε καλα!!!

• Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Just now, winspert είπε:

Μια χαρα είναι η χοριακη σου...Μην σου μπαινουν ιδεες...Απο κάποια τιμη κ πανω δε διπλασιάζεται καθε δυο μερες...Απλα.φτανει καποιο ανώτατο όριο...Θυμισε μου ακριβως σε ποια εβδομαδα εισαι;5η ή 6η;

Έκτη και μια ημερα

Just now, [email protected] είπε:

Ευτυχώς δεν λες τίποτα!!!

Είσαι μέσα στο όριο του εργαστηρίου για την εβδομάδα αυτή;

Ναι

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Έκτη και μια ημερα

Ναι

Ότι σου είπαν τα κορίτσια..
Από ένα σημείο και μετά δεν διπλασιάζεται η χωριακή.
ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ !!!!

• Ευχαριστώ 1

urI6p3.png

6 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

Καλημέρα,

η εφαρμογή μου βγάζει αλλη ημερομηνια στην εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων και αλλη στην πρωτη μερα περιοδου. Τωρα ειμαι 16 μέρες μετα την εμβρυομεταφορα.

Η οιστραδιόλη μου είναι 120, αρκετα χαμηλή, αλλα ο γιατρος μου λεει να μην ανησυχω.

Παιρνεις καποια φαρμακα; Πχ ουτρο ή σικλακουρ; Για τοτε που εισαι,εμενα ο δικος μου γιατρος ηθελε την prg >25 και την ε2>500 και καλά,και στο λεω γιατί και εγώ ειχα 400 ε2 και μου ειχε πει δε πειραζει,αλλα παρε 2 σικλακουρ,διοτι δεν ειχα παρει καθολου μετα την ωοληψια και ουτε μετα την ετ, και επρεπε για στηριξη οπωσδηποτε κατα τα λεγομενα του.ε και απλα πηρα και μετα ηταν Οκ τις επομενες βδομαδες..

Just now, Thia1985 είπε:

Έκτη και μια ημερα

Ναι

Μια χαρα ειναι ολα και που επεσε η προγεστερονη δεν λεει κατι.πανω απο 25 τη θελουν το ξερω στανταρ(τουλαχιστον ο δικος μου γιατρος) παιρνεις ουτρο; 
εγω οταν εφτασα 6+3 και εκανα τον 1ο υπερηχο ειχα ε2: 619 και prg: 38 και ηταν ολα οκ,βασικα εμενα μου τσεκαρε καθε βδομαδα και τις 2 αυτες ορμονες..ωστε αν εβλεπε κατι να πεφτει αποτομα να προσθεσει..αυτη τη τακτικη ακολουθει σε ολες;ισως γιατί ειδε 2 μωρα;,ισως γιατι δε πηρα φαρμακα καθολου; Αλλα θεωρει ειναι σημαντικες οι ορμονες και αν δεν μπορεσει ο οργανισμος απο μονος να παραγει,τοτε πρεπει να τον στηριξουμε..και για τον τραχηλο αργοτερα πχ κ για να μη βλεπουμε αιμα ή καφε..αλλα αν ειναι οκ δε χρειαζονται φαρμακα.οτι μου ειπε σου λεω.

Just now, alexveli είπε:

Κοριτσι,ξερω 2 κοπελες που πετυχανε με ενα μονο! Ολα γινονται! :-) Ευχομαι τα καλυτερα !! 

• Ευχαριστώ 1

ZAeBp3.png

Κορίτσια εγω που σήμερα ειμαι 5η βδομάδα και ακομα δε νιωθω τπτ εκτος απο καμια κραμπα, το στηθος και κανεναν πονοκεφαλο, να αγχωθω? Με τοσα που ακουμε πώς γινεται να μπαινει παντα το κακο στο μυαλο? 

CpFNp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις