admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια, 27770.20  χαμηλη δεν είναι σε σχέση με την Παρασκευή?? 9.914?? Επίσης, έπεσε η προγεστερονη μου από 48 στο 38 ενώ είχε ανέβει. 

Μια χαρα ειναι η τιμη της χοριακης! Μπραβο! Για την προγεστερονη σε πήραν τηλεφωνο; Κοίταξα τα δικά μου μετα τις 3.500 χοριακη δεν μου ξαναζητησαν να μετρήσω οποτε δεν ξερω πως θα ηταν.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, alexveli είπε:

Καλησπερα σημερα εκαμα εμβρυομεταφορα μια βλαστοκυστη μονο αυτο είχα ειμαι πολύ ανχωμενη έτυχε σε καμία να πετυχειε ενα εμβρυακι;

Καλησπέρα και εγώ στις 12/6 έκανα ετ 1 έμβρυο 5ης ημέρας μετά από προεμφυτευτικο και τώρα είμαι στις 11εβδομαδες και 5 ημερών.μην έχεις ανχος ότι θα αποτύχεις.σου εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακη 

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Εγώ αγαπάω χειμώνα αν μου το ελεγες ου αγκαλιές φιλιά (από μακριά έχουμε και ιό) 

Κάτσε άραξε απόλαυσε! :-D

Εγώ είμαι πάντως καιρού χαχαχα....

Just now, Καντι είπε:

Μια χαρα ειναι η τιμη της χοριακης! Μπραβο! Για την προγεστερονη σε πήραν τηλεφωνο; Κοίταξα τα δικά μου μετα τις 3.500 χοριακη δεν μου ξαναζητησαν να μετρήσω οποτε δεν ξερω πως θα ηταν.

Όχι, δε με έχουν πάρει ακόμη 

Αυτή την εβδομάδα είναι λίγο φλου από ότι έχω καταλάβει, ασχολούνται μόνο με τα επείγοντα, πρέπει να ναι σε άδεια. 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Όχι, δε με έχουν πάρει ακόμη 

Αυτή την εβδομάδα είναι λίγο φλου από ότι έχω καταλάβει, ασχολούνται μόνο με τα επείγοντα, πρέπει να ναι σε άδεια. 

Δεν υπάρχει περιπτωση θα σε πάρουν.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Elma86 είπε:

Κορίτσια εγω που σήμερα ειμαι 5η βδομάδα και ακομα δε νιωθω τπτ εκτος απο καμια κραμπα, το στηθος και κανεναν πονοκεφαλο, να αγχωθω? Με τοσα που ακουμε πώς γινεται να μπαινει παντα το κακο στο μυαλο? 

Την 7η βδομαδα ενοιωσα και αυτα ελαχιστα ειχα αναγουλες και καμια φορα πονοκεφαλο.το μοναδικο πιο εντονο μου ηταν οτι λαχανιαζα στα 10 βηματα γιατί επεσε ο αιματοκριτης.αλλα και τωρα που ειμαι 11η ουτε αυτο δεν εχω και ας ειναι πεσμενος ακομα στο 31..εδω τα διαβαζεις φανταζομαι ε γιατί θεωρω οτι δε θα μπει καποια κοπελα αν ειναι οκ να γραψει.

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Just now, Nephelie είπε:

Την 7η βδομαδα ενοιωσα και αυτα ελαχιστα ειχα αναγουλες και καμια φορα πονοκεφαλο.το μοναδικο πιο εντονο μου ηταν οτι λαχανιαζα στα 10 βηματα γιατί επεσε ο αιματοκριτης.αλλα και τωρα που ειμαι 11η ουτε αυτο δεν εχω και ας ειναι πεσμενος ακομα στο 31..εδω τα διαβαζεις φανταζομαι ε γιατί θεωρω οτι δε θα μπει καποια κοπελα αν ειναι οκ να γραψει.

Χαχαχαχ ετσι ακριβώς! Παντα σκέφτομαι αν μαθω κατι κακο και αν συμβεί και σε μενα? Προσπαθώ να ξεφυγω αμέσως απο την σκεψη βεβαια σκεπτομενη οτι επειδή συνέβη σε κάποιον δε θα συμβει και σε μενα! Και κανω σκεψεις με μωρακια

• Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

18 ώρες πρίν, Fifo είπε:

Από το φαρμακείο τις παραγγέλνουν Κ συνήθως αργούν. Θέλεις να ρωτήσω στο φαρμακείο της γειτονιάς μου από βδομάδα? Γενικά είναι ένα θέμα αυτό,  αλλά μπορούμε να βοηθήσουμε όσες μπορούμε. Πιστεύω αυτός είναι Κ ο στόχος του φόρουμ.

Σε ποια πόλη είσαι;

17 ώρες πρίν, Joka είπε:

Αν το ξαναγραψω κι εγω καμια 100ρια φορες οτι σε εμενα πριν λιγο καιρο που εγραφα οτι σταματησα τα φαρμακα της εξωσωματικής στην εγκυμοσυνη καποιες απο τις κοπελες.που γραφουν τωρα προσπαθωντας να με τρομοκρατησουν εγραψαν οτι κινδυνευω να χασω το παιδι μου στο 1ο ή στο 2ο τριμηνο,θα αρεσει ως γεγονος?

@joka μου καλός η κακός όλες εμείς που κάνουμε εξωσωματική πρέπει να πάρουμε πολλά φάρμακα. Όλες μας θα θέλαμε να έχουμε μια φυσική σύλληψη χωρίς ορμόνες και ατελείωτα τρύπηματα, όμως η ΦΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΣ ΕΧΘΡΟΣ ΜΑΣ και μας αρέσει δεν μας αρέσει πρέπει να <<ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ>> περνοντας όλα αυτά τα φάρμακα για να πάρουμε ένα μωρό στα χέρια μας και να νιώσουμε ολοκληρωμένες. Όλες αυτές που σου έλεγαν να πάρεις τα φάρμακα  σου αγωνιούσαν για την πολύτιμη κύηση σου και μαζί τους κιεγω! Χαίρομαι που τελικά η τύχη σε βοήθησε και πήγαν όλα καλα, πρέπει όμως να καταλάβεις ότι θέλαμε το καλό σου!!! Φιλικά Γιωτα.

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Και εμένα 34η! Σου είπαν ποτέ γιατί; Έμενα κολπικά αμνιακά πλακούντας σε έλεγχο όλα φυσιολογικά εκτός από crp αυξημένη έβγαλα δόντι τελικά λίγες μέρες μετά τη γέννα και επανήλθε στο φυσιολογικό. Αλλά μου λένε δεν παίζει και πολύ σαν σενάριο. 

Καμία σχέση η crp. Σίγουρα!!!!!

Οχι, δεν είπαν ποτέ . Είχα αρκετό αμνιακό δεν ξέρω αν έφταιξε αυτό δεν θα το είχαν πει;  Τράχηλος μια χαρά ωστοσο.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Nephelie είπε:

Παιρνεις καποια φαρμακα; Πχ ουτρο ή σικλακουρ; Για τοτε που εισαι,εμενα ο δικος μου γιατρος ηθελε την prg >25 και την ε2>500 και καλά,και στο λεω γιατί και εγώ ειχα 400 ε2 και μου ειχε πει δε πειραζει,αλλα παρε 2 σικλακουρ,διοτι δεν ειχα παρει καθολου μετα την ωοληψια και ουτε μετα την ετ, και επρεπε για στηριξη οπωσδηποτε κατα τα λεγομενα του.ε και απλα πηρα και μετα ηταν Οκ τις επομενες βδομαδες..

Παίρνω φάρμακα, τρεις γιατροί που ρώτησα μου είπαν να μην ανησυχώ, οπότε..σταματώ να ο σκέφτομαι

Ευχαριστω πολυ!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Οχι, δεν είπαν ποτέ . Είχα αρκετό αμνιακό δεν ξέρω αν έφταιξε αυτό δεν θα το είχαν πει;  Τράχηλος μια χαρά ωστοσο.

Θυμάσαι πόσα λευκά είχες την μέρα της γέννας; Λογικά ναι κάποια ένδειξη θα έδινε το υγρό, ζάχαρο είχες ρυθμισμένο; 

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, island1 said:

Εγώ είμαι πάντως καιρού χαχαχα....

Νησακι μου σε ποιο νησακι του Αιγαίου ειστε? Λεγε να μας ταξιδεψεις. Η μπουμπουκα σου τι κανει? ♥️

sBP3p3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Έτρωγες γλυκά; Γιατι τωρα κατάλαβα πως  η ζάχαρη αυξάνει το αμνιακό υγρό και μπορει μεχρι και τοκετό να προκαλέσει

• Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις