admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

@Anna Boo89Boo89 και @πελαργος να σας πάνε όλα καλά κορίτσια , σύντομα να μας ανακοινωσετε ευχάριστα.

@Moana όντως οι ορμόνες σου είναι σούπερ για την ηλικία σου αλλά αν δεν θες διέγερση μπορείς να του το ζητήσεις και να προχωρήσεις με φυσικούς.

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

Just now, πελαργος είπε:

και εγω καπως ετσι φυσικα ειμαι στην πρωτη προσπαθεια...οτι καλυτερο σου ευχομαι ειλικρινα κ μια πολυ θετικη χοριακη...εμενα μου ειπε να ταξεδεψω την πρωτη μερα φυσικα δεν χρειαστηκε μιας κ μενουμε Αθηνα κ μεχρι την Δευτερα ξαπλα...Δευτερα ενα περιπατο η αν παω στην δουλεια να μη κουραστω...στο σπιτι δεν κανω τιποτα να πω την αληθεια..δεν με αφηνει κ ο συζυγος σηκωνομαι μονο για να παω στο μπανιο να παρω τα φαρμακα κ  να φαμε...μολις παω να σηκωθω αρχιζει δεν κανει πολυ ωρα ειπαμε αχαχαχ και το παμε καπως ετσι

Σε ευχαριστώ!!! Σου εύχομαι να είναι πρώτη και τυχερή!!! 

Εγώ κοριτσάκι έκανα χοριακη την Πέμπτη είναι 209 :grin: αλλά μου είπε ο γιατρός να ξαναπάω Πέμπτη σε μια εβδομάδα και όσο να είναι αγχώνομαι λίγο να πάνε καλά 

• Μου αρέσει 3

UzVGp2.png

Διαφημίσεις

Just now, didi&k είπε:

Εγώ κοριτσάκι έκανα χοριακη την Πέμπτη είναι 209 :grin: αλλά μου είπε ο γιατρός να ξαναπάω Πέμπτη σε μια εβδομάδα και όσο να είναι αγχώνομαι λίγο να πάνε καλά 

ολα καλα θα πανε θα το δεις...ετσι κ μια φιλη μου βεβαια αυτη φυσικα εμεινε εγκυος αλλα η χοριακη η πρωτη ηταν γυρο στα 200 200 κατι δεν θυμαμαι καλα κ μετα απο λιγες μερες που ξανακανε ειχε φτασει στα 600!!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Joka said:

Κοριτσια μου,γερα με τσαμπουκα!Στην 5η διεγερση πέτυχα κι εγώ!!!Πάμε.δυνατά!!

Αχ μακάρι να ειναι τυχερή, απο το στομα σου κ σε οποιου μας ακούει το αυτι!!!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Just now, didi&k είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη :x οι μέρες τελικά δεν περνάνε μέχρι την επόμενη χοριακη... Φοβαμαι μην έχει πέσει αντί να ανεβαίνει... 

Καλη επιτυχια και καλή δύναμη και πίστη να έχεις, θα τα καταφέρετε υπάρχουν λύσεις για την αζωοσπερμια αν και δεν ξέρω λεπτομέρειες να σε βοηθήσω πάνω στο θέμα... Σας  εύχομαι σύντομα σε ευχάριστα νέα 

Καταρχήν χρόνια πολλά!!! Του χρόνου θα γιορτάζεις με την μπουμπού η τον μπέμπη  σου αγκαλιά Τι σου είπε ο γιατρός για τις εξετάσεις αίματος? Μιλήσατε? Γενικά στην εγκυμοσύνη αλλάζουν οι τιμές στις εξετάσεις εγώ πχ πριν την πρώτη εγκυμοσύνη είχα και τις τρεις εξετάσεις του θηροειδη τέλειες στο πρώτο παιδάκι η μία τιμή βγήκε εκτός ορίων και έτσι έμαθα ότι έχω οζους 

Χρόνια πολλά κοριτσάκι εύχομαι συντομα σε υπέροχα τριψηφια νέα :-D

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Διάβασα τα δικά σου ευχάριστα νέα! Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά και να αποκτήσεις ένα υγιές και ζωηρουλι μωράκι!!!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, didi&k είπε:

Ρε συ τώρα είδα ότι είσαι εγκυουλα! Με το καλό κοριτσάκι μου!!!!!!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Egina mama said:

@Anna Boo89Boo89 και @πελαργος να σας πάνε όλα καλά κορίτσια , σύντομα να μας ανακοινωσετε ευχάριστα.

@Moana όντως οι ορμόνες σου είναι σούπερ για την ηλικία σου αλλά αν δεν θες διέγερση μπορείς να του το ζητήσεις και να προχωρήσεις με φυσικούς.

Το έχουμε συζητήσει με τον σφακ, πιστεύει εντόνως οτι πρέπει να ξανακάνω διέγερση κ τροποποιημένους, μηπως προλάβω να σώσω την κατασταση... εγω του ειπα για φυσικουσ, διαφωνεί, αλλα μου ειπε εγω αποφασίζω! κάτσε να δω τι fsh θα εχω τωρα κ βλέπουμε... ανεβοκατεβαίνει κ αυτη! Φοβάμαι μη κόλλησε τωρα σταθερά προς τα πανω

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, didi&k είπε:

Καταρχήν χρόνια πολλά!!! Του χρόνου θα γιορτάζεις με την μπουμπού η τον μπέμπη  σου αγκαλιά Τι σου είπε ο γιατρός για τις εξετάσεις αίματος? Μιλήσατε? Γενικά στην εγκυμοσύνη αλλάζουν οι τιμές στις εξετάσεις εγώ πχ πριν την πρώτη εγκυμοσύνη είχα και τις τρεις εξετάσεις του θηροειδη τέλειες στο πρώτο παιδάκι η μία τιμή βγήκε εκτός ορίων και έτσι έμαθα ότι έχω οζους 

Καλησπέρα κορίτσι, σε ευχαριστώ πάρα πολύ, να σαι καλά! 

Μίλησα με τη μαία, μου είπε δεδομένων των φαρμάκων που παίρνω είναι πολύ καλή η τιμή και να πίνω πολλά νερά. 

Σε καταλαβαίνω με τη χοριακη, κι εγώ σκεφτόμουν να έκλεινα σε άσχετο γιατρό αυτή την εβδομάδα για υπέρηχο, να σιγουρευτώ ότι το μωρό είναι καλά, λογικοί οι φόβοι σου. Στον μικρό το είπατε ή όχι ακόμη? 

Χθες, είπαμε στον αδερφό του άντρα μου για την εγκυμοσύνη, για την ακρίβεια εκείνος δεν κρατιοταν, μας ευχήθηκε, σήμερα μιλήσαμε με σκάυπ, η γυναίκα του ούτε που εμφανίστηκε, μα πόσο κόμπλεξ πια??? 

Just now, Joka είπε:

Ακριβως έτσι!Η ξαπλα επιστημονικα δεν εχει τεκμηριωθει ότι βοηθαει.Αντιθετως,η μητρα πρεπει να αιματωνεται.Οχι υπερβολες φυσικα αλλα στην Ελλαδα οι λιγοι που τηβσυστηνουν ακομα.ειναι καθαρα για ψυχολογικους λογους,για να μας.φυγει η ιδεα.

Προσωπικα φρικαρω με την ξαπλα.Σε καμια προσπαθεια δεν εμεινα σπιτι ουτε μια μέρα μετα.

Ουτε κι αφου έμεινα έγκυος!Ο γιατρος ομως μου το ειπε ξεκαθαρα,αφόυ εμεινα εγκυος.Οχι ξαπλα!Εννοειται δεν ειχα αιμα ή καποιο άλλο λογο που να τη δικαιολογει.

Σε ζηλεύω με την καλή εννοια

Βασανίζομαι από αναγούλες και δύο μέρες τώρα που έχουν σταματήσει, νιώθω εξάντληση. Σήμερα επειδή έχει ρεπό ο άντρας μου ήθελα να πηγαίναμε μια βολτίτσα Κ δε μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι!!! 

Ελπίζω αύριο να μαι λίγο καλύτερα. Στο μεταξύ, αύριο έχει γενέθλια ο αδελφός μου Κ δε μπορώ να πάω, γύρισε η κοπέλα του αεροπορικώς από Κρήτη και είπαμε να το αποφύγω καλύτερα. 

• Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Μίλησα με τη μαία, μου είπε δεδομένων των φαρμάκων που παίρνω είναι πολύ καλή η τιμή και να πίνω πολλά νερά. 

Σε καταλαβαίνω με τη χοριακη, κι εγώ σκεφτόμουν να έκλεινα σε άσχετο γιατρό αυτή την εβδομάδα για υπέρηχο, να σιγουρευτώ ότι το μωρό είναι καλά, λογικοί οι φόβοι σου. Στον μικρό το είπατε ή όχι ακόμη? 

Χθες, είπαμε στον αδερφό του άντρα μου για την εγκυμοσύνη, για την ακρίβεια εκείνος δεν κρατιοταν, μας ευχήθηκε, σήμερα μιλήσαμε με σκάυπ, η γυναίκα του ούτε που εμφανίστηκε, μα πόσο κόμπλεξ πια??? 

Βασανίζομαι από αναγούλες και δύο μέρες τώρα που έχουν σταματήσει, νιώθω εξάντληση. Σήμερα επειδή έχει ρεπό ο άντρας μου ήθελα να πηγαίναμε μια βολτίτσα Κ δε μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι!!! 

Ελπίζω αύριο να μαι λίγο καλύτερα. Στο μεταξύ, αύριο έχει γενέθλια ο αδελφός μου Κ δε μπορώ να πάω, γύρισε η κοπέλα του αεροπορικώς από Κρήτη και είπαμε να το αποφύγω καλύτερα. 

@Thia1985 Άστην εξαφανισμένη μη σωση και ξαναφανεί έτσι να έχεις την ησυχία σου, απλά ξεχνά την. @Moana μου κιεγω έκανα δυο διεγέρσεις την μια πίσω από την άλλη με fsh παρόμοια με την δίκη σου το αποτέλεσμα 5 καλές βλαστοκυστες αντί για 4 μέτρια 3ης ημέρας, έκοψα καφέ φουλ διατροφή με άφθονα λαχανικά και βιταμίνες. Βέβαια δεν ξέρουμε ακόμη τα αποτέλεσμα γιατί θα κάνουν ετ σε επόμενο κύκλο αλλά η ποιότητα βελτιώθηκε σίγουρα!!!

• Μου αρέσει 1

Just now, Thia1985 είπε:

Κοιτα,6-7 βδομαδα ειχα λίγες μερες ζαλαδα και εξάντληση.

Επισης,με ενοχλουσαν οι μυρωδιές γενικα.

Εχω ομως μια αρχη να επιβαλλομαι στον εαυτο μου καο να μενω ενεργη και δραστηρια σε ολες τις καταστασεις,οσο γινεται φυσικα.

Οι γονεις μου μαθανε για την εγκυμοσυνη μετα το 2ο μηνα και αλλωστε ηδη ηταν σε διακοπες μακριά.Ηθελα να ξεκουραστουν χωρις εννοιες και ανησυχιες...

Στο 1ο τριμηνο δεν ειχα καμια απολυτως βοηθεια,παρα μονο για τις βαριες δουλειές που εκανε ο αντρας μου.

Πάντα φανταζομουνα μια εγκυμοσυνη οχι διαφορετικη απο την κανονικη ζωή γεματη ζωή,κίνηση και χαρα,χωρις εγκλεισμους και στερησεις κι ως τωρα δοξα το Θεο ετσι εχει κυλησει.Ελπιζω και στη συνέχεια.

Ετσι λειτουργώ γενικά στη ζωη μου,απεχθανομαι να εξαρτωμαι και να κουραζω η να στεναχωρω τους αλλους,ιδιως τους γονεις μου.

• Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Moana said:

Το έχουμε συζητήσει με τον σφακ, πιστεύει εντόνως οτι πρέπει να ξανακάνω διέγερση κ τροποποιημένους, μηπως προλάβω να σώσω την κατασταση... εγω του ειπα για φυσικουσ, διαφωνεί, αλλα μου ειπε εγω αποφασίζω! κάτσε να δω τι fsh θα εχω τωρα κ βλέπουμε... ανεβοκατεβαίνει κ αυτη! Φοβάμαι μη κόλλησε τωρα σταθερά προς τα πανω

Έχεις καλή fsh γενικώς πάντως και τα ψηλά σου ήταν δικαιολογημένα αφού ήταν μετά από αντισυλληπτικούς κύκλους. Ως προς τη ποιότητα δεν έχω καταλάβει βέβαια καθόλου τι σημαίνει αν είναι ψηλά ή χαμηλά αν τελικά σημαίνει δηλ κιόλας κάτι.

Να είναι η τυχερή σου αυτή η φορά πάντως όπως κ αν προχωρήσεις με διέγερση ή φυσικούς!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Άσχετο, κορίτσια, αλλά τι χαμός έχει γίνει με την εγκυμοσύνη της μπαλατσινου? Πολύ με στεναχωρεί που σχολιάζουν μια γυναίκα που καταφέρνει να κάνει παιδί σε μεγάλη ηλικία!

• Μου αρέσει 3

Just now, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Εγω ειμαι πραγματικά τρισευτυχισμενη! Απλως ακόμα φοβάμαι οτι ειναι ονειρο και θα ξυπνήσω. Στις 6 εβδομάδες πηγαμε στον γιατρο και ειδαμε 2 μωρακια! Ακουσαμε και τις καρδουλες τους! Νομιζω ακόμα βρισκόμαστε σε κατάσταση σοκ! Όσο για τα συμπτώματα που παραπονιομουν, στις 5+2 μου εμφανίστηκε αναγουλα η οποία ειναι ολη μερα! Ευτυχώς δεν ειμαι του εμετού οποτε δεν τρεχω στην τουαλέτα καθε τρεις και λιγο. Ζορίζομαι ναι, αλλα νιωθω οτι ειναι καλά τα μωρακια μου οποτε το ξεχνω και χαίρομαι! Μακαρι να περασουν αλλες 6 βδομάδες λιγο να ηρεμησω και να το λεω χωρις κανενα φοβο! Μακάρι ολες να τα καταφέρουν! 

Μπράβο κορίτσι μου! Τέλεια νέα! Με τη μία δύο μπεμπακια, πώς να μην πετάς από χαρά; 

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Just now, BettySt είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Τέλεια νέα! Με τη μία δύο μπεμπακια, πώς να μην πετάς από χαρά; 

Ναι όντως! Μακάρι να συνεχίσουν να πηγαίνουν ολα καλά και τον Απρίλιο θα γίνει χαμος! 

CpFNp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις