admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Από τύχη... Πήγα σε έναν αιματολογο ανοσολογο Καθηγητή Πανεπιστημίου μου έκανε κάποιες πιο αναλυτικές υποταξεις ανοσοσφαιρινων. Είδε υπογαμμασφαιριναιμια αλλα επειδή επαιρνα κατά καιρούς αντιβιωση, βέβαια  ίσως και 2 μηνες πριν μου είπε  ότι δεν κάνουμε κάτι. Έκανα εμβρυομεταφορα φουλ ουρολοιμωξη, στα καλά καθούμενα συνάχι κλπ.. Του έστειλα ένα μήνυμα αλλά δεν μου απάντησε. Πέρασαν οι μήνες και τον παίρνω τηλ να ρωτήσω για salospir κλπ  για επόμενη προσπάθεια και μου είπε ότι μόλις θα μου τηλ!! Κάτι δεν του ταίριαζε στην εικόνα μου και με αίμα που είχε στο νοσοκομείο έκανε μια πανακριβη εξέταση από μόνος του όπου βρέθηκε ένα γονίδιο που προκαλεί προβλήματα αναπνευστικου και ενδομητρητιδα εξαιρετικά σπάνιο!! Την προηγούμενη ημέρα είχα δει στον ύπνο μου μια εικόνα της Παναγίας που δεν είχα πάει ποτέ και γιόρταζε στην Κέρκυρα. Όπου έχω όμως υπηρετήσει!! Τα αποτελέσματα είχαν βγει την προηγούμενη ημέρα από την ημέρα που του τηλ.. Μετα απο ένα χρόνο από το πρώτο ραντεβού.. 

Mήπως να το επιβεβαιωνες κι αλλού?Στη Τσεκουρα πχ?Λίγο έως πολύ τραβηγμένο μου φαίνεται βρε κορίτσι.Πάρε και μια δευτερη γνωμη ως προς τη συγκεκριμενη διαγνωση καλυτερα,να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο.

hKYcp3.png

Just now, natassaki2006 είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου για την εγκυμοσυνη σου!!!χάρηκα πάρα πολύ όταν μπήκα κ διάβασα τα όμορφα νέα σου!!Σου εύχομαι να ζήσεις όσο πιο όμορφα μπορείς το καλύτερο ταξίδι της ζωής σου!!

Μαίρη μου συγχαρητήρια για τη μπαμπούλα σου!!!Να σου ζήσει κορίτσι μου να είναι γερή κ τυχερή στη ζωή της η πριγκίπισσα σου!!!

Και γερή κ ευτυχισμένη πάντα δίπλα της!!

Συγνωμη που σου εύχομαι τώρα αλλά έχω πολύ καιρό να μπω η αλήθεια είναι..Τώρα προσπαθώ να διαβάσω όλα τα νέα σας!

Σ ευχαριστω!Νατασακι τι κανεις γλυκια μου? Τα μπεμπε τι κανουν? Πες μας τα νεα σου. τι φυλο ειναι?

• Λυπημένη/-ος 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστω!Νατασακι τι κανεις γλυκια μου? Τα μπεμπε τι κανουν? Πες μας τα νεα σου. τι φυλο ειναι?

αχ γλυκια μου μαιρουλα...δεν χαθηκα για καλο!!παλινδρομησε το μωρακι μου...ακουσαμε την καρδουλα κ στο επομενο υπερηχο ειχε ηδη γινει αγγελος...!!περασα πολυ δυσκολα πολυ ομως,,,εκανα αποξεση..κ χαρη στον αγαπημενο μου αντρουλη ειμαι ξανα στα ποδια μου ετοιμη για την επομενη ετ...!!!

ελπιζω η μια κ μοναδικη βλαστοκυστουλα που εχω στην ακρη να ειναι το μωρακι μου!!

• Λυπημένη/-ος 8

Just now, natassaki2006 είπε:

αχ γλυκια μου μαιρουλα...δεν χαθηκα για καλο!!παλινδρομησε το μωρακι μου...ακουσαμε την καρδουλα κ στο επομενο υπερηχο ειχε ηδη γινει αγγελος...!!περασα πολυ δυσκολα πολυ ομως,,,εκανα αποξεση..κ χαρη στον αγαπημενο μου αντρουλη ειμαι ξανα στα ποδια μου ετοιμη για την επομενη ετ...!!!

ελπιζω η μια κ μοναδικη βλαστοκυστουλα που εχω στην ακρη να ειναι το μωρακι μου!!

Ω, ρε γμτ!Πολυ λυπαμαι ρε συ!Ειχες κ πολυ ψηλη χοριακη κ δειχναν ολα τελεια, εγω περιμενα διδυμα

Τωρα προχωρα με πιστη στην βλαστοκυστουλα σου. Κι η δικια μου τελευταια ηταν κ πηγε καλα.Εχω χασει δυο μωρακια,  τα σκεφτομαι συχνα, αλλα πρεπει να εχουμε δυναμη να προχωραμε. Θα παρεις αγκαλια συντομα ενα μωρακι κ ολα τα ασχημα θα μεινουν πισω

Just now, didi&k είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι και με το καλό το αδερφάκι!! 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία με τη tsh γιατί όμως τόσο υψηλή? Τι φταίει γενικά όταν ανεβαίνει τόσο? 

Εγώ είχα κάνει πριν τα Χριστούγεννα πριν τη διέγερση με τα φάρμακα και ήταν κάτω του 2. 5 δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς και η αλήθεια είναι ότι δεν ξαναέκανα ποτέ γιατί ο εξωσωματικής μου μόνο την ε2 μου ζητούσε. 

Μόλις μίλησα με τον γυναικολόγο μου μου είπε να πάω να κάνω αύριο μια tsh και πήρα το μικροβιολογικο είχανε κρατήσει όρο από το αίμα οπότε δεν χρειάζεται να με κανατρυπανε θα πάω αύριο μεσημέρι να πάρω και την tsh. 

Ευτυχώς που με έβαλε να την κάνω την εξέταση γιατί το έχω και εγώ άγχος... Είναι και λογος αποβολής από ότι θυμάμαι 

Επίσης έχω υπέρηχο τη Δευτέρα :)

Αγάπη 5846!!! 

Κλαιωωωωωω χαχαχχααχ

Πωπω σουπερ χοριακη!!!!

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Just now, Joka είπε:

Mήπως να το επιβεβαιωνες κι αλλού?Στη Τσεκουρα πχ?Λίγο έως πολύ τραβηγμένο μου φαίνεται βρε κορίτσι.Πάρε και μια δευτερη γνωμη ως προς τη συγκεκριμενη διαγνωση καλυτερα,να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο.

Εχω τα αποτελεσματα απο Δημοσιο Νοσοκομειο που δεν τα υπογραφει ο συγκεκριμενος   γιατρος   ,το εργαστηριο και μετα εξηγει αυτος  .Χωρια οι υποταξεις  (που δεν τις   ειχαν.ψαξει ολες   η Τσεκουρα) ειναι συνεχεια στον πατο παρα τους   μηνες   σχεδον χρονο που εχω να παω αντιβιωση..Και απο αλλο νοσοκομ το καλυτρτο της   πολης   για θεμα υπογαμμασφαιριναιμια ο αιματολογος   πολυ καλος   και αυτος   εστειλε μονο σ συτον.Δεν την ανελαβε καν.Και εχοντας   επισκεφτει κ Δανιηλι ξερω να κρινω..Α..και οφελος   μηδεν.Αλλωστε για δες   ποσες   κοπελες  ειχαν μηδεν γαλακτοβακιλλους  !!Εγω τα δημοσια νοσοκομεια τα εμπιστευομαι

Διαφημίσεις

Εχω τα αποτελεσματα απο Δημοσιο Νοσοκομειο που δεν τα υπογραφει ο συγκεκριμενος   γιατρος   ,το εργαστηριο και μετα εξηγει αυτος  .Χωρια οι υποταξεις  (που δεν τις   ειχαν.ψαξει ολες   η Τσεκουρα) ειναι συνεχεια στον πατο παρα τους   μηνες   σχεδον χρονο που εχω να παω αντιβιωση..Και απο αλλο νοσοκομ το καλυτρτο της   πολης   για θεμα υπογαμμασφαιριναιμια ο αιματολογος   πολυ καλος   και αυτος   εστειλε μονο σ συτον.Δεν την ανελαβε καν.Και εχοντας   επισκεφτει κ Δανιηλι ξερω να κρινω..Α..και οφελος   μηδεν.Αλλωστε για δες   ποσες   κοπελες  ειχαν μηδεν γαλακτοβακιλλους  !!Εγω τα δημοσια νοσοκομεια τα εμπιστευομαι

Δεν το γνωριζω καθολου το συγκεκριμενο θέμα απλα παντα ειμαι της άποψης να παιρνουμε μια δεύτερη γνωμη,να διασταυρωνουμε.

Τωρα αν στην πολη σου δεν υπαρχει αλλος εξειδικευμενος γιατρος να στο επιβεβαιωσει,το Αττικο για παραδειγμα γνωριζω απο ξαδερφο μας αιματολογο που υπηρετει εκει οτι ειναι κορυφαιο στα αιματολογικά.

Σίγουρα και οι αιματολογοι καθηγητες στο Λαικό είναι εξειδικευμενοι για μια τοσο σπάνια διαγνωση

hKYcp3.png

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα να ζητήσω την άποψη σας τώρα που αναφέρατε αιματολόγο(Τσεκουρά πχ) θεωρείτε ότι κρίνεται απαραίτητο μια επίσκεψη και σε αιματολόγο πριν τη διέγερση/έμβρυομεταφορά; Δεν έχω πάει ποτέ ούτε έχω κάνει ακόμα κάποια προσπάθεια, στην αναμονή είμαι, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν θα ήταν και αυτό κάτι που θα πρέπει να βάλω στο πρόγραμμα πριν ξεκινήσω! Την άλλη εβδομάδα θα κάνω τη μαστογραφία με Παπ καθώς και θα ζητήσω παραπεμπτικά από το γιατρό για κάποιες εξετάσεις που είχε αναφέρει η @Nephelie και δεν έχω κάνει (πχ θρομβοφιλια, crp, ca125 κτλ) αρκούν πιστεύετε αυτά ή πρέπει να πάω και σε έναν αιματολόγο εντέλει; Τι άποψη έχετε;

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Just now, Kiddo είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα να ζητήσω την άποψη σας τώρα που αναφέρατε αιματολόγο(Τσεκουρά πχ) θεωρείτε ότι κρίνεται απαραίτητο μια επίσκεψη και σε αιματολόγο πριν τη διέγερση/έμβρυομεταφορά; Δεν έχω πάει ποτέ ούτε έχω κάνει ακόμα κάποια προσπάθεια, στην αναμονή είμαι, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν θα ήταν και αυτό κάτι που θα πρέπει να βάλω στο πρόγραμμα πριν ξεκινήσω! Την άλλη εβδομάδα θα κάνω τη μαστογραφία με Παπ καθώς και θα ζητήσω παραπεμπτικά από το γιατρό για κάποιες εξετάσεις που είχε αναφέρει η @Nephelie και δεν έχω κάνει (πχ θρομβοφιλια, crp, ca125 κτλ) αρκούν πιστεύετε αυτά ή πρέπει να πάω και σε έναν αιματολόγο εντέλει; Τι άποψη έχετε;

Όλες αυτες οι εξετάσεις,επειδη υπάρχουν άπειρες,τις κάνεις μετά απο αποτυχίες.

Πριν την πρώτη προσπάθεια δε χρειάζονται.

Μη βαζεις τωρα στο μυαλο σου πολλά,να κανεις την προσπαθεια με σιγουρια οτι θα πετυχεις και θα πετυχεις.

• Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Όλες αυτες οι εξετάσεις,επειδη υπάρχουν άπειρες,τις κάνεις μετά απο αποτυχίες.

Πριν την πρώτη προσπάθεια δε χρειάζονται.

Μη βαζεις τωρα στο μυαλο σου πολλά,να κανεις την προσπαθεια με σιγουρια οτι θα πετυχεις και θα πετυχεις.

Ευχαριστώ! Δεν ξέρω κιόλας, δεν είναι ότι πιστεύω πως θα αποτύχω αλλά τόσα γίνονται! Δεν θέλω να υπάρχει κάτι που δεν ελέγξαμε και αυτή η εξέταση πχ που δεν έκανα να μπορούσε να αλλάξει την αγωγή ή πορεία της εξωσωματικής! Δεν θέλω να πάρω πολλά και περιττά φάρμακα ούτε να διερευνηθεί κάτι μετά αποτυχίας καθώς και η υγεία μου με απασχολεί αλλά και τα οικονομικά μου τα οποία δεν είναι και άνετα! Σε πρώτη φάση τουλάχιστον να έχω καλύψει τα βασικά! Για αυτό ρωτάω την άποψη σας για αιματολόγο.. 

• Μου αρέσει 3

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Just now, Joka είπε:

Δεν το γνωριζω καθολου το συγκεκριμενο θέμα απλα παντα ειμαι της άποψης να παιρνουμε μια δεύτερη γνωμη,να διασταυρωνουμε.

Τωρα αν στην πολη σου δεν υπαρχει αλλος εξειδικευμενος γιατρος να στο επιβεβαιωσει,το Αττικο για παραδειγμα γνωριζω απο ξαδερφο μας αιματολογο που υπηρετει εκει οτι ειναι κορυφαιο στα αιματολογικά.

Σίγουρα και οι αιματολογοι καθηγητες στο Λαικό είναι εξειδικευμενοι για μια τοσο σπάνια διαγνωση

Είχα πάει στην Κωτση κάνα δυο φορές στο Λαικό όσο ήταν. Τώρα ρώτησα ήρθε  και αυτή στο νοσοκομείο που πηγαίνω αλλά μου είπανε στο τμήμα Αιμοδοσίας. Εγώ πάω στο Ανοσολογικο εργαστήριο. Μου είχαν πει στην Τσεκουρα από μια μόνη υποταξη που μου είχαν κάνει να το προσέξω και να το επαναλάβω αλλά τόσες πληροφορίες δεν το αξιολόγησα ως σπουδαίο. Για αυτό είπα κάτι ειδανε.. Καλο μου κορίτσι έχω πάει σε όλες τις ειδικότητες σε πάρα πάρα πολλούς. Όσους δεν φαντάζεσαι.. Πολύ δύσκολα θα παω ξανά κάπου αλλού. 

Διαφημίσεις

Είχα πάει στην Κωτση κάνα δυο φορές στο Λαικό όσο ήταν. Τώρα ρώτησα ήρθε  και αυτή στο νοσοκομείο που πηγαίνω αλλά μου είπανε στο τμήμα Αιμοδοσίας. Εγώ πάω στο Ανοσολογικο εργαστήριο. Μου είχαν πει στην Τσεκουρα από μια μόνη υποταξη που μου είχαν κάνει να το προσέξω και να το επαναλάβω αλλά τόσες πληροφορίες δεν το αξιολόγησα ως σπουδαίο. Για αυτό είπα κάτι ειδανε.. Καλο μου κορίτσι έχω πάει σε όλες τις ειδικότητες σε πάρα πάρα πολλούς. Όσους δεν φαντάζεσαι.. Πολύ δύσκολα θα παω ξανά κάπου αλλού. 

Το ξερω βρε κοριτσι οτι εχεις παει σε πολλους.Μαζι ειμαστε χρονια εδω μέσα. 

Η Κωτση πηγε σε αλλο νοσοκομειο εννοεις?Κι η Τσεκουρα τι?Στο ειχε επισημανει αλλα δεν το επανέλαβες?

Αναφερομουν στη συγκεκριμενη διαγνωση τωρα αν πρεπει να τη διασταυρώσεις και με άλλο γιατρό αντιστοιχης ειδικοτητας.Πρωτη φορα δε στην κανουν,αν καταλαβα καλά?

hKYcp3.png

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου κι εσύ ότι επιθυμείς. 

Κορίτσια, οποια ψάχνει ουτροτζεσταν και innohep, μη τα αναζητήσει τελευταία στιγμή. Ο θείος μου ο φαρμακοποιός, Δεινοπαθησε να μου τα βρει, είναι σε μεγάλη έλλειψη. Οπότε κορίτσια μεγάλη προσοχή και ψαχτειτε νωρίς!!!! 

Αχ πολυ το χαιρομαι 

Ευχομαι γλυκεια εγκυμοσυνη

Just now, Joka είπε:

Το ξερω βρε κοριτσι οτι εχεις παει σε πολλους.Μαζι ειμαστε χρονια εδω μέσα.

Αναφερομουν στη συγκεκριμενη διαγνωση τωρα αν πρεπει να τη διασταυρώσεις και με άλλο γιατρό αντιστοιχης ειδικοτητας.Πρωτη φορα δε στην κανουν,αν καταλαβα καλά?

Εν μέρει ναι. Το γονίδιο ναι.Και δεν αμφισβητειται γιατί είναι σαν την ομάδα αίματος.Από δημόσιο νοσοκομείο. Η υπογαμασφαιριναιμια είχα ξαναφανει.Ασχετο:Εγω ασχολούμαι με το θέμα πολύ πριν το φόρουμ. Φαντάσου... Τελοσπαντων.. Πάμε για άλλα.. Ελπίζω να μη βρεθεί  και κάτι άλλο στην πορεία. Ναι  η  Κωτση πήγε στο τμήμα αιμοδοσίας στο Πανεπιστημιακο Νοσοκομείο Λαρισας. 

• Μου αρέσει 1

Γεια σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε το εξής. Έκανα δεύτερη φορά σπερματέγχυση και πόνεσα ενώ την πρώτη όχι. Ξέρουμε γιατί μπορεί να συνέβη αυτό ; Να σημειώσω ότι έγινε από άλλον γιατρό. Και μια δεύτερη ερώτηση. Η σπερματέγχυση έγινε στις 33 ώρες μετά την ενεση και το αυγουλακι δεν είχε σπάσει ενω την άλλη φορά είχε γίνει στις 36 κ είχε σπάσει. Εχουμε άποψη η σχόλια για τη σύγκριση των 2 ;

Just now, Aircondition είπε:

Γεια σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε το εξής. Έκανα δεύτερη φορά σπερματέγχυση και πόνεσα ενώ την πρώτη όχι. Ξέρουμε γιατί μπορεί να συνέβη αυτό ; Να σημειώσω ότι έγινε από άλλον γιατρό. Και μια δεύτερη ερώτηση. Η σπερματέγχυση έγινε στις 33 ώρες μετά την ενεση και το αυγουλακι δεν είχε σπάσει ενω την άλλη φορά είχε γίνει στις 36 κ είχε σπάσει. Εχουμε άποψη η σχόλια για τη σύγκριση των 2 ;

Αυτό που θα σου πω εγώ γιατί έχω κάνει επτά στο σύνολο είναι αν δεν πετύχεις και τώρα, μη χάνεις χρονο.

Κι εγώ πονεσα μια φορά γιατί δεν μπήκε καλά αρχικά ο καθετήρας, έκανε σπασμούς η μήτρα μου. 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις