admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

Ναι απλά το αντιφωσφολιπιδικο συνήθως λίγο μετά τη γέννα πέφτει διότι πυροδοτείται από την κύηση...θα μου πεις βέβαια διαφέρει από άτομο σε άτομο...πάντως αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι πριν δύο μήνες είχα θέμα στη μέση ( αρκετά σοβαρό) και ο γιατρός για να μου δώσει αγωγή ενέσιμη με ρώτησε εάν έχω θρομβοφιλια του είπα ότι έχω αντιφωσφολιπιδικο και για να βρουν αγωγή συμβατή κάναν 2 ώρες.Ουτε την κλασική παυσίπονη μπορούσαν.Δεν ξέρω γιατί δεν ρώτησα.Αλλα μου έκανε εντύπωση αυτό .

Πεθαίνω για το τικερακι σου με το αγιοβασιλακι.

Θεία περιμένω το κουνελάκι....

Τικερακι??? 

Αν όλα πάνε καλά την Τετάρτη με τον υπέρηχο θα το βάλω!! 

• Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Kiddo είπε:

Καλημέρα! Έχεις δίκιο! Δεν μετράω κάποια αποτυχία ή παλίνδρομη κύηση αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς και το κόστος πέρα από το οικονομικό είναι και ψυχολογικό! Θα το βάλω και αυτό στο πρόγραμμα, θα δω τι έχει να πει και ο γυναικολόγος τώρα που θα πάω βέβαια αλλά δεν θέλω να αφήσω κάτι στο άγνωστο που θα μπορούσε να "σώσει" κάποια κύηση ή να φορτωθώ έξτρα φάρμακα αχρείαστα.. και δεν ξέρω κατά πόσο πιστεύω ότι είναι άχρηστες τέτοιες εξετάσεις καθώς, όπως συζητούσατε σε προηγούμενη μέρα, η πρόληψη σώζει ζωές ακόμα και αν είναι αγέννητες στη προκειμένη περίπτωση! 

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό και οικονομικό αιματολόγο; Στην Ανατολική Αττική ίσως; (Ζητάω πολλά τώρα ε; :roll:) Άκουσα για τη Λευκού που κάνει ραντεβού και μέσω Skype, σχετικά οικονομική για αιματολόγος.. κάποια άποψη για αυτή; Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει εμπειρία μαζί της;

Κλείσε στην Τσεκούρα στο Έλενα (τμ. καθ' έξιν αποβολών μέσω του 1535), διότι οι εξετάσεις είναι πανάκριβες, ενώ εκεί γίνονται όλα δωρεάν. Και θα σου ελέγξει τα πάντα σύμφωνα με το ιστορικό σου. Δεν έχει σημασία που δεν έχεις αποβολές στο ενεργητικό σου. Δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου, εμένα με δέχτηκε χωρίς να έχω κάνει ποτέ προσπάθεια ούτε να έχω μείνει ποτέ έγκυος.

• Μου αρέσει 1

Just now, Thia1985 είπε:

Από το στόμα σου... 

Εσύ πως είσαι? 

Τα μικρά?? 

Ολα μια χαρά εγώ τα ιδια τιποτα δεν νοιωθω απολυτως..τι να πω .ουτε μια κραμπα,ουτε ενα τραβηγμα και η κοιλια πεταχτηκε φουλ ξαφνικα..θα παω τριτη στο Γεν να μου μετρησει το τραχηλο προληπτικα και θα μου το μετραει με κολπικο και θα κανει και απλο κοιλιακο καθε 3 βδομαδες λεει ή καθε μηνα.ειναι ενας που ειναι ειδικευμενος μονο σε αυτο,δεν θυμαμαι πως τον λενε.2 ή 3 βδομαδες μετα την αυχενικη θα το κανεις και εσυ και μετα συχνα προληπτικα

• Μου αρέσει 5

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Ολα μια χαρά εγώ τα ιδια τιποτα δεν νοιωθω απολυτως..τι να πω .ουτε μια κραμπα,ουτε ενα τραβηγμα και η κοιλια πεταχτηκε φουλ ξαφνικα..θα παω τριτη στο Γεν να μου μετρησει το τραχηλο προληπτικα και θα μου το μετραει με κολπικο και θα κανει και απλο κοιλιακο καθε 3 βδομαδες λεει ή καθε μηνα.ειναι ενας που ειναι ειδικευμενος μονο σε αυτο,δεν θυμαμαι πως τον λενε.2 ή 3 βδομαδες μετα την αυχενικη θα το κανεις και εσυ και μετα συχνα προληπτικα

Αχ κορίτσι μου το λέω μακάρι να πάνε όλα καλά. Αυτό λέω, δε μπορώ να χαρω την εγκυμοσύνη μου. Χθες κι ενώ ήμουν καλά, Τεζαρα στον ύπνο, ΔΡ μπόρεσα να κοιμηθώ πολύ, άκουσα τη γλωσσοκοπάνα απέναντι, κάπου είχαν πάει Κ λέει επιτέλους, γύλισα σπίτι μου, κουλαστηκα μαμά, κουλαστηκα. Έσκασε μύτη με κόκκινο καυτό σορτς, λευκή μπλούζα, ασορτί πιπίλα Κ μπεζ αρκουδάκι στην αγκαλιά, μιλάμε για τρελα!!!! 

Ήθελα να ξέρα που τα ξεσηκώνει αυτά Κ τα λέει, μάλλον από το σχολείο. Φέτος πάει μόνο, η αδελφή της μεγάλωσε Κ πάει σε άλλο, πρέπει να τη δεις το πρωί που την κατεβάζουν με την πιπίλα Κ τους λέει είμαι μεγάλη εγώ, δε τη θέλω! 

• Χαχα 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Nephelie είπε:

Οι εξετασεις γραφονται κ δεν πληρωνεις κατι οποτε γιατι οχι; Πχ τη crp τη ξερει ολος ο κοσμος και την κανουν,ειναι για γενικοτερη υγεια και οχι μονο για εξωσωματικη,η ca125 ειναι απο τις πρωτες που μου ειπε ο εξωσωματικος να κανω μαζι με τη γενικη αιματος και την ομαδα αιματος να δει..η φοιφα ειναι μια καλη αιματολογος στο μαρουσι γιατί η λευκου θεωρω δε δεχεται νεους ασθενεις απο αθηνα.επισης μπουτσης δημητρης και χατζηαντωνιου στο φαληρο.

Εγώ που δεν τις ήξερα πειράζει; :oops: Όταν τις ανέφερες εσύ κοπέλα μου πρώτη φορά τις άκουγα και ακόμα δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αλλά δεν πειράζει! Θα τις κάνουμε και αυτές να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Just now, Troia είπε:

Κλείσε στην Τσεκούρα στο Έλενα (τμ. καθ' έξιν αποβολών μέσω του 1535), διότι οι εξετάσεις είναι πανάκριβες, ενώ εκεί γίνονται όλα δωρεάν. Και θα σου ελέγξει τα πάντα σύμφωνα με το ιστορικό σου. Δεν έχει σημασία που δεν έχεις αποβολές στο ενεργητικό σου. Δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου, εμένα με δέχτηκε χωρίς να έχω κάνει ποτέ προσπάθεια ούτε να έχω μείνει ποτέ έγκυος.

Μάλλον αυτό θα κάνω.. κάνει πρωινά ραντεβού αυτή γνωρίζεις; Γιατί νομίζω ότι τα απογευματινά τα πληρώνεις κανονικά αν δεν κάνω κάποιο λάθος.. Μια από τα ίδια και εγώ ούτε προσπάθεια ακόμα ούτε εγκυμοσύνη ποτέ, παλεύουμε ακόμα με το σπέρμα και τις βιταμίνες μήπως δούμε άσπρη μέρα! Ε! Και για κανά τρίμηνο ακόμα που θα περιμένουμε αναγκαστικά θέλω να ελέγξω το δικό μου οργανισμό ώστε να είμαι έτοιμη για την εξωσωματική και καθώς δεν υπάρχει ιστορικό (μου είναι άγνωστο) και κάνω εύκολα μελανιές πχ ή βγάζω κάτι πολύ μικρά (πολλά) κόκκινα σημαδακια σε όλο το σώμα που θα μπορούσε να παίζει κάποιο ρόλο στην εξωσωματική; Δεν ξέρω κιόλας αλλά δεν θέλω να αφήσω κάτι στη τύχη και ποιος την έχασε για να τη βρούμε εμείς δηλαδή! 

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Just now, Aircondition said:

Α δεν τα ξέρω τα συμβολακια κτλ !!! Πρώτη φορά γράφω. Μπράβο σου με το καλό εύχομαι !!! Ανταμείφθηκε η υπομονή σου! Επιτρέπεται να ρωτήσω το κέντρο η λόγω διαφημισης οχι ; Αυτά τα παιδιά πιστεύω θα είναι τυχερά.. θα δεχτούν μια αγάπη κάπως πιο ιδιαίτερη! 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για τον πόνο που τόσο με φοβίζει. Πως είναι ο πόνος ; Πχ στη σαλπιγγογραφια είχα πονέσει τόσο πολύ.. μου είχαν φερει οινόπνευμα για να μη λιποθυμήσω. Η ωοληψια πονάει έτσι ; Η μετά η εμφύτευση ; Μπορείς να το κανείς με πλήρη νάρκωση ; 

Κοπελιά τίποτα απ αυτά δεν πονάει. Κι εγώ φοβάμαι τον πόνο και εννοεειται η σαλπιγγογραφία ήταν το πιο οδυνηρό :-) ψυχολογικά πονάει περισότερο-γι αυτό θα πρέπει να συμφιλιωθείς με το απαραίτητο να μην κοιτας πίσω και να παρεις δυναμη απ την επιθυμία σου για την απόκτηση ενος παιδιού

• Μου αρέσει 2

1 ώρα πρίν, Kiddo είπε:

Καλημέρα! Έχεις δίκιο! Δεν μετράω κάποια αποτυχία ή παλίνδρομη κύηση αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς και το κόστος πέρα από το οικονομικό είναι και ψυχολογικό! Θα το βάλω και αυτό στο πρόγραμμα, θα δω τι έχει να πει και ο γυναικολόγος τώρα που θα πάω βέβαια αλλά δεν θέλω να αφήσω κάτι στο άγνωστο που θα μπορούσε να "σώσει" κάποια κύηση ή να φορτωθώ έξτρα φάρμακα αχρείαστα.. και δεν ξέρω κατά πόσο πιστεύω ότι είναι άχρηστες τέτοιες εξετάσεις καθώς, όπως συζητούσατε σε προηγούμενη μέρα, η πρόληψη σώζει ζωές ακόμα και αν είναι αγέννητες στη προκειμένη περίπτωση! 

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό και οικονομικό αιματολόγο; Στην Ανατολική Αττική ίσως; (Ζητάω πολλά τώρα ε; :roll:) Άκουσα για τη Λευκού που κάνει ραντεβού και μέσω Skype, σχετικά οικονομική για αιματολόγος.. κάποια άποψη για αυτή; Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει εμπειρία μαζί της;

Εγώ έχω την φοιφα ως αιματολογο και είναι ανατολική Αττική... 

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Όχι, δεν θα έπρεπε να πονάς....μη φοβάσαι τον πόνο της εξωσωματικής, δεν υπάρχει καν πόνος εκτός αν υπάρχουν άλλοι λόγοι, ανατομικοι η πχ βγάζεις πολλά Ωαρια και φοβούνται υπερδιεγερση. 

Ναι, είναι χάσιμο χρόνου η σπερματεγχυση. Έκανα επτά και τότε με απλή κλομιφαινη κατέβαζα 5-6 ωοθυλακια, αν αυτά μου τα είχαν μαζέψει, ίσως είχα παιδί τώρα. Αν κοπέλα μου αποτύχεις, μην ξανακάνεις. 

Ο προηγούμενος γιατρός που ήμουν έλεγε ως τρεις σπερματεγχυσεις, μετά εξωσωματικη. 

Κι εγώ φοβάμαι την Τετάρτη... Λέω θα ναι το μωράκι μου εκεί η θα έχει φύγει????

Natassaki πολύ λυπάμαι, ειλικρινά, ειδικά αφού ακούσατε καρδούλα. 

Εκει θα ειναι το μωρακι σου, κ θα περιμενει να το δεις.

Ενα αγχος θα το εχεις σ ολη την εγκυμοσυνη, να πανε ολα καλα. Εγω στον 7ο μηνα καπως χαλαρωσα

• Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Εκει θα ειναι το μωρακι σου, κ θα περιμενει να το δεις.

Ενα αγχος θα το εχεις σ ολη την εγκυμοσυνη, να πανε ολα καλα. Εγω στον 7ο μηνα καπως χαλαρωσα

Πάντως Μαίρη μου τρώω τον αγλεορα. Σήμερα είχα πάει γονεις μου γιατί περίμεναν ξαδέλφια κλπ(τελικα δεν τους είδα, ήρθαν οχτώ άτομα μαζί Κ το ένα μικρό της ξαδέρφης μου κ φοβήθηκα να μείνω) κι έτρωγα πολλές μικρές μερίδες. Η μάνα μου έκανε ένα κάρο φαγητά. Μου έσπασαν τη μύτη. 

Η μικρη μπουτου τι κανει??? 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Πάντως Μαίρη μου τρώω τον αγλεορα. Σήμερα είχα πάει γονεις μου γιατί περίμεναν ξαδέλφια κλπ(τελικα δεν τους είδα, ήρθαν οχτώ άτομα μαζί Κ το ένα μικρό της ξαδέρφης μου κ φοβήθηκα να μείνω) κι έτρωγα πολλές μικρές μερίδες. Η μάνα μου έκανε ένα κάρο φαγητά. Μου έσπασαν τη μύτη. 

Η μικρη μπουτου τι κανει??? 

Ετσι να τρως μικρα πολλα γευματα.

Η μπουτου ειναι γουρουνακι  κ ολη την ωρα πειναει. Εχει κανει ομως ωραια μπουτακια:)

• Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

2 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Εγώ αυτήν έχω από το 2015. Ωστόσο είχα δει και τον Αναγνώστου και την Τσεκούρα( η οποία θα σου βγει και δωρεάν)

• Μου αρέσει 1

17 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Καλησπέρα.Ψαχνω πλέον και γω για αιματολογο, διότι η Τσεκούρα κάτι μου χει βρει.

Έλεγα να κλείσω στην Κωτση τώρα που επέστρεψα και μαθαίνω ότι έχει φύγει...

Θα μπορούσες να μου στείλεις το όνομα αυτού του ιατρού που σε βοήθησε; Αν θέλεις και σε μνμ.

Αν κάποια κοπέλα μπορεί να συστήσει και κάποιον άλλο καλό αιματολόγο ανοσολόγο, 

Έχω ακούσει καλά για το Λαϊκό πάντως .

Ευχαριστώ

Φοβερη γιατρος ειναι η Ελενη Βαριαμη. Το λαικο εχει το καλυτερο αιματολογικο στην Ελλαδα. Οπως κ το πανεπιστημιακο νοσοκομειο της Λαρισας. 

• Μου αρέσει 1

Just now, vasia!!! είπε:

Φοβερη γιατρος ειναι η Ελενη Βαριαμη. Το λαικο εχει το καλυτερο αιματολογικο στην Ελλαδα. Οπως κ το πανεπιστημιακο νοσοκομειο της Λαρισας. 

Εχεις παει στο Πανεπιστημιακο Λάρισας; Η Βαριαμη είναι στο Λαικό; 

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις