admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Άρα πρέπει να μιλ με doc να με διαφωτίσει.

Δεν ξέρω κορίτσι . Πρέπει να πάω να μιλ. Ωστόσο αδιαθετώ σε 3-4 μέρες όποτε μάλλον έχασα τον κύκλο αυτό.

Just now, Roda είπε:

Πλησιαζει η αρχη του κυκλου δηλαδή. Οπότε θα μιλήσεις με γιατρό να δεις αν θελει ορμονες δευτερης μερας κ μετά θ ακολουθήσεις κανονικά τον κύκλο σου με ωοληψία (αν θες να δοκιμάσεις και φρέσκο). Με το που θα γινει η ωοληψία ή η ωορρηξία θα ξεπαγώσουν τα ωαρια κ θα τα γινει η ετ τη μερα που θα συμπεσεις με εκεινα (3ης μερας ή βλαστοκύστες). Καλή επιτυχία

Όπως τα γράφει η κοπέλα, προλαβαινεις..

T4Rzp2.png

Just now, Moomin είπε:

Πότε λες να κάνεις;; Εμένα μου είπε μάλλον τεχνητό θα κάνουμε για να προετοιμασει καλύτερα τον κύκλο αλλά λέμε να κάνουμε κ ωοληψια πριν κ να έχουμε ένα φρέσκο κ το κατεψυγμένο μας. Αν βέβαια πάνε όλα καλά.

Όποτε γιαυτο το μήνα λέτε;;;;

Just now, Roda είπε:

Πλησιαζει η αρχη του κυκλου δηλαδή. Οπότε θα μιλήσεις με γιατρό να δεις αν θελει ορμονες δευτερης μερας κ μετά θ ακολουθήσεις κανονικά τον κύκλο σου με ωοληψία (αν θες να δοκιμάσεις και φρέσκο). Με το που θα γινει η ωοληψία ή η ωορρηξία θα ξεπαγώσουν τα ωαρια κ θα τα γινει η ετ τη μερα που θα συμπεσεις με εκεινα (3ης μερας ή βλαστοκύστες). Καλή επιτυχία

Με κατατόπισες πλήρως @Roda. Αφού θελουμε αρχή κύκλου θα είναι οκ. 

Σ ευχαριστω πολύ!

• Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σ ευχαριστω πολύ!

Εφόσον από ό,τι καταλαβαίνω δεν έχεις πρόβλημα με την προετοιμασία του ενδομητρίου σου, θα προλάβεις τον κύκλο μια χαρά!

Just now, didi&k είπε:

Ναι κι εμενα κάπως έτσι μόνο που έκανα συχνά οιστραδιολη κάθε 2 με 5 μέρες και την δόση της μενοπουρ που τις αυξομειώνε τις δόσεις γιατί εγώ μένω επαρχεία και έτσι μιλούσαν με το γυναικολόγο μου εδώ που έκανε τους πρώτους υπέρηχους

Συγνωμη που ξαναπεταγομαι κ γω.. Αλλα θελω τη γνωμη σας. Με πηρε η βοηθος του γιατρου μου κ μου ειπε συνεχιζουμε avrekap και monopur ιδιες δοσεις κ μου αυξησε τη gonal απο 225 σε 250..Δε ξερω τη τιμη της οιστραδιολης που ειχα σήμερα. (2 μερες εχω που ξεκινησα διεγερση) Αυτη η αυξηση σημαινει κακη οιστραδιολη? Τη Παρασκευη εχω ραντεβου για υπερηχο κ οιστραδιολη παλι

Just now, vasia!!! said:

Συγνωμη που ξαναπεταγομαι κ γω.. Αλλα θελω τη γνωμη σας. Με πηρε η βοηθος του γιατρου μου κ μου ειπε συνεχιζουμε avrekap και monopur ιδιες δοσεις κ μου αυξησε τη gonal απο 225 σε 250..Δε ξερω τη τιμη της οιστραδιολης που ειχα σήμερα. (2 μερες εχω που ξεκινησα διεγερση) Αυτη η αυξηση σημαινει κακη οιστραδιολη? Τη Παρασκευη εχω ραντεβου για υπερηχο κ οιστραδιολη παλι

Ειναι η πρωτη σου προσπάθεια ε; Εύχομαι κ η τελευταία κ να πανε ολα καλα! Καλο ειναι να κρατήσεις αρχείο με τις τιμές των ορμονών σου κατα τη διάρκεια της διέγερσης. Παρε τηλ κ ρωτά τι τιμη ειχε η οιστραδιολη σου σήμερα. Συνήθως τις μονάδες τις αυξάνουν όταν δεν εχουν την αναμενόμενη ανταπόκριση, αλλα εσενα την αύξησε ελάχιστα οποτε μην αγχώνεσαι. Υπέρηχο εχεις  κανει η οχι ακομη; Η τιμη της οιστραδιολης δείχνει των αριθμό των ωαριων που μεγαλώνουν  

Διαφημίσεις

Just now, Visit a vis είπε:

Εφόσον από ό,τι καταλαβαίνω δεν έχεις πρόβλημα με την προετοιμασία του ενδομητρίου σου, θα προλάβεις τον κύκλο μια χαρά!

Δεν ξέρω κορίτσι θα δούμε. 24η μέρα σμρ έχω πονάκια ήδη. Όποτε Demi. 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Moana είπε:

Ειναι η πρωτη σου προσπάθεια ε; Εύχομαι κ η τελευταία κ να πανε ολα καλα! Καλο ειναι να κρατήσεις αρχείο με τις τιμές των ορμονών σου κατα τη διάρκεια της διέγερσης. Παρε τηλ κ ρωτά τι τιμη ειχε η οιστραδιολη σου σήμερα. Συνήθως τις μονάδες τις αυξάνουν όταν δεν εχουν την αναμενόμενη ανταπόκριση, αλλα εσενα την αύξησε ελάχιστα οποτε μην αγχώνεσαι. Υπέρηχο εχεις  κανει η οχι ακομη; Η τιμη της οιστραδιολης δείχνει των αριθμό των ωαριων που μεγαλώνουν  

Ναι η πρωτη μου. Θα ζητησω την εξεταση να την εχω στο αρχειο μου. Οχι δεν εχω κανει υπερηχο. Ειμαι στην αρχη εκανα την οιστραδιολη μετα απο 2 μερες που ξεκινησα διεγερση. Ξερεις φοβαμαι γτ η αληθεια ειναι οτι λογω χαμηλης αμη η ανταπροκριση σιγουρα δε θα ναι η καλυτερη. Στοχευω ομως  στο οτι καλυτερο. 

Just now, vasia!!! said:

Ναι η πρωτη μου. Θα ζητησω την εξεταση να την εχω στο αρχειο μου. Οχι δεν εχω κανει υπερηχο. Ειμαι στην αρχη εκανα την οιστραδιολη μετα απο 2 μερες που ξεκινησα διεγερση. Ξερεις φοβαμαι γτ η αληθεια ειναι οτι λογω χαμηλης αμη η ανταπροκριση σιγουρα δε θα ναι η καλυτερη. Στοχευω ομως  στο οτι καλυτερο. 

Η amh απο μονη της δε λεει κατι, μη σε αγχώνει αυτο. Την fsh σε συνδυασμό με e2 λαμβάνουν υπόψη τους προκειμένου να δουν αν ειναι καλός ένας κυκλος κ να προβλέψουν πως θα παει μια διέγερση. Ξερεις τι τιμες ειχες; Κ παλι όμως τπτ δεν ειναι δεδομένο σε αυτη τη διαδικασία, μπορει να κανεις λίγα αλλα αυτα τα λίγα να ειναι ποιοτικά κ να δώσουν καλα έμβρυα! Καλη επιτυχία!

• Μου αρέσει 1

Just now, Moana είπε:

Η amh απο μονη της δε λεει κατι, μη σε αγχώνει αυτο. Την fsh σε συνδυασμό με e2 λαμβάνουν υπόψη τους προκειμένου να δουν αν ειναι καλός ένας κυκλος κ να προβλέψουν πως θα παει μια διέγερση. Ξερεις τι τιμες ειχες; Κ παλι όμως τπτ δεν ειναι δεδομένο σε αυτη τη διαδικασία, μπορει να κανεις λίγα αλλα αυτα τα λίγα να ειναι ποιοτικά κ να δώσουν καλα έμβρυα! Καλη επιτυχία!

Ευχαριστω πολυ! Μονο υπερηχο καναμε τη 2η μερα του κυκλου για κυστη, μετρηση ενδομητριου και καταβολές στις ωοθηκες. Παρα την αμη ειχα ικανοποιητικο αριθμο. Κ παλι ευχαριστω για τον χρονο σου!! 

• Μου αρέσει 1

Just now, vasia!!! είπε:

Ευχαριστω πολυ! Μονο υπερηχο καναμε τη 2η μερα του κυκλου για κυστη, μετρηση ενδομητριου και καταβολές στις ωοθηκες. Παρα την αμη ειχα ικανοποιητικο αριθμο. Κ παλι ευχαριστω για τον χρονο σου!! 

Με αμη 0,7 έκανα 10 ωάρια κάθε φορά...όλα σχετικά είναι όπως είπε η Μοανα..πίστη κ ελπίδα...καλή επιτυχία!

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Με αμη 0,7 έκανα 10 ωάρια κάθε φορά...όλα σχετικά είναι όπως είπε η Μοανα..πίστη κ ελπίδα...καλή επιτυχία!

Να σαι καλα!! Σε ευχαριστω πολυ! Κ πιστη κ ελπιδα εχω!! 

• Μου αρέσει 1

On 7/9/2020 at 5:29 ΜΜ, Anna Boo89 είπε:

Το ξέρω γλυκιά μου. Σε όλα δίκαιο ειχες ! Τώρα μένει να δούμε αν είναι ένα ή δύο.

Εμεινες εγκυουλα? Συγχαρητηρια!!! Σορρυ δεν προλαβαινω να διαβασω πολλα

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

Σ ευχαριστω πολύ!

Αδιαθετησα πριν λίγες μέρες ευτυχώς κ θα το κάνουμε στον επόμενο κύκλο, να χω κ τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλια....άρα πάμε για τέλη του μήνα αρχές του επόμενου.

Just now, vasia!!! είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, με 0.86 αμη εγώ πήραμε 4 ωάρια.

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Just now, Moomin είπε:

Αδιαθετησα πριν λίγες μέρες ευτυχώς κ θα το κάνουμε στον επόμενο κύκλο, να χω κ τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλια....άρα πάμε για τέλη του μήνα αρχές του επόμενου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, με 0.86 αμη εγώ πήραμε 4 ωάρια.

Η αληθεια ειναι οτι το σημαντικο ειναι η ποιοτητα.. Ο αριθμος σιγουρα αυξανει τις πιθανοτητες αλλα στο τελος ενα ποιοτικο καλο ωαριο χρειαζομαστε!ποια ειναι η ηλικια σου? Γτ κ αυτο παιζει πολυ σημαντικο ρολο. Εγω ειμαι 38.5.. 

• Μου αρέσει 1

Άσχετο, αλλα βλέπετε gntm? Τι κουκλια ειναι αυτα;;;; Στα αγόρια αναφέρομαι, οχι οτι δε πανε κ κουκλάρες, απλά αυτές έχουμε συνηθίσει να τις βλέπουμε. Κ εκει που μου τρέχουν τα σάλια σκέφτομαι οτι θα μπορούσαν να ηταν κ παιδιά μου αν τα έκανα στα 20 κατι αχαχαχα

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 11

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις