admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, didi&k είπε:

Ημουν παντα δυσκοιλια δυστυχώς... Δεν είναι θέμα εγκυμοσύνης 

Ο άντρας μου με μαλώνει μου λέει πηγαινε στην τουαλέτα κάθε μέρα θα πάθεις ζημιά 

Να κάνω τι να περιμένω πάνω από τη λεκάνη να έρθει η έμπνευση? 

Είτε το νιώθω είτε δεν το νιώθω ότι θέλω τουαλέτα 

Μου λέει πως γίνεται να μην θες τουαλέτα 

Αυτός μπορεί να πάει και 2 φορές τη μέρα αγκαλιά με το κινητό... 

Κι εγώ ήμουν δυσκοίλια ως τα 26

Μεγάλο θεμα

Μετά έστρωσε με τον καφέ, έπινα δυο με τρεις την ημέρα Κ κοβόμουν πολύ, τώρα στην εγκυμοσύνη με τόσα φάρμακα, επανήλθε η δυσκοιλιότητα. Τον πρώτο καιρό πήγαινα, τώρα που δε μπορώ να μυρίσω τον καφέ, ούτε καν!! 

Έχω φάει σύκα, φρέσκα Κ αποξηραμένα, ακτινίδιο, βρώμη, μέλι Κ τουαλέτα γιοκ, έχω να πάω τρεις ημέρες. 

Χθες το βράδυ ήταν δύσκολα. Πέφτω λόγω ούτρο 8.30-9 Κ σηκώθηκα 3 παρά χορτασμένη, έβλεπα ένα μωρό σε διάφορες ηλικίες, αγόρι πάλι. Αναγούλες φουλ, έφαγα φρυγανιά, με τα χίλια ζόρια κοιμήθηκα, σηκώθηκα Κ πήρα όλα μου τα χάπια. 

Σε λίγο θα φέρει η μητέρα μου μοσχάρι λεμονατο με κολοκυθάκια και καρότα που λιγουρεψα. Ο άντρας μου δε με αφήνει να κάνω τπτ!!! Του λέω το να μαγειρέψω καθιστή, δε θα πάθω τπτ, όχι μου λεει. Ζήτησα κι από το φούρνο καφέ κ κάτι αλμυρό, μπας Κ πάω σήμερα. 

Just now, amimoni είπε:

Καλημέρα! Εγώ τις έκανα πριν λίγες μέρες. Μάλιστα επειδή την πρώτη την έκανα μαζί με τον γιατρό μου, μου είπε δεν χρειάζεται να βγάλω τον αέρα. Οπότε έτσι τις έκανα, δεν έπαθα κάτι. 

Πολύ κακώς!!!

Ο θείος μου είναι φαρμακοποιος, μου έχει πει δε θα κανεις καμμια μα καμμια ένεση χωρίς να βγάλεις τον αέρα, απαγορεύεται!!!! 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

@Nima καλημέρα.  Έχω κύκλο 28-29 ημερών όποτε λογικά κάνω ωορρηξία 14-15η ημέρα. Τώρα γιατί άργησε τόσο πολύ τι να πω. Η LH μου τη 17η ημέρα ήταν 41,4. Ελπίζω κι εγώ να ήταν κακός κύκλος και ο επόμενος να είναι καλύτερος. 

Διαφημίσεις

Just now, didi&k είπε:

Τα κατάφερα σήμερα μόνη μου αλλά ζορίστηκα λίγο.. :oops:

3-4 φορές πήγα και έβγαζα λίγο λίγο για να μην κάνω καμιά αποκόλληση 

Σορρυ για τις λεπτομέρειες :oops::oops::oops:

Αλλά φοβάμαι... Αυτή η λιγοστή δύναμη που έβαζα κάθε φορά στην τουαλέτα ισοδυναμεί με αυτό που λένε μην σηκώνεις βάρη? Μήπως έβαζα τόση δύναμη όσο να σήκωνα βάρη :? 

Εμενα με βοηθησαν πολυ τα φακελλακια με φυτικες ινες transit,  με δαμασκηνο ακακια κ ταμαριθο. Και να μην παω την ιδια μερα πηγαινα την επομενη.Ειναι πολυ καλα.

Επισης πινε πολυ νερο κ φαε το πρωι εστω ενα φρουτο κατα προτιμηση ακτινιδιο

Εγω ζοριζομουν πολύ. Ο ντοκ μου δε φοβοταν.

Σε μια αλλη γυναικολογο που πηγα μου ειπε να μη ζοριζομαι πολυ γιατι ειχα κ απορροφωμενο εμβρυο κ φοβοταν να μην κανει συσπασεις η μητρα. Τιποτα ομως δεν εγινε. Ολα πηγαν μια χαρα. Μη φοβασαι, ολες οι εγκυες ζοριζονται στην τουαλετα

• Ευχαριστώ 1

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εγώ ήμουν δυσκοίλια ως τα 26

Μεγάλο θεμα

Μετά έστρωσε με τον καφέ, έπινα δυο με τρεις την ημέρα Κ κοβόμουν πολύ, τώρα στην εγκυμοσύνη με τόσα φάρμακα, επανήλθε η δυσκοιλιότητα. Τον πρώτο καιρό πήγαινα, τώρα που δε μπορώ να μυρίσω τον καφέ, ούτε καν!! 

Έχω φάει σύκα, φρέσκα Κ αποξηραμένα, ακτινίδιο, βρώμη, μέλι Κ τουαλέτα γιοκ, έχω να πάω τρεις ημέρες. 

Χθες το βράδυ ήταν δύσκολα. Πέφτω λόγω ούτρο 8.30-9 Κ σηκώθηκα 3 παρά χορτασμένη, έβλεπα ένα μωρό σε διάφορες ηλικίες, αγόρι πάλι. Αναγούλες φουλ, έφαγα φρυγανιά, με τα χίλια ζόρια κοιμήθηκα, σηκώθηκα Κ πήρα όλα μου τα χάπια. 

Σε λίγο θα φέρει η μητέρα μου μοσχάρι λεμονατο με κολοκυθάκια και καρότα που λιγουρεψα. Ο άντρας μου δε με αφήνει να κάνω τπτ!!! Του λέω το να μαγειρέψω καθιστή, δε θα πάθω τπτ, όχι μου λεει. Ζήτησα κι από το φούρνο καφέ κ κάτι αλμυρό, μπας Κ πάω σήμερα. 

Πολύ κακώς!!!

Ο θείος μου είναι φαρμακοποιος, μου έχει πει δε θα κανεις καμμια μα καμμια ένεση χωρίς να βγάλεις τον αέρα, απαγορεύεται!!!! 

Θα το έχω υπόψη για την επόμενη φορά (αχρείαστη να είναι). Απλά έτυχε να δω κι εγώ το βίντεο στο you tube που δείχνει ότι δεν τον βγαζεις. Στις arvekap για παράδειγμα τον έβγαζα. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι!

• Ευχαριστώ 1

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μια ενημέρωση! Άνοιξαν τα ραντεβού για την εξέταση της κυστικής ινωσης στο Λαϊκό νοσοκομείο, για όποια ενδιαφέρεται, είναι δωρεάν με παραπεμπτικό και καλύπτεται το 90%! 

Μια όμορφη μέρα να έχουμε όλες!

• Μου αρέσει 8

bfhkp3.png

Διαφημίσεις

Just now, VASSSO80 είπε:

@Nima καλημέρα.  Έχω κύκλο 28-29 ημερών όποτε λογικά κάνω ωορρηξία 14-15η ημέρα. Τώρα γιατί άργησε τόσο πολύ τι να πω. Η LH μου τη 17η ημέρα ήταν 41,4. Ελπίζω κι εγώ να ήταν κακός κύκλος και ο επόμενος να είναι καλύτερος. 

Κακός κύκλος απλώς.

Θα πετύχεις και καλό,υπομονή!! Μη στεναχωριέσαι,καμμία δεν έχει κάθε μήνα καλό κύκλο.

Ούτε καν στα 20 δεν συμβαίνει αυτό.

• Μου αρέσει 1

Just now, mirtouli12 είπε:

Το είχα πάθει εγώ κ τελικά είχα κύστη σε μια από τις δυο ωοθήκες κ σταματησαμε. Αλλά ο γιατρός το είδε στον υπέρηχο. Ο δικός σου θα το είχε δει, όποτε για να μην ανησυχεί δεν θα είναι κάτι.

Κ γω για κυστη ανησυχησα.. Αλλα ειχα κανει και υπερηχο δευτερη μερα και τη μερα που που ειχα αυτα τα καφεκοκκινα.. Αποκλειεται να μην την εβλεπε.. Τι να πω. Θα παω ξανα δευτερα γτ θα παρακολουθω τον κυκλο μου μπας και μαζεψω κανενα ωαριο. Απλα δεν μου ειχε τυχει ξανα κ ανησυχησα

Just now, Kiddo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μια ενημέρωση! Άνοιξαν τα ραντεβού για την εξέταση της κυστικής ινωσης στο Λαϊκό νοσοκομείο, για όποια ενδιαφέρεται, είναι δωρεάν με παραπεμπτικό και καλύπτεται το 90%! 

Μια όμορφη μέρα να έχουμε όλες!

Τελεια! Απαραιτητη εξεταση.. 

• Μου αρέσει 2

Just now, amimoni είπε:

Θα το έχω υπόψη για την επόμενη φορά (αχρείαστη να είναι). Απλά έτυχε να δω κι εγώ το βίντεο στο you tube που δείχνει ότι δεν τον βγαζεις. Στις arvekap για παράδειγμα τον έβγαζα. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι!

Μη νομίζεις, κι εγώ δεν ήξερα. Τις ενέσεις μου τις κάνει ο άντρας μου Κ πήγαμε στο θείο μου να του δείξει, του το τόνισε, θα ελέγχεις πάντα το υγρό μην έχει κανένα περίεργο χρώμα πχ κίτρινο Κ θα βγάζεις πάντα τον αέρα. Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία για το αν βγήκε η όχι, πάρε καινούργια ένεση. Το θυμάμαι πολύ καλά, του το πε δυο φορές. 

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Κορίτσια καλό σκ!

Υπάρχει κάποια κοπέλα εκπαιδευτικός αναπληρώτρια να τη ρωτήσω κάποια πράγματα;; Ας μου στείλει ένα πμ...

Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να δούμε πότε θα προχωρήσουμε...

Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια καλό σκ!

Υπάρχει κάποια κοπέλα εκπαιδευτικός αναπληρώτρια να τη ρωτήσω κάποια πράγματα;; Ας μου στείλει ένα πμ...

Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να δούμε πότε θα προχωρήσουμε...

Περιμένουμε νέα!!!!!! Νοέμβρη δεν θα πάρεις τα φάρμακα;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Koρίτσια γεια σας και απο μενα!!!

Θα ηθελά και εγω να ρωτήσω ,σχετικά με τις εξετασεις Κυστικης Ινωσης και Καρυοτυπο ζευγους , έχει κανει καποια απο εσας ιδιωτικά και μπορει να μου πει τα αποτελεσματα ποτε βγαινουν?

Εμαθα πως στο Λαικο Νοσοκομειο για  κυστικη Ινωση τα αποτελεσματα βγαινουν σε 4 εβδομαδες και στο Παιδων Αγια Σοφια - για τον καρυοτυπο ζευγους περιπου σε 2 εβδομαδες.. 

Επισης, αν καποια απο εσας εχει γιατρο τον κύριο Σφακιανουδη, θα μου ηταν πολυ χρησιμο να μου πειτε αν γραφει τετοιες εξετασεις μεσω ΕΟΠΥ..

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας..

1 hour ago, amimoni είπε:

Αυτό το βίντεο είδα και εγώ και μπερδευτηκα...χαχαχχα

Just now, Nora39 είπε:

Koρίτσια γεια σας και απο μενα!!!

Θα ηθελά και εγω να ρωτήσω ,σχετικά με τις εξετασεις Κυστικης Ινωσης και Καρυοτυπο ζευγους , έχει κανει καποια απο εσας ιδιωτικά και μπορει να μου πει τα αποτελεσματα ποτε βγαινουν?

Εμαθα πως στο Λαικο Νοσοκομειο για  κυστικη Ινωση τα αποτελεσματα βγαινουν σε 4 εβδομαδες και στο Παιδων Αγια Σοφια - για τον καρυοτυπο ζευγους περιπου σε 2 εβδομαδες.. 

Επισης, αν καποια απο εσας εχει γιατρο τον κύριο Σφακιανουδη, θα μου ηταν πολυ χρησιμο να μου πειτε αν γραφει τετοιες εξετασεις μεσω ΕΟΠΥ..

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας..

Εγω που τις εκανα ιδιωτικά κοριτσακι μου θέλουν 10 μερες..η κυστική ινωση γράφεται αλλα ο καρυοτυπος μου είπαν όχι...δε ξερω ισχύει κάτι διαφορετικό....

• Μου αρέσει 1

Just now, *Vasoula είπε:

Αυτό το βίντεο είδα και εγώ και μπερδευτηκα...χαχαχχα

Εγω που τις εκανα ιδιωτικά κοριτσακι μου θέλουν 10 μερες..η κυστική ινωση γράφεται αλλα ο καρυοτυπος μου είπαν όχι...δε ξερω ισχύει κάτι διαφορετικό....

Γράφεται κι ο καρυότυπος...

• Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Περιμένουμε νέα!!!!!! Νοέμβρη δεν θα πάρεις τα φάρμακα;

Το λιγότερο 4 μήνες δεν θέλουν;; Τότε ναι..αλλά θα πάρουμε κ ένα με φυσικό αν είναι καλός ο κύκλος..μήπως δοκιμάσουμε κ τον Νοέμβριο αν ο Οκτώβρης δεν είναι καλός...θα ρωτήσω!

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Μη νομίζεις, κι εγώ δεν ήξερα. Τις ενέσεις μου τις κάνει ο άντρας μου Κ πήγαμε στο θείο μου να του δείξει, του το τόνισε, θα ελέγχεις πάντα το υγρό μην έχει κανένα περίεργο χρώμα πχ κίτρινο Κ θα βγάζεις πάντα τον αέρα. Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία για το αν βγήκε η όχι, πάρε καινούργια ένεση. Το θυμάμαι πολύ καλά, του το πε δυο φορές. 

δεν ξερω για ποιες ενεσεις λετε, αλλα οι innohep πχ γινονται και χωρις να βγει ο αερας. Ο Αντ... θα σου το ειπε λογικα. Εμενα μου το τονιζε καθε φορα πως δεν εχει σημασια αν θα βγει η οχι. ειναι ετοιμες για χρηση κατευθειαν.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις