admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

@aggel-mak  όλα βαίνουν καλώς! Σούπερ χοριακη! Άλλη μια και μετά υπέρηχος. Μπράβο!!!!!!!!

Το τάισμα στα βρέφη και ο βραδινός ύπνος είναι σχετικό όπως είπε και η φίλη παραπάνω.

@Joka αν το μωρό είναι ελιποβαρές ή αν δεν παίρνει βάρος για παράδειγμα  ταΐζεις ανα 3 ωρο διαφορετικά όποτε πεινάσει. Δε λέω να το αφήσεις ένα 8ωρο νηστικό αν δεν κλάψει προς θεού. Μην αγχώνεσαι όμως θα σε καθοδηγήσει το μωρό από μόνο του. 

Υπαρχουν μωρά που δεν ξυπνάνε ή δεν κλαίνε αλλά πρέπει να τα ξυπνήσεις γιατί δεν παίρνουν βάρος. Αυτό ήταν το άγχος μου στο μωρό μου ο οποίος ήταν 1.980. Στην μονάδα έμεινε 2 εβδ περίπου όπου έτρωγε ανα 3 ωρο υποχρεωτικά γιατί έτρωγε λίγο όποτε τον ξυπνούσαν .Στο σπίτι συνέχισε έτσι πολύ καιρό μέχρι να βρούμε και το γάλα που του ταιριάζει γιατί δεν χόρταινε. 

Τελος ξυπνούσε για γάλα τουλάχιστον μέχρι τα  2 δεν θυμάμαι ακριβώς.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, phal είπε:

Σε σχέση με το βελονισμό είναι λίγο ακριβός, θέλει 50 ευρώ ανά συνεδρία. Στο σύνολο εμένα μου είχε προτείνει 7 έως 12 φορές.  Τώρα η συχνότητα εξαρτάται. Ξεκίνησα μια φορά την εβδομάδα αλλά επειδή με έπιασε το lock down συνέχισα μετά. Βοηθάει παρά πολύ ψυχολογικά,  στο άγχος εγώ την πρώτη φορά που πήγα γύρισα κ κοιμόμουν 12 ώρες! Κατά τα άλλα βοηθάει στην αιμάτωση της μήτρας κ στην κυκλοφορία του αίματος. Μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα θέλει οπωσδήποτε κ εμένα μου αφήνει μόνιμα βελονάκι στα πόδια μέχρι τη χοριακη. Στην περίπτωση μου την πρωτη φορά που έκανα βελονισμό δεν είχα θετική χοριακη αλλά αυτό δεν έχει να κάνει αφού προσωπικά κάθε φορά που πηγαίνω (Πολύ πιο αραιές επισκέψεις πια) μου κάνει καλό... Το συγκεκριμένο ιατρείο το προτείνω είναι στην Αθήνα ο κος Καραβης. 

Ωχ...Σου αφήνει μόνιμο βελονάκι μέχρι τη χοριακή; Φοβάμαι τις βελόνες - παρόλα αυτά είχα σοβαρό κίνητρο να παραμερίσω το φόβο μου και να κάνω βελονισμό, αλλά μόνιμο βελονάκι....

Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Ωχ...Σου αφήνει μόνιμο βελονάκι μέχρι τη χοριακή; Φοβάμαι τις βελόνες - παρόλα αυτά είχα σοβαρό κίνητρο να παραμερίσω το φόβο μου και να κάνω βελονισμό, αλλά μόνιμο βελονάκι....

Με οσα λετε βλεπω να αρχιζω βελονισμο να σταματησουν κ οι εφιαλτες Εχω να κοιμηθω καλα ποσο καιρο

Οταν λετε μονιμο βελονακι πώς ?τι? πρακτικα εννοω πώς γινεται? @phal

Just now, Matinaa είπε:

Με οσα λετε βλεπω να αρχιζω βελονισμο να σταματησουν κ οι εφιαλτες Εχω να κοιμηθω καλα ποσο καιρο

Μην σας αγχώνει καθόλου! Προσωπικά ούτε πόνεσα ποτέ ούτε τίποτα! Σου κάνει βελονισμό με τις ειδικές βελόνες που δείχνουν μεν μεγάλες αλλά μπαίνει μέσα στο δέρμα σου ούτε δύο πόντους. Σου τα βάζει σε συγκεκριμένα σημεία που γνωρίζουν αυτοί αναλόγως με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Συγκεκριμένα σε εμένα στα αυτιά, στους αντιχειρες , στην κοιλίτσα,  στα πόδια πάνω από τον αστράγαλο. Αυτά που σου αφήνει είναι δύο στο κάθε πόδι που μοιάζουν εξωτερικά με hansaplast μικρό στρογγυλό κ εσωτερικά έχει ένα βελονάκι ούτε ένα εκατοστό, δεν σε ενοχλεί πουθενά! Αν σας παίρνει οικονομικά το προτείνω, το αποτέλεσμα που έχω δει πάνω μου μέχρι στιγμής αφορά την καταπολέμηση του άγχους κ τη διατήρηση ψυχικής ηρεμίας! Ως προς την εμβρυομεταφορα μια φορά που έκανα με βελονισμό δεν πέτυχε,  για την τωρινή αναμένω αποτέλεσμα την άλλη εβδομάδα!

• Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Just now, phal said:

Μην σας αγχώνει καθόλου! Προσωπικά ούτε πόνεσα ποτέ ούτε τίποτα! Σου κάνει βελονισμός με τις ειδικές βελόνες που δείχνουν μεν μεγάλες αλλά μπαίνει μέσα στο δέρμα σου ούτε δύο πόντους. Σου τα βάζει σε συγκεκριμένα σημεία που γνωρίζουν αυτοί αναλόγως με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Συγκεκριμένα σε εμένα στα αυτιά, στους αυτόχειρες , στην κοιλίτσα,  στα πόδια πάνω από τον αστράγαλο. Αυτά που σου αφήνει είναι δύο στο κάθε πόδι που μοιάζουν εξωτερικά με hansaplast μικρό στρογγυλό κ εσωτερικά έχει ένα βελονάκι ούτε ένα εκατοστό, δεν σε ενοχλεί πουθενά! Αν σας παίρνει οικονομικά το προτείνω, το αποτέλεσμα που έχω δει πάνω μου μέχρι στιγμής αφορά την καταπολέμηση του άγχους κ τη διατήρηση ψυχικής ηρεμίας! Ως προς την εμβρυομεταφορα μια φορά που έκανα με βελονισμός δεν πέτυχε,  για την τωρινή αναμένω αποτέλεσμα την άλλη εβδομάδα!

Ευχομαι να χεις σουπερ αποτελεσματα!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

@aggel-mak  όλα βαίνουν καλώς! Σούπερ χοριακη! Άλλη μια και μετά υπέρηχος. Μπράβο!!!!!!!!

Το τάισμα στα βρέφη και ο βραδινός ύπνος είναι σχετικό όπως είπε και η φίλη παραπάνω.

@Joka αν το μωρό είναι ελιποβαρές ή αν δεν παίρνει βάρος για παράδειγμα  ταΐζεις ανα 3 ωρο διαφορετικά όποτε πεινάσει. Δε λέω να το αφήσεις ένα 8ωρο νηστικό αν δεν κλάψει προς θεού. Μην αγχώνεσαι όμως θα σε καθοδηγήσει το μωρό από μόνο του. 

Υπαρχουν μωρά που δεν ξυπνάνε ή δεν κλαίνε αλλά πρέπει να τα ξυπνήσεις γιατί δεν παίρνουν βάρος. Αυτό ήταν το άγχος μου στο μωρό μου ο οποίος ήταν 1.980. Στην μονάδα έμεινε 2 εβδ περίπου όπου έτρωγε ανα 3 ωρο υποχρεωτικά γιατί έτρωγε λίγο όποτε τον ξυπνούσαν .Στο σπίτι συνέχισε έτσι πολύ καιρό μέχρι να βρούμε και το γάλα που του ταιριάζει γιατί δεν χόρταινε. 

Τελος ξυπνούσε για γάλα τουλάχιστον μέχρι τα  2 δεν θυμάμαι ακριβώς.

Καλημέρα  νικηαντωνια81, άντε αλλη μια χοριακη .Μακάρι να βγει καλη ,να ησυχάσω.. 

Εγώ πάντως κορίτσια δεν θηλασα ,λογω χειρουργείου στο στήθος, το ήθελα όμως τόσο πολύ κ ζήλευα οταν έβλεπα γυναίκες να θηλάζουν στη παιδική χαρα, σε καφέ ,σε παγκάκια..παντού!

Στην αρχή  κ εγω τον ξυπνούσα ανα τρίωρο, για γάλα, ετσι λένε οι παιδιατροι,άλλο βέβαια που ο δικός μου δεν το ήθελε με τίποτα,έπινε ελάχιστα κ το έκοψε εντελώς 8 μηνών. Απο τότε που το έκοψε,κοιμάται όλο το βράδυ κ μαζί κ εμείς. Πολύ δύσκολο χωρίς γάλα,αλλά τι να τον κανω..

• Μου αρέσει 1

Επίσης κορίτσια για να μην το ρίξουμε στην τρελή,  γιατί αλήθεια πολλές φορές έχω βρεθεί στα πρόθυρα, δοκιμάστε εναλλακτικά. Ο,τι βοηθάει την κάθε μία, δοκιμάστε όμως! Προσωπικά επειδή ήμουν εντελώς έξω παλαιότερα από τέτοιες φιλοσοφίες κ πρακτικές, έχω κάνει ομοιοπαθητικη, βελονισμό, γιογκα κ το κάθε ένα από αυτά έχει κάτι να σου δώσει κ προπαντός να σε χαλαρώσει!!

• Μου αρέσει 3

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Just now, Matinaa είπε:

Ο βελονισμός βοηθάει πολύ να χαλαρώσεις. Σου το έχω πει, νομίζω.

Just now, phal είπε:

Επίσης κορίτσια για να μην το ρίξουμε στην τρελή,  γιατί αλήθεια πολλές φορές έχω βρεθεί στα πρόθυρα, δοκιμάστε εναλλακτικά. Ο,τι βοηθάει την κάθε μία, δοκιμάστε όμως! Προσωπικά επειδή ήμουν εντελώς έξω παλαιότερα από τέτοιες φιλοσοφίες κ πρακτικές, έχω κάνει ομοιοπαθητικη, βελονισμό, γιογκα κ το κάθε ένα από αυτά έχει κάτι να σου δώσει κ προπαντός να σε χαλαρώσει!!

Έχεις κάνει κι εσύ ομοιοπαθητική; Δεν μου το είχες πει...

Just now, phal είπε:

Μην σας αγχώνει καθόλου! Προσωπικά ούτε πόνεσα ποτέ ούτε τίποτα! Σου κάνει βελονισμό με τις ειδικές βελόνες που δείχνουν μεν μεγάλες αλλά μπαίνει μέσα στο δέρμα σου ούτε δύο πόντους. Σου τα βάζει σε συγκεκριμένα σημεία που γνωρίζουν αυτοί αναλόγως με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Συγκεκριμένα σε εμένα στα αυτιά, στους αντιχειρες , στην κοιλίτσα,  στα πόδια πάνω από τον αστράγαλο. Αυτά που σου αφήνει είναι δύο στο κάθε πόδι που μοιάζουν εξωτερικά με hansaplast μικρό στρογγυλό κ εσωτερικά έχει ένα βελονάκι ούτε ένα εκατοστό, δεν σε ενοχλεί πουθενά! Αν σας παίρνει οικονομικά το προτείνω, το αποτέλεσμα που έχω δει πάνω μου μέχρι στιγμής αφορά την καταπολέμηση του άγχους κ τη διατήρηση ψυχικής ηρεμίας! Ως προς την εμβρυομεταφορα μια φορά που έκανα με βελονισμό δεν πέτυχε,  για την τωρινή αναμένω αποτέλεσμα την άλλη εβδομάδα!

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Troia είπε:

Ο βελονισμός βοηθάει πολύ να χαλαρώσεις. Σου το έχω πει, νομίζω.

Έχεις κάνει κι εσύ ομοιοπαθητική; Δεν μου το είχες πει...

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Ευχαριστώ! 

Ναι έχω κάνει και ομοιοπαθητικη απλά διακόπτεται όταν ξεκινάω αγωγή γιατί δεν κάνει τίποτα λόγω κορτιζόνης κλπ. 

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Just now, phal είπε:

Ευχαριστώ! 

Ναι έχω κάνει και ομοιοπαθητικη απλά διακόπτεται όταν ξεκινάω αγωγή γιατί δεν κάνει τίποτα λόγω κορτιζόνης κλπ. 

Εγώ δεν θα πάρω κορτιζόνη. Για ποιο λόγο παίρνεις εσύ; Ο ομοιοπαθητικός μου είπε ότι θα μου δώσει κάποιο σκεύασμα με σκοπό να εξουδετερωθούν οι βλαβερές συνέπειες από τα φάρμακα της εξωσωματικής.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Εγώ δεν θα πάρω κορτιζόνη. Για ποιο λόγο παίρνεις εσύ; Ο ομοιοπαθητικός μου είπε ότι θα μου δώσει κάποιο σκεύασμα με σκοπό να εξουδετερωθούν οι βλαβερές συνέπειες από τα φάρμακα της εξωσωματικής.

Οταν στο δωσει να μάς πεις αν δε σου κανει κοπο Καποιο εχω σημειωσει ("Advanced antioxidant formula της solgar") αλλα δε θυμαμαι αν τοτε μάς το πες εσυ Τα χω μπουρδουκλωσει

Just now, Troia είπε:

Ναι αυτό έκανα κ εγώ την τελευταία φορά

για να καθαρισω

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Just now, Matinaa είπε:

Οταν στο δωσει να μάς πεις αν δε σου κανει κοπο Καποιο εχω σημειωσει ("Advanced antioxidant formula της solgar") αλλα δε θυμαμαι αν τοτε μάς το πες εσυ Τα χω μπουρδουκλωσει

Αυτό το είχε προτείνει η island1. Εμένα νομίζω θα  μου δώσει κάποιο ομοιοπαθητικό σκεύασμα, σύμφωνα με τη δική μου ιδιοσυγκρασία. Κάνω κλασική ομοιοπαθητική για όποιον γνωρίζει .Θα σας πω όμως αν είναι κάποιο εμπορικό προϊόν, αλλά δε νομίζω. Θα το παίρνω μαζί με τα φάρμακα της διέγερσης και όχι μετά, απ' ό,τι έχω καταλάβει.

Just now, Troia είπε:

Και εγώ στο αυτί μου.. Τα αφήνω δύο εβδομάδες και αλλάζω αυτί.. 

Just now, anoulious είπε:

Και εγώ στο αυτί μου.. Τα αφήνω δύο εβδομάδες και αλλάζω αυτί.. 

Ρε κορίτσια εγω εκανα λίγες συνεδρίες και σταμάτησα. Με αυτό το βελονάκι που μου έβαζε και με ανα άλλο σκεύασμα εμπορικό που έδωσε διαφορά δεν είδα. Βέβαια δεν επέμεινα.

Ηταν τόσο έντονες οι κρίσεις πανικού που δεν πακευόταν όποτε σταμάτησα.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις