admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, anoulious said:

Καλημερα.Εγω  θα ξεκινησω την ημερα με κατι αισιοδοξο.Η αδερφη μου που εμεινε εγκυος στην.ανηψια μου στα 42 ειχε ο συζυγος πολυ πολυ μετριο σπερμα.Να φανταστειτε οτι τον προηγουμενο μηνα που ειχε κανει εξωσωματικη και ειχε πρωτη χοριακη 40(βιοχημικη)θυμαται την εμβρυολογο Χατζηπαρασιδου να φωναζει τον Χριστοφ.να του δειχνει και να λεει το πιστευεις αυτο το σπερμα εδωσε εγκυμοσυνη εστω και βιοχημικη?Που να ηξερε οτι τον επομενο μηνα ,δεν πηραν καμμια βιταμινη λογω καλοκαιριου και διακοπων,αυτο το σπερμα εδωσε τελειομηνη εγκυμοσυνη,υγιεστατο παιδακι.!!.Τα αδυνατα για τους ανθρωπους ειναι  δυνατα για το Θεο.

Καλημέρα! Γιατί, όσοι κανουν παιδιά φυσιολογικά  εχουν παει ποτε να εξετάσουν το σπερμα τους; Ειναι όλων τέλειο;  Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ίδιο η κ χειρότερο απο των δικών μας. Δε μιλάω για σοβαρές περιπτώσεις, με αζωοσπερμια αλλα λογικο δεν ειναι να εχει υποστεί τη φθορά του χρονου το σπερμα των ανω των 40; Έπειδη όμως εμεις έχουμε μπει σε αυτόν τον κικεωνα εξετάσεων κ τα ψειρίζουμε ολα, προσπαθούμε να δημιουργήσουμε τις τέλειες συνθήκες για να πουμε οτι τα κάναμε ολα σωστά. Η φύση πάντως ειναι άδικη, γιατί το σπερμα διορθώνεται απο το νεαρό ωαριο; Το γερασμένο ωαριο διορθώνεται απο νεαρό σπερμα άραγε;;θα απειλήσω τον δικο μου οτι θα βάλω σπερμα Δανού 20χρονου (απωθημένο τον εχω τον Δανο χαχαχα)

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 12

πρίν από 19 λεπτά , Nima είπε:

Ασχολούνται αλλά κατόπιν εορτής, δηλαδή όταν θα έχεις μια δυο αποτυχημένες και δεν βρίσκουν άλλη αιτία.

Λες και δεν είναι αρκετά ψυχοφθόρο για μια γυναικα και μπορεί να δοκιμάζει συνέχεια έως να πετύχει.

Για μένα κακώς δεν πάει κι ο άντρας προετοιμασμένος.

Όταν έκανα διερευνητικες επισκέψεις κι ενω είχαμε εντοπίσει το πρόβλημα του συζύγου μου κι εξηγουσαμε ότι ο ουρολόγος μας σύστησε να ξεκινήσουμε προσπάθειες αφού περάσει το πρώτο τρίμηνο βιταμινών,οποίος εξωσωματικοι μου έλεγε ξεκινάμε τώρα δεν μας ενδιαφέρει τον έκανα Χ από τη λίστα μου.

Η γονιμοποίηση ξεπερνά τα αντρικά θέματα αλλά γιατί να μην πας με το καλύτερο δυνατό σπέρμα?

Κ γιατί να χάσεις χρόνο δηλαδή προσπαθώντας να βελτιώσεις λίγο ένα σπερμα που κ πάλι δεν θα δώσει φυσιολογική σύλληψη; Κ μετά από βιταμίνες κλπ κλπ να πεις αντε τώρα προχωράμε;

Just now, Moana είπε:

Καλημέρα! Γιατί, όσοι κανουν παιδιά φυσιολογικά  εχουν παει ποτε να εξετάσουν το σπερμα τους; Ειναι όλων τέλειο;  Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ίδιο η κ χειρότερο απο των δικών μας. Δε μιλάω για σοβαρές περιπτώσεις, με αζωοσπερμια αλλα λογικο δεν ειναι να εχει υποστεί τη φθορά του χρονου το σπερμα των ανω των 40; Έπειδη όμως εμεις έχουμε μπει σε αυτόν τον κικεωνα εξετάσεων κ τα ψειρίζουμε ολα, προσπαθούμε να δημιουργήσουμε τις τέλειες συνθήκες για να πουμε οτι τα κάναμε ολα σωστά. Η φύση πάντως ειναι άδικη, γιατί το σπερμα διορθώνεται απο το νεαρό ωαριο; Το γερασμένο ωαριο διορθώνεται απο νεαρό σπερμα άραγε;;θα απειλήσω τον δικο μου οτι θα βάλω σπερμα Δανού 20χρονου (απωθημένο τον εχω τον Δανο χαχαχα)

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Μα πόσο δίκιο εχεις!

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Εισαι θεα!!Αχ αυτος ο Δανος..

• Μου αρέσει 2

Just now, Thia1985 είπε:

Θα σου στείλω πμ

Αυτό το τελευταίο το πιστεύω. Όμως το ότι έμεινε η αδερφή σου κ τον επόμενο μήνα ήταν όλα τέλεια, δε σημαίνει ότι συμβαίνει σε όλους, αυτό λέω εγώ. 

Όμως το τελευταίο το πιστεύω ακράδαντα, ειλικρινά. 

Στο εύχομαι ειλικρινά .

Απορώ όμως η μάλλον τι απορώ, που δέχτηκαν δείγμα με δέκα μέρες αποχή. 

Και πολύ καλά εκανες

Αυτές οι εξετάσεις καλό είναι να γίνονται εκτός κέντρων που γίνονται οι προσπάθειες 

Εμένα ο δικός μου πήγαινε κι έκανε όλες τις εξετάσεις όπως έπρεπε στην αρχή, δεν είχα κανένα θέμα αφού το έλεγα στην ψυχολόγο Κ μου έλεγε μη μιλας καθόλου, ξέρεις τι αντιμετωπίζουν οι γυναίκες?? Ε, μάντεψε ποιος μας τα έκανε μαντάρα Κ μετά έλεγε να αφού είπε φταίνε τα ωάρια!!!! Και οι άλλοι γιατροί, σιγονταραν σου λένε να χωρίσει το ζευγάρι? Παιδί μου γιατρός είπε μπροστά του το σπερμα είναι ντουρο, γονιμοποιει στον αέρα κι όταν μείναμε μόνοι ήταν χάλια αλλά οι άντρες είναι εγωιστές!!! Λέω πάτε καλά γιατρέ??? 

Στο δημόσιο αυτό!!!  Και μετά στο κέντρο που πήγα!! 

Κι όταν πήγαμε στο Σφακ Κ του πε, του ήρθε ταμπλας ,έκανα πόση ώρα να τον συνεφερω Κ στο ΙΑΚ έλεγε μια χαρά το σπερμα Κ μετά άλλη πόση ώρα όταν μας είπαν ότι υπάρχει θέμα Κ δεν ξέρουμε πόσες Βλαστοκυστες θα πάρουμε. 

Άσε, άμα γράψω τι έχω περάσει..αστο. Έκανα όμως το λ... Α κ δικαιώθηκα. Δεν πειράζει, πετάει ο γάϊδαρος? Πετάει. Είναι νύχτα κι ας είναι μέρα?? Είναι... Εγώ ξέρω. 

Γι αυτό λέω, φταίνε πολλές φορές οι γιατροί, εμείς δηλαδή δεν έχουμε εγωισμό?? Γι αυτό τσιρίζω Κ φωνάζω κι αν κοπέλα τώρα ερχόταν Κ μου έλεγε τι να κάνω θα της έλεγα βρες σοβαρό γιατρό και κεντρί, ντόμπρο, χωρίς πισωγυρίσματα Κ πρώτα πριν υποβάλεις τον εαυτό σου σε οποιαδήποτε θεραπεία ξεσκονίστε το σπερμα αν όμως ο άντρας σου είναι σα το δικό μου και θες να μείνεις μαζί του, δε πειράζει, κάνε Κ καμμια φορά τη χαζή. 

αχ ποσο σας νιωθω κοριτσια...εμεις μετα απο ενα χρονο προσπαθειας χωρις αποτελεσμα του ειπα πρεπει να κανουμε εξετασεις...με τα πολλα δεχτηκε ...καναμε αρχικα ενα σπερματοδιαγραμμα το οποιο το πηγα εγω γιατι δεν ηθελε να εμφανιστει ντρεποταν...κ φυσικα ειχε βγει προβλημα (δεν κανει κ την καλητερη διατρωφη)μετα απο δυο χρονια με τα πολλα τον εψησα να δουμε τι γινετε κ να παμε σε γιατρο...εκανα κ εγω τις εξετασεις μου κ βγηκα με χαμηλη ΑΜΗ Κ υψηλη FSH ειναι αρκετα εγωιστης κ μολις ακουσε για το προβλημα μου αρ ισε για να τονισει την ψθχολογια του ειδες εσυ εφταιγες...δεν εδινα βαση γιατι ηξερα τι επαιζε..!!πηγα δτον εξωσωματικο λεει ναι με τα δεδομενα αυτα προχωραμε με εξωσωματικη φυσικο τροποποιημενο  σπερμα εχουμε λεει εννοωντας οτι θα βρουν υλικο να δουλεψουν μιας κ εχει μειωμενο αριθμο ζωντανων σπερματοζωαριων αλλα κατα τα αλλα αριστης ποιοτητας.. τι ηταν κ το ειπε...ειδες εσυ ειχες το θεμα εγω ειμαι μια χαρα κ μου ελεγες ψεμματα τοσο καιρο ..κ αλλα τετοια χαζα του λεω παιδι μου εισαι σοβαρος θα σοθ ελεγα ψεμματα για κατι τετοιο;;δες τα αποτελεσματα  κοιτα οχι αφου ο γιατρος ειπε μια χαρα!!με τα πολλα η γονιμοποιηση εγινε με μικρογονιμοποιηση κ αρχισε τι ειναι...του λεω τωρα τι να σου πω αφου δεν θα σου κανει η απαντηση..οχι πες μου..οταν του ειπα γιατι γινετε αυτος ο τροπος αρχισε ..που εχεις θεμα εσυ κ θες να το φορτωσεις σε μενα κ τετοια...ερ νευριασα κ εγω κ του λεω...κοιτα να δεις δεν ειμαι εγω αυτη που θεωρει κακο την εξωσωματικη...εσυ εισαι αυτος που φοβασαι να το πεις...εγω στα κοντινα μου ατομα το ειπα μια χαρα εσυ ακομη κ στους δικους σου φοβασαι να το πεις...κ σου ειπα δεν εχω θεμα αν νιωσεις την αναγκη να μιλησεις σε καποιον πες οτι εχω προβλημα μονο εγω αν ντρεπεσε ...δεν με ενδιαφερει αυτο...οποτε για ποιο λογο να το κανω αυτο κ να σου πω ψεμματα για ενα τοσο λεπτο θεμα;;γενικα περασα λιγο ασχημα στην αρχη...

• Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 2

Just now, πελαργος είπε:

αχ ποσο σας νιωθω κοριτσια...εμεις νετα απο ενα χρονο προσπαθειας χωρις αποτελεσμα του ειπα πρεπει να κανουμε εξετασεις...με τα πολλα δεχτηκε ...καναμε αρχικα ενα σπερματοδιαγραμμα το οποιο το πηγα εγω γιατι δεν ηθελε να εμφανιστει ντρεποταν...κ φυσικα ειχε βγει προβλημα (δεν κανει κ την καλητερη διατρωφη)μετα απο δυο χρονια με τα πολλα τον εψησα να δουμε τι γινετε κ να παμε σε γιατρο...εκανα κ εγω τις εξετασεις μου κ βγηκα με χαμηλη ΑΜΗ Κ υψηλη FSH ειναι αρκετα εγωιστης κ μολις ακουσε για το προβλημα μου αρ ισε για να τονισει την ψθχολογια του ειδες εσυ εφταιγες...δεν εδινα βαση γιατι ηξερα τι επαιζε..!!πηγα δτον εξωσωματικο λεει ναι με τα δεδομενα αυτα προχωραμε με εξωσωματικη φυσικο τροποποιημενο  σπετμα εχουμε λεει εννοωντας οτι θα βρουν υλικο να δουλεψουν μιας κ εχει μειωμενο αριθμο ζωντανων σπερματοζωαριων αλλα κατα τα αλλα αριστης ποιοτητας.. τι ηταν κ το ειπε...ειδε εσυ ειχες το θεμα εγω ειμαι μια χαρα κ μου ελεγες ψεμματα τοσο καιρο ..κ αλλα τετοια χαζα του λεω παιδι μου εισαι σοβαρος θα σοθ ελεγα ψεμματα για κατι τετοιο;;δες τα αποτελεσματα  κοιτα οχι αφου ο γιατρος ειπε μια χαρα!!με τα πολλα η γονιμοποιηση εγινε με μικρογονιμοποιηση

Κοπέλα μου τα καταφέρατε? 

Αυτό έχει σημασία... 

Άσε τον να λέει, έτσι είναι πολλοί... Με αυτο το εσύ έφταιγες, παίρνω ανάποδες ειλικρινα γιατί μου το χε πετάξει σε εμένα αυτό κι ενώ καταλάβαινα τι εννοούσε Κι ότι χρησιμοποιουσε λάθος λέξη, μου ερχόταν να του πω ξέρεις πόσες γυναίκες φταίνε αλλά δε φταίνε με το σωστό υλικό??? Αλλά σκεφτόμουν ότι ήθελα παιδί Κ υπερίσχυσε αυτό. 

Αφού το χα πει στην ψυχολόγο μου Κ μου λέει σε Θαυμαζω Κ η απάντηση μου εγώ να δεις πόσο με θαυμάζω που υπό άλλες συνθήκες θα κατέληγε στο Κατ. Μπερδεύουν ρε παιδί μου τον ανδρισμό με το πουλί τους. 

Χαίρομαι τον αδερφό μου πραγματικά. Η κοπέλα του έχει κάποιο θέμα γυναικολογικο Κ του το πε εξ αρχής γιατί δεν ήξερε πού θα καταλήξουν Κ του λέει ξέρεις, συμβαίνει αυτό, ίσως χρειαστούμε εξωσωματική αλλά μπορεί Κ να μη σου δώσω παιδιά Κ λέει το αδελφάκι μου κ τι έγινε?? Υιοθετούμε! 

Και μου έχει πει Κ εμπιστευτικά, ότι αν τελικά καταλήξουν μαζι κ χρειαστεί δωρεά, θα πει να βάλουν Κ ξένο σπέρμα να μη στεναχωρηθεί. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι ξέρει τι τράβηξα η το μυαλό του αλλά πως να μην τον καμαρώνω Κ να μη καμαρώνω τέτοιους άνδρες???? 

• Μου αρέσει 9

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Κοπέλα μου τα καταφέρατε? 

Αυτό έχει σημασία... 

Άσε τον να λέει, έτσι είναι πολλοί... Με αυτο το εσύ έφταιγες, παίρνω ανάποδες ειλικρινα γιατί μου το χε πετάξει σε εμένα αυτό κι ενώ καταλάβαινα τι εννοούσε Κι ότι χρησιμοποιουσε λάθος λέξη, μου ερχόταν να του πω ξέρεις πόσες γυναίκες φταίνε αλλά δε φταίνε με το σωστό υλικό??? Αλλά σκεφτόμουν ότι ήθελα παιδί Κ υπερίσχυσε αυτό. 

Αφού το χα πει στην ψυχολόγο μου Κ μου λέει σε Θαυμαζω Κ η απάντηση μου εγώ να δεις πόσο με θαυμάζω που υπό άλλες συνθήκες θα κατέληγε στο Κατ. Μπερδεύουν ρε παιδί μου τον ανδρισμό με το πουλί τους. 

Χαίρομαι τον αδερφό μου πραγματικά. Η κοπέλα του έχει κάποιο θέμα γυναικολογικο Κ του το πε εξ αρχής γιατί δεν ήξερε πού θα καταλήξουν Κ του λέει ξέρεις, συμβαίνει αυτό, ίσως χρειαστούμε εξωσωματική αλλά μπορεί Κ να μη σου δώσω παιδιά Κ λέει το αδελφάκι μου κ τι έγινε?? Υιοθετούμε! 

Και μου έχει πει Κ εμπιστευτικά, ότι αν τελικά καταλήξουν μαζι κ χρειαστεί δωρεά, θα πει να βάλουν Κ ξένο σπέρμα να μη στεναχωρηθεί. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι ξέρει τι τράβηξα η το μυαλό του αλλά πως να μην τον καμαρώνω Κ να μη καμαρώνω τέτοιους άνδρες???? 

Μπραβο στον αδερφο σου τι να πω..σπανιο ειδος για αντρα!!ναι ευτυχος τα καταφεραμε με την πρωτη!!πλεον πια τα εχω αφησει στην ακρη..κ κοιταω την εγκυμοσυνη μου αλλα ετσι οπως διαβασα κ αλλες περιπτωσεις ενιωσα κ εγω την αναγκη να πω πως βιωσα κ εγω την διαδικασια!!ηταν λογο ψυχοφθορο γιατι να εχεις το αγχος σου θα πετυχει δεν θα πετυχει κ να ακους κ μαλακιες απο πανω!!τελος καλα ολα καλα...αυτο οπως το ειπες κ εσυ κ εγω ηθελα απλα ενα παιδι κ τιποτα αλλο μιας κ γνωριζα οτι ο χρονος εμενα με πιεζει λιγο !!αλλα εν ετη 2020 ειλικρινα δεν περιμενα οι αντρες να εχουν τετοια κοληματα ειλικρινα!!δλδ αυτο το φυλλο ποτε θα εξελειχτει χεχεχ (χιουμορ)!!!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Just now, Μαρία1430 said:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; 

Εγώ δεν άντεξα να περιμένω αύριο τη χοριακη και έκανα πριν λίγο ένα τεστ. Έδειξε στα 30 δευτερόλεπτα θετικό. Δεν το πιστεύω. Ομολογώ ότι χαλάρωσα αρκετά 

Ελα ρε κοριτσάρα μου. Μπραβο!!!! Συγχαρητήρια! Άντε τωρα κ μια τεράστια χοριακη. Ε ε έρχεται!!!!!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Moana είπε:

Ελα ρε κοριτσάρα μου. Μπραβο!!!! Συγχαρητήρια! Άντε τωρα κ μια τεράστια χοριακη. Ε ε έρχεται!!!!!

Θα περιμένω το αποτέλεσμα να το σιγουρεψω αλλά είναι η πρώτη φορά που έκανα τεστ και είδα πεντακάθαρα τη γραμμή. Ευχαριστώ πολύ 

• Μου αρέσει 5

xm51p3.png

Just now, Μαρία1430 είπε:

Εγώ δεν άντεξα να περιμένω αύριο τη χοριακη και έκανα πριν λίγο ένα τεστ. Έδειξε στα 30 δευτερόλεπτα θετικό. Δεν το πιστεύω. Ομολογώ ότι χαλάρωσα αρκετά 

Εμ στα έλεγα εγώ! Καλή εγκυμοσύνη Μαρία!!!

Διαφημίσεις

Ημουν σιγουρη.Μπραβοοοο!

• Ευχαριστώ 1

Μπράβο Μαράκι μου! 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Μαρία1430 said:

Μπράβο!!! Να πάνε όλα τέλεια τώρα!!! :wub:

• Ευχαριστώ 1

uLuIp3.png

Just now, πελαργος είπε:

Μπραβο στον αδερφο σου τι να πω..σπανιο ειδος για αντρα!!ναι ευτυχος τα καταφεραμε με την πρωτη!!πλεον πια τα εχω αφησει στην ακρη..κ κοιταω την εγκυμοσυνη μου αλλα ετσι οπως διαβασα κ αλλες περιπτωσεις ενιωσα κ εγω την αναγκη να πω πως βιωσα κ εγω την διαδικασια!!ηταν λογο ψυχοφθορο γιατι να εχεις το αγχος σου θα πετυχει δεν θα πετυχει κ να ακους κ μαλακιες απο πανω!!τελος καλα ολα καλα...αυτο οπως το ειπες κ εσυ κ εγω ηθελα απλα ενα παιδι κ τιποτα αλλο μιας κ γνωριζα οτι ο χρονος εμενα με πιεζει λιγο !!αλλα εν ετη 2020 ειλικρινα δεν περιμενα οι αντρες να εχουν τετοια κοληματα ειλικρινα!!δλδ αυτο το φυλλο ποτε θα εξελειχτει χεχεχ (χιουμορ)!!!

τι μωράκι περιμένεις? 

Έχετε δει φυλο? 

Εγώ αν μας κάνει τη χάρη, την Τριτη αν κ μυρίζομαι τσουτσουνι! 

Κοπέλα μου συγχαρητήρια! 

Μπράβο. 

• Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις