admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Katriniki είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ!

Μην το βάζεις κάτω!η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου!!σε ποιον γιατρό είσαι?πρώτη προσπάθεια??

Είναι η 3η μου φορά!!! είμαι από Κύπρο ο γιατρός μου! 

Just now, Geo1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Δεν θα σου πω κάτι παραπάνω από τα υπόλοιπα κορίτσια! Σκέψου λίγο θετικά, μην απογοητεύεσαι χωρίς να έχεις αρνητικό αποτέλεσμα! Ανέβα λίγο! Κάνε κάτι που γουστάρεις τρελά! Βγες με τον αντρουλη σου, προσπάθησε να βρεις ευχάριστα πράγματα να κάνεις και όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι! 

Υπομονή κούκλα μου! Μην τα παρατάς! Κάνε ότι σου πει η καρδιά σου για το γιατρό και θετική σκέψη! Ξέρω είναι δύσκολο, αλλά αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε όλες! ❤️❤️❤️❤️❤️

το ξέρω κορίτσι μου δεν έχω και επιλογή να κάνω αλλιώς 

Just now, Strawberry* είπε:

Καλημερα! Μπραβο..εε ειναι θετικοτατα τα πραγματα να πανε καλα και να μην χρειαστει να ξαναπαρεις αγωγη! Αν επιτρεπεται τι ηλικια εχεις και ποιο ηταν το προβλημα;; 28/3 περναω επιτροπη και μου δωσες τοσο κουραγιο οτι πηγαν τοσο καλα που ελπιζω να μας κατσει ετσι κι εμας κατι παρομοιο γιατι εστω και μια φορα φαρμακα δεν ηθελα να παρω ποτε. 

Καλη αρχη γλυκια μου να πανε ολα τελεια!προσπαθουμε 3,5 χρονια!ειμαι 32 χρονων!στους 14 μηνες ρμεινα εγκυος αλλα παλινδρομησε!απο τοτε περασαν δυο χρονια κ δν ξαναεμεινα!εχω πολυκυστικες κ εκανα μια σπερματεγχυση κ ειδαμε οτι το σπερμα ειχε 2 τοις εκατο φυσιολ.μορφες!μου εοπε ο ουρολογος να πιει τρεις μηνες τις βιταμινες spermotrend κ μετσ να παμε σε εξωσωματικη!

Οταν εκανα σπερματεγχυση ειχα κανει ενεσεις αλτερμον κ ειχα κανει δυο ωσρια!δν πετυχε!αλλα ειχα κ χαλια ψυχολογισ γτ πριν δυο μηνες ειχα χασει τον μπαμπα μου!σιγουρα παιζουν ρολο οι εξετασεις γι το πως θα ανταποκριθουμε κ πολλα αλλα αλλα να πας με θετικη ενεργεια ειδικα που ειναι η πρωτη σοθ διεργεση!πρωτη φορα στη ζωη μου ειπα θα μεσα μου θα πανε ολα καλα!κ να μιλας με ανθρωπους που σου μεταφερουν θετικοτητα!βημα βημα ολα θα γινουν!

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!ειμαι στην 11 η εβδομάδα και έχω κάτι πονάκια σαν σφαχτες χαμηλά στη κοιλιά δεξιά και αριστερά. Ελπίζω να είναι φυσιολογικό εεεε;;;;

Just now, Nini-- είπε:

Είναι η 3η μου φορά!!! είμαι από Κύπρο ο γιατρός μου! 

το ξέρω κορίτσι μου δεν έχω και επιλογή να κάνω αλλιώς 

Αναλόγως την αιτία νομίζω που σου παρουσιάζεται κάθε φορά κορίτσι μου.Θελω να πω μετά την πρώτη προσπάθεια το ψαξατε λίγο παραπάνω και κάνατε κάποια άλλη αγωγή ή συνεχεισατε με την ιδια?γιατί παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη από ότι έχω καταλάβει από τις συζητήσεις εδώ με τα κορίτσια

Just now, marillia είπε:

Καλη αρχη γλυκια μου να πανε ολα τελεια!προσπαθουμε 3,5 χρονια!ειμαι 32 χρονων!στους 14 μηνες ρμεινα εγκυος αλλα παλινδρομησε!απο τοτε περασαν δυο χρονια κ δν ξαναεμεινα!εχω πολυκυστικες κ εκανα μια σπερματεγχυση κ ειδαμε οτι το σπερμα ειχε 2 τοις εκατο φυσιολ.μορφες!μου εοπε ο ουρολογος να πιει τρεις μηνες τις βιταμινες spermotrend κ μετσ να παμε σε εξωσωματικη!

Οταν εκανα σπερματεγχυση ειχα κανει ενεσεις αλτερμον κ ειχα κανει δυο ωσρια!δν πετυχε!αλλα ειχα κ χαλια ψυχολογισ γτ πριν δυο μηνες ειχα χασει τον μπαμπα μου!σιγουρα παιζουν ρολο οι εξετασεις γι το πως θα ανταποκριθουμε κ πολλα αλλα αλλα να πας με θετικη ενεργεια ειδικα που ειναι η πρωτη σοθ διεργεση!πρωτη φορα στη ζωη μου ειπα θα μεσα μου θα πανε ολα καλα!κ να μιλας με ανθρωπους που σου μεταφερουν θετικοτητα!βημα βημα ολα θα γινουν!

Αχ κορίτσι μου έτσι δώσε μας κουράγιο και σε μας που είμαστε στην πρώτη προσπάθεια γιατί από ότι έχω καταλάβει δύσκολα να πετύχει με την πρώτη!!!και πάω με τόση χαρά και αισιοδοξία...

Αναλόγως την αιτία νομίζω που σου παρουσιάζεται κάθε φορά κορίτσι μου.Θελω να πω μετά την πρώτη προσπάθεια το ψαξατε λίγο παραπάνω και κάνατε κάποια άλλη αγωγή ή συνεχεισατε με την ιδια?γιατί παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη από ότι έχω καταλάβει από τις συζητήσεις εδώ με τα κορίτσια

Αχ κορίτσι μου έτσι δώσε μας κουράγιο και σε μας που είμαστε στην πρώτη προσπάθεια γιατί από ότι έχω καταλάβει δύσκολα να πετύχει με την πρώτη!!!και πάω με τόση χαρά και αισιοδοξία...

λογο ενδωμητρίωσης που είχα κάνουμε εξωσωματική. 

Ναι την 2η φορά αλλάξαμε φάρμακα πέτυχε αλλά ήταν βιοχημική 

θα με πάρει το βράδυ ο γιατρός να δω τι θα μου πει 

Διαφημίσεις

Just now, Nini-- είπε:

λογο ενδωμητρίωσης που είχα κάνουμε εξωσωματική. 

Ναι την 2η φορά αλλάξαμε φάρμακα πέτυχε αλλά ήταν βιοχημική 

θα με πάρει το βράδυ ο γιατρός να δω τι θα μου πει 

Κατάλαβα @Nini-- μου!!θα την βρείτε την άκρη δεν μπορεί μην στεναχωριέσαι και το βάζεις κάτω!έτσι πρέπει να λέμε όλες στον εαυτό μας!!Όλα να γίνουν από εδώ και πέρα με το καλό ευχομαι!!

Κατάλαβα @Nini-- μου!!θα την βρείτε την άκρη δεν μπορεί μην στεναχωριέσαι και το βάζεις κάτω!έτσι πρέπει να λέμε όλες στον εαυτό μας!!Όλα να γίνουν από εδώ και πέρα με το καλό ευχομαι!!

Θα περιμένουμε νέα σου!!

Καλημέρα!! επειδή ετοιμάζομαι κ εγώ για ωοληψια μια από αυτές τις ημέρες αυτό έγινε γιατί δεν κάνατε αμέσως έμβρυομεταφορά και το αφήσατε για τον επόμενο μήνα?

Είναι ανάλογα πώς είναι οι ορμόνες σου.. Ειδικά σε εμάς με τις πολυκυστικες επιρεαζονται πολύ από τα φάρμακα και αφήνεις τον οργανισμό να ηρεμήσει πριν προσπαθήσεις την εμφύτευση.

• Μου αρέσει 1

Εχω βαλει τοσο αρνητιλα στη ζωη μου στο θεμα παιδι κ ο αντρας μου λεγε δν θα τα καταφερουμε ποτε!λεω μαρια δν παει αλλο!τα ονειρα κ οι ελπιδες δν χρεωνονται τσαμπα ειναι!οτι ειναι να γινει θα γινει!πες μια φορα θα τα καταφερεις!κ για την μεταφορα ας μην την εχω κανει ακομα λεω θα γινει κ αυτο το βημα οταν πρεπει!θα πεσουμε θα σηκωθουμε!νιωθουμε η μισ την αλλη!δν εχουμε μονο προβληματα στο θεμα παιδι ολες μας μας κυνηγα η καθημερινοτητα!σας στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια κ φιλακια πολλα

• Μου αρέσει 3

Just now, Φλωρα2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!ειμαι στην 11 η εβδομάδα και έχω κάτι πονάκια σαν σφαχτες χαμηλά στη κοιλιά δεξιά και αριστερά. Ελπίζω να είναι φυσιολογικό εεεε;;;;

Γενικα τα ελαφρια πονακια-τραβηγματακια ειναι μεσα στο προγραμμα αλλα αν ειναι πιο εντονα οπως λες σαν σφαχτες θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου για να σου πει εκεινος!Εννοειται οτι δε χρειαζεται αγχος, απλα για οτιδηποτε σε προβληματιζει καλο ειναι να μιλας μαζι του, ακομα κι αν σου φαινεται οτι μπορει να μην ειναι σημαντικο, για να ηρεμεις!

• Μου αρέσει 1

Uglxp3.png

Just now, favol είπε:

Είναι ανάλογα πώς είναι οι ορμόνες σου.. Ειδικά σε εμάς με τις πολυκυστικες επιρεαζονται πολύ από τα φάρμακα και αφήνεις τον οργανισμό να ηρεμήσει πριν προσπαθήσεις την εμφύτευση.

Ααααα κατάλαβα ναι!!δεν το γνωριζα αυτό ότι διαφέρει σε γυναίκες με πολυκυστικες..όλα για καλό βρε κορίτσια τι να πω!ας είμαστε αισιόδοξες

Just now, marillia είπε:

Εχω βαλει τοσο αρνητιλα στη ζωη μου στο θεμα παιδι κ ο αντρας μου λεγε δν θα τα καταφερουμε ποτε!λεω μαρια δν παει αλλο!τα ονειρα κ οι ελπιδες δν χρεωνονται τσαμπα ειναι!οτι ειναι να γινει θα γινει!πες μια φορα θα τα καταφερεις!κ για την μεταφορα ας μην την εχω κανει ακομα λεω θα γινει κ αυτο το βημα οταν πρεπει!θα πεσουμε θα σηκωθουμε!νιωθουμε η μισ την αλλη!δν εχουμε μονο προβληματα στο θεμα παιδι ολες μας μας κυνηγα η καθημερινοτητα!σας στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια κ φιλακια πολλα

Πολύ σωστά το σκέφτεσαι!!από την στιγμή που το θέλουμε τόσο πολύ θα γίνει δεν μπορεί!!

Όπως το λες δεν είναι μόνο το θέμα παιδιού είναι και τα υπόλοιπα προβλήματα μέσα στην ημέρα!!

Σε ευχαριστούμε πολύ για την θετική ενέργεια και γρήγορα όλες με φουσκωμένες κοιλιτσες!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Θα περιμένουμε νέα σου!!

Ευχαριστώ πολύ @Katriniki μου, μακάρι η επόμενη να είναι και η τελευταία και για όλες μας εδω μέσα:) 

• Μου αρέσει 1

Καλημέρα κορίτσια.. είναι τόσο δύσκολες αυτές οι μέρες μετά την αρνητική χοριακή.. σε πιάνει η απαισιοδοξία.. θα γίνεις ποτέ γονιός ή τζάμπα παλεύεις... 

@Nini--λυπάμαι πολύ σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

@island1μακάρι να είναι όλα καλά κορίτσι μου!!! 

• Λυπημένη/-ος 1

εινα

Just now, Optimist!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. είναι τόσο δύσκολες αυτές οι μέρες μετά την αρνητική χοριακή.. σε πιάνει η απαισιοδοξία.. θα γίνεις ποτέ γονιός ή τζάμπα παλεύεις... 

@Nini--λυπάμαι πολύ σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

@island1μακάρι να είναι όλα καλά κορίτσι μου!!! 

Ειναι απολυτως φυσιολογικο εγω την περασα 2 φορες και τωρα ειμαι πιο δυναμικη απο ποτε περναω ομορφα σκεφτομαι αισιοδοξια πως να συνεχισουμε αλλιως;;; Με το χρονο θα το ξεπερασεις απλα κανε ευχαριστα πραγματα!!! Ανυπομονω ολες μας να μεινουμε εγκυος συην επομενη προσπαθεια !!!

• Μου αρέσει 4

Καλησπέρα στα κορίτσια!!! Μeτά από μέρες με αφήνει να γράψω... @island1 σε έχω έννοια να ξέρεις. Αν και δεν μπορούσα να σου γράψω, χάρηκα πολύ με την τελευταία σου χοριακή!!!! 

Ελπίζω και το κορίτσι μας η @MELINASP να είναι καλά!!!

• Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Γεια σας κοριτσια και μελλοντικες μανουλες! Διαβαζω συνεχεια τα σχολια σας και πραγματικα εισαστε ηρωιδες!! 

Ηθελα να ρωτησω ποιες μερες γινεται η εμφυτευση (μετα απο εμβρυομεταφορα εννοω) και υπαρχει πιθανοτητα να γινει η εμφυτευση και μετα απο κατι μερες να αποβαλεις  πως το καταλαβαινεις;; Ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω!! Φιλλακια πολλα 

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις