admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Καλώς όρισες κορίρσι μου κι όλα καλά να σου πάνε. Αν είσαι μικρή κ το μόνο πρόβλημα είναι το σπέρμα είναι πιο εύκολα τα πράγματα. έχω 2 τέτοιες περιπτώσεις στο σόι μου που πέτυχαν με την 1η προσπάθεια. Πριν κάμεις εξωσωματική δείτε στο σπέρμα για κατάτμηση DNA κ καρυότυπο κ στους δυο σας.

Καρυοτυπο Ο γυναικολόγος έδωσε μόνο στο συζυγο όπως και μικροελλειψη Υ.

Μας ψάχνει πολύ η αλήθεια είναι αλλά βλέπω αυτά τα κόκκινα στα αποτελέσματα των  εξετάσεων και αγχώνομαι...

Just now, Vaso86 είπε:

Καρυοτυπο Ο γυναικολόγος έδωσε μόνο στο συζυγο όπως και μικροελλειψη Υ.

Μας ψάχνει πολύ η αλήθεια είναι αλλά βλέπω αυτά τα κόκκινα στα αποτελέσματα των  εξετάσεων και αγχώνομαι...

Mπράβο στο γυναικολόγο, μην αγχώνεσαι, καλύτερα να εντοπιστούν αιτίες παρά να είναι ανεξήγητη υπογονυμότητα κ να το ρίχνουν στην τύχη 

8 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Θα ήθελα να σας μιλήσω,να μου φύγει ένα βάρος γιατί τα κρατάω μέσα μου...

Σε αυτή μου την προσπάθεια η οποία ήταν η δεύτερη ξεκίνησα με πολύ μεγάλη χαρά .Δυστυχώς μετά την εμβρυομεταφορά συνέπεσε  μία ξαφνική μετακόμιση η οποία έπρεπε να γίνει άμεσα .Ομολογώ πως δεν κουράστηκα καθολου, προσπάθησα να μην κάνω σχεδόν τίποτα δεν με άφησε και ο αντρούλης μου. Παρόλα αυτά η ένταση ,κάποιες απρόσμενες παρεξηγήσεις με την πεθερά μου,με έκαναν να κλαίω και να χάσω κάθε χαρά και ελπίδα για το αποτέλεσμα.

Χθές το πρωί,είδα δυο σταγόνες καφετί στο εσώρουχο,έκτοτε τίποτα...ίσως απο την στεναχώρια,δεν ξέρω...

Το ίδιο βράδυ,ξημέρωμα,έκανα 1 τεστ φαρμακείου οσο αντίθετη και αν είμαι με αυτό.9η μέρα χθες με έμβρυα δύο ημερών και δυστυχώς βγήκε αρνητικό .Από τότε με έχει πάρει κι άλλο από κάτω.

Απλά ήθελα να τα πώ..ευχαριστώ που με ακούσατε...

Kορίτσι μου μήπως είναι λίγο νωρίς 9η μέρα? Νομίζω στα 2ης , 3ης μέρας το βλέπουν την 14η μέρα.  Περίμενε δεν ξέρεις το αποτέλεσμα ακόμη κ μην ξεχνας τα τεστ ούρων δεν είναι κ τόσο ευαίσθητα

Just now, Mary H είπε:

Mπράβο στο γυναικολόγο, μην αγχώνεσαι, καλύτερα να εντοπιστούν αιτίες παρά να είναι ανεξήγητη υπογονυμότητα κ να το ρίχνουν στην τύχη 

Kορίτσι μου μήπως είναι λίγο νωρίς 9η μέρα? Νομίζω στα 2ης , 3ης μέρας το βλέπουν την 14η μέρα.  Περίμενε δεν ξέρεις το αποτέλεσμα ακόμη κ μην ξεχνας τα τεστ ούρων δεν είναι κ τόσο ευαίσθητα

Kαι επίσης να σου πω  ότι κ να κουράστηκες στη μετακόμιση ή να αγχώθηκες δεν παίζει κανένα ρόλο. Εγώ πέρσι στην εγκυμοσύνη όταν κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά αγχωνόμουν τρελά, δεν έτρωγα, δεν κοιμόμουν κ δεν πρόσεχα, έκανα γενική στο σπίτι. Κι όμως η εγκυμοσύνη προχωρούσε καναονικά. Στο λέω για να μην αγχώνεσαι ή σε πιάνουν τύψεις. Δεν είναι στο χέρι μας το αποτέλεσμα

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Σε αυτή μου την προσπάθεια η οποία ήταν η δεύτερη ξεκίνησα με πολύ μεγάλη χαρά .Δυστυχώς μετά την εμβρυομεταφορά συνέπεσε  μία ξαφνική μετακόμιση η οποία έπρεπε να γίνει άμεσα .Ομολογώ πως δεν κουράστηκα καθολου, προσπάθησα να μην κάνω σχεδόν τίποτα δεν με άφησε και ο αντρούλης μου. Παρόλα αυτά η ένταση ,κάποιες απρόσμενες παρεξηγήσεις με την πεθερά μου,με έκαναν να κλαίω και να χάσω κάθε χαρά και ελπίδα για το αποτέλεσμα.

Χθές το πρωί,είδα δυο σταγόνες καφετί στο εσώρουχο,έκτοτε τίποτα...ίσως απο την στεναχώρια,δεν ξέρω...

Το ίδιο βράδυ,ξημέρωμα,έκανα 1 τεστ φαρμακείου οσο αντίθετη και αν είμαι με αυτό.9η μέρα χθες με έμβρυα δύο ημερών και δυστυχώς βγήκε αρνητικό .Από τότε με έχει πάρει κι άλλο από κάτω.

9 μέρα με εμβρια 2 ημερών είναι απλά τεστ προς αγνοήσω..λογικό να βγάλει μηδέν...μην κοιτάς που λένε πιάνει 10 μονάδες..ούτε 20 δεν πιάνει..αυτό σημαίνει λοιπόν ότι ξεχνάς το τεστ ..θα σου πω ότι υπήρξε φορά μου που έκανα τεστ μετά τη χοριακη για ενθύμιο( το καλοκαίρι) κ έδειξε αρνητικό με χοριακη 200+

8 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Επίσης τα καφέ παίζει να ναι αίμα εμφύτευσης...οι μέρες συμπεφτοθν...συνέλθεις λοιπόν μην κάνεις από μόνη σου τη ζημιά

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια μου καλημέρα.ελπιζω να είστε όλες καλά.

Κορίτσια μου θέλω τις εμπειρίες σας.λοιπον εγώ ξεκίνησα την Κυριακή τις ενεσεις και η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω τιποτα,ότι κάτι πάει να γινει.οτι παράγω αυγουλάκια φυσιολογικό?δεν ξέρω ρε κορίτσια βοηθήστε με.φοβαμαι μήπως δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου ουφφφφφφφφ θα σκασω

Just now, Mumbaby είπε:

Κορίτσια μου θέλω τις εμπειρίες σας.λοιπον εγώ ξεκίνησα την Κυριακή τις ενεσεις και η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω τιποτα,ότι κάτι πάει να γινει.οτι παράγω αυγουλάκια φυσιολογικό?δεν ξέρω ρε κορίτσια βοηθήστε με.φοβαμαι μήπως δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου ουφφφφφφφφ θα σκασω

Καλημέρα κοριτσάκι!! Δε χρειάζεται να νοιώθεις κάτι..εγώ δε καταλάβαινα τίποτα.. από τα μισά και πέρα με ενοχλούσε λίγο η μέση μου!!! 

Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, island1 είπε:

Όλες μου οι ελπίδες είχαν εναποτεθεί σε σένα .. λυπάμαι στα αλήθεια πολύ!!! Δεν έχω λόγια...σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά κ όλη μου τη δύναμη για να σηκωθείς γρήγορα.

Εγώ κορίτσια δε νιώθω..πρώτη φορά είμαι τόσο παγωμένη κ κουρασμένη ψυχολογικά...από τη μια έχω ταχυπαλμια αϋπνία κ θλίψη όλη τη βδομάδα κ ανυπομονώ να τελειώσει όλο αυτό.Απο την άλλη έχουν κοπεί τα γόνατα μου.Πως θα πάω για υπέρηχο; Πώς θα κ;τσω στην καρέκλα.. τι θα δω κ πως θα συγκρατήθηκε μη βάλω τα κλάματα...πφφφ 

Καλημερα Νησάκι μου. Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια και για την αγκαλιά. Το ξέρω ότι είναι από την καρδιά σου και σημαίνει πολλά αυτό. 

Σε έχω Συνέχεια στο μυαλό μου και περίμενα την σημερινή ημέρα. Πάρε κουράγιο και δυναμη(πόσο ακόμα ε?) και πήγαινε σήμερα στον γιατρό. Οοοοολα τα υπόλοιπα θα τα σχολιάσουμε μετά...... 

Just now, Mumbaby είπε:

Καλημερα καλή μου. Μην ανησυχείς δεν είναι απαραίτητο να νοιώθεις κάτι. Πότε είναι να πας στην γιατρό? 

Καλημέρα όμορφες μου!ειμαι πολυ χαρουμενη που σας εχω στηριγμα μου!!!

Αυτος ο μηνας ευχομαι να ειναι κ ο τυχερος ειτε με εξωσωματικη ειτε με επαφουλες!

Νησακι μου σου ευχομαι τα καλυτερα σημερα στον γιατρο!!!

• Μου αρέσει 3

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

9 ώρες πρίν, Vaso86 είπε:

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλες!!!

Διαβάζω τόσα χρόνια αυτό το φόρουμ πάντα για να παίρνω δύναμη από όσες τα κατάφεραν τελικά αλλά και φυσικά όσες προσπαθούσαν!Εμείς πολλά χρόνια προσπαθειών (Έχω σταματησει να τα μετράω) και πολύ δάκρυ...

Να συστηθώ με λένε Βάσω και είμαι 32 χρονών.

Πάντα ήξερα ότι υπήρχε πρόβλημα αλλά Πότε δεν το ψάξαμε εντατικά μέχρι που ο γυναικολόγος τώρα μας έβαλε σε μια σειρά με πολλεεεεες εξετάσεις αν και μονόδρομος είναι η εξωσωματικη(Κατά τη γνώμη μου).

Χαίρομαι πάρα πολύ με τη χαρα σας!!!

Είστε αν και άγνωστες σε έμενα οι μοναδικοί άνθρωποι που μπορώ να συμβουλευτώ αλλά και να ανοιχτώ!

Ελπιζω κάποια στιγμή να γράψω και εγώ ότι τα κατάφερα...

Καλημερα κοπέλα μου και καλός μας ήλθες. Εδώ μέσα που ήρθες θα βρεις πραγματική στήριξη και μια επικοινωνία που δυστυχώς δεν μπορείς να την έχεις με τους ανθρώπους που είναι έξω από τον χορό. Όχι γιατί δεν νοιάζονται αλλά γιατί δεν μπορούν να σε καταλάβουν απόλυτα. Εδώ μέσα κάνεις δεν σου χρυσωνει το χάπι. Όλες οι κοπέλες χαίρονται, λυπούνται και αγωνιούν η μία για την άλλη. 

Σου εύχομαι γρήγορα να γεμίζει η αγκαλιά σου!!! 

9 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Καλημερα @Ελισώ μου. Θα σε μαλώσω τώρα. Γιατί βιαστικές βρε να το καταδικάσεις? Εν το μεταξύ σαν να ακούω εμένα. Και εμείς ξαφνική μετακόμιση τον Ιανουάριο που με ανάγκασε να αναβάλω την προσπάθεια έναν μήνα. Είδες ξανά αίμα? Άσε που έκανες το τεστ βράδυ που και να είσαι είναι παααααρα πολύ νωρίς να δείξει κάτι. Αν δεν αντέχεις να περιμένεις μέχρι αύριο πήγαινε και κανε σήμερα μια χοριακή για να μην βασανίζεις το μυαλό σου με αρνητικές σκέψεις. Και όπως είπε και το νησάκι τα καφέ μπορεί να ήταν κάτι πολύ καλό....... 

• Μου αρέσει 1

Just now, Optimist!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι!! Δε χρειάζεται να νοιώθεις κάτι..εγώ δε καταλάβαινα τίποτα.. από τα μισά και πέρα με ενοχλούσε λίγο η μέση μου!!! 

Καλημέρα κοπέλα μου.λες ε να μην αγχώνομαι άδικα.εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου?

Just now, fairyanna είπε:

Καλημερα Νησάκι μου. Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια και για την αγκαλιά. Το ξέρω ότι είναι από την καρδιά σου και σημαίνει πολλά αυτό. 

Σε έχω Συνέχεια στο μυαλό μου και περίμενα την σημερινή ημέρα. Πάρε κουράγιο και δυναμη(πόσο ακόμα ε?) και πήγαινε σήμερα στον γιατρό. Οοοοολα τα υπόλοιπα θα τα σχολιάσουμε μετά...... 

Καλημερα καλή μου. Μην ανησυχείς δεν είναι απαραίτητο να νοιώθεις κάτι. Πότε είναι να πας στην γιατρό? 

Δεν ξέρω ακόμη πότε θα πάω.την Πέμπτη θα κάνω οιστραδιόλη και θα μιλησουμε.αλλα μήπως είναι και νωρίς?σήμερα θα κάνω την τρίτη ενεση 

Just now, Mumbaby είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου.λες ε να μην αγχώνομαι άδικα.εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου?

Δεν ξέρω ακόμη πότε θα πάω.την Πέμπτη θα κάνω οιστραδιόλη και θα μιλησουμε.αλλα μήπως είναι και νωρίς?σήμερα θα κάνω την τρίτη ενεση 

Καλά στην αναμονή για την επόμενη Ιούνιο με Ιούλιο υπολογίζω κι αγωνιώ τι θα καταφέρουμε τελικά... 

Ναι να μην ανησυχεις κι εγώ είχα ξεκινήσει Δευτέρα και πήγα για υπέρηχο και οιστραδιολη Σάββατο κι ήταν σαν να μην έκανα τίποτα.. τη δεύτερη εβδομάδα είχα ενοχλήσεις εάν κουραζομουν στη μέση.. αυτά τίποτα άλλο!!!! 

@island1να έχεις όμορφα νεακια σήμερα!!! 

Διαφημίσεις

Μόλις γύρισα από το Ρέα με τα νεύρα πάνω από το κεφάλι μου! Η μόνη πληροφορία που μου έδωσε είναι ότι ο σάκος είναι μέσα στη μήτρα! Τίποτα άλλο κ ραντεβού σε δύο βδομάδες.Στο μεταξύ ενώ εγώ κ η μαία βγάζαμε την κύηση 6 εβδομάδων( εμβριομεταφορα 9/4) αυτός έλεγε όχι είναι 5 βδομάδων..ας μου πει κάποιος πως γίνεται αυτό...για να μην τα πολυλιγω κι επειδή η ψυχολογία μου είναι σε καλό χάλι κ θα αρχίσω να βρίζω κόσμο έκλεισα ραντεβού σήμερα αργά το βράδυ στον δικό μου γιατρό.Ο,τι είναι να ακούσω να το ακούσω...σήμερα είμαι 6 βδομάδων..6 εβδομάδων υπάρχει πια κανονικό εμβριο...τι με νοιάζει ο σάκος μόνο.τελος πάντων επειδή έχω ζήσει κ ανεμβριακο σάκο τη βλέπω προς τα εκεί τη δουλειά..ούτε καν πόσο είναι ο σάκος μου είπε...τρέλα νεύρα...ευτυχώς το βράδυ θα ζω κανονική εικόνα.

• Μπερδεμένη/-ος 1

Just now, Optimist!!! είπε:

Καλά στην αναμονή για την επόμενη Ιούνιο με Ιούλιο υπολογίζω κι αγωνιώ τι θα καταφέρουμε τελικά... 

Ναι να μην ανησυχεις κι εγώ είχα ξεκινήσει Δευτέρα και πήγα για υπέρηχο και οιστραδιολη Σάββατο κι ήταν σαν να μην έκανα τίποτα.. τη δεύτερη εβδομάδα είχα ενοχλήσεις εάν κουραζομουν στη μέση.. αυτά τίποτα άλλο!!!! 

@island1να έχεις όμορφα νεακια σήμερα!!! 

Κοριτσάκι μου μέχρι να έρθει η στιγμη που θα ξεκινήσεις την επόμενη προσπάθεια.προσπαθησε να χαλαρώσεις και να κάνεις όμορφα πράγματα με τον αντρουλη σου και μην ανησυχείς η επόμενη φορά θα είναι και η τυχερή σας.

Σε φιλώ γλυκά και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

Just now, island1 είπε:

Μόλις γύρισα από το Ρέα με τα νεύρα πάνω από το κεφάλι μου! Η μόνη πληροφορία που μου έδωσε είναι ότι ο σάκος είναι μέσα στη μήτρα! Τίποτα άλλο κ ραντεβού σε δύο βδομάδες.Στο μεταξύ ενώ εγώ κ η μαία βγάζαμε την κύηση 6 εβδομάδων( εμβριομεταφορα 9/4) αυτός έλεγε όχι είναι 5 βδομάδων..ας μου πει κάποιος πως γίνεται αυτό...για να μην τα πολυλιγω κι επειδή η ψυχολογία μου είναι σε καλό χάλι κ θα αρχίσω να βρίζω κόσμο έκλεισα ραντεβού σήμερα αργά το βράδυ στον δικό μου γιατρό.Ο,τι είναι να ακούσω να το ακούσω...σήμερα είμαι 6 βδομάδων..6 εβδομάδων υπάρχει πια κανονικό εμβριο...τι με νοιάζει ο σάκος μόνο.τελος πάντων επειδή έχω ζήσει κ ανεμβριακο σάκο τη βλέπω προς τα εκεί τη δουλειά..ούτε καν πόσο είναι ο σάκος μου είπε...τρέλα νεύρα...ευτυχώς το βράδυ θα ζω κανονική εικόνα.

Νησάκι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις.κανε υπομονή μέχρι να πας στον δικό σου γιατρό,το ξέρω είναι δύσκολο αλλά πρέπει να το κανεις.θα περιμένουμε νέα σου.

• Μου αρέσει 2

Καλημερα σ ολα τα κοριτσια ! 

Σας διαβαζω και χαιρομαι με τις εξελιξεις σας , τις νεες εγκυμοσυνες και νεες  προσπαθειες ! 

Απεχω  λιγο , οκ ροχωραμε ομως και ακομη δεν ξερω τι θα κανω , με το ενα εμβρυακι που εχει μεινει ... απο την μια σιγουρα θελω να δωσω την ευκαρια του , ισως αυτο ειναι το τυχερο μας , απο την αλλη δεν πιασαμε με δυο , το ενα ποσες πιθανοτητες ??  Θα δω ολα τα σκεφτομαι ... και βασικα και λιγη τυχη βα εχουμε !!!

@island1 νομιζω στην 6η εβδομαδα σακο βλεπουν μονο , αν δεν κανω λαθος !! Ευχομαι το βραδυ να στα εξηγησει αναλυτικα και ολα να συνεχισουν κανονικα ... καταλαβαινω πως νιωθεις ...

Τα φιλια μου σ ολες ....

Just now, tweetiee είπε:

Καλημερα σ ολα τα κοριτσια ! 

Σας διαβαζω και χαιρομαι με τις εξελιξεις σας , τις νεες εγκυμοσυνες και νεες  προσπαθειες ! 

Απεχω  λιγο , οκ ροχωραμε ομως και ακομη δεν ξερω τι θα κανω , με το ενα εμβρυακι που εχει μεινει ... απο την μια σιγουρα θελω να δωσω την ευκαρια του , ισως αυτο ειναι το τυχερο μας , απο την αλλη δεν πιασαμε με δυο , το ενα ποσες πιθανοτητες ??  Θα δω ολα τα σκεφτομαι ... και βασικα και λιγη τυχη βα εχουμε !!!

@island1 νομιζω στην 6η εβδομαδα σακο βλεπουν μονο , αν δεν κανω λαθος !! Ευχομαι το βραδυ να στα εξηγησει αναλυτικα και ολα να συνεχισουν κανονικα ... καταλαβαινω πως νιωθεις ...

Τα φιλια μου σ ολες ....

Oχι...είχα 5 κυήσεις...την 6βδομάδα βλέπεις ενδομήτριο σάκο λεκιθικο κ εμβριακια στοιχεία..για να μη σου πω ότι κάποιοι βλέπουν κι ας μην ακούγεται ακόμα παλμό...6+4 στην κόρη μου άκουσα καρδια5+6 είχα δει παλμο

Just now, Mumbaby είπε:

Κοριτσάκι μου μέχρι να έρθει η στιγμη που θα ξεκινήσεις την επόμενη προσπάθεια.προσπαθησε να χαλαρώσεις και να κάνεις όμορφα πράγματα με τον αντρουλη σου και μην ανησυχείς η επόμενη φορά θα είναι και η τυχερή σας.

Σε φιλώ γλυκά και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

Νησάκι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις.κανε υπομονή μέχρι να πας στον δικό σου γιατρό,το ξέρω είναι δύσκολο αλλά πρέπει να το κανεις.θα περιμένουμε νέα σου.

Βασικά επαληθεύονται στο ότι την ημέρα του θετικού τεστ πας στον δικό σου γυναικολόγο τέλος...δεν ξέρω γιατί αυτή τη φορά δεν το έκανα...

Just now, island1 είπε:

Oχι...είχα 5 κυήσεις...την 6βδομάδα βλέπεις ενδομήτριο σάκο λεκιθικο κ εμβριακια στοιχεία..για να μη σου πω ότι κάποιοι βλέπουν κι ας μην ακούγεται ακόμα παλμό...6+4 στην κόρη μου άκουσα καρδια5+6 είχα δει παλμο

Βασικά επαληθεύονται στο ότι την ημέρα του θετικού τεστ πας στον δικό σου γυναικολόγο τέλος...δεν ξέρω γιατί αυτή τη φορά δεν το έκανα...

Ελπιζω το βραδυ ολα να ειναι οπως θες ο καθενας οτι να ναι λεει μου φενεται

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις