admin

Καφέ εξωσωματικής (παλιό 2016-2020)

Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό μου..4 χιλιοστα ο σάκος.τιποτα δηλαδή για 6 βδομάδα..ο γιατρός μου είπε θα αποβάλλω μόνη μου σαν πιο βαριά περιοδος..δε θα χρειαστώ καν αποξεση...θα με ξαναδεί Δευτέρα.Συ ρχιζω τα χάπια μόνο κ μόνο γιατί δεν ξέρουμε εάν έχει ζωή κ είναι ηθικό το θέμα μου.Κατα τα άλλα κλείνω ένα μεγάλο κύκλο..η εξωσωματική για μένα τελείωσε...από καρδιάς καλή δύναμη σε όλες! Πολλά κ γερά μωρά!! Να γεμίσουν όλες οι αγκαλιές σας! Σας ευχαριστώ από καρδιας για όλη τη συμπαράσταση!! Σας φιλω

Νησακι μου λυπάμαι ηξερα οτι αυτο ητανε το τελευταίο παγωτακι σου ξερω οτι είσαι δυνατή κοπελα και ότι δεν θα χασεις την πίστη σου εύχομαι ο Θεός και η Παναγία μαζι σου να προστατεύουν την οικογενεια σου και να εισαι ευτυχισμένη με το παιδακι σου και τον ανδρα σου ξερεις ότι σε αγαπώ εβλεπα ολο αυτόν τον καιρό την προσπάθεια σου ας μην γραφω ολη την ωρα δεν χρειάζονται λογια ολη την ωρα να προσεχείς τον ευατο σου κοριτσι μου

• Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Just now, Καντι είπε:

Λόγω φημολογίας.

Για τον πρώτο ομως στο λέω απο πείρα.

Τι έχεις ακούσει; συγνώμη που σε ξαναρωτάω

Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου πόσο λυπάμαι που το περνας ξανά όλο αυτό..πάλι καλά που θα γίνει μόνο του όλο αυτό να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου λυπάμαι που δεν του χάρισες αδερφάκι (για την ώρα τουλάχιστον γιατί η ζωή είναι απρόβλεπτη)..

Μου κάνει όμως εντύπωση πως είναι δυνατόν ο εξωσωματικος σου να σου είπε χαλαρά θα σε δω σε 2 εβδομάδες και να μην διαπιστώσει αυτό που είναι ολοφάνερο σύμφωνα με τον άλλον;απορώ απλά.

Εχω την αίσθηση οτι πολλοί εξωσωματικοι αποφεύγουν τις δυσάρεστες εξελίξεις. Πχ μετα απο αποτυχία δεν σε καλούν για μια αξιολόγηση της κατάστασης. Αποφεύγουν τα κλάματα κι οταν ισορροπήσεις και ξαναπάς ανασυγκροτημένη εισαι καλοδεχούμενη.

καπως ετσι θα συνέβη  κι εδώ αφήνει τον χρόνο να κανει την δουλειά του. Απλα παραβλέπει το γεγονός οτι εσυ εχεις χάσει ήδη τον ύπνο σου τόσες μερες.

• Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Mary H είπε:

Είναι αναλόγως. Σε κάποιους ευνοεί η επέμβαση κ σ άλλους όχι. Και ο κουνιάδος μου είδε βελτίωση. Το σπέρμα του άντρα μου πήγε καλά στη γονιμοποίηση φτάσαμε σε 6 βλαστοκύστες από 8 έμβρυα.

Σε τι φάση βρίσκεστε εσεις  αυτή τη στιγμή?

Just now, Ninaki26 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!  Βοηθάει πααααααρααα πολύ. . Τουλάχιστονστην δικιά μας περίπτωση από 4.000.000 .. πήγε 34.000.000 .. Παίζει ρόλο βέβαια κι απ ότι μας ειχαν πει η ηλικια που γίνεται η επέμβαση!  

Εμένα είναι 40.

@island1λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!!! Ήταν δύσκολο όλο αυτό που πέρασες όλες αυτές τις μέρες της αναμονής!! Να είσαι καλά να χαίρεσαι την οικογένεια σου! Να ξέρεις ότι έχεις μία αγκαλιά από όλες εμάς εδώ μέσα!!! 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Vaso86 είπε:

Σε τι φάση βρίσκεστε εσεις  αυτή τη στιγμή?

Εμένα είναι 40.

Eμείς μετα ΄από 2 αποτυχίες (1 εξωμήτριο κ ένα αρνητικό, με ξένα ωάρια), ηρεμούμε

Lilypie - (IVvA)

Just now, MELINASP είπε:

εννοείται να μπεις στην διαδικασία για αιματολογο και ενδοκρινολόγο για την κοιρσοκηλη θα σας πει μόνο ο ανδρολογος. σε ποιον πηγές εξωσωματικου αν επιτρέπεται;

εμείς που έχουμε θέμα με το σπέρμα εννοείται πήραμε βιταμίνες λίγο καιρό θεραπεία δεν είχαμε πολύ διαφορά αλλά κάτι έκαναν. 

αγάπη μου γλυκιά ειλικρινά ήλπιζα να διαβάσω το μήνυμα σου και να χαρώ αλλά τελικά δυστυχώς δεν συνεχίζεις. λυπάμαι ειλικρινά πολύ. να ξέρεις ότι είσαι μια πολύ αξιόλογη γυναίκα!! μια γυναίκα που δεν το έβαλε κάτω ποτέ! μια γυναίκα που πάλεψε με τα πάντα!! μια φοβερή μανούλα! σε θαυμάζω και το ξέρεις!! η κορούλα σου, ο άντρας σου, η οικογένεια σου και ΟΛΕΣ ΕΜΕΙΣ είμαστε πολύ υπερήφανοι για εσένα!!!!!! η κορούλα σου είναι πολύ τυχερή που έχει εσένα για μαμά! ❤️ 

μία τεράστια αγκαλιά από εμένα! 

Πήγαμε  στον παρασχο ο οποίος δεν μπορώ να πω ήταν αρκετά ευχάριστος άνθρωπος το οποίο δε μου λέει και κάτι πάνω στο ιατρικό κομμάτι ομως.

Just now, Mary H είπε:

Eμείς μετα ΄από 2 αποτυχίες (1 εξωμήτριο κ ένα αρνητικό, με ξένα ωάρια), ηρεμούμε

Θέλει δύναμη,πολύ δυναμη.. 

Σίγουρα θα έρθει  ...Αγώνας είναι...

Για άλλες εύκολος για εμάς λίγο πιο δύσκολος...

Έχω ριξει τόσο δάκρυ σε κάθε περίοδο τόσες σκέψεις αλλά τώρα αποφάσισα να ξεκινήσω δυναμικά με την εξωσωματικη.

Μετά το διαλειμμα θα σου έρθει πολλες φορές έχω ακούσει στην τρίτη έπιασα.

Και η κοπέλα που με σύστησε στο γυναικολόγο που πάω στην τρίτη της φορά έπιασε.

Όλα καλά θα πάνε...

Μόνο δύναμη σε όλους μας....

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

3 ώρες πρίν, Vaso86 είπε:

@Hope 2019 μακαρι για όλες μας ένα έρθει το μωράκι και νομίζω ότι θα μείνει σαν μια γλυκόπικρη αναμνηση...

Προσπαθείς πολύ καιρό?

Αθήνα είσαι?

Θα ερθει σιγουρα και ανυπομονουμε!!! Ειμαι Γερμανι Έμενα Αθήνα  οχι δεν προσπαθησαμε γτ ανακαλυψαμε νωρις το προβλημα και η λυση ητανε μονο εξωσωματικη και επρεπε να κλεισω τα 25 (με βαση νομου ) για να εχεις το δικαιωμα για εξωσωματικη!!! Εσυ;;

Διαφημίσεις

Just now, Hope2019 είπε:

Θα ερθει σιγουρα και ανυπομονουμε!!! Ειμαι Γερμανι Έμενα Αθήνα  οχι δεν προσπαθησαμε γτ ανακαλυψαμε νωρις το προβλημα και η λυση ητανε μονο εξωσωματικη και επρεπε να κλεισω τα 25 (με βαση νομου ) για να εχεις το δικαιωμα για εξωσωματικη!!! Εσυ;;

Εμείς προσπαθούσαμε καιροοοοοοο πολύ καιρό φυσιολογικά αλλά δεν ερχόταν και φυσικά ήξερα ότι υπήρχε πρόβλημα αλλά Πότε δεν μπήκαμε σε σειρά.μεχρι πριν 2 μήνες που αρχίσαμε να κάνουμε εξετάσεις.

Πλέον είμαι υπό την καθοδήγηση γυναικολόγου που θα πάω την Τρίτη να δει το κατεβατό αποτελεσμάτων και να με οδηγήσει σε ενδροκρινολογο και ουρολογο τον άνδρα μου.

Σιγουρα εξωσωματικη απλά θέλω να πιστεύω άμεσα.

Είσαι μικρή και πιστεύω ότι είναι πολυ καλό ή γυναίκα να είναι μικρη

Just now, Vaso86 είπε:

@Mary H  Ε τότε να το κάνει και ο δικός μου.οπως μπορούμε να αυξήσουμε πιθανότητες.

Πολύ κουράγιο μου δίνεις.

@Vaso86 @Mary H κορίτσια αντιμετωπίζουμε κ εμείς θέμα με κιρσοκηλη. Όλοι οι γιατροί μας είπαν όμως ότι με την επέμβαση ίσως πάρει κ ένα χρόνο να βελτιωθεί το σπερμα. Έτσι αποφασίσαμε να το κάνουμε μετά την εξωσωματική. Λόγω ηλικίας δίκης μου είπαμε να μην χρονοτριβουμε άλλο.

Just now, Zygoudaki είπε:

@Vaso86 @Mary H κορίτσια αντιμετωπίζουμε κ εμείς θέμα με κιρσοκηλη. Όλοι οι γιατροί μας είπαν όμως ότι με την επέμβαση ίσως πάρει κ ένα χρόνο να βελτιωθεί το σπερμα. Έτσι αποφασίσαμε να το κάνουμε μετά την εξωσωματική. Λόγω ηλικίας δίκης μου είπαμε να μην χρονοτριβουμε άλλο.

@Zygoudaki  και εγώ αν μου πει ο γιατρός κάτι τέτοιο δεν μπαίνω στη διαδικασία να περιμένω και αν...

Just now, Vaso86 είπε:

Εμείς προσπαθούσαμε καιροοοοοοο πολύ καιρό φυσιολογικά αλλά δεν ερχόταν και φυσικά ήξερα ότι υπήρχε πρόβλημα αλλά Πότε δεν μπήκαμε σε σειρά.μεχρι πριν 2 μήνες που αρχίσαμε να κάνουμε εξετάσεις.

Πλέον είμαι υπό την καθοδήγηση γυναικολόγου που θα πάω την Τρίτη να δει το κατεβατό αποτελεσμάτων και να με οδηγήσει σε ενδροκρινολογο και ουρολογο τον άνδρα μου.

Σιγουρα εξωσωματικη απλά θέλω να πιστεύω άμεσα.

Είσαι μικρή και πιστεύω ότι είναι πολυ καλό ή γυναίκα να είναι μικρη

Just now, Vaso86 είπε:

@Zygoudaki  και εγώ αν μου πει ο γιατρός κάτι τέτοιο δεν μπαίνω στη διαδικασία να περιμένω και αν...

Εγω το σκεφτόμουν να περιμένω αλλά είμαι 34 ετών όποτε προτιμήσαμε την εξωσωματική. Αυτό μας είπε κ κορυφαίος ουρολόγος που μας λυπήθηκε- ότι παιδιά κανείς δεν εγγυάται ότι θα βελτιωθεί το σπερμα, ξεκινήστε διαδικασία για εξωσωματική κ ελάτε μετά. Επισης αν πας σε επέμβαση για τουλάχιστον 3 μήνες είναι ανώριμα. Υπομονή! 

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις