Recommended Posts

Γεια σας κοριτςια!!

Καινουρια στο φόρουμ μολις ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική -σμρ ξεκίνησα με τις ενέσεις.. για να δούμε τι θα γινει!!!

Love bird συγαχαρητηρια ολα καλα θα πανε. Μπορω να ρωτηςω σε ποιον την έκανες; κ ποιο πρωτόκολλο; εγω κάνω τις puregon

Διαφημίσεις

Πουλακι να εισαι αισιόδοξη. Ολα καλα θα πανε.

Σε σχεση με τον κατακερματισμο...δεν νομιζω οτι πλεον πρεπει να μιλαμε για θεραπεια του σπερματος αλλα για μεθοδο εξωσωματικης με καλα αποτελεσματα. Το λεω γιατι ο αντρας μου βιταμινες κ γενικοτερα θεραπειες σπερματος εχει δοκιμασει τα παντα κ ποτε δεν σταματησε να προσπαθει αλλα τα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικα πάντα. Ουτε πινει ουτε καπνίζει.

Μη στεναχωριέσαι κούκλα μου!!!! Να φανταστείς και εμείς που ψαχνόμαστε τώρα δεν ξέρουμε τι θα αντιμετωπίσουμε έχουμε μόνο ένα κακό σπερμοδιάγραμμα και ο σύζυγός μου έχει ήδη κάνει ένα χειρουργείο κιρσοκήλη με υποτροπή μετά από λίγες μέρες. μη χάνεις τις ελπίδες σου...κάπου διάβασα αυτό :

Σε ορισμένες περιπτώσεις δεν υπάρχει σπέρμα κατά την εκσπερμάτιση, έτσι διερευνάται η δυνατότητα χειρουργικών επεμβάσεων για τη λήψη σπέρματος. Εξελιγμένες τεχνικές λήψης σπέρματος, όπως η TESA (Συλλογή Σπέρματος κατευθείαν από τον Όρχι), η PESA, η εγκάρσια διατομή όρχεως και η βιοψία όρχεως, σε συνδυασμό με εξωσωματική γονιμοποίηση (IVF) και ενδοκυτοπλασμική έγχυση σπέρματος (ICSI), δίνουν πλέον στους άνδρες που είτε έχουν χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων είτε δεν έχουν καθόλου σπέρμα στην εκσπερμάτισή τους, την ευκαιρία να κάνουν παιδί.

καλημερα!!!!! δινονται φαρμακα εξωσωματικης απο φιλη ....

περισσοτερα σε πμ....

μενοπουρ 600,1200

γκοναλ

ΜΑΡΙΤΣΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ????

χαθηκαμε....

...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Γεια σας κοριτσια!

Καλως ηρθε το καινουργιο μας κοριτσι κ καλη τυχη να εχει.

Δεν το εχω ακουσει το γιατρο κ το κεντρο καθολου. Το ξερω οτι υπαρχουν λυσεις αλλα αυτες οι λυσεις απαιτουν περισσοτερα χρηματα κ βασικη προυποθεση ειναι να κατσει να του τα κανουν ολα αυτα. Αν κ εκανα μια εισαγωγη κ ειπε οτι δεν εχει προβλημα αρκει να κοιμάται 😜.

Ντινα τι κανεις? Χαθηκες! Βρηκες κοπελα για τα φαρμακα?

oFnup3.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το θέμα αναζήτησης κέντρου εξωσωματικής. Πριν 6 μήνες ξεκινήσαμε προσπάθειες με το σύζυγο για να αποκτήσουμε μωράκι, οι οποίες αποδείχθηκαν άκαρπες..Αφού το ψάξαμε ανακαλύψαμε ότι η κινητικότητα και η ποσότητα των σπερματοζωαρίων δεν είναι επιθυμητές οπότε και μας ενημερώσανε πως πρέπει να κάνουμε εξωσωματική, λόγω του ότι δεν έχουμε τα χρονικά περιθώρια για άλλες μεθόδους (σπερματέγχυση, φαρμακευτική αγωγή για ενίσχυση του σπέρματος) επειδή είμαστε σε ηλικία άνω των 35 ετών. Καταλαβαίνετε ότι η απογοήτευσή μας μεγάλη και η ψυχολογία χάλια και ειδικά του συζύγου. Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας (γνώμες, συστάσεις και προσωπικές εμπειρίες) γιατί ψάχνω για το κατάλληλο(καλύτερο) κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης. Δεδομένου του ότι βρισκόμαστε σε ακριτική περιοχή της βορείου Ελλάδος κάνει την κατάστασή μας ακόμη ποιο δύσκολη, όπως επίσης και τα χρονικά περιθώρια στενεύουν.

Ψάχνω εδώ και μέρες στο Internet αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα...όλα ίδια μου φαίνονται...

Κάπου άκουσα για τον κ. Μανιά Νικόλαο και το κέντρο Μητρότης..Γνωρίζετε κάτι???

Το θέμα μας δεν το έχουμε ανακοινώσει ακόμη στους γονείς. Στους φίλους και συγγενείς δεν θέλουμε να το ανακοινώσουμε...οπότε καταλαβαίνεται ότι είναι δύσκολο να ζητήσω βοήθεια, γνώμες και απόψεις από το οικείο περιβάλλον μας. Έχω αναρτήσει 2 δημοσιεύσεις και δυστυχώς δεν έλαβα καμία απάντηση από κανέναν. Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...Ήλπιζα πως από εδώ μέσα θα έβρισκα λίγη βοήθεια...Είμαι καινούρια στο parentsCafe και ψιλοχάθηκα εδώ μέσα...Αν κάτι κάνω λάθος σας παρακαλώ να μου το πείτε...

Καλησπερα κ καλη επιτυχια! Θεμα με το σπερμα κι εμεις(καναμε κ βιοψια ορχεων) πηγαμε στο embryolab μειναμε 1000% ευχαριστημενοι απ ολους κ απ ολα. Καναμε μια κ μοναδικη προσπαθεια κ τωρα εχουμε τα παληκαρια μας 2,5 χρ. Το καλυτερο ειναι να πας απο κοντα κ ν αποφασισεις ποιο κεντρο σου ταιριαζει!

lZDVp3.png

Γεια σας κοριτσια!

Καλως ηρθε το καινουργιο μας κοριτσι κ καλη τυχη να εχει.

Δεν το εχω ακουσει το γιατρο κ το κεντρο καθολου. Το ξερω οτι υπαρχουν λυσεις αλλα αυτες οι λυσεις απαιτουν περισσοτερα χρηματα κ βασικη προυποθεση ειναι να κατσει να του τα κανουν ολα αυτα. Αν κ εκανα μια εισαγωγη κ ειπε οτι δεν εχει προβλημα αρκει να κοιμάται 😜.

Ντινα τι κανεις? Χαθηκες! Βρηκες κοπελα για τα φαρμακα?

Καλημερα μαριτσα...οχι ακομα...τι κανεις εσυ???πως πας???

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!! Θα κάνουμε μια επίσκεψη να δούμε τι λέει το κέντρο αυτό, πολλοί το έχουν προτείνει και πιστεύω ότι θα είναι καλό...Ευχαριστώ κορίτσια!!!

Γεια σας κοριτςια!!

Καινουρια στο φόρουμ μολις ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική -σμρ ξεκίνησα με τις ενέσεις.. για να δούμε τι θα γινει!!!

Love bird συγαχαρητηρια ολα καλα θα πανε. Μπορω να ρωτηςω σε ποιον την έκανες; κ ποιο πρωτόκολλο; εγω κάνω τις puregon

Καλημέρα ester μου και καλώς ήρθες :tongue::tongue: εγώ έκανα εξωσωματική σε φυσικό κύκλο οπότε δεν ακολούθησα κάποιο πρωτόκολλο στον Καπετανάκη. :P:p

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Διαφημίσεις

Καλα Ντινα μου....κανουμε υπομονη μεχρι την αλλη Τεταρτη να δουμε τι θα μας πει ο γιατρος.

σε τι φαση βρισκεσαι ???εχω χασει επεισοδια

Καλύτερος νομίζω ο φυσικός lovebird δεν παίρνεις κ όλα αυτά τα φάρμακα..εγώ επειδή είχα θέμα με τη ωορρηξία δυστυχώς μου τον απέκλησε τον φυσικό.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα