Recommended Posts

On 17/12/2016 at 8:24 ΜΜ, Μαρίτσα10 said:

Καλησπερα κορίτσια!!!! Τι νεα; Εγω 3 Ιανουαριου θα κανω υστεροσκοπηση και 4 Ιανουαρίου ξεκινάω ενέσεις.

καλη επιτυχια φιλεναδα!!!!!

καλα χριστουγεννα με χαρα και ειρηνη γα σενα και την οικογενεια σου!!!!! και...... σπορακια στην κοιλια σου!!!χαχα!!! με το νεο ετος!!!!εχασα την ομοιοκαταληξια!!!!!

χρονια πολλα σε ολες!!!!!!!

pioqp3.png

88BZp3.png

Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα με υγεια! Να καλωσορισω τις νεες κ να χαιρετισω τις παλιες(Μαριτσα κ Μαρτη!) Μαριτσα πολυ με συγκινησε το ενδιαφερον σου! Σας διαβαζα τοσο καιρο κι απο ψυχης καλη αρχη κ καλη δυναμγ...

Για τις καινουριες ειμαι η island1 προσπαθουμε απο το 2011 με 3 σπερματεγχυσεις μια μαλιστα διπλη κ τρεις εξωσωματικες εκ των οποιων οι 2 θετικες αλλα κατεληξαν σε αποξεση...Σημερα διανυω την 10 βδομαδα της κυησης μου! Δεν ξερω αν τα καταφερα γιατι περασα κ περναω πολλα αλλα με τη χαρη του θεου κ κυριως της Αγιας Ειρηνης ελπιζω τον Ιουλη να παρω αγκαλια το μωρο μου..Εν συντομια τα νεα μου

Αυτη τη φορα η προσπαθεια εγινε στο Ρεα στον Τζεφερακο.

Εκανα παλι βραχυ πηρα 10 ειχαν μεσα τα 8.

Φτασαν κ τα8 5η μερα.

Βαλαμε 2

Αφησαμε τα αλλα για 6 μερα χασαμε 2 μπηκαν 4 καταψυξη.

Πηρα θετικο 9 μερες μετα κ διπλασιαχοταν κανονικα...

5 βδομ κ 3 μερες αιμορραγια..παω για υπερηχο το μπεμπε μια χαρα( το ειδαμε πρωτη φορα ) κτο αιμα αγνωστης αιτιας...3 μερςς μετα ξανα υπερηχο..ειδαμε καρδουλα ηταν νωρις να την ακουσουμε..κλεινουμε ραντεβου 8 βδομαδα..7 βδομαδες παλι αιμορραγια ακασχετη κ εισαγωγη στο Ελενα.ολα καλα με το μωρο ακουσαμε καρδουλα..αγνωστη αιτια παλι...μια βδομαδα μετα ειδαμε κ αποκολληση αρκςτα μεγαλη λογω σχηματος μητρας( εχω δικερο μητρα αλλα οχι μεγαλο θεμα)...

Ξαπλα τωρα,εδω κ 5 βδομαδες...αισιοδοξια κ ηρεμια...Νομιζω θα τα καταφερουμε αλλα τον τελευταιο λογο εχει ο θεος..

Απο τα βαθη της ψυχης μου καλη δυναμη κ καλη επιτυχια σε ολους!!!! ο,τοχρειαστειτε στη διαθεση σας φιλια πολλα θα προσπαθησω να μπαινω

Χρόνια Πολλά island και ευχαριστω για τις ευχες! Εύχομαι να τελειωσουν τα βασανα σου κ να γινεις μανουλα το καλοκαιρι. 

Εγω εχω δρομο μπροστα μου ακομα! Θα κανω το μακρυ πρωτοκολλο αυτη τη φορα. Προς το παρον συνεχιζω την αντιβιωση για τις φλεγμονές της μήτρας και σε μια βδομαδα θα κανω την υστεροσκοπηση μαζι με το σκρατσινγκ. Την επομενη μετα την υστεροσκοπηση αν ειναι ολα καλα θα κανω την πρωτη ενεση. 

Εχω λιγο αγχος για το αποτελεσμα πιο πολυ και για την παρακεντηση όρχεων. Αν πανε καλα τα πραγματα κ βρουμε καλο σπερμα, το αποτελεσμα μπορει να ειναι καλο. 

Ας εχουμε υγεια κ αν ειναι να γινει θα γινει!!! 

oFnup3.png

Διαφημίσεις

καλημερα και χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!! ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να εχουν πανω απ ολα υγεια κ να χαιρομαστε τους ανθρωπους που αγαπαμε...

κατι μου λεει οτι το 2017 θα ειναι ολο εκπληξεις ευχαριστες...

νησακι μου χαρηκα πολυ με τα νεα σου αγαπη μου!!!!!!!!!!ολα καλα θα πανε κ με την ευχη της Παναγιας θα κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου...

μαριτσα πως αισθανεσαι??

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Μαρια σε ευχαριστω με το καλο το αδερφακι!

Μαριτσα θ σκεφτεσαι βημαβημα...μη φτανεις ακομα στο σπερμα..θα λες επομενο μαξιλαρι να διορθωσω τη φλεγμονη!! κ μετα τα αλλα εγω ξεκινησα προσπαθεια κ την επομενη ηρθαν τα πεθερικα μου κ εκατσαν 40 μερες λιγω χριρπυργειων κι οι 2 χωριε να ξετουν κατι( ακομα δεν το ξερουν θα το μαθουν μετα την αυχαινικη) δεν εκατσα στην ετ ουτε μερα..αλλα ελεγα κομμςτι κομματι...το οτι βρεθηκε η φλεγμονη αφρνως με θυμωνει γιατι φυσικα ειναι αιτια αποτυχιας που σημαινει οτι ο προηγουμενος ηταν κοσμαρα...κ δεν την ειδε αφρτερου με χαροποιει που θα τρλειωσει...μετα θα κανουμε την προσευχη μας για μια καλη ανταποκριση στο μακρυ πρωτοκολλο( αν θυμαμαι κανεις πρωτη φορα) κ μετα ολα τα αλλα....ξερω ειναι βουνο αλλα θα το ανεβεις κομματι κομματι..μην κοιτας την κορυφη κ αγχωνρσαι...κι εμενα ολα ρολοι πβγαν κι μετα μου βγηκε η ψυχη....το πιστευειε οτι δεν ρωτησα πιθανη  ημετπμηνια τοκετου? δεν το εχω χαρει..σε μας ειναι ολα αγχος..θα το δεις συντομα...λοιπον με το καλο να καθαρισει το ενδομητριο κ μετα σιγα σιγα ολα θα γινουν...

Μαρια που γεννησες το πρωτο παιδακι σου? φυσιολογικα?

Καλημερα κορίτσια!!!

Μαρία μου αυτες τις μερες εχω μια ένταση γιατί περα απο την προσπαθεια που θα κανω , ληγει η συμβαση μου στη δουλειά και περιμενουμε να δουμε αν θα ανανεωθεί. Παράλληλα κάνω αιτήσεις σε δήμους μπας κ βρω τιποτα αλλο γτ ξερουμε οτι αν ανανεωθει θα ειναι για λιγο καιρο. Οποτε περασα απο το σταδιο της υπερεντασης και των κακων ονείρων. Αν και για να ειμαι ειλικρινης θα προτιμουσα να μην ανανεωθει απο το να ανανεωθει για δυο μηνες. Καλύτερα  να μπω στο ταμειο ανεργιας για να μην εχω δουλεια οσο κανω προσπάθεια. 

Ο αντρας μου αντιθετα με ολες τις αλλες προσπαθειες αυτη τη φορα το χει δεδομενο οτι θα πετύχει και πιστευει λεει στη διαισθηση του. Στις αλλες προσπαθειες δεν το πιστευε και δεν εγινε.

Με το θεμα γιατρου ειμαι ικανοποιημένη αυτη τη φορα. Βρηκε και τις φλεγμονές οποτε κατι καλυτερο θα γινει.

Ξεχασα να σας πω και το αλλο! Οι παρενεργειες των αντιβιωσεων με εχουν σακατεψει...διαρροια....ταση προς εμετο...ζαλη. Ευτυχως αυριο τελειώνω. Παράλληλα ειχε ξεκινησει κ ο αντρας μου ο οποιος δεν τις αντεξε πηρε μονο 5μερες. Ο αντρας μου ειχε παραλληλα κ γαστρεντεριτιδα οποτε τον αποτελειωσαν. Απλα μας ειπαν σεξ μονο με προφυλαξη σε αυτο το σταδιο κ κατα την διαρκεια της προσπάθειας.

oFnup3.png

νησακι μου γεννησα στο γεννεσις της θεσσαλονικης...δεν ειχα επιλογη γιατι η γυναικολογος μου εχει αποκλειστικη συνεργασια με το γεννεσις..βεβαια αυτο θα διαλεγα ακομα κ αν ειχα τη δυνατοτητα να διαλεψω κλινικη...

γεννησα με καισαρικη κ μπορω να πω οτι δεν ηταν αυτο που περιμενα...εγω ηθελα να σηκωθω την ιδια μερα αλλα δεν με αφησαν...το επομενο πρωι κιολας σηκωθηκα κ ημουν μια χαρα..σιγουρα ειχα πονακια αλλα καμια σχεση με αυτο που περιμενα..

Μαριτσα μου συμφωνω απολυτα με το νησι... πρεπει να κανεις focus βημα βημα....σιγουρα να εχεις στο νου σου το τελος αλλα καθως περνας το καθε βημα να λες οτι ειναι μια μικρη νικη...

• Μου αρέσει 1

NKQXp2.png

Ετσι ειναι γτ αν τα σκεφτεσαι ολα απο την αρχη θα τρελαθεις! 

Μαρια θα προσπαθησεις ξανα μελλοντικα κ για αλλο μωρο? Πως το βλέπεις?

Νησακι πως ηταν τα πραγματα με τον Τζεφερακο? Ικανοποιημενη? Μονο την τελευταια προσπαθεια εκανες εκει? Φανταζομαι οτι ολα ηταν μια χαρα εφοσον ειχες θετικο αποτέλεσμα. 

Νησακι το μακρυ πρωτόκολλο θα το κανω πρωτη φορα. Εχει περισσοτερη ταλαιπωρια αλλα νομιζω μεγαλυτερο αριθμο ωαριων κανεις με αυτο.

oFnup3.png

Διαφημίσεις

ναι αγαπη μου...θελω πολυ ενα δευτερο....

θεωρητικα εχω ηδη ξεκινησει την διαδικασια..τι εννοω... για να φτασω στην εμβρυομεταφορα (εχω 3 παγωτινια 2ημερων) πρεπει να κανω τουρ σε καποιους γιατρους...πηγα ηδη ενδοκρινολογο κ θα ξαναπαω σε δυο μηνες γιατι μου εδωσε αγωγη για τον θυροειδη και την υπερινσουλιναιμια..κ πηγα και στην αιματολογο μου που περιμενα σχεδον μηνα τα αποτελεσματα..βγηκαν πριν λιγες μερες κ θα παω να τις τα δειξω για να μου δωσει και εκεινη την καταλληλη αγωγη...αν μας πανε ολα καλα στον εξωσωματικο θα παω οταν θα εχω το οκ απο τους αλλους δυο γιατρους...

NKQXp2.png

On 26/12/2016 at 8:51 PM, island1 said:

Καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα με υγεια! Να καλωσορισω τις νεες κ να χαιρετισω τις παλιες(Μαριτσα κ Μαρτη!) Μαριτσα πολυ με συγκινησε το ενδιαφερον σου! Σας διαβαζα τοσο καιρο κι απο ψυχης καλη αρχη κ καλη δυναμγ...

Για τις καινουριες ειμαι η island1 προσπαθουμε απο το 2011 με 3 σπερματεγχυσεις μια μαλιστα διπλη κ τρεις εξωσωματικες εκ των οποιων οι 2 θετικες αλλα κατεληξαν σε αποξεση...Σημερα διανυω την 10 βδομαδα της κυησης μου! Δεν ξερω αν τα καταφερα γιατι περασα κ περναω πολλα αλλα με τη χαρη του θεου κ κυριως της Αγιας Ειρηνης ελπιζω τον Ιουλη να παρω αγκαλια το μωρο μου..Εν συντομια τα νεα μου

Αυτη τη φορα η προσπαθεια εγινε στο Ρεα στον Τζεφερακο.

Εκανα παλι βραχυ πηρα 10 ειχαν μεσα τα 8.

Φτασαν κ τα8 5η μερα.

Βαλαμε 2

Αφησαμε τα αλλα για 6 μερα χασαμε 2 μπηκαν 4 καταψυξη.

Πηρα θετικο 9 μερες μετα κ διπλασιαχοταν κανονικα...

5 βδομ κ 3 μερες αιμορραγια..παω για υπερηχο το μπεμπε μια χαρα( το ειδαμε πρωτη φορα ) κτο αιμα αγνωστης αιτιας...3 μερςς μετα ξανα υπερηχο..ειδαμε καρδουλα ηταν νωρις να την ακουσουμε..κλεινουμε ραντεβου 8 βδομαδα..7 βδομαδες παλι αιμορραγια ακασχετη κ εισαγωγη στο Ελενα.ολα καλα με το μωρο ακουσαμε καρδουλα..αγνωστη αιτια παλι...μια βδομαδα μετα ειδαμε κ αποκολληση αρκςτα μεγαλη λογω σχηματος μητρας( εχω δικερο μητρα αλλα οχι μεγαλο θεμα)...

Ξαπλα τωρα,εδω κ 5 βδομαδες...αισιοδοξια κ ηρεμια...Νομιζω θα τα καταφερουμε αλλα τον τελευταιο λογο εχει ο θεος..

Απο τα βαθη της ψυχης μου καλη δυναμη κ καλη επιτυχια σε ολους!!!! ο,τοχρειαστειτε στη διαθεση σας φιλια πολλα θα προσπαθησω να μπαινω

Κορίτσι μου γλυκό συγχαρητήρια όλα να πάνε όπως τα έχεις ονειρευτεί :).

Με το καλό το μωράκι σου να είναι γερό και καλότυχο!!! Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για όλα όσα έχεις περάσει!!!

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Eυχαριστω πουλακι γιατιςευχες.

Μαρια ειχες καποιο λογο που γεννησες με καισαρικη? Εμενα θα με πανε με προκληση τοκετου προγραμματισμενη μετα την 38η βδομαδα λογω των αντιπηκτικων αλλα δεν προκειται να δεχτω καισαρικη αν δεν υπαρχει λογος ανατομικος κτλ .Εχω ακουσει τα καλυτερα για το κεβτρο σου .πολυ καλη επιτυχια στο η στα αδερφακια κ νομιζω εβεργεις τελεια βημα βημα

Μαριτσα εγω ουτε απο το προηγουμενο κεντρο ειχα παραπονα ουτε απο αυτο.Ειχα φυγει για ψυχολογικους λογους. κι εκει πετυχα 2 φορες. κι ο Μαντουδης κ ο Τζεφ με προσεξαν..Η μεγαλη διαφορα ειναι οτι ο Τζεφ με εβλεπε ανα 2 μερες κ ειχε ελεγξει τα παντα μονος του.Στο Μαντουδη τα εψαχνα εγω.. κτα 2 εμβριολογικα ηταν αριστα ( αλλα κι αυτο υποκειμεβικο ειναι) τελος νασου πω την αληθεια εμεις περαν της θρομβοφιλιας κ του χασιμοτο αλλοθεμα δεν εχουμε οποτε ηταν κ λιγο θεμα πιθανοτητων με 2 βλαστοκυστες καθε φορα να πετυχουμε εφ οσων υπηρχε ελςγχος κ αγωγη απο ενδοκρινολογο κ αιματολογο...Για μενα οπως εχω ξαναπει θελει βημα βημα η διαδικασια  ομαδα γιατρων εμβριολογων ενδοκρινολογων αιματολογων εξετασεις κ ολα θα πανε καλα..βημα βημα.. κ ανασουλα καθε φορα... ναι σου φαινεται βουνο ολο αυτο αλλα ζαλιζει μονο αν κοιτας την κορυφη . λοφακι λοφακι   κ πιστεψε το!!

καλημεραααααα!!!!!!!!!!!!!!

νησακι μου στην αρχη να σου πω λογω εξωσωματικης κ στην αρχη λογω διδυμων νομιζα οτι θα παμε κατευθειαν με καισαρικη...αλλα η γυναικολογος μου μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να κανουμε καισαρικη εφοσον η εγκυμοσυνη παει καλα....πηγαμε με ραντεβου κ αυτο γιατι αρχισα να εχω σημαδια προεκλαμψιας και φοβηθηκαμε...ο μπεμπης μου ειχε κατεβει ειχε παρει θεση κ ηταν τελειος..τωρα οταν σπασαμε τα νερα ο μικρουλης μου δεν ηθελε να βγει κ αντι να κατεβει ανεβηκε επανω...φτασαμε διαστολη 10 αλλα δεν μπορουσα να σπρωξω γιατι με τα ποδαρακια του με πιεζε κ μου εκοβε την αναπνοη κ μετα απο δωδεκα ωρες αποφασισε η γυναικολογος μου να παμε για καισαρικη...ισως να ειχα παραπανω δυναμη κ να το προσπαθουσαμε περισσοτερο αλλα δεν με επιασε η επισκληριδιος με επιασε μετα απο 5 ωρες και κουραστηκα  πολυ...(σσσσ οι πονοι της γεννας καμια σχεση με αυτο που περιμενα...ουτε πετρωσε η κοιλια μου που ελεγαν ουτε οι αφορητοι πονοι...ηταν για μενα δυνατοι πονοι περιοδου...τους αντεχα δλδ...απλα κουραστηκα)

νησακι ακομα εισαι στην ιδια αιματολογο?? τη δικια μου???

η αληθεια ειναι οτι το κεντρο ειναι οντως απο τα καλυτερα,.,,, κ το εχω ακουσει απο αλλους γιατρους η ανθρωπους της υγειας...κ ο γιατρος μου ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ...απλα πιστευω οτι ειναι το θεμα ειναι λιγακι υποκειμενικο...

NKQXp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα