image.png

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Love is in the air είπε:

Πολύ δύσκολη. Ακόμη πιο δύσκολο είναι να αποδεχτώ την αποτυχία, αφού δεν υπάρχει δυνατότητα άλλης προσπάθειας, οικονομικοί λόγοι. Λυπάμαι μόνο που είχα μια ευκαιρία κάποτε κι αυτή μου την πήρε πίσω η ζωη.

Ελπίζω πραγματικά να είσαι έγκυος αυτή τη φορά και η ζωή να σου δώσει πίσω ότι σου πήρε 

ποτέ κανείς χορισκη ; 

πρίν από 8 λεπτά , xristina55 είπε:

Καλημερα κοριτσια ,υστερα απο επισκεψεις σε 2 κεντρα κ κοντα 6 ωρες συζητησης κ μεγαλη διχογνωμια των γιατρων για την περιπτωση μας τελικα μας κερδισε ενας γιατρος που πανω απ ολα ειναι ανθρωπος κ με βαση το ιστορικο μου κ την απουσια σοβαρων θεματων σε ολες τις εξετασεις μας προτεινε απο τον επομενο μηνα να ξεκινησουμε προσπαθειες για μια 6η κ τελευταια φορα κ αν παλι γινει κατι να παμε για εξωσωματικη με προεμφυτευτικο

Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που ειναι σε αναμονη να εχουν θετικα αποτελεσματα κ πανω απ ολα να μην απελπιζομαστε κ να συνεχιζουμε γερα να κυνηγαμε το ονειρο μας

Χριστίνακι να κανείς αυτό που νιώθεις και έπειτα βλέπεις . Σε καταλαβαίνω και νιώθω απόλυτα αυτή τη επιλογή σας . 

NTTHp2.png

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Ελπίζω πραγματικά να είσαι έγκυος αυτή τη φορά και η ζωή να σου δώσει πίσω ότι σου πήρε 

ποτέ κανείς χορισκη ; 

Χριστίνακι να κανείς αυτό που νιώθεις και έπειτα βλέπεις . Σε καταλαβαίνω και νιώθω απόλυτα αυτή τη επιλογή σας . 

Κανονικά ήταν σήμερα αλλά θα πάμε αύριο λόγω απόστασης. Δυστυχώς οι ελπίδες εκμηδενίστηκαν. ήδη πέρασαν 14 μέρες + 5 μέρες βλαστοκύστες που είχαμε βάλει + ωοληψία=20 μέρες σήμερα. Κανένα τεστ δεν βγήκε θετικό και οι πόνοι περιόδου έγιναν πιο έντονοι. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στις 12 μέρες τα τεστ είχαν χτυπήσει κόκκινο +. Αύριο απλά τυπικα θα το επιβεβαιώσουμε για να κλείσει.Το έχω πάρει πολύ ψύχραιμα, αντίθετα με τον άντρα και τη μάνα μου. ίσως γιατί έχω προετοιμαστεί εξαρχίς. ίσως επειδή ξέρω τον οργανισμό μου όπως κάθε γυναίκα ξέρει τον δικό της. Εύχομαι καλή επιτυχία από καρδιάς. Εμείς κάναμε τις προσπάθειές μας και έχουμε ήσυχη συνείδηση ότι κάναμε το μέγιστο. Από εδώ και πέρα κάποια πράγματα θα χρειαστεί να τα δούμε ρεαλιστικά.

22 ώρες πρίν, Love is in the air είπε:

Κανονικά ήταν σήμερα αλλά θα πάμε αύριο λόγω απόστασης. Δυστυχώς οι ελπίδες εκμηδενίστηκαν. ήδη πέρασαν 14 μέρες + 5 μέρες βλαστοκύστες που είχαμε βάλει + ωοληψία=20 μέρες σήμερα. Κανένα τεστ δεν βγήκε θετικό και οι πόνοι περιόδου έγιναν πιο έντονοι. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στις 12 μέρες τα τεστ είχαν χτυπήσει κόκκινο +. Αύριο απλά τυπικα θα το επιβεβαιώσουμε για να κλείσει.Το έχω πάρει πολύ ψύχραιμα, αντίθετα με τον άντρα και τη μάνα μου. ίσως γιατί έχω προετοιμαστεί εξαρχίς. ίσως επειδή ξέρω τον οργανισμό μου όπως κάθε γυναίκα ξέρει τον δικό της. Εύχομαι καλή επιτυχία από καρδιάς. Εμείς κάναμε τις προσπάθειές μας και έχουμε ήσυχη συνείδηση ότι κάναμε το μέγιστο. Από εδώ και πέρα κάποια πράγματα θα χρειαστεί να τα δούμε ρεαλιστικά.

Κορίτσι μου τι έγινε ; έκανες χορισκγ ; 

NTTHp2.png

με αρνητικό κάτω από 4 έχουμε 6. Κι έχω μπερδευτει απίστευτα. Είναι θετικό αλλά λίγο. Ο μικροβιολόγος που είναι και βιοπαθολόγος μου είπε να μην αγχωθώ απαραίτητα, γιατί ίσως τα φάρμακα επηρεάζουν και να μιλήσω με το γιατρό μου.

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Love is in the air είπε:

Μίλησα με το γιατρό. Μου είπε πως δεν είναι καλό σημάδι αυτό το 6. Θα ξανακάνω τη Δευτέρα και αν δεν έχει τριπλασιαστεί, πάμε για τέλος

Κορίτσι μου ελπίζω να τριπλασιαστεί ! Τι να πω ! Μην το βάζεις κάτω 

NTTHp2.png

πρίν από 26 λεπτά , Summer love είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να τριπλασιαστεί ! Τι να πω ! Μην το βάζεις κάτω 

Δεν υπάρχουν ελπίδες πολλές πάντως. Είμαι άκρως ψύχραιμη αντίθετα με τη μάνα μου που έχει καταρρεύσει. Στον άντρα μου δεν το έχω πει ακόμα...

πρίν από 31 λεπτά , Love is in the air είπε:

Δεν υπάρχουν ελπίδες πολλές πάντως. Είμαι άκρως ψύχραιμη αντίθετα με τη μάνα μου που έχει καταρρεύσει. Στον άντρα μου δεν το έχω πει ακόμα...

Καταλαβαίνω ποσό δύσκολο είναι τώρα 

πρεπει να του πεις κορίτσι μου 

τι σκέφτεσαι από εδώ και πέρα ; 

NTTHp2.png

πρίν από 6 λεπτά , Summer love είπε:

Καταλαβαίνω ποσό δύσκολο είναι τώρα 

πρεπει να του πεις κορίτσι μου 

τι σκέφτεσαι από εδώ και πέρα ; 

Το είπα και φαίνεται να το πήρε ψύχραιμα. Θα δείξει. Προς το παρόν υπομονή μέχρι Δευτέρα. Αισθάνομαι πως σίγουρα κάτι δεν πάει καλ.α. Το μόνο ευχάριστο είναι ότι ξαναέμεινα έγκυος έστω και 5 χ΄ρονια μετά, έστω και με τέτοια κατάληξη. Από εδώ και πέρα απλά τίποτα. Θα δώσω το χρόνο που χρειάζεται ο εαυτός μου και θα με αφήσω να το αντιμετωπίσω όπως μου'ρθει. Δεν ξέρω να σου πω κάτι άλλο. Αισθάνομαι να παραπαίω. Είμαι έγκυος χωρίς να ξέρω αν θα είμαι μεθαύριο.

Love is in the air καλημέρα. Λυπάμαι πάρα πολύ για όλα αυτά. Εύχομαι ολόψυχα να έχει αίσιο τέλος η προσπάθεια σας!!

k0oZp3.png

On 10/11/2017 at 5:44 ΜΜ, Love is in the air είπε:

Το είπα και φαίνεται να το πήρε ψύχραιμα. Θα δείξει. Προς το παρόν υπομονή μέχρι Δευτέρα. Αισθάνομαι πως σίγουρα κάτι δεν πάει καλ.α. Το μόνο ευχάριστο είναι ότι ξαναέμεινα έγκυος έστω και 5 χ΄ρονια μετά, έστω και με τέτοια κατάληξη. Από εδώ και πέρα απλά τίποτα. Θα δώσω το χρόνο που χρειάζεται ο εαυτός μου και θα με αφήσω να το αντιμετωπίσω όπως μου'ρθει. Δεν ξέρω να σου πω κάτι άλλο. Αισθάνομαι να παραπαίω. Είμαι έγκυος χωρίς να ξέρω αν θα είμαι μεθαύριο.

Να σε ρωτησω κατι( μπαινω σφηνα σας διαβαζω εγραφα πριν ενα ζρονο κι εγω εδω) γραφεις για οικονομοκους λογους σταματας..εχεις εξαβλησει τις δημοσιες προσπαθειες;μια πολυ καλη περιπτωση ειναι το αττικο

On 10/11/2017 at 5:44 ΜΜ, Love is in the air είπε:

Καλημερα,εύχομαι να πάνε ολα καλα με την χοριακη σου σημερα.Οτι και να γινει παντως νομιζω εχει δικιο η @island1 πως υπάρχουν λύσεις αν το θεμα ειναι το οικονομικό.καλη επιτυχία.

Καλησπέρα σας. έγινε βιοχημική αποβολή και περιμένω αίμα. Είμαστε καλά. Αποφασίσαμε να σταματήσουμε κάθε προσπάθεια υποβοηθούμενη, συνειδητά. Αποφάσισα να συνεχίσω τη ζωή μου και να αποδεχτώ πως ίσως να μην κάνωουμε παιδιά. Είμαι ευτυχισμένη κι ευλογημένη που έχω αδέρφια μικρά, και πολλούς φίλους με λαχταριστά μωρά. Μεγάλωσα τρια παιδιά, κι ακόμα κι αν δεν ήταν δικά μου, ήταν ό,τι πιο όμορφο έχω βιώσει. ίσως να μπορούμε να ζούμε και χωρίς αυτά που δεν καταφέραμε, γιατί η ζωή έχει πολλές ομορφιές. Σας εύχομαι τα καλύτερα και δεν θα ξεχάσω ποτέ τη συντροφιά, σας, το κουράγιο που μου δώσατε και τα καλά σας λόγια.

• Μου αρέσει 2

Κορίτσια καλησπέρα, 

ήθελα να σας ρωτήσω... είμαι στην 4η μέρα εμβρυομεταφορας και λόγο δυσκοιλιοτητας πίεσα την κοιλιά μου αρκετά όπου και βγήκε η κοπλική έγλη vasclor που βαζω το πρωί. είναι ανησυχητικό; υπάρχει περίπτωση από πίεση κοιλιάς να έχω κάνει κατι; αγχώθηκα γιατί λένε προσοχή με βάρη. Και η πίεση που ασκείτε δημιουργεί την ίδια πίεση με βάρος. 

ευχαριστώ πολύ 

Κοριτσάκια μου καλημέρα.Έχω πολύ καιρό να γράψω,όμως προσπαθούσα να διαβάζω τα νέα σας.Εγώ δεν ήμουν γενικά σε πολύ καλή ψυχολογική διάθεση για να συζητάω τα δικά μου,γι'αυτό έκανα για λίγο καιρό αποχή από όλα.Στις 6/11 ξεκίνησα άλλη μία προσπάθεια,η ετ έγινε στις 18/11 με 2 έμβρυα 2 ημερών και 4 κυττάρων,πολύ καλής ποιότητας και α βαθμού όπως μου είπε η εμβρυολόγος.Πρώτη φορά ήμουν τόσο πολύ αισιόδοξη και ήρεμη και πίστεψα ότι θα πετύχω.Σήμερα ήταν να κάνω τη χοριακή,εχθές όμως έκανα ένα ψηφιακό τεστ μία μέρα πριν όπως πάντα.Ήμουν σίγουρη ότι θα έδειχνε θετικό,τα συμπτώματα αυτή τη φορά ήταν τελείως διαφορετικά από τις άλλες φορές.Δυστυχώς όμως για άλλη μια φορά έδειξε αρνητικό όπως και η χοριακή ΄σήμερα,μικρότερη του 2 έλεγε το χαρτί.Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο μεγάλος είναι ο πόνος αυτή τη φορά.Μου άρεσε που ήμουν και σίγουρη.Δε ξέρω πλέον τί να σκεφτώ και τί να κάνω,όλα γυρίζουν στο μυαλό μου.Μάλλον θα πρέπει να πιστέψω ότι δε θα τα καταφέρω ποτέ.Από βδομάδα θα μου κλείσουν ραντεβού να πάω να μιλήσω από κοντά με το γιατρό μου και την εμβρυολόγο.Τί φταίει πια το σπέρμα,τα ωάρια τί γίνεται?Έχω κουραστεί.Μπορεί να μην κάνω πολλά,αλλά όλα είναι πολύ καλής ποιότητας.Όλα έχουν χρωμοσωμικές ανωμαλίες?Η το σπέρμα δεν έχει καλό dna?Είναι φυσικά κάποιες απαντήσεις που νομίζω κανείς δε μπορεί να μου τις δώσει.Η φάση αυτή είναι από τις πιο δύσκολες και πάλι πριν τις γιορτές με ένα αρνητικό αποτέλεσμα.Κάθε χρόνο περιμένω να μην είμαστε οι δυο μας με τον άντρα μου,αλλά δυστυχώς ο Θεός δε μας βοηθάει.Αυτά κοριτσάκια μου,σας εύχομαι καλή επιτυχία να έχετε σε όποια προσπάθεια και αν κάνετε.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα